IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

България в депресия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от moderebov Разгледай мнение
    Реде, в Лидл София стоката е най-вече българска. Не знам защо си представяш че е внос
    Има и българска но не е повечето !!!!
    Ще видиш , че когато доиде времето
    на зеленчуците , че ще бъдат 0%
    българските , както е и в другите
    хипермаркети.
    Нашите производители къде да продават????
    --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
    http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнение
      Можем , но не го правим!!!!
      Влез в LIDL в Гръция да видиш,
      че болшенството от стоката е гръчка !!!!
      Могат да налагат правилото за
      90% местна стока още при заявяване
      на инвеститорски интерес , но..........
      Реде, в Лидл София стоката е най-вече българска. Не знам защо си представяш че е внос

      Коментар


      • Първоначално изпратено от all_trader Разгледай мнение
        както казах мин година - уравнението е за колко време Дянков ще успее да оплеска държавните финанси непоправимо и да потърсим помощ от МВФ(фактически фалит) .
        Фиксалният резерв му е голямото спасение засега , но май имаше някво правило че не може да намалява под 2,4 млрд лева макар че специално за това правило може и да греша . дайте му достатъчно време и ви гарантирам че ще омаже всичко квото може за години напред......

        после пак има се чудим що сме най-бедната държава в Европа.........
        Абе я да Ви попитам:За какво служи фискалния резерв???

        Коментар


        • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение
          Роджерс, я вземи, та прочети за фискалния резерв.......


          Фискалният резерв към 31.01.2011 г. е в размер на 5,4 млрд. лева. Спрямо декември 2010 г. той е намалял с 600 млн. лв, тъй като както досега е служил като един от основните кредитори на бюджетния дефицит. С наличността във фискалния резерв са направени и плащания по външния дълг.


          .

          както казах мин година - уравнението е за колко време Дянков ще успее да оплеска държавните финанси непоправимо и да потърсим помощ от МВФ(фактически фалит) .
          Фиксалният резерв му е голямото спасение засега , но май имаше някво правило че не може да намалява под 2,4 млрд лева макар че специално за това правило може и да греша . дайте му достатъчно време и ви гарантирам че ще омаже всичко квото може за години напред......

          после пак има се чудим що сме най-бедната държава в Европа.........

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
            За какво друго?Хващаш се на плямпаниците на Фори!!!Аз си пазарувам в кварталното магазинче българска стока,която харесвам, на сносни цени!!!
            Частен случай си !!!!
            В лидъла е фраш с хора !!!
            Говорим за друго !!!!!
            --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
            http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнение
              За друго говорим!!!!!!
              За какво друго?Хващаш се на плямпаниците на Фори!!!Аз си пазарувам в кварталното магазинче българска стока,която харесвам, на сносни цени!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                Абе Вас насила ли ви карат да пазарувате в Лидл?
                За друго говорим!!!!!!
                --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
                http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнение
                  Можем , но не го правим!!!!
                  Влез в LIDL в Гръция да видиш,
                  че болшенството от стоката е гръчка !!!!
                  Могат да налагат правилото за
                  90% местна стока още при заявяване
                  на инвеститорски интерес , но..........
                  Абе Вас насила ли ви карат да пазарувате в Лидл?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                    Много си прав, Георги. Въпросът е че нямаме право да спрем Лидл или пък да го задължаваме какво да продава... Това се знаеше още когато влизахме в ЕС. Време е да се попитаме, какво спечелихме като икономика от това че влезнахме в ЕС? Моят отговор е едно голямо НИЩО. Само разрушихме икономиката си!!!
                    Можем , но не го правим!!!!
                    Влез в LIDL в Гръция да видиш,
                    че болшенството от стоката е гръчка !!!!
                    Могат да налагат правилото за
                    90% местна стока още при заявяване
                    на инвеститорски интерес , но..........
                    --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
                    http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от rogers Разгледай мнение
                      ако не си разбрал кво съм искал да кажа по долу значи няма смисъл да ти се обяснява - както казах четене ви трябва. Ако спрем чужденците да работят тук ще пострадат най вече потребителите - защо ли ти го казвам като няма да го разбереш.
                      Знаех си че не си наясно - и го доказа.

                      Коментар


                      • ако не си разбрал кво съм искал да кажа по долу значи няма смисъл да ти се обяснява - както казах четене ви трябва. Ако спрем чужденците да работят тук ще пострадат най вече потребителите - защо ли ти го казвам като няма да го разбереш.




                        Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
                        Ще стане това че ще те смажат ферайните. Същите ферайни обаче, които те защитават от държавен/монополистки произвол ако си техен член.

                        Защо ли ти го казвам като ми е ясно че няма да вденеш...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от rogers Разгледай мнение
                          Пак празни думи - и кво ще стане като отворя едно магазинче в Германия или САЩ - аз вече изнасям за европа - не аз съм тоя дето квичи по форумите
                          Ще стане това че ще те смажат ферайните. Същите ферайни обаче, които те защитават от държавен/монополистки произвол ако си техен член.

                          Защо ли ти го казвам като ми е ясно че няма да вденеш...

                          Коментар


                          • Грую - спести си простотиите. Ето част от разсъжденията ти:


                            ----------------------------------
                            Ами избери си кое ти харесва повече 10% на месечна база или 2,88% на годишна и то при доста неразплатени дългове към бизнеса, - между 800 милки и 2 милиарда - ти си реши.
                            ----------------------------------

                            Сега ти пискам една задачка, която сигурно е за учебник от 4-ти клас - ако имаме излишък от 907 милки за януари 2009, а за цялата 2009 (годината има 12 месеца и първият от тях се казва януари - пиша бавно, така че и милиционер да ме разбере) дефицит (това е същото като излишък, ама със знак минус, ама дет се вика не е важно дали е.еш или те е.ат, важното е да си в секса) от 499 милки, то колко е бил дефицита за периода февруари-декември, за да може да "компенсира" излишъка от 907 милки???

                            въпросът го няма в "Наръчника на младия милиционер/гербер"
                            -----------------------------------------------
                            10,72% бюджетен месечен дефицитен за Януари 2010
                            ---------------------------------------------
                            12% дефицит за Q1 2010 - ще изпреварим ли Гърция?
                            ---------------------------------------------


                            Тва имах предвид като казах че същите неща приказваше ти миналата година. Сега слушаме същата песен на нов глас - само че от друг не от тебе. И между другото е тъпо да ми говориш за гербери полицайи и други тъпотии след като ти самия си казал че си гласувал за ГЕРБ - е аз пък не съм, нито пък имам нещо общо с тях . Любопитен съм кои са другите ми никове - би ли изброил няколко ))


                            Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            Би ли могъл налседника на политическия лаладжия Стамболийски, видната отрепка на герб, бастионът на лъжата и клеветата, форумната мижитурка с 10 ника - rogers, да намери пасаж, в който съм заявил, че че дефицита към 31.12.2010 ще е 10% на годишна база? Би ли имала доблеста, герберската отрепка, пишеща по политическа поръчка във форума, като не намери такава, публично, через този форум, да се извини и повече да не използва името ми за безумни клевети и провокации. Би ли бил така добър, многонеуважаемият rogers, да не се хвърля като комуниста Матросов на амбразурата и да обижда всеки (включително хора като мен и колегата Милом/съжалявам, че говоря от негово име, без да ме е упълномошил/). който е казал думичка против единствената и непогрешимата Партия-майка, начело с Вожда и Учителя? И последно, защото подписът ми ме задължава с политически помияри да се изказвам само по веднъж - би ли могъл колегата rogers да бясни къде беше той, когато голямата част от форума се бореше виртуално против Тройната коалиция и за новото лице на България, за съжаление вече безкрайно осрано от политическите мимикрии с комунистически корен от Герб?
                            Last edited by rogers; 01.03.2011, 22:24.

                            Коментар


                            • Пак празни думи - и кво ще стане като отворя едно магазинче в Германия или САЩ - аз вече изнасям за европа - не аз съм тоя дето квичи по форумите

                              Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                              Я вземи да отвориш едно магазинче за връзки за обувки в Германия, Франция или САЩ и тогава ще видиш какво представлява протекционизма...

                              Така по учебниците и без практически опит нищо няма да разбереш и само ще квичиш по форумите... Впрочем и там е споменат като "нетарифни ограничения" но само толкова...

                              Коментар


                              • Роджерс, я вземи, та прочети за фискалния резерв.......


                                Фискалният резерв към 31.01.2011 г. е в размер на 5,4 млрд. лева. Спрямо декември 2010 г. той е намалял с 600 млн. лв, тъй като както досега е служил като един от основните кредитори на бюджетния дефицит. С наличността във фискалния резерв са направени и плащания по външния дълг.


                                Десет пъти го прочетох този пасаж и все не ми се вярваше. И това минава така, някак между другото.
                                И за колко още ще стигнат парите? Ама когато казвах, че ще покажем вратите на работниците, май не ти се вярваше. Е нека продължават с натиска. Малко били събраните осигуровки. Е как няма да са малко, като съкратих половината хора. Сега май ще покажа пътя и на половината от останалата половина.
                                Прочети линка на Милом, пък тогава пиши глупости.
                                Партия была, есть и будет есть!

                                Коментар

                                Working...
                                X