IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво да уча - финанси или счетоводство?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ако ичиш финанси, финансист няма да станеш. За това пътят е реалната практика. Но виж ако учиш счетоводство, счетоводител може да станеш. Според мен обаче няма голяма разлика.

    Коментар


    • Доктор 4еркезов сте ти помогне

      Коментар


      • Счетоводител можеш да станеш, ако си завършил Финансово-счетоводния факултет...

        А иначе колегата право ти вика... Ако си счетоводител без работа няма да останеш, но е доста вероятно и бентлита да не караш... .

        За мен лично схемата на успеха е човек да изучи занаят и да има реално финансово образование. Съчетанието е велико и наистина може да те направи богат...
        Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fl00d Разгледай мнение
          Здравейте. Студент съм във 2-ри курс в УНСС, направление "Финанси, счетоводство и контрол". След 2-ри курс трябва да си избера една от трите специалности. Колебая се между финанси и счетоводство.
          И двете специалности ми харесват, но счетоводството има доста предимства, например че се завършва малко по-лесно (следователно може би ще успея да си намеря целогодишна работа като помощник-счетоводител или да стажувам в банка, докато уча), а и, ако завърша счетоводство, мога да работя и в банка например. Разгледах някои обяви за работа в банковия сектор и ми направи впечатление, че много малко от тях искат дори икономическо образование, а тези, които искат такова, не уточняват по коя от двете специалности да е то. Разгледах автобиографиите на членовете на УС на някои банки и забелязах, че много малко от тях имат финансово образование. Друго предимство е, че като счетоводител мога да си отворя счетоводна кантора например, така че е възможно развитие.
          След като с диплома по счетоводство мога да работя всичко, което работи някой с финансово образование, има ли смисъл да уча финанси? Като съдя по обявите за работа, заключих, че за работодателите опитът е по-важен от специалността на образованието, затова възнамерявам през 2-рия семестър на тази година да започна по някаква стажантска програма някъде. Първо обаче искам да разуча как стоят нещата и да реша коя от двете специалности да уча.
          Какви са перспективите на счетоводно и финансово образование след завършването ми? Колко горе-долу са заплатите?
          Надявам се хората с опит в тази сфера да ми помогнат.
          A пише ли в тези автобиографии че са доносници на ДС.Отвори сайта на доносниците и кредитните милионери и ще разбереш много неща.А някои ги няма защото и в момента са доносници.Ако искаш да ставаш виден банкер ще ти се наложи да минеш през тази помия.Може би ще имаш пари но ще се презираш.Изборът е твой.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fl00d Разгледай мнение
            Здравейте. Студент съм във 2-ри курс в УНСС, направление "Финанси, счетоводство и контрол". След 2-ри курс трябва да си избера една от трите специалности. Колебая се между финанси и счетоводство.
            И двете специалности ми харесват, но счетоводството има доста предимства, например че се завършва малко по-лесно (следователно може би ще успея да си намеря целогодишна работа като помощник-счетоводител или да стажувам в банка, докато уча), а и, ако завърша счетоводство, мога да работя и в банка например. Разгледах някои обяви за работа в банковия сектор и ми направи впечатление, че много малко от тях искат дори икономическо образование, а тези, които искат такова, не уточняват по коя от двете специалности да е то. Разгледах автобиографиите на членовете на УС на някои банки и забелязах, че много малко от тях имат финансово образование. Друго предимство е, че като счетоводител мога да си отворя счетоводна кантора например, така че е възможно развитие.
            След като с диплома по счетоводство мога да работя всичко, което работи някой с финансово образование, има ли смисъл да уча финанси? Като съдя по обявите за работа, заключих, че за работодателите опитът е по-важен от специалността на образованието, затова възнамерявам през 2-рия семестър на тази година да започна по някаква стажантска програма някъде. Първо обаче искам да разуча как стоят нещата и да реша коя от двете специалности да уча.
            Какви са перспективите на счетоводно и финансово образование след завършването ми? Колко горе-долу са заплатите?
            Надявам се хората с опит в тази сфера да ми помогнат.
            Като счетоводител няма да останеш без работа докато държавата бълва нови и нови закони и наредби. Освен това като изкараш няколко години стаж можеш да работиш за себе си и да си отвориш кантора. Финанси в УНСС звучи твърде смешно за да го коментираме...
            "Only when the dusk starts to fall does the owl of Minerva spread its wings and fly."

            Коментар


            • Фалирал счети няма, но финансисти-бол...

              Коментар


              • Какво да уча - финанси или счетоводство?

                Last edited by fl00d; 17.02.2019, 16:26.
              Working...
              X