Първоначално изпратено от satz
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнениеМоторният кораб "Славянин", който плава под флага на Руската федерация, достави свежо ядрено гориво за АЕЦ "Козлодуй", потвърдиха от Фериботния комплекс във Варна.
Четири железопътни контейнера с касетите с ядрено гориво са изтеглени с локомотиви от кораба и са откарани към атомната ни електроцентрала при засилени мерки за сигурност.
През юли миналата година (2024) Украйна съобщи за високоточен удар срещу търговски кораб в Пристанище Кавказ. Медиите в страната разпространиха информация, че е бил поразен именно СЛАВЯНИН, а в някои издания дори бе съобщено, че той е “потънал на кей”.
Ама как само ВЪЗКРЪСВАТ тез руски кораби. като котките са - по 9 живота имат
https://www.facebook.com/reel/1868451183972496, ама ти чакай да видиш какво ще стане като дойде самальота, е те тогава ще има тръшкане какъв е красавец
Коментар
-
Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнениеhttps://www.facebook.com/john.eagle....09676677609392
За това клипче Грую би написал: "За чий ми е да мисля за това дете и брат му?"
Коментар
-
dmm, сащ също имат заем в евро през 2008 - ма си размениха големи суми евро и щатски долари, по 3 трилиона мисля пишеха в някои медии. ЕЦБ най спокойно може да емитира свежи трилиони евро и да въведе капиталов контрол за ЕС. Това е бъдещето, така Китай станаха индустриален гигант. ЕС е към 450 милиона население, заедно с някои страни които икономически зависят и са в него е над 600 милиона, сащ са 350 милиона, РФ е 180 милиона а ако се добавят още 50 които дефакто са икономически разчитащи на нея - 230 милиона. 1.2 милиарда заедно имаме. Кой им плаща и ги кара тези които ни разделят да го правят, защото това нещо е организирано ? Много ясно че нов съюз ще има икономическата мощ реципрочна на тази на Азия. И Света ще е в баланс.D.Y.F-091066
Коментар
-
Моторният кораб "Славянин", който плава под флага на Руската федерация, достави свежо ядрено гориво за АЕЦ "Козлодуй", потвърдиха от Фериботния комплекс във Варна.
Четири железопътни контейнера с касетите с ядрено гориво са изтеглени с локомотиви от кораба и са откарани към атомната ни електроцентрала при засилени мерки за сигурност.
През юли миналата година (2024) Украйна съобщи за високоточен удар срещу търговски кораб в Пристанище Кавказ. Медиите в страната разпространиха информация, че е бил поразен именно СЛАВЯНИН, а в някои издания дори бе съобщено, че той е “потънал на кей”.
Ама как само ВЪЗКРЪСВАТ тез руски кораби. като котките са - по 9 живота иматНямам доверие в НИЩО и НИКОЙ
- 2 Харесвания
Коментар
-
https://www.facebook.com/john.eagle....09676677609392
Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение... за чий ни е да ги подкрепяме? ...
- 2 Харесвания
Коментар
-
Simeon Tasev
9 март в 9:56 ·
ЗА ЕВРОТО И ЕВРОЗОНАТА
(или края на Европа, какъвто не е очаквала)
Искам да попитам, някой случайно да знае какво точно се случи на 4 март 2025 година във 香港 (известен в Европа нато Специален административен район Хонконг, Hong Kong Special Administrative Region)?
За това няма да чуете и дума в българските (а и европейските медии), но случилото се касае Европа, Еврозоната и де що е самоопределящ се като гражданин на Европа, който до скоро се считаше за "ероатлантик" но сега е само "европеец".
И понеже не знаете какво точно се случва, нека ви обясня.
Хонконгската фондова борса (HKEX) стартира проект за надграждане на своето звено за централни парични пазари (CMU), с цел да го трансформира в най-големия централен депозитар на ценни книжа в Азия.
За да се случи това обаче е нужно тази структура да разполага със съответните активи. До момента тези активи се съхранявата в Белгия (Европа), но сега те ще се съхраняват в Хонгконг (Далечния Изток).
Просто едни активи от Европа ще бъдат върнати в Китай, където им е мястото.
Clearing Limited е създадена през октомври миналата година и започва да предоставя съответните услуги през януари тази година. Това на практика поставя всияки страни, свързани по един или друг начин в този процес пред свършен факт.
На 4 март CMU и HKEX подписаха меморандум за разбирателство и задълбочаване на сътрудничеството „за оптимизиране на инфраструктурата за ценни книжа на капиталовия пазар в Хонконг“. Това означава, че процесът има необратим характер и стартира процедурата по набиране на необходимите финансови активи.
КАКВО ОЗНАЧАВА ТОВА ЗА ЕВРОПА?
Това означава, че базираният в Белгия централен европейски депозитар Euroclear, ще трябва да предостави на Clearing Limited (който както бе споменато е базиран в Далечния Изток) "скромната сума" от няколко трилиона (не е грешка, става дума за трилиони, а не за милиарди) под формата на ценни книжа.
Дали на Европа и на Белгия това и харесва или не е без значение, защото тези ценни книжа не са европейски. Европа печелеше от таксите за обслужване и лихвите по тях. Сега това приходно перо ще работи за Китай и други държави, които попределено не са европейски.
Но ако мислите, че проблемите на европейските финансисти свършват до тук, значи нямате и най-малка представа какво реално се случва.
След "онази среща" в Риад, всички държави от Близкия и Средния Изток предявиха подобни искове към Европа.
Европа ще трябва да връща депозитите и това не подлежи на дискусия. И тук става дума за трилиони, а не за милиарди. Милиарди от лихвите и таксите, които ЕС използваше за финансиране на свои проекти са друга тема, която вече е приключила.
В този ред на мисли някакви лица, със съмнително ниво на компетентност, решиха, че точно в този момент ЕС се нуждае от едни 800 милиарда. Истината е, че "заемът" трябва да бъде 150 мулиарда EUR, а останалите 650 милиарда EUR ще бъдат събрани от държавите членки. И това в момента, в който Clearing Limited иска да бъдат върнати всички ценни книжа при това незабавно.
За тези, които не четат китайската преса ще спомена, че тук не става дума за "замразените руски активи", а става дума за, цитирам: "... активи на държави от Далечния Изток и Океания". Това важи и за активите на арабските инвеститори.
Лично аз не виждам как белгийският (който е и централен европейски) депозитар ще излезе от така създалата се ситуация.
Съвсем друг е въпросът, че ЕС трябва да върне и два други заема, които получи от САЩ, съответно през 2008 година и през 2014 година и за които също не сте чували, но за които аз и колегите знаем и следим внимателно как се обслужват (по-скоро как ЕС отказва да ги обслужва).
Забавното в случая е, че и двата заема (те вече определено са за милиарди) са, цитирам "незабавно изискуеми", с всички произтичащи от това последици. А в момента САЩ са решени да съберат всички дължими суми от своите длъжници.
Мисля, че е излишно да казвам, че считано от 4 март 2025 година ЕС се превръща в най-големия длъжник в света. И ако не ми вярвате, попитайте Юй Вей Бен, който подробно на чист китайски език ще ви разясни какво точно е намйислил да направи със задълженията на Европа и защо е дошло време да се плаща сметката.
ИЗВОД:
Както винаги съм казвал политиката и финансите са два взаимно изключващи се фактора. Когато политиката започне да се намесва във финансовата сфера, разрухата е неизбежна.
Каквото и да си говорим както Китай, така и държавите от Близкия и Средния Изток, предприеха тези мерки, поради факта, че някой в Европа, реши да използва икономически механизми за политически цели. Да не забравяме и кой бе инициатор на това решение, което ще доведе Европа до тежка регионална катастрофа, с необратими последици за икономиката.
- 3 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
Свободата и демокрацията на Запада са били някъде до около 2002-2003-та. Оттам нататък дебилите от т.нар. Запад забиват към комунизъм, а сега направо се е извратило в тоталитаризъм.
Така националните банки не СЪЩЕСТВУВАТ, няма местна парична политика, огромна ЦЕНТРАЛИЗАЦИЯ. Ака ЕДИНОВЛАСТИЕ, оттам стъпката до авторитаризъм е много малко и практически ВЕДНАГА се случва. Когато събереш и 20 тотално различни интереси се появява и ОГРОМНИЯ натиск на по-силните държави в "сглобката" наречена съюз да става на тяхното - ака КОРУПЦИЯ, Отпадат всякакви наднационални принципи тип свободно движение, мултикултуризма. Празни приказки с които се рекламира новия ес режим.
А също и безумия за унищожаване на националното - джендъризма е такова творение. Да не се делят хората на нации, а на джендерасти и нормални. Същото е и с зилените талибани. На никой не му пука ни как и къде си го слагаш, ни за планетата. Разделяй и владей е принципаНямам доверие в НИЩО и НИКОЙ
- 3 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнениеВзриви се автомобил, смятан за част от конвоя на Владимир Путин в Москва
https://nova.bg/news/view/2025/03/29...4%D0%B5%D0%BE/
Аз ви казвам, че много разузнавания вече работят по това как Путин най-бързо да ритне канчето, а вие не ми вярвате. Той и Зеленски ви го каза, но и на него не му вярвате. А сега още един двойник замина във фризера. Малко останаха и като ги изтребят всички двойници, няма да има вече кой да се представя за Путин.
https://x.com/stevegrubershow/status...289798/video/1
https://www.tiktok.com/@audirs6gt/video/7487238446835191062
какво добро утро
Ето путлер е номер 1 - РолсРойс да сте виждАлЕ да гори?
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнениеВзриви се автомобил, смятан за част от конвоя на Владимир Путин в Москва
https://nova.bg/news/view/2025/03/29...4%D0%B5%D0%BE/
Аз ви казвам, че много разузнавания вече работят по това как Путин най-бързо да ритне канчето, а вие не ми вярвате. Той и Зеленски ви го каза, но и на него не му вярвате. А сега още един двойник замина във фризера. Малко останаха и като ги изтребят всички двойници, няма да има вече кой да се представя за Путин.
https://x.com/stevegrubershow/status...289798/video/1
https://www.tiktok.com/@audirs6gt/video/7487238446835191062
Коментар
-
Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
Свободата и демокрацията на Запада са били някъде до около 2002-2003-та. Оттам нататък дебилите от т.нар. Запад забиват към комунизъм, а сега направо се е извратило в тоталитаризъм.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнениекак Путин най-бързо да ритне канчето, а вие не ми вярвате.
Ха,ха. Някой неудобен за Путин пак е ритнал канчето. А ти си мечтай за Мосад и рак.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнениеВзриви се автомобил, смятан за част от конвоя на Владимир Путин в Москва
https://nova.bg/news/view/2025/03/29...4%D0%B5%D0%BE/
Аз ви казвам, че много разузнавания вече работят по това как Путин най-бързо да ритне канчето, а вие не ми вярвате. Той и Зеленски ви го каза, но и на него не му вярвате. А сега още един двойник замина във фризера. Малко останаха и като ги изтребят всички двойници, няма да има вече кой да се представя за Путин.
https://x.com/stevegrubershow/status...289798/video/1
https://www.tiktok.com/@audirs6gt/video/7487238446835191062D.Y.F-091066
Коментар
-
https://t.me/nevzorovtv/25982
А сега си представете в какво биха могли да превърнат живота тези маразматици в костюми, ако им се даде повече реална власт.
Никой не им пречи да живеят по правилата на еврейския фолклор.
Но те все по-агресивно налагат тези правила на всички останали.
Човечеството живее под игото на Църквата от много дълго време. Но цивилизованите страни успяха да се отърват от игото, а пещерната Русия, напротив, започна да култивира негодниците и да превръща техните глупости в своя идеология.
Западът, между другото, не се е „отрекъл от Христос“. Отричането е емоционален и драматичен акт. Христос просто им е омръзнал и е бил предаден в архива.
Боговете също имат „срок на годност“.
Коментар
-
Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнениеВ случай на война с русия Европа има числено предимство - Spiegel
- 2 Харесвания
Коментар
Коментар