IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Узаконената кражба от Сребърния фонд

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Информов: аз въобще не вярвам, че Сребърният фонд въобще съществува.

    Ти как го виждаш: 2.7 МБ кротичко да си лежат някъде на тъмно и скришно - и бойкоборисов за толкова години да не ги открадне? То е все едно: в центърът на някое ромово свърталище да оставиш ремарке, пълно с "джилезу и бакър" и да варваш че след три дена още ще си е там.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Чудесна новина от Сребърния Фонд:
      1)
      - паричният ресурс в този фонд в края на юни 2017г. беше 2,786.26 МИЛИОНА лв.
      2)
      - паричният ресурс в този фонд в края на март 2018г. беше 2,791.51 МИЛИОНА лв.
      Тоест за 9 месеца има УВЕЛИЧЕНИЕ С МИЗЕРНИТЕ 5.25 МИЛИОНА лв. или с ПО-МАЛКО ОТ 0.19%.





      Честито, че НОИ е ЗА ЩАСТИЕ вече все повече зависим от приходите от ДДС и АКЦИЗИ!


      http://www.minfin.bg/bg/227
      http://www.minfin.bg/bg/statistics/12

      Коментар


      • Информов - ти наистина ли вярваш, че 2.5 МБ може да стоят спокойно в някакво мазе - в тая пародийна държава - без бойкоборисов да ги забърше?

        Някой виждал ли ги е тия 2.5 МБ въобще? Седят на безлихвен депозит, вместо да се инвестират в нещо - най-вероятно - ЗАЩОТО ПРОСТО ГИ НЯМА.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          ....

          Ако ВЪОБЩЕ т.нар. "Сребърен фонд" съществува, защото никой не го е виждал.
          много скоро ще му видят сметката, споко
          ...и наздраве ))
          Май, пиянството е големият проблем на тоз народ ... и търпението му

          Коментар


          • Информов: не зная кой се занимава с управление на сребърният фонд, но той е в ситуация, типична за нашата пародия на държава:
            - Ако повереният му фонд има нулева доходност (както е и), никой няма да му търси сметка.
            - Ако той реши да инвестира парите така, че да носят поне малка доходност: ще му създават въртели отвсякъде, а ако все пак напарви доходност - никой няма да му признае заслугата.

            "Що да се напъвам, неговото кожа, нали сосната заплатка си я вземам, за да си дръгна лениво изходящото отверстие?" - мисли си он.

            Ако тия над 2.6 МБ бяха мои и ги бях поверил на някого и той бе решил, че най-умното "управление" е просто да ги заключи в някое подземие и така години наред да ги остави да ми ги яде инфлацията, щях да му пратя моите апапи да му строшат гръбначето.

            Ако ВЪОБЩЕ т.нар. "Сребърен фонд" съществува, защото никой не го е виждал.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Паричният ресурс в Сребърния Фонд:
              1)
              - в края на май 2015г. беше 2,534.05 млн. лв., от които 2,534.0 млн. лв. са в БЕЗЛИХВЕН депозит при БНБ
              2)
              - в края на март 2017г. беше 2,641.53 млн. лв., от които 2,634.0 млн. лв. са в БЕЗЛИХВЕН депозит при БНБ


              Честито на все още вярващите в ПАРОДИЯТА НАРЕЧЕНА НОИ!





              http://www.minfin.bg/bg/page/227

              Коментар


              • Всъщност и аз се чудя. Постнах темата преди почти 10 години :-)
                а този Сребърен Фонд го забиха в девета глуха ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
                  .....


                  Честито на все още вярващите в ПАРОДИЯТА НАРЕЧЕНА НОИ!





                  Този сайт се поддържа от хора, които се занимават с инвестиции /инвестиционен сайт/. Хората, които пишат тук - най-малко се надяват на пенсия от каквато и да било институция. Всички пишещи тук знаят, че никоя "пенсионна" институция не може да осигури дългосрочна защита на вложенията, предвид инфлационните процеси в икономиките.

                  Като се има предвид горното:
                  1. Защо е необходимо ПЕРИОДИЧНО да се доказва постоянно една и съща теза?
                  2. Самият ти /с цитирано мнение/, имаш ли някакви по-различни очаквания от т.нар. НОИ /и които и да са ДРУГИ "пенсионни осигурители"/, или си прецакан и просто се оплакваш /надсмиваш над себе си/?
                  3. Недоумявам, предлагаш ли нещо ново в тая посока /идея, протест, бунт/?

                  Коментар


                  • Съотношение между изплатените за 12 месеца пенсии и паричния ресурс в Сребърния Фонд в края на същия интервал:
                    1)
                    - изплатените пенсии от началото на юни 2012г. до края на май 2013г. бяха 7,239,958,912.83 лв.
                    - паричният ресурс в Сребърния Фонд в края на май 2013г. беше 2,332.01 милиона лв.
                    Тоест съотношението в края на май 2013г. беше 3.10.
                    2)
                    - изплатените пенсии през 2016г. бяха 8,706,419,140 лв.
                    - паричният ресурс в Сребърния Фонд в края на 2016г. беше 2,658.08 милиона лв.
                    Тоест съотношението в края на 2016г. беше вече 3.28.


                    Честито на все още вярващите в ПАРОДИЯТА НАРЕЧЕНА НОИ!





                    http://www.minfin.bg/bg/page/227
                    http://www.noi.bg/aboutbg/st

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
                      Честито на все още вярващите в НОИ!
                      че то има ли такива
                      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                      Коментар


                      • Съотношение между изплатените за 12 месеца пенсии и паричния ресурс в Сребърния Фонд в края на същия интервал: 1) - изплатените пенсии от началото на юни 2012г. до края на май 2013г. бяха 7,239,958,912.83 лв. - паричният ресурс в Сребърния Фонд в края на май 2013г. беше 2,332.01 милиона лв. Тоест съотношението в края на май 2013г. беше 3.10. 2) - изплатените пенсии от началото на декември 2015г. до края на ноември 2016г. бяха 8,688,006,799 лв. - паричният ресурс в Сребърния Фонд в края на ноември 2016г. беше 2,655.66 милиона лв. Тоест съотношението в края на ноември 2016г. беше 3.27. Също така за щастие над 99.4% от паричния ресурс във Сребърния Фонд (тоест 2,641.0 милиона лв.) в края на ноември 2016г. е депозиран в БЕЗЛИХВЕН ДЕПОЗИТ в БНБ. Честито на все още вярващите в НОИ! http://www.minfin.bg/bg/page/227 http://www.noi.bg/aboutbg/st

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
                          Паричният ресурс в Сребърния Фонд:
                          1)
                          - в края на май 2015г. беше 2,534.05 млн. лв., от които 2,534.0 млн. лв. са в седмичен БЕЗЛИХВЕН депозит при БНБ
                          2)
                          - в края на ноември 2015г. беше 2,534.11 млн. лв., от които 2,534.0 млн. лв. са в седмичен БЕЗЛИХВЕН депозит при БНБ
                          Тоест за 7 месеца паричният ресурс в Сребърния Фонд се е увеличил за щастие едва с 60 хиляди лв. чрез трансфер от държавния бюджет.





                          Честито на вярващите в НОИ!


                          http://www.minfin.bg/bg/page/227
                          Аз мисля, че имаше някави ограничения за сребърния фонд как да оперира с парите. Не мисля, че може да ги влага в стандартни инвестиционни инструменти. А и като дойде Дянков отвори очите на големите компетенти в Министерството на финансите, че могат да използват парите от него като безлихвени заеми, за да се върже някоя малка дупка в бюджета. Важното е към края на годината всичко да е отново на мястото си.

                          Коментар


                          • Паричният ресурс в Сребърния Фонд:
                            1)
                            - в края на май 2015г. беше 2,534.05 млн. лв., от които 2,534.0 млн. лв. са в седмичен БЕЗЛИХВЕН депозит при БНБ
                            2)
                            - в края на ноември 2015г. беше 2,534.11 млн. лв., от които 2,534.0 млн. лв. са в седмичен БЕЗЛИХВЕН депозит при БНБ
                            Тоест за 7 месеца паричният ресурс в Сребърния Фонд се е увеличил за щастие едва с 60 хиляди лв. чрез трансфер от държавния бюджет.





                            Честито на вярващите в НОИ!


                            http://www.minfin.bg/bg/page/227

                            Коментар


                            • Ако Сребърният фонд все още реално съществува, то спешно тези пари да се оползотворят трябва - така че да носят добра доходност и в същото време: безрискова.

                              Преди време бях измислил една статия (мисля публикувана и в Инвесторът) какъв би бил ефектът, ако държавата купи с парите на Сребърният фонд един от мобилните оператори.

                              Само удивително тъпи животни могат да оставят няколко МБ просто да гният в мазето на БНБ.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Добри данни показваш колега. Отлична работа.
                                Неща върху които всички да се замислим.
                                Bulls on BSE

                                Коментар

                                Working...
                                X