IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Министър Трайчо с 90 000 лв (62%) загуба от БФБ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • А с какво ги купи , с грънци ли ? Да не би да са 100лв ? Икак така влезна в БФБ и хоп на трейса ( нещо като хоп на рейса и сме направо в центъра на София )

    Коментар


    • ......
      Last edited by vabo_2008; 09.09.2011, 09:29.
      в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vabo_2008 Разгледай мнение
        Не просто уча в УАСГ и купих и продадох на трейс .......от търговия с акции не се интересувам....това междо другото
        Душица златна .... Колегата Damodaran ти го е казал достатъчно ясно .....
        He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Damodaran Разгледай мнение
          ... Имаш вероятно, защото си чул за инвестиции в ценни книжа в същата година!? Като направиш 15 години на капиталовите пазари и преживееш поне една голяма криза и все още не си фалирал тогава говори!!!!
          Не просто уча в УАСГ и купих и продадох на трейс .......от търговия с акции не се интересувам....това междо другото
          в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vabo_2008 Разгледай мнение
            Че аз имам 50% печалба през 2011 на борсата софийската а пък съм на 22 години ,а тоя министър на икомомиката -70%

            ... Имаш вероятно, защото си чул за инвестиции в ценни книжа в същата година!? Като направиш 15 години на капиталовите пазари и преживееш поне една голяма криза и все още не си фалирал тогава говори!!!!

            Коментар


            • Че аз имам 50% печалба през 2011 на борсата софийската а пък съм на 22 години ,а тоя министър на икомомиката -70%
              в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

              Коментар


              • A, стига извращения. Вижте Каро-теорията, където "развързаната" от "фундамента" акция наричат "химко"
                Което е явление - уникално, а някои дори използват и думата "артия" Нов, нашенски принос към борсовата терминология.
                Last edited by mecka_stryvnica; 20.05.2011, 00:38.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от himkofob Разгледай мнение
                  той си ги е купил Химко за да може балъци като вас да се хвърлят на борсата да си позакупят и да мечтаят да станат богати.....ама на .."пари при пари отиват"...ама малкото при многото...не обратното ....айде чесито на всички "милионери"
                  Честито Мен ме кефи всеки, който е гушнал от милионите от химко NE E PREPORYKA

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mechka 429 Разгледай мнение
                    Според мен, присъствието на Химко в портфейла, говори, че човекът е повече оптимист, отколкото песимист.
                    той си ги е купил Химко за да може балъци като вас да се хвърлят на борсата да си позакупят и да мечтаят да станат богати.....ама на .."пари при пари отиват"...ама малкото при многото...не обратното ....айде чесито на всички "милионери"

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Damodaran Разгледай мнение
                      Може ли да сте толкова долни същества, човека си е представил портфейла с декларация, а вие го хулите и плюетЕ, къв народ сме ние .... САМО ЩЕ ВИ КАЖА ЧЕ КОМПАНИИ КАТО ЛЕМАН ФАЛИРАХА - А ВИЕ СЕ ПИТАТЕ УШИТЕ... НЕ БРОЙТЕ ПИЛЦИТЕ НА ТРАЙЧО - ТОЙ Е ЕДИН УМЕН ЧОВЕК И СПЕЦАЛИСТ...
                      уф, такива като теб най ги обичам- представил си е декларация, защото е задължен по закон. Капиш? Не го е направил доброволно, за да му ръкопляскам!!! Това, че Льохман Брадърс са фалирали какво общо има тук, че нещо не се сещам? трябва да се равняваме винаго с идиотите ли? Или трябва да се пробваме да сме с най-добрите? Ти кое избораш? Разбирам, че огромната част от пишещите тук подкрепят Трайчо,защото имат подобни на неговите загуби и ползват същата стратегия - бай енд трайчо, но то си е и до човек. Аз съм излязаъл почти изцяло на Софикс 1400 и оттогава не съм си купил нищо на БФБ. За сметка на това си купих злато и съм предоволен. Щом аз мога, а аз съм средностатистически софийски дришльо, дето няма инсайдърско инфо. що голям министър да не може? Това ли са му качествата? Че той собственото си имане не може да опази, ние сме му дали държавното, че да се грижи за него с грижата на добър стопанин Че то тогава на един клошар да го бяхме дали - сигурно по-добре щеше да се справи.

                      П.С. И последно - сега ако имаше една стабилна разследваща журналистика (инвестора правят опити в тази насока, но са единствени и нямат някакъв голям отзвук), щяха да проверят как така минситър Трайчо си е купил 25 акции на Трейс по точно 110 кинта, защото на мен ми мирише на участие в ИПО-то. И ако наистна е така, да се заровят ощемалко и да го запитат като как така е подал оферта за около 4 млн. лева, при положение, че той такива пари няма. После да се види това финансова измама ли е или не и т.н. и т.н. Естествено, ако акциите просто случайно са закупени на цената от точно 110 кинта (която удивително съвпада с цената от ИПО-то до стотинка), то тогава няма никакъв проблем, но ако не са - тогава какво правим? И това ли ще е новият морал в политиката или пак ще излезем с лафовете - ама те ония с Цанков камък, пък дедо ми го били били комунистите и т.н. Ама мен ония не ме касаят - затова им бихме и шута в г.за преди 2 години, интересуват ме тия, сегашните, а те са същата комуноидна мърша......
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Damodaran Разгледай мнение
                        Може ли да сте толкова долни същества, човека си е представил портфейла с декларация, а вие го хулите и плюетЕ, къв народ сме ние .... САМО ЩЕ ВИ КАЖА ЧЕ КОМПАНИИ КАТО ЛЕМАН ФАЛИРАХА - А ВИЕ СЕ ПИТАТЕ УШИТЕ... НЕ БРОЙТЕ ПИЛЦИТЕ НА ТРАЙЧО - ТОЙ Е ЕДИН УМЕН ЧОВЕК И СПЕЦАЛИСТ...
                        Абе човек, къде виждаш да му плюя портфейла? Портфейл като портфейл - много от нас имат подобни. Тъпо е да се подигравам на някого, защото всеки греши. Особено в тези години на криза.

                        Но да си купиш Химко - това вече е КАЧЕСТВЕНА РАЗЛИКА спрямо нормалните хора. И затова изказвам меко казано учудване.
                        He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                          Ми то и аз имам някои от акциите от Трайчовия портфейл. Но наличието на Химко направо ме хвърли в оркестъра и ме кара да се съмнявам ..... да не е нещо болен човека ....

                          Може ли да сте толкова долни същества, човека си е представил портфейла с декларация, а вие го хулите и плюетЕ, къв народ сме ние .... САМО ЩЕ ВИ КАЖА ЧЕ КОМПАНИИ КАТО ЛЕМАН ФАЛИРАХА - А ВИЕ СЕ ПИТАТЕ УШИТЕ... НЕ БРОЙТЕ ПИЛЦИТЕ НА ТРАЙЧО - ТОЙ Е ЕДИН УМЕН ЧОВЕК И СПЕЦАЛИСТ...

                          Коментар


                          • Е ся, купил си за 250лв Химко ,все едно си е пуснал фиш за тотото, то и аз имам за 100лв

                            Коментар


                            • Ми то и аз имам някои от акциите от Трайчовия портфейл. Но наличието на Химко направо ме хвърли в оркестъра и ме кара да се съмнявам ..... да не е нещо болен човека ....
                              He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                Ами с оглед на факта, че не е подал декларация, а уведомление, то значи, че нищо не е продал, така че никаква загуба няма И все пак, щото Трайо ми е "симпатичен" фром дъ вери бигининг, ето ти сметка за настоящето състояние на портфейла му, естествено с уговорката, че не е продал или закупил нещо за 2011, което няма как да знам:

                                Дружество Брой Придобиване Цена преди Цена сега Настояща Загуба % загуба
                                Химимпорт 1 885 15 253 8,092 3,387 6 384 -8 869 -58,14%
                                Монбат 227 1 578 6,952 7,000 1 589 11 0,70%
                                Еврохолд 11 803 37 882 3,210 1,170 13 810 -24 072 -63,55%
                                Синергон 750 7 215 9,620 1,480 1 110 -6 105 -84,62%
                                Каолин 278 3 753 13,500 5,670 1 576 -2 177 -58,00%
                                Сл. Бряг 600 10 520 17,533 4,995 2 997 -7 523 -71,51%
                                Химко 1 000 255 0,255 0,059 59 -196 -76,86%
                                ОЦК 142 9 572 67,408 8,220 1 167 -8 405 -87,81%
                                Ст. Пл. Холд 1 200 7 400 6,167 3,800 4 560 -2 840 -38,38%
                                Елана 4 550 9 874 2,170 0,664 3 021 -6 853 -69,40%
                                ПИБ 800 8 560 10,700 3,400 2 720 -5 840 -68,22%
                                Софарма 700 5 376 7,680 4,400 3 080 -2 296 -42,71%
                                Капман Макс 482 20 967 43,500 11,500 5 543 -15 424 -73,56%
                                Трейс 25 2 750 110,000 90,069 2 252 -498 -18,12%
                                Енемона 85 1 403 16,506 6,374 542 -861 -61,38%
                                Зърнени храни 1 000 2 790 2,790 0,591 591 -2 199 -78,82%
                                Общо инвестирани 145 148 Обща стойност към момента 51 001 Обща загуба към момента -94 147 Обща загуба в % -64,86%


                                та както се вижда от горното, загубата вече е увеличена с над 3 200 лева (първоначалните сметки са в първия пост) или процентно вече гони 65% загуба на портфейла с уникалната стратегия Бай енд Трайчо. Евалата, Трайчо и не забравяй - докато не продадеш, няма да пишем загубата - зер да не си по-прост от цяла плеяда инвестиционни фондове, банки, че и цели държави, дето си пишат "инвестициите" като активи по цена на придобиване. Е, един ден ще се наложи да има и преоценка, ама дотогава я камилата, я камиларя Ей такива министри трябват на тази държава - хора с визия за нещата, а не празни философи, както се изрази и Светиня Му.

                                П.С. А ако трябва да се изразя като друг виден икономисто-финансист от птавителството на Непогрешимия - на Брад Пит, брат му за огромния ни дефицит: Все пак забелязва се тенденция на намаляване на загубата, като имаме 20 пъти по-добро представяне на портфейла за последните 12 месеца, в сравнение с предишните 12-24 месеца. Хвалъ, още някой и друг месец, под вещето ръководство на Партията и всички ще илядат и ще цъфнат кат' налъми. Хвалъ и чакайте светлото бъдеще, ама да не даваме все пак крайни срокове
                                Според мен, присъствието на Химко в портфейла, говори, че човекът е повече оптимист, отколкото песимист.

                                Коментар

                                Working...
                                X