IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Само ми е интересно Матя кога е ходил в Россията.
    Да не би да е било още в зората на демоНкраДцията?

    Коментар


    • Коментар


      • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
        Имаше подмятания как украинците страхливо бягали от Киев на втория ден,
        пък те ги и братушките на няма и първи ден https://censor.net/ua/video_news/341...elgoroda_video
        Забелязахте ли, че дори и магистралите на руснаците нямат нарисувана маркировка по пътното платно. Явно бялата боя е дефицитна и няма пари за нея. Това винаги е било така. Откакто се помня и колкото пъти и да съм ходил из Русия, винаги съм се дразнел от липсата на маркировка и разбира се от огромните дупки в платното, които не са обезопасени с пътни знаци.

        Но най-големият екшън става при пътуване нощем в мъгла. Не се вижда къде е края на пътното платно. Вижда се все едно караш по един голям полигон от асвалт във всички посоки около тебе, и както караш, изведнъж виждаш, че вместо напред караш странично и пред тебе се появява края на пътя, който също не е маркиран и много трудно се вижда. Коригираш посоката уж на вярната, но след 10-20 секунди виждаш, че отново пред тебе е края на пътя, но от другата страна. И така на зиг-заг караш цяла нощ със скорост не повече от 10 km/h, иначе ще се пребиеш някъде.

        Това съм го играл няколко пъти и часове наред съм псувал скапаната държава Русия и скапаните им пътища. Попадал съм и в дупка, в която влиза цялото колело и колата задира в асвалта, а колелото се откъртва или най-малкото се кривят носачи, трошат се джанти и т.н. И това в Русия не е инцидентно, а е масово срещано явление.

        Другото интересно е, че са асвалтирани само главните пътища. Виждаш табела за отклонение към някакво населено място, и след табелата се вижда, че асфалтирания път към това място е само 10-20 метра и нататък продължава черен кален път с коловози и локви.

        Тоест Русия е не само кочина - Русия е държава, изостанала в средновековието, че дори и по-лошо, защото дори и в средновековието или дори по римско време е имало пътища, покрити с павета или камъни, а в Русия са само черни кални пътища с коловози и локви.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          Както и да и казваш, не тя, ами зелените гущери са под въпрос с някакви $170+ ТРИЛИОНА външен дълг, с $ 31+ ТРЛН държавен дълг, с $ няколко десетки трилиона дефицит... Да допуснем за опростени сметки че, руският БВП е 1,5 Трлн/год., И имат 4;3-месечия с по 4% дефицит, общо, 16 %. На годишна база. Сиреч, ВЪВ ВОЙНА - 240 милиарда ОБЩО. Сравнение със САЩ?
          - ДУМА ДА НЯМА!
          Остави ги х'американците, там сметките нямат значение, защото всичко се основава на имперския принцип, и те опъват ластика докрай. Че ще се скъса все някога, ще се скъса, ама е безсмислено да се гледа плачевното състояние на балансите им, защото те търгуват с доверието - то е в основата на цялата финансова система, на която те все още са едноличен собственик, съответно и всякаква логика за финансите им заминава в коша за боклук.

          Наскоро докато се рових да си правя проучвания за златото попаднах на един много интересен факт, и той е, че Русия, която е уж фалирала на хартия, има достатъчно злато и руснаците, ако искат могат да подплатят със злато валутата си още сега. Няма друга голяма дръжава или валута, която може да се похвали с подобно нещо. Рядко мога да бъда изненадан, но в случая бях.

          Коментар


          • Коментар


            • Click image for larger version

Name:	Fwu_KW3WIAEbJlJ.jpg
Views:	1
Size:	42.7 КБ
ID:	4067281

              Коментар


              • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                И какво и от кого ще си купуват срещу буковата шума, наречена рубла?
                Както и да и казваш, не тя, ами зелените гущери са под въпрос с някакви $170+ ТРИЛИОНА външен дълг, с $ 31+ ТРЛН държавен дълг, с $ няколко десетки трилиона дефицит... Да допуснем за опростени сметки че, руският БВП е 1,5 Трлн/год., И имат 4;3-месечия с по 4% дефицит, общо, 16 %. На годишна база. Сиреч, ВЪВ ВОЙНА - 240 милиарда ОБЩО. Сравнение със САЩ?
                - ДУМА ДА НЯМА!
                Last edited by Pyramid; 22.05.2023, 17:52.

                Коментар


                • https://www.youtube.com/shorts/HM1iqJfCDp0:)
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                    Тавариш, вече няма значение дали си в ЕС, или при Путин. Навсякъде е същия конц-лагер...
                    Единия си праща населението да умира на фронта... другите евро-откачалки пък си избиват принудително населението(и предимно пенсионерите) с експериментални отровни инжекции...
                    Така е, различен режим, с различни неудобства, но се подчинява на една и съща система, и в зависимост кой какъв компромис може да направи и къде може да лавира по-лесно според индивидуалната му ситуация си избира къде и какво.

                    Много хора по света не си правят никакви илюзии:


                    Дето тука преди седмица Тепих(кс)а ми задаваше някакви реторични въпроси за свободи все едно не ми е ясно какви са разликите.
                    Като може да се изказва мнението свободно, аре тогава някой, който не е съгласен да се изкаже срещу онези много хубави хора, които не мога дори да ги назова тук, понеже и тук модерацията толерира „голяма свобода” в политкоректна форма.
                    Last edited by Kris_; 22.05.2023, 17:50.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

                      Мйцни де да знам какво става. Опитах да разбера, ама има само няколко видеа на украински диалект и не разбирам
                      https://t.me/s/operativnoZSU

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от GiRo Разгледай мнение
                        Ребята, някой няма ли да мъцне нещо за Белгород
                        Последните дни бяхте много активни за Бахмут, а сега ничево
                        Мйцни де да знам какво става. Опитах да разбера, ама има само няколко видеа на украински диалект и не разбирам

                        Коментар


                        • Имаше подмятания как украинците страхливо бягали от Киев на втория ден,
                          пък те ги и братушките на няма и първи ден https://censor.net/ua/video_news/341...elgoroda_video

                          Коментар


                          • unsworth, всичко може да си купиш с рублите им. Може да купиш злато и да го продадеш за каквато шума ти дойде на акъла.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от GiRo Разгледай мнение
                              Ребята, някой няма ли да мъцне нещо за Белгород
                              Последните дни бяхте много активни за Бахмут, а сега ничево
                              Белгород да идат до Бахмут да видят как вече няма такъв град и добре да си помислят какво искат. Предполага се че не искат да изчезне Белгород. Ще се скарат за него и за да се ликвидира спора понеже и двете страни са неотстъпчиви по природа, те така са родени да не отстъпват и спора ще го решат със заличаване на града.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Ребята, някой няма ли да мъцне нещо за Белгород
                                Последните дни бяхте много активни за Бахмут, а сега ничево
                                Не е препоръка за каквото и да било.

                                Коментар

                                Working...
                                X