IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Министър Трайчо с 90 000 лв (62%) загуба от БФБ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев
    Първоначално изпратено от hah
    Тук съм склонен да се съглася с по-масовото мнение, че лошото управление на спестяванията не е проблем за битността на Трайчо като министър на икономиката, както не му е било проблем и за да бъде прокурист на ЕВН. Министърът на икономиката се занимава с икономически политики, а не с финанси - за тях си има финансов министър. Това е едно от министерствата с най-малък бюджет, чиято функция е основно да предоставя публични услуги на фирмите и да координира и балансира различните икономически интереси в страната и съответно, взаимодействието с други държави. Няма никаква необходимост за да заеме този пост човек да е финансов гуру, а да е спекулант дори е противопоказно.
    може и да си прав, но моята теза е, че човек, който не се грижи за собствните си кинти, още по-малко ще се грижи за държавните. А за правомощията му хич не си прав, ще ти кажа само една думичка - ПРИВАТИЗАЦИЯ в енергетиката - там колко кинта има, бедна ти е фантазията, а тази приватизация ще се извърши точно от човека, който не може да опази собственото си богатство, пак да запитам: Как очакваш, че ще опази държавното???
    Ще си позволя да се намеся във вашия спор с една гледна точка, която до момента никой не е коментирал,а именно:Типично по нашенски се казва,че няма да имаш доверие на човек,който е загубил собствените пари, без да се замислим,че все пак този човек е имал достатъчно акъл преди това да ги спечели.Този факт сам по себе си говори много.И едно малко сравнение-Петър Димитров-човек с двойно повече трудов стаж няма и една десета от спечелените от Трайков пари(поне според декларацията му).Демек няма какво да загуби)).Е по-добър ли е бил тогава Димитиров?
    препоръки не давам

    Коментар


    • Точно такива хора като Трайчо ни трябват сега в управлението на държавата и икономиката. Които са лично заинтересовани тя да дръпне, да се стабилизират БГ компаниите, бизнес средата и инвестициите, за да могат да се оправят и техните сметки! А на наш Грую му пожелавам Румен Овчаров. Наяве, насън, по тъмно, по светло, всякак. Може и с червени прашки, газ, чорапи и наметало.
      * think positive * think simple * think big *
      * be moderate * be cool * be yourself *

      Коментар


      • Виж си твоето ниво и тогава определяй нивото на другите.
        Виж и прочети ХУБАВО какво пише в оня пост, нарочно ти го цитирах както е по ДИФОЛТ или ти говориш за дифолта само когато ти изнася.
        прочети и дискусията от тогава
        между другото изборите бяха на 05.юли, а въпросния пост е от 23.май
        на нито една от двете дати не съм го и чувал въпросния Трайчо, но както и да е
        много ти е елементарна логиката, но от елементарни хора не може да се иска повече!

        между другото, лека нощ!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hah
          Първоначално изпратено от Грую Груев
          Първоначално изпратено от hah
          Тук съм склонен да се съглася с по-масовото мнение, че лошото управление на спестяванията не е проблем за битността на Трайчо като министър на икономиката, както не му е било проблем и за да бъде прокурист на ЕВН. Министърът на икономиката се занимава с икономически политики, а не с финанси - за тях си има финансов министър. Това е едно от министерствата с най-малък бюджет, чиято функция е основно да предоставя публични услуги на фирмите и да координира и балансира различните икономически интереси в страната и съответно, взаимодействието с други държави. Няма никаква необходимост за да заеме този пост човек да е финансов гуру, а да е спекулант дори е противопоказно.
          може и да си прав, но моята теза е, че човек, който не се грижи за собствните си кинти, още по-малко ще се грижи за държавните. А за правомощията му хич не си прав, ще ти кажа само една думичка - ПРИВАТИЗАЦИЯ в енергетиката - там колко кинта има, бедна ти е фантазията, а тази приватизация ще се извърши точно от човека, който не може да опази собственото си богатство, пак да запитам: Как очакваш, че ще опази държавното???
          Приватизацията в енергетиката ще мине покрай него. Мисля, че решенията там ще се спускат от други хора. Има тежки лобита, има премиер, има т. нар. "неуравновесен финансов министър".... Макар че Трайчо като екс-служител на ЕВН е в очевиден конфликт на интереси по тази тема, колкото и де юре да е ок.
          ами най-вероятно точно това ще стане, но това значи, че няма мислещ министър, а послушко, което не знам дали не е по-лошото от финансово неграмотен министър, макар че в нашият случай май става финансово нграмотен послушко, назначен за министър на икономиката, което пък вече е страшно - дано да греша.
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от luckyboy
            как ми намери поста толкова бързо незнам, аз едвам успях
            ама поне се научи когато цитираш нещо от преди 7 месеца да го цитираш както е:

            Първоначално изпратено от luckyboy
            аз ще започна:

            1. Бате Бойко изчисти София, както никога досега не е била чиста от Янчулев до сега без да си мръдне пръста, затова ще гласувам за него.
            Кризите с Боклука започнаха още при Софиянски, но тогава нито имаше щабове нито нищо, сега по край личността на кмета и щябове се направиха и най-важното се изчисти София.
            продължете нататък!
            та къде пише тук, че харесвам ББ, за да стигнем до съвсем нормалната логика, че това означава че харесвам и Трайчо?)))
            Не съм очаквал, че във форума на Инвестора, където по дифолт хората са над средното умствено равнище, ще трябва да отговарям на елементарни неща и да вадя още по-елементарни взаимозависимости, но като за последно с теб, защото наистина не ми се пише, ей така за спорта:

            !. В постинга ти пише, че ще се гласуваш за Бойко
            2. Щом ще гласуваш за него, заначи го харесваш, тук изключвам варианта, че си гласувал за него щото го мразиш, освен ако не си мазохист, де
            3. Щом гласуваш за Бойко, значи одобряваш политиката му, защото никъде не си казал, че не я харесваш.
            4. Щом харесваш политиката му, значи харесваш и хората, които провеждат тази политика - т.е. министрите, които лично Бойко е назначил, значи в конкрения случай харесваш Трайчо, освен ако не кажеш обратното, но ти досега не си го направил, капиш?

            Ако искаш смилсена дискусия - давай по същество, ако не - лека вечер.
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • как ми намери поста толкова бързо незнам, аз едвам успях
              ама поне се научи когато цитираш нещо от преди 7 месеца да го цитираш както е:

              Първоначално изпратено от luckyboy
              аз ще започна:

              1. Бате Бойко изчисти София, както никога досега не е била чиста от Янчулев до сега без да си мръдне пръста, затова ще гласувам за него.
              Кризите с Боклука започнаха още при Софиянски, но тогава нито имаше щабове нито нищо, сега по край личността на кмета и щябове се направиха и най-важното се изчисти София.
              продължете нататък!
              та къде пише тук, че харесвам ББ, за да стигнем до съвсем нормалната логика, че това означава че харесвам и Трайчо?)))

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев
                Първоначално изпратено от hah
                Тук съм склонен да се съглася с по-масовото мнение, че лошото управление на спестяванията не е проблем за битността на Трайчо като министър на икономиката, както не му е било проблем и за да бъде прокурист на ЕВН. Министърът на икономиката се занимава с икономически политики, а не с финанси - за тях си има финансов министър. Това е едно от министерствата с най-малък бюджет, чиято функция е основно да предоставя публични услуги на фирмите и да координира и балансира различните икономически интереси в страната и съответно, взаимодействието с други държави. Няма никаква необходимост за да заеме този пост човек да е финансов гуру, а да е спекулант дори е противопоказно.
                може и да си прав, но моята теза е, че човек, който не се грижи за собствните си кинти, още по-малко ще се грижи за държавните. А за правомощията му хич не си прав, ще ти кажа само една думичка - ПРИВАТИЗАЦИЯ в енергетиката - там колко кинта има, бедна ти е фантазията, а тази приватизация ще се извърши точно от човека, който не може да опази собственото си богатство, пак да запитам: Как очакваш, че ще опази държавното???
                Приватизацията в енергетиката ще мине покрай него. Мисля, че решенията там ще се спускат от други хора. Има тежки лобита, има премиер, има т. нар. "неуравновесен финансов министър".... Макар че Трайчо като екс-служител на ЕВН е в очевиден конфликт на интереси по тази тема, колкото и де юре да е ок.
                Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев
                  Първоначално изпратено от luckyboy
                  и къде прочете, че ме кефи Трайчо или който не е с нас е против нас
                  обвиняваш за лични нападки, ами вземи си прочети темата тя да не е случайно за лични похвали
                  2 извода: УНСС и Трайчо яко са ти бръкнали някъде


                  аман от .... абе ти си знаеш!
                  понеже си с къса памет, ето:

                  Първоначално изпратено от luckyboy на 23.05.2009
                  Бате Бойко изчисти София, както никога досега не е била чиста от Янчулев до сега без да си мръдне пръста, затова ще гласувам за него.
                  за УНСС: ами виж си анкетата или ти дори не знаеш какво си писъл там
                  за Трайчо: аман от ПРОФАНИ, макар че си знаеш пак да го кажа
                  сега остава да ми кажеш и каква е връзката между Бате Бойко от месец Май и Трайчо.

                  уважаеми неанонимни Грую
                  на времето га си се пръкнал са ти уцелили името на 100%
                  рядко се среща името да съответства на 100% с приноситела си, е ти си изключение

                  значи щом съм харесал нещо на ББ от преди 7-8 месеца това означава първо, че аз имам къса памет и второ, че ме кефи Трайчо))))

                  голям си грую ))

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hah
                    Тук съм склонен да се съглася с по-масовото мнение, че лошото управление на спестяванията не е проблем за битността на Трайчо като министър на икономиката, както не му е било проблем и за да бъде прокурист на ЕВН. Министърът на икономиката се занимава с икономически политики, а не с финанси - за тях си има финансов министър. Това е едно от министерствата с най-малък бюджет, чиято функция е основно да предоставя публични услуги на фирмите и да координира и балансира различните икономически интереси в страната и съответно, взаимодействието с други държави. Няма никаква необходимост за да заеме този пост човек да е финансов гуру, а да е спекулант дори е противопоказно.
                    може и да си прав, но моята теза е, че човек, който не се грижи за собствните си кинти, още по-малко ще се грижи за държавните. А за правомощията му хич не си прав, ще ти кажа само една думичка - ПРИВАТИЗАЦИЯ в енергетиката - там колко кинта има, бедна ти е фантазията, а тази приватизация ще се извърши точно от човека, който не може да опази собственото си богатство, пак да запитам: Как очакваш, че ще опази държавното???
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Re: Грую Груев

                      Първоначално изпратено от pana_bg
                      Първоначално изпратено от Грую Груев
                      Първоначално изпратено от supertrader
                      Какъв ти е проблема на теб , не става въпрос за избран за спекулант а за министър. Като им потрябва спекулант ще викат теб , че и ти като Аско си по добър от Бъфет.
                      темата изби на лични нападки, но какво да правиш - в твоя стил: суперумчо, аз никога не съм се хвалил, че съм хващал дъна и върхове и дори и някога да съм постигал подобен резултат, то това е било случайно, за разлика от теб, който се хвалеше, че си хванал дъното на Дау и че си купил злато на дъното на корекцията от миналата година.Не съм аз с идеята да се сложело 300 евро/квадрат такса за ново страителство, та да можело дасе продаде старото?!?! А още по-малко съм Асан 12345 и никога не съм дръзвал да се сравнявам с Бъфет или Сорос, макар да не вярвам в гурута.
                      Ако имаш да кажеш нещо съществено или да отговориш на някой от зададените въпроси, или пък да ме обориш някъде - давай, ще се радвам, по възможност да е с ясна мисъл, че твоята доста се губи на моменти. Ако пък идеята ти е да изпраскаш ежедневния си флууд някъде - моля, нека не е в тази тема.
                      Все още не съм забелязал Трайчо да се хвали с борсовите си резултати. Нито пък темата е за Асен. Или може би си я отворил за себе си. Жалък си, човече. Избиваш някакви комплексни явно...
                      малии, ти съвсем се оплете - нито съм вкарвал асен в цялата работа - просто отговорих на супер-а, нито пък съм казал, че резултатите на Трайчо са за хвалба, а още по-малко съм я отворил за себе си - да видя някъде името ми в темата? Това е първата тема, която изобщо отварям за 2 години в този форум - ако не ти е интересна, не я чети,никой не може да те задължи.
                      може и да съм жалък, но със сигурност нямам комплекси - живея в къща
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от luckyboy
                        и къде прочете, че ме кефи Трайчо или който не е с нас е против нас
                        обвиняваш за лични нападки, ами вземи си прочети темата тя да не е случайно за лични похвали
                        2 извода: УНСС и Трайчо яко са ти бръкнали някъде


                        аман от .... абе ти си знаеш!
                        понеже си с къса памет, ето:

                        Първоначално изпратено от luckyboy на 23.05.2009
                        Бате Бойко изчисти София, както никога досега не е била чиста от Янчулев до сега без да си мръдне пръста, затова ще гласувам за него.
                        или това не са твои думи? Министърът е публична личност и като такава може много да помогне/навреди на страната, затова е интересен за обсъждане - аз не съм министър, нямам и амбиции в тази насока (все пак не отговарям на 2 от 2 условия), но ако искаш - давай, макар темата да не е за мен и аз да не съм я пуснал със заглавие Сульо Пулев знахарстава - не ми трябват почитатели, още по-малко пък анонимни
                        А за УНСС си в страшна грешка - това ми е любимият унверситет, поне женската му част - най-хубавите жени, с които съм бил са били от този университет, така че последното, което мога да има към УНСС е лоши чувства
                        Пак ти казвам темата не е за мен, темата е за Трайчо - ако имаш нещо да кажеш - моля, в противен случай аз съм до тук.
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Тук съм склонен да се съглася с по-масовото мнение, че лошото управление на спестяванията не е проблем за битността на Трайчо като министър на икономиката, както не му е било проблем и за да бъде прокурист на ЕВН. Министърът на икономиката се занимава с икономически политики, а не с финанси - за тях си има финансов министър. Това е едно от министерствата с най-малък бюджет, чиято функция е основно да предоставя публични услуги на фирмите и да координира и балансира различните икономически интереси в страната и съответно, взаимодействието с други държави. Няма никаква необходимост за да заеме този пост човек да е финансов гуру, а да е спекулант дори е противопоказно.
                          Коментарът е с аналитичен характер и не представлява препоръка по смисъла на ЗПЗФИ.

                          Коментар


                          • Re: Грую Груев

                            Първоначално изпратено от Грую Груев
                            Първоначално изпратено от supertrader
                            Какъв ти е проблема на теб , не става въпрос за избран за спекулант а за министър. Като им потрябва спекулант ще викат теб , че и ти като Аско си по добър от Бъфет.
                            темата изби на лични нападки, но какво да правиш - в твоя стил: суперумчо, аз никога не съм се хвалил, че съм хващал дъна и върхове и дори и някога да съм постигал подобен резултат, то това е било случайно, за разлика от теб, който се хвалеше, че си хванал дъното на Дау и че си купил злато на дъното на корекцията от миналата година.Не съм аз с идеята да се сложело 300 евро/квадрат такса за ново страителство, та да можело дасе продаде старото?!?! А още по-малко съм Асан 12345 и никога не съм дръзвал да се сравнявам с Бъфет или Сорос, макар да не вярвам в гурута.
                            Ако имаш да кажеш нещо съществено или да отговориш на някой от зададените въпроси, или пък да ме обориш някъде - давай, ще се радвам, по възможност да е с ясна мисъл, че твоята доста се губи на моменти. Ако пък идеята ти е да изпраскаш ежедневния си флууд някъде - моля, нека не е в тази тема.
                            Все още не съм забелязал Трайчо да се хвали с борсовите си резултати. Нито пък темата е за Асен. Или може би си я отворил за себе си. Жалък си, човече. Избиваш някакви комплексни явно...
                            * think positive * think simple * think big *
                            * be moderate * be cool * be yourself *

                            Коментар


                            • и къде прочете, че ме кефи Трайчо или който не е с нас е против нас
                              обвиняваш за лични нападки, ами вземи си прочети темата тя да не е случайно за лични похвали
                              2 извода: УНСС и Трайчо яко са ти бръкнали някъде


                              аман от .... абе ти си знаеш!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от luckyboy
                                Първоначално изпратено от Грую Груев
                                Само с добри намерения нестава, защото те водят само до едно място (споменал съм го по-горе), трябват и доста качества, каквито поне на капиталовите пазари (а те са свързани с доста икономически познания), Трайчо няма и изборът му за икономически министър на един явно неграмотем финансово човек, за мен е загадка. Аз не искам нов Румен Гечев и фалирала държава като при Жанчо, който също беше с много добри намерения...
                                следващия път се кандидатирай
                                нито си с УНСС диплома, нито си се набутал на БФБ
                                просто си идеалния Министър на икономиката))))))))))

                                както казах вчера аман от профани!
                                не става - не отговарям на нито едно от изискванията . Ще повторя призива си към супер-а и към теб - ако имаш нещо да кажеш, да ме обориш или да отговориш на някой от въпросите - давай, на глупави лични нападки, без да са подплатени с нищо, просто щото не те кефя, така както Трайчо те кефи, съм се наслушал - те не спомагат с нищо за дискусията.
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X