IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

България в депресия

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
    кво се изненадваш?
    това е напълно логично...

    Коментар


    • печалбата на банковата система за първия месец на 2011-а е 46.03 млн. лв., докато година по-рано е била 62.69 млн. лв. - спад от близо 26.6 процента. Заделените провизии по лоши кредити през януари 2011-а са общо 110.99 млн. лв. - с 28.8% повече в сравнение януари 2010-а. Дори активите на сектора за един месец са се свили от 73.73 млрд. на 73.48 млрд.
      http://milom.blog.bg/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от moderebov Разгледай мнение
        Ако става дума за ЕС-стоки, сещай се какво следва с оставането на България в ЕС и с глобите по тоя повод
        Ами нищо не става... Винаги можеш да кажеш, че сиренето е произведено в недостатъчно чиста мандра. Да накараш тези мандри да купуват оборудване от теб и така да оскъпиш продукцията им, че да не могат да се конкурират с твоето сирене...

        Примери колкото щеш, не само в БГ. Така бе и с полското мляко изнасяно в Германия, което не било достатъчно чисто и даже било опасно да се потребява от германските деца?!?!...
        Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнение
          Верно не съм аз, но може да го реши
          друг, които има правомощия да
          приложи нетарифни ограничения
          върху разпространението на
          вносна стока.
          КАПИШ ????
          Ако става дума за ЕС-стоки, сещай се какво следва с оставането на България в ЕС и с глобите по тоя повод

          Коментар


          • Първоначално изпратено от rogers Разгледай мнение
            Да разбирам, после и този дето ще го ограничиш ще ти наложи ограничения и ти да изнасяш и ще го духате задружно защото щом БГ изнася примерно за Китай значи китайците получават по добра стока или услуга от бг - и обратното - от това печелят гражданите на двете страни, просто защото двете страни произвеждат това в което са по добри и ефективни. Позорно е това да се обсъжда в икономически форум. По същата логика може да поискаш примерно и държавата да забрани твоите конкуренти - за да ти е по лесно на тебе.
            Нетарифните ограничения съществуват навсякъде по света и особенно по отношение
            на това, каква стока се продава по т.н. вериги хепермаркети !!!!
            --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
            http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

            Коментар


            • Да разбирам, после и този дето ще го ограничиш ще ти наложи ограничения и ти да изнасяш и ще го духате задружно защото щом БГ изнася примерно за Китай значи китайците получават по добра стока или услуга от бг - и обратното - от това печелят гражданите на двете страни, просто защото двете страни произвеждат това в което са по добри и ефективни. Позорно е това да се обсъжда в икономически форум. По същата логика може да поискаш примерно и държавата да забрани твоите конкуренти - за да ти е по лесно на тебе.



              Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнение
              Верно не съм аз, но може да го реши
              друг, които има правомощия да
              приложи нетарифни ограничения
              върху разпространението на
              вносна стока.
              КАПИШ ????

              Коментар


              • Значи по тая логика ако бяха опукали резерва или поне 3 млрд от него щеше да се задвижи икономиката - хахахаха, ей уникални сте тука. Ако дойдат парите от износ не може да се задвижи ама ако дойдат от заем можело.
                И да попитам пак любимия ми въпрос - защо в САЩ тоя метод със заемите не работи а? Там наляха 10% от БВП което е все едно в БГ да налееш примерно 5 - 7 милиарда лв - много повече от това което предлагаш.



                Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
                истината е ,че сме в капана на депресията и износа не може да ни изкара от нея,няма да ни изкарат и магистралите .Държавата ни е с уникално малък дълг и спокойно можеше да се натовари с по милиард ,милиард и половина евро на година заеми за провеждане на определени политики/дал съм пример по-назад/ и да се задвижи икономиката.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от rogers Разгледай мнение
                  Напротив точно за това говорим - не си ти този който ще решава какво да купуват хората - решават го самите те, ако не им харесва германската стока ще си купят българска ама проблема е че не искат - или поне някои от тях щото аз примерно от лидл не мога да си харесам нищо - евтино е ама боклук
                  Верно не съм аз, но може да го реши
                  друг, които има правомощия да
                  приложи нетарифни ограничения
                  върху разпространението на
                  вносна стока.
                  КАПИШ ????
                  --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
                  http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

                  Коментар


                  • Напротив точно за това говорим - не си ти този който ще решава какво да купуват хората - решават го самите те, ако не им харесва германската стока ще си купят българска ама проблема е че не искат - или поне някои от тях щото аз примерно от лидл не мога да си харесам нищо - евтино е ама боклук

                    Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнение
                    Частен случай си !!!!
                    В лидъла е фраш с хора !!!
                    Говорим за друго !!!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от moderebov Разгледай мнение
                      На бира и чипс ли?
                      "Deep" - марката знаеш ли къде се произвежда хехехе Костинброд и Божурище имат доста индустриални площи...
                      Може.........
                      Погледни по-глобално на нещата
                      и за какво говорихме доле!!!
                      Бях споменал едни 90 ,
                      които се ползват като фундамент
                      по света !!!!!!
                      --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
                      http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнение
                        ПАКЕТАЖИ !!!!!
                        На бира и чипс ли?
                        "Deep" - марката знаеш ли къде се произвежда хехехе Костинброд и Божурище имат доста индустриални площи...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от moderebov Разгледай мнение
                          Реде, дадох си труда да проверявам баркодовете на "вносните" стоки. Ще познаеш ли - почваха с 380...
                          Лидл си е ритейлър който разчита на ниски цени и "акции" - за сметка на това разчита и на доставки от местни производители понеже си е най-изгодно - при преференциални по-ниски цени. Неслучайно скоро имаше пак бунтуване на производители срещу търговски вериги заради ниските изкупни цени.
                          ПАКЕТАЖИ !!!!!
                          --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
                          http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от MILOM Разгледай мнение
                            .Държавата ни е с уникално малък дълг и спокойно можеше да се натовари с по милиард ,милиард и половина евро на година заеми за провеждане на определени политики/дал съм пример по-назад/ и да се задвижи икономиката.
                            Уви - както и досега новият дълг ще бъде откраднат и изнесен. България има уникално раздута администрация, високи нива на корпуция и непрозрачност на действията на администрацията, липса на контрол от страна на гражданското общество. Няма кой да провежда политика за възстановяване на икономиката понеже никой не е заинтересован от това.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение
                              Роджерс, я вземи, та прочети за фискалния резерв.......


                              Фискалният резерв към 31.01.2011 г. е в размер на 5,4 млрд. лева. Спрямо декември 2010 г. той е намалял с 600 млн. лв, тъй като както досега е служил като един от основните кредитори на бюджетния дефицит. С наличността във фискалния резерв са направени и плащания по външния дълг.


                              Десет пъти го прочетох този пасаж и все не ми се вярваше. И това минава така, някак между другото.
                              И за колко още ще стигнат парите? Ама когато казвах, че ще покажем вратите на работниците, май не ти се вярваше. Е нека продължават с натиска. Малко били събраните осигуровки. Е как няма да са малко, като съкратих половината хора. Сега май ще покажа пътя и на половината от останалата половина.
                              Прочети линка на Милом, пък тогава пиши глупости.
                              истината е ,че сме в капана на депресията и износа не може да ни изкара от нея,няма да ни изкарат и магистралите .Държавата ни е с уникално малък дълг и спокойно можеше да се натовари с по милиард ,милиард и половина евро на година заеми за провеждане на определени политики/дал съм пример по-назад/ и да се задвижи икономиката.Поради естеството на работата ми имам много контакти с фирми с най-различен профил/за съжаление без износители/ и всички казват едно и също,сякаш са се наговорили-тежко е,съкращаваме персoнал,няма оборот,няма клиенти.Сега за капак и тази двуцифрена инфлация при хранителните стоки и горивата съвсем ще скапе потреблението.
                              http://milom.blog.bg/

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнение
                                Има и българска но не е повечето !!!!
                                Ще видиш , че когато доиде времето
                                на зеленчуците , че ще бъдат 0%
                                българските , както е и в другите
                                хипермаркети.
                                Нашите производители къде да продават????
                                Реде, дадох си труда да проверявам баркодовете на "вносните" стоки. Ще познаеш ли - почваха с 380...
                                Лидл си е ритейлър който разчита на ниски цени и "акции" - за сметка на това разчита и на доставки от местни производители понеже си е най-изгодно - при преференциални по-ниски цени. Неслучайно скоро имаше пак бунтуване на производители срещу търговски вериги заради ниските изкупни цени.

                                Коментар

                                Working...
                                X