IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква рента получавате от земеделските си земи?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение

    Пазят се 3 г. в общината. Може да ти ги пратят само като им попълниш молба, снимаш я с телефон и я пратиш по имейл.

    Поздрави
    сърдечно благодаря

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BojidarKT Разгледай мнение
      Имам два имота, които се водят "др. трайни насаждения" и "гори в земеделски земи" и за тях нямам аренден договор.
      Разбрах, че се водят "бели петна", тоест арендаторът не може да ги заобиколи и ги обработва.
      Разбрах, че рентата май се плаща на общината.
      Някой знае ли лак и къде да си я заявя и взема?!
      Пазят се 3 г. в общината. Може да ти ги пратят само като им попълниш молба, снимаш я с телефон и я пратиш по имейл.

      Поздрави

      Коментар


      • Имам два имота, които се водят "др. трайни насаждения" и "гори в земеделски земи" и за тях нямам аренден договор.
        Разбрах, че се водят "бели петна", тоест арендаторът не може да ги заобиколи и ги обработва.
        Разбрах, че рентата май се плаща на общината.
        Някой знае ли лак и къде да си я заявя и взема?!

        Коментар


        • Здравейте!
          ​​​​​​Притежавам земя, която е във Видинско.
          Знаете ли какви са цените в този район.
          Валиден ли е договорът, ако е подписан с арендатора от собственик на 1/4 от земята?
          Въпреки, че е предупреден от собственика на най големия дял 1/2 през септември месец за преподписването, че държи да се подпише с него.
          Благодаря предварително!

          Коментар


          • Ако не са Ви платили рентата, можете да се обърнете към нотариус и да отправите нотариална покана за плащане на дължимата сума. Това обикновено работи. Друг вариант е да се опитате да развалите договора, но е по-сложно и несигурно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mysirakov Разгледай мнение
              Здравейте,

              Наследник съм на земя в община Генерал Тошево /Добричко/. Трета категория по нот. акт.

              Цената, която ми предлагат за рента /един и същи арендатор наема същата зема поне за последните 8 години за една и съща цена/ от 45лв/декар или 30% от продукцията, но не по малко от 12лв/декар.

              Информираха ме, че за трета категория, цената на наем, не може да пада под 60лв/декар, а обикновено е около 75-80лв/декар за трета категория земя.

              Може ли съвет?

              Благодаря!
              Здравейте! Няма правило за това колко да бъде рентата. Ако успее да Ви убеди, арендаторът може да сключи рента и за 10 лв./дка. Нормално в землището на Г. Тошево за обработваема земя, рентата би трябвало да бъде около 80 лв..дка. Стига да не е маломерна нивата. Най-добре потърсете друг арендатор ако с този не можете да се разберете. Там има доста.

              Коментар


              • За Добрич рентата е 95-100лв., в по-добра година стига и до 110лв. (Това от личен опит)
                В Балчик, Каварна, Шабла доколкото знам са по-високи рентите - 105-110лв.
                За Ген.Тошево нямам информация, но не би трябвало да е много по- ниска рентата..

                Ps. Внимавай с какъв арендатор се захващаш и не се лъжи да подписваш многогодишни договори, за една година най-добре. За пръв път ми се случва да не ми платят рента и не знам как да процедирам.. Договорът ми за съжаление е многогодишен.
                Поздрави и успех!

                Коментар


                • Здравейте,

                  Наследник съм на земя в община Генерал Тошево /Добричко/. Трета категория по нот. акт.

                  Цената, която ми предлагат за рента /един и същи арендатор наема същата зема поне за последните 8 години за една и съща цена/ от 45лв/декар или 30% от продукцията, но не по малко от 12лв/декар.

                  Информираха ме, че за трета категория, цената на наем, не може да пада под 60лв/декар, а обикновено е около 75-80лв/декар за трета категория земя.

                  Може ли съвет?

                  Благодаря!

                  Коментар


                  • [QUOTE=VNM;n3259392]

                    Ковачица , не е далечеот там а взимам 60[
                    не знам защо не си виждам отговорите

                    Коментар


                    • смятайте колко са алчни нашите ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение

                        Ковачица , не е далечеот там а взимам 60
                        знам, то и пишурка е до нас, а там е 50, мисля че и в Расово е 50, правете сметка какви обирджии са нашите арендатори, а земята ни е една от най-плодородните, не знам ще се засрамят ли някога и да се изравнят с околните.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bk2@mail.bg Разгледай мнение
                          С. МЕДКОВЕЦ, ОБЛАСТ МОНТАНА - 35 ЛВ, ВСИЧКИ АРЕНДАТОРИ СЕ ДОГОВАРЯТ И ДАВАТ ЕДНАКВО
                          Ковачица , не е далечеот там а взимам 60

                          Коментар


                          • Земята в Ямболско струва точно наполовина на земята в Добруджа.Нормално и рентата да е наполовина

                            Коментар


                            • С. МЕДКОВЕЦ, ОБЛАСТ МОНТАНА - 35 ЛВ, ВСИЧКИ АРЕНДАТОРИ СЕ ДОГОВАРЯТ И ДАВАТ ЕДНАКВО

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от eirin Разгледай мнение
                                ... единствена кооперация ...
                                Според мен това е основната причината за тази толкова ниска рента. Не че ако имаше двама арендатори щеше да бъде много по различно

                                Коментар

                                Working...
                                X