IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се справихте на изпитите за брокер и консултант колеги?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Някой знае ли какво се учи сега в един брокерски курс, колко време трае и колко струва?
    Нямам намерение да ставам брокер, но ми се ще да окача един кетап на стената в рамка

    ПС: Карал съм такива курсове в 90 те години към фондова и стокова борса и бяха лесни.
    А сега?
    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

    Коментар


    • Що ли ви трябват.Явно избивате комплекси.

      Коментар


      • Някой знае ли кога ще са следващите изпити за брокер/консултант и ще има ли изобщо тази година?

        Коментар


        • Здравейите, Интересува ме дали има застъпени въпроси на изпита за финансов консултант от финансовия инженеринг. Благодаря.

          Коментар


          • Здравейте!Търся материали за брокерския изпит.

            Коментар


            • Здравейте....

              Извинявайте, че ще ви питам тук, но наистина никой познат не можа да ми помогне.

              Видях, че сте коментирали за СПЦК, имало задачи на теста.

              Предстои ми тест и на мен, по-скоро изпит и в много задачи виждам, че се търси средно притеглена норма на въвръщаемост .

              Ще ми кажете ли формулата за СПНВ. Досега не съм я срещала в учебника си.
              А наистина ми трябва .....


              Благодаря ви предварително....

              Коментар


              • [quote="nhg"]Курса в УНСС май е успешната стратегия. НЕ КАЗВАМ че ще научиш нещо,

                драги НХГ, ти няма как да научиш нещо, тъй като прекара повечето от времето да търсиш сливиците на една млада госпожица

                Коментар


                • Реших да дам малко инфо, за любобитните и следващите мераклии за изпити:
                  Курсът за Инв. Консултант в ИСК на УНСС е 720 лв. За брокер май е 400 и нещо. Но колеги посетили този за брокер казаха, че на тяхния курс на са имали задачи за опции, форуърден лихвен процент, корпоративни облигации с вградени опции и дори такава за P/E на дружества аналози. На изпита за брокер имаше и от четирите вида, т.е. курсът не им е помогнал много.
                  Иначе, като инфо за желаещите да се явяват за първи път, нека знаят че има разлика в двата изпита и по съотношението теория-задачи. На брокерският имаше 37 теоретични въпроса, носещи по 2 точки + 6 затворени и 6 отворени задачи. Теорията е 90% върху ЗППЦК и КФН, но имаше 4-5 грешни отговора на въпросите, което мълчаливо потвърдиха и при проверката на резултатите служителите от КФН.
                  На този за Консултант имаше 46 теоретични въпроса, но носещи само по 1т. и наблягаха на учебникарска терминология. Имаше фрапиращ въпрос с верен отговор според теста, че Техническият анализ, дава оценка и прогноза за цената на инструментите, на база Макроикономическите показатели в икономиката.
                  Затворени задачи-10-12, отворени 10
                  Отворени задачи решени с фин.калкулатор не се признават, дори и частично точки не дават. Последната отворена, както и още две задачи, и в КФН нямат решени, Само отговорите имат ако някой е решил последната, аз записах отговорите и да видим какво и как получава.
                  Успех на всички които ще се пробват!
                  п.п Един колега попита надолу за 7-ма затворена задача и дали има верен отговор в посочените. Тя е за MIRR и много зависи как го намираш. С калкулатор се получава много близък до единият от отговорите но не точен,нещо около 20.65-75, а отговора в теста беше около 20.76, иначе по формулата от курса се получаваше точно или с 1 стотна отклонение, а с една друга формула колега го получи с 5 стотни отклонение.

                  Коментар


                  • nhg, абсолютно не съм съгласен с теб....
                    курса в УНСС просто го записваш като - 400 лв.
                    и толкоз
                    ЗАЩО ДА ВЪРВИШ ТАМ КЪДЕТО МОЖЕШ ДА ЛЕТИШ ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ror
                      Затворени - облигации. Те явно са им проблем, защото при отворените пък има неправилно формулирани...
                      НЕзнам дали са неправилно формулирани или така са ги превели . Със сигурнст не ги е мисил бай- Милчо. В стила на някои бг преподавателите е да плагиатстват
                      В крайна сметка тези които не успяхме да го вземем, знаем на какво да наблегнем. и следващия път да се представим ОК.

                      Коментар


                      • Затворени - облигации. Те явно са им проблем, защото при отворените пък има неправилно формулирани...

                        Коментар


                        • Курса в УНСС май е успешната стратегия. НЕ КАЗВАМ че ще научиш нещо, ма поне ще знаеш какво горе долу ще се падне на изпита и как да смяташ задачите та да ти излязат отговорите. За жалост това е положението в момента.

                          Иначе взех и двата изпита.

                          Чети Инвестиции. Опциите от там ги научих - делта коефициент и Коеф. на еластичност. Има пример в учебника, и на двата изпита се падна подобен - само май числата бяха сменили

                          Поздрави и успех.

                          Коментар


                          • До издържалите изпита:
                            Колеги, по кои учебници или лекции се подготвяхте?

                            Коментар


                            • Дайте няква задачи от тоз прословут изпит? Вярни, грешни, някви...?
                              Не е препоръка за покупко/продажба, а просто мнение! Поздрави на КаФеНе!

                              Коментар


                              • Кои задачи са объркани? От отворените или от затворените?

                                Коментар

                                Working...
                                X