IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Узаконената кражба от Сребърния фонд

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Dreamer Разгледай мнение
    Не напразно сме много назад в класациите за "неприкосновеност на частната собственост"

    Вторият стълб в осигуряването да стане доброволен, а парите събрани досега в него - 6 млрд. лв., да бъдат прехвърлени в солидарното осигуряване т.е. в НОИ.
    Това предложи вицепрезидентът на КТ "Подкрепа" Димитър Манолов.



    "Искаме вторият стълб да спре да бъде задължителен и да се върви към рязане на този цирей", казал Манолов. "


    Така е...."частната" ни собственост е "неприкосновена". Краде се безогледно от нашите джобове с всякакви "изгодни" сделки, такси и комисионни и други схеми. Но пък сме длъжни по закон да си даваме парите там...като това е за сметка на индивидуалния ни пенсионен коефициент. Но пък когато запиташ великите пенсионни "мениджъри" де са ни парите за гаранция на пожизнена пенсия ще си вдигнат раменете.....т.е. пенсионните дружества не гарантират пожизнена пенсия днес. Един недостиг от поне 1 милиард лева в днешно изражение, което липсва като резерви.

    Коментар


    • Синдикати искат национализация на допълнителните пенсии

      Не напразно сме много назад в класациите за "неприкосновеност на частната собственост"

      Вторият стълб в осигуряването да стане доброволен, а парите събрани досега в него - 6 млрд. лв., да бъдат прехвърлени в солидарното осигуряване т.е. в НОИ.
      Това предложи вицепрезидентът на КТ "Подкрепа" Димитър Манолов.



      "Искаме вторият стълб да спре да бъде задължителен и да се върви към рязане на този цирей", казал Манолов. "


      Коментар


      • И този път крадем на поразия

        Продават ЧЕЗ на БФБ на 29-ти октомври

        Продажбите на двете дружества става през Държавната консолидационна компания (ДКК), което означава, че парите от тях няма да отидат в Сребърния фонд за пенсионната система. По закон в него постъпват всички пари от раздържавяване, но с ДДК това правило се заобикаля.

        Коментар


        • сметни бюджетните дефицити за последните три години и ще получиш цифрата

          Коментар


          • Абсурд да се размине!
            Явно не си слушал тази сутрин премиера по БТВ.
            Сребърния фонд ще бъде изхарчен.
            И това е нормално. Трябва да мислим като нормални хора.
            Аз ако трябва да връщам някакъв дълг, бих предпочел да го погася с парите ми от някакъв влог, примерно на 6% лихва, отколкото да взема нов кредит на 12% за да погася стария.
            Само че нормалния човек ще си преразгледа разходите и как да ги намали до там да не превишават приходите му.
            А нашата държава не прави това. Откак Бойко е на власт разходите винаги са по-големи от приходите. И след 2г и 8 месеца на власт пак са му виновни предните.
            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Този път наглата кражба се размина май!!!

              След ясното предупреждение:

              Кристалина Георгиева: Дянков да е по-далече от Сребърния фонд


              Вървим към:

              България ще емитира дълг и в чужбина. Приватизация и ДЦК ще допълнят нужния ресур за плащането от 1.6 млрд. лв. по еврооблигациите догодина

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ОК Разгледай мнение
                То хубаво ще ги печатаме тия ДЦК, ама кой ще ги купува?
                Е, как кой - европейски банки в които получават неограничен кеш на някаквви си суперни ски лихви от ЕЦБ. Има кой, проблемът ,че няма кой в МФ да мисли по тези въпроси

                Ролята на държавата е да поддържа ликвидност не само на фиска си, ами в цалата държава - осбено по време на таква криза като се изнесе толкова капитал - затова е държавата да умекотява кризите
                There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

                Коментар


                • Първоначално изпратено от G.Gekko Разгледай мнение
                  Истината е едно - мощно печатана на ДЦКата - това е длъжно да напрви правителсвото, срамота е да поддържа нисък ликвиден резерв при тава финансова стабилност иначе (нискиа задлъжнялост) - ликвидност и пак ликвидност, чрез стабилни и дългосрочни задължения - нови ДЦКата
                  То хубаво ще ги печатаме тия ДЦК, ама кой ще ги купува?

                  Коментар


                  • Истината е едно - мощно печатана на ДЦКата - това е длъжно да напрви правителсвото, срамота е да поддържа нисък ликвиден резерв при тава финансова стабилност иначе (нискиа задлъжнялост) - ликвидност и пак ликвидност, чрез стабилни и дългосрочни задължения - нови ДЦКата
                    There are three ways to make a living in this business: be first, be smarter, or cheat

                    Коментар


                    • Пламен Орешарски : До края на годината, България няма да разполага с фискален резерв

                      - Г-н Орешарски, как оценявате предложението на финансовото министерство за промени в закона за управлението на Сребърния фонд, които да позволят до 70% от средствата във фонда да отидат за купуване на държавни ценни книжа, за да бъдат посрещнати предстоящите плащания по външния държавен дълг?

                      - Не гледам с позитивни нагласи на подобно предложение. Ефектите от него са негативни както за фискалните резерви, така и за Сребърния фонд, който е част от тях.

                      Евентуално инвестиране на ресурси от Сребърния фонд в ДЦК и използването им за финансиране на излизащите в падеж външни облигации намалява нивото на фискалните резерви до равнищата от 1998–1999 г. при почти удвоен брутен вътрешен продукт (БВП). Да припомня, в последните две и половина години фискалните резерви намаляха с около 3,5 млрд. лева, а вътрешният дълг се увеличи с близо 2 млрд. лева, т.е. безцелно се похарчиха 5,5 млрд. лева. Очевидно през настоящата и в самото начало на следващата година ще бъдат изразходвани последните остатъци от спестените в предишни мандати фискални ресурси. Ролята на фискален резерв ще се поеме единствено от фонда за извеждане от експлоатация на старите ядрени мощности в „Козлодуй” – ресурси, които имат строго целево предназначение. Практически страната няма да разполага с никакви ликвидни буфери, което от своя страна ще повиши макроикономическите рискове на най-високите си нива за периода след въвеждане на валутния борд.

                      Инвестирането на ресурси от Сребърния фонд в ДЦК по същество означава харченето на тези пари сега с бланково обещание някога в бъдеще, някое друго правителство да възстанови средствата. Ами ако и следващите правителства имат същото безотговорно отношение към натрупването на ресурси и са изцяло разходно ориентирани...?

                      - Какви биха били рисковете пред пенсионната система при подобно пренасочване на активите на фонда към ДЦК?

                      - Изразходването на ресурсите на Сребърния фонд за изплащане на външен дълг оставя държавната пенсионна система без резерви. В това отношение настоящите власти демонстрират силната си привързаност към политиката на харчене на всички натрупани до момента спестявания. Спомнете си, през миналата година така те постъпиха и с резерва на Здравната каса в размер на близо 1,4 млрд. лева – той вече не съществува. Когато държавата или нейни важни звена работят без резерви, рискът е същият, както при домакинства, които нямат никакви спестявания и изпадат във финансови шокове при всяко забавяне на месечните им заплати.

                      - Как приемате афишираната от финансовия министър Симеон Дянков идея да бъдат разширени възможностите на Сребърният фонд да инвестира у нас, като например средствата бъдат влагани в имоти, което по думите му е „дългосрочна инвестиция с възвръщаемост”?

                      - Не гледам сериозно на подобни идеи. Добре е, че финансовите пирамиди закриха дейността си още в 90-те години, за да не изкушават настоящите власти да насочат части от фискалните резерви и в подобна посока.

                      - Как ще коментирате мотивите на Дянков, според когото досегашните правила за управлението на фонда са твърде консервативни, поради което средствата в него само са се обезценявали? Как отговаряте на упреците, че средствата от Сребърния фонд трябва да се инвестират много по-рисково и е истинско престъпление, че това не е направено досега?

                      - Изцяло непрофесионални твърдения. Те показват, че в Министерство на финансите имат затруднения при изчисляването на ефективната доходност от своите депозити в БНБ и въвеждат в заблуда широката публика. Всъщност доходността на фискалните резерви е напълно приемлива при изискванията за ниска рискова изложеност на подобен тип авоари, като отчетете годишните вноски на БНБ в бюджета.

                      Тезата, че средствата от Сребърния фонд трябва да се инвестират много по-рисково, е абсурдна сама по себе си и е свидетелство за объркването, което цари по темата за управление на публични фондове. Само ще отбележа, че познания за релацията „риск–възвръщаемост” и за допустимите нива на риск за валутни и фискални резерви се придобиват в началните курсове на бакалавърското обучение. Пак оттам може да се разбере, че хазартът е подходящо направление за инвестиране само на лични ресурси, а не на каквито и да е колективни средства.

                      Разбирам, че настоящите власти не уважават спестяванията, а са ориентирани изцяло към тяхното изразходване, но мисля, че поне трябва да внимават с тезите в принципен план.

                      - Какви други възможности има правителството да намери пари за предстоящите плащания по външния държавен дълг? Как ще коментирате аргумента, че от правителството не може да се очаква да налива пари в такъв фонд, след като държавните финанси са под огромен натиск?

                      - За плащанията по дълга се съставя план за действие, а не се взема решение в последния момент. Календарът на падежите по дълга бе известен на властите още в началото на техния мандат и би следвало да имат ясна стратегия за превъртане на дълга.

                      Не съм чул за настойчиви претенции към правителството да заделя ресурси за увеличаване на фискалните резерви. Те и не могат да го направят при допуснатия срив на събираемостта на бюджетните приходи и разширения сив сектор в икономиката. Да изхарчите всичко натрупано в предходни години обаче не е най-благоразумното поведение – то граничи с безотговорността.

                      http://www.glasove.com/plamen-oresha...n-rezerv-19598

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
                        В края на 2011г. номиналната стойност на Българските глобални облигации с падеж 2013 г. беше 818.5 милиона евро.

                        Разходите за заплати и осигуровки за бюджетниците през 2011г. бяха 5,120.2 милиона лв. или над 2.6 милиарда евро.

                        Така, че не се се притеснявай - щом се наложи бюджетниците ще трябва да свикват с намаляване на разходите за техните заплати и осигуровки.


                        http://www.minfin.bg/bg/statistics
                        най-логичния изход е да се тегли външен заем на международните пазари - даже мисля че вече това тряваше да е станало - но при настащата дългова криза условията НИКАК НЯМА ДА СА ДОБРИ
                        Седянков няма друг избор освен да тегли заем - а това дето се опитва да изхарчи парите на хората за пенсии Е КОЩУНСТВО И ЗА СЪД!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kat123 Разгледай мнение
                          Най-големият страх на министър Дянков ще стане реалност

                          Правителството няма пари за плащането по глобалните облигации през 2013 г. и ще трябва да търси средства от международните пазари. Затова се опитва да „напудри” някои макроикономически показатели и да се хареса на рейтинговите агенции и инвеститорите


                          http://www.segabg.com/article.php?id=591143
                          В края на 2011г. номиналната стойност на Българските глобални облигации с падеж 2013 г. беше 818.5 милиона евро.

                          Разходите за заплати и осигуровки за бюджетниците през 2011г. бяха 5,120.2 милиона лв. или над 2.6 милиарда евро.

                          Така, че не се се притеснявай - щом се наложи бюджетниците ще трябва да свикват с намаляване на разходите за техните заплати и осигуровки.


                          http://www.minfin.bg/bg/statistics

                          Коментар


                          • Най-големият страх на министър Дянков ще стане реалност

                            Правителството няма пари за плащането по глобалните облигации през 2013 г. и ще трябва да търси средства от международните пазари. Затова се опитва да „напудри” някои макроикономически показатели и да се хареса на рейтинговите агенции и инвеститорите


                            http://www.segabg.com/article.php?id=591143

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                              не , китаец съм... И защо съм ти най-неприятен... защото съм по умен или по красив от тебе ли ?
                              ..
                              Гейовете ми са безразлични, но мразя педалите.......

                              Коментар

                              Working...
                              X