IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

MBA - мисля да се прибирам?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от oldy Разгледай мнение
    Харесва ми поста ти, но към кого са съветите. Ако са към автора на темата - той е питал преди повече от 3 години.
    надяваме се ,че питащият не е направил една от най-големите грешки в живота си да се върне от Америка в измислена държава като нашата .
    иначе оставам с впечатление ,че от Америка се връщат само хора , които не могат да се впишат в картината там и не могат да си намерят место като повечето пъти причината е именно в самите хора . ако не можеш да успееш в Америка шансовете за успех другаде са в пъти по-малки да не говорим за смехотворна държава като България , където комлексарщината е завладяла всеки втори .
    а тези приказки с това ,че в БГ са ти приятелите и познатите са ми доста неадекватни и в повечето случаи принадлежат на хора не живели дълго време зад граница . каква полза от приятелите ти като повечето са изтрещели на макс и всеки си живее в собствения филм . или пък се скръндзат и за стотинките и искат са алчни до небесата .
    тука е зверилник , не става нищо от нас . не правете тази грешка да се връщате , ще съжалявате горчиво .....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от oldy Разгледай мнение
      Харесва ми поста ти, но към кого са съветите. Ако са към автора на темата - той е питал преди повече от 3 години.
      Ту язък за "мастилото". За автора на темата ги изписах тези неща.Не съм погледнал всички коментари и датите. Младежа явно се е ориентирал отдавна вече. Интересно е да се върне в ъв форума и да разкаже как са се развили нещата.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от steppenwolf Разгледай мнение
        Няколко съвета:

        .....
        Харесва ми поста ти, но към кого са съветите. Ако са към автора на темата - той е питал преди повече от 3 години.

        Коментар


        • +steppenwolf:
          Някои хора се докарват до състояние че са чужди и в чужбина, и в България. Никой не им е виновен на такива.

          Коментар


          • Няколко съвета:
            1. Питай за мнение хора учили или прекарали в US 4-5 години и завърнали се в България. Тукашните не могат да те ориентират.

            2. Задай си въпроса какво точно ти липсва в Америка ? Ще го получиш ли като се върнеш в България. Имай предвид че приятелите и всичко което помниш няма да бъде същото. Живота в Америка те е направил различен човек. Дали човек е щастлив или не, зависи основно от него, а не от мястото където живее. Има голяма вероятност ако не си щастлив там, да бъдеш нещастен и тук + много по нисък стандат на живот.

            3. Виждам че си женен, ще имаш деца след време. София не е много friendly към отглеждане на деца. Липсват детски градини, частните са бая скъпи, въздухът и улиците по мръсотия могат да се мерят с ориенталските държави. Дали парите които ще изкараш тук ще могат да компенсират тези недостатъци?

            4. Пътувал ли си из Америка. Има места където е такава свинщина, че в България не съм виждал, но има и места с прекрасен климат и толкова уредени, че и след 50 г. нама да ги стигнем. Мисълта ми е да не градиш впечатленията си за Америка по мястото където живееш в момента.

            И накрая моята история накратко. Бях там 4 години, реших да се прибера подведен от носталгията и екзалтирани приятели как всичко се оправя. Не съм щастлив тук. Не работа в сектора на икономическите услуги, и може това да е причината. Една позната зъболекарка изкара даже гражданство и се върна, изкара 4 години, нещастна е и иска пак да се връща в US. Двама други в сектора на IT услуги пък са много доволни, но единия работи с тайванци и те му плащат като на американец, другия работи за западна фирма.

            Последно. Ползвай си OPT. Помисли върху горните въпроси. US Предлага много повече възможности от България, както и от която и да е европейска държава. Имай предвид че в Франция и Германия няма да може да издрапаш много нагоре по ерархията. Тя е резервирана за местните. US са емигрантска държава. Канада също. Всичко е много по достъпно за имигрантите. Ако все пак решиш да се върнеш, опитай се да си оставиш някакви мостове. Може пък да размислиш. Желая ти УСПЕХ !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Jay Gould
              Ако търсиш линк, то има такъв, намери си го обаче сам.
              Първоначално изпратено от jamiemirror
              Ей-ся ще хукна да доказвам твоите голи думи хехехехе
              Ей този е източника на статистиката, където цифрите обаче са други:

              http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4210257,00.html

              Чисто субективно, доста повече от 4% от моите познати завършили в Германия се върнаха, въпреки, че мнозинството са тези избрали да останат в чужбина.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                Ако търсиш линк, то има такъв, намери си го обаче сам.
                Ей-ся ще хукна да доказвам твоите голи думи хехехехе

                Коментар


                • Първоначално изпратено от jamiemirror Разгледай мнение
                  Не статистика а ДУМИ. Аз тук статистика не виждам да показваш
                  Ако търсиш линк, то има такъв, намери си го обаче сам.
                  http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Optic Разгледай мнение
                    Нормално. Връщат се да поемат семейния бизнес. Не се връщат за да работят за бай Ганьо за два пъти по-малко пари отколкото получават чистачките в страните в които са се изучили...
                    И така да е Оптик, нали тези фирми също са български, също са работодатели, също се развиват тук? Какво лошо има да се отдаде на семейния бизнес това си рефлектира върху цялата български икономика.
                    Освен това искам да направя още няколко коментара:
                    1 Статистиката е точна наука ( или поне се стреми да бъде) 100 човека на един - за коя година говорим, кой е източника най-малкото. Не че не ти вярвам
                    2 Завърнало се момчето от Станфорд и работило за 1500 BGN - възможно е, но говорим за частен случай. Искам да отбележа, че реализацията както съм сигурен ще се съгласите е комплексност от много качества, амбиция, отчасти късмет И ДОБРО ОБРАЗОВАНИЕ.
                    Грешка се прави, като се коментира само програмата - за назначаване на високо ниво, а и не само. От значение е образованието преди това (МБА завършва само цикъла), опита който е натрупан ( или изцяло липсва).
                    Аз мисля, че един професионалист може само да повиши цената на своя труд чрез нея.
                    Послепис: Нали знаете, че и най-добрия музикален инструмент може да възпроизведе фалшива мелодия, ако музиканта не е на ниво
                    Last edited by NYSE; 20.08.2010, 13:41.
                    Price is what you pay; value is what you get!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от NYSE Разгледай мнение
                      Поразрових се из темите и така се зачетох по тази. Последните мнения не са актуални (всмисъл доста вода е изтекла от публикуването им), но ми е любопитно КАКВО Е РЕШЕНИЕТО на момчето? Как се равива, чувства ли се удовлетворен и т.н. Има още много българи, които и днес са пред подобна дилема.
                      Да, ще е интересно. През 2007 може да е намерил работа в САЩ обаче после да го е обрулила кризата.
                      Може пък и да се е върнал в България и вече тотално да е фалирал покрай пукането на балона с недвижимите имоти.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                        От 100 наши студенти в чужбина, само 1 се завръща да работи в България - Статистика
                        Нормално. Връщат се да поемат семейния бизнес. Не се връщат за да работят за бай Ганьо за два пъти по-малко пари отколкото получават чистачките в страните в които са се изучили...
                        "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

                        Коментар


                        • И аз си мисля, че вече има тенденция, все повече деца да се връщат от САЩ в Европа и БГ.... с големи благодарностти за образователната система на щатите !!!

                          Коментар


                          • Чиста загуба на време и пари е завръщането в БГ след МБА.
                            Недвижими имоти [URL=http://bit.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                              От 100 наши студенти в чужбина, само 1 се завръща да работи в България - Статистика
                              Не статистика а ДУМИ.
                              Аз тук статистика не виждам да показваш

                              Коментар


                              • Един приятел на брат ми се върна преди време след MBA в Станфорд и сега работи за около 1500 лв/месец.Според мене времето на безумно високите заплати срещу някакви титли отмина, и в USA/EUROPE и тука.Който дава заплати, знае за какво говоря

                                Коментар

                                Working...
                                X