IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Сега си представи как 40 години след като някой турчин е заклал дядо ти, ти се биеш рамо до рамо с внука му срещу внука на онзи руснак, дето сте го посрещали с цветя и рози в Лясковец като освободител. И не само се биете, ми ти го убиваш, а с турчина вечер се черпите по цигарка за добрата победа през деня? Трудно ли ти е да го повярваш? Е, и на рунсаците през 1916 им е било трудно да го повярват, ама не и на българите през същата година. Защото тогавашните българи са били българофили, а не русофили, сърбофили, туркофили, американофили, интернационалисти и глобалисти.
    Не ви ли омръзна да преувеличавате тази срамна история в която сме съюзници с Османската империя и тя отново има войски на наша територия и то само 3 години след като сме воювали срещу същите османци през 1912-1913г. Добре че Османската империя се разпада след ПСВ че иначе не знам как щяхме да успеем да ги изгоним от България след като доброволно сме ги пуснали чак в Добруджа !

    И за историческата коректност през 1916 от наша страна се бият Български , Османски и символично количество Германски войски. От Другата страна са основно Румънски , като за подкрепа от Антантата има символично количество Руски , Сръбски и Хърватски войници .........разбира се човек вече като чете новата ГРАНТОВО АДАПТИРАНА история ще повярва че през 2016 Българската войска лично е разбила войската на Руската империя и никои друг не е участвал .....
    Last edited by markov; 14.01.2022, 15:58.
    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

      Груйо, бате, мир на твоята къща. Случайно, ти да не си от рода на Дънкан Маклауд, че имаш инфо от първа ръка още оттогава? Бе много си категоричен бе, пусто. Са, кои звезди ти го говорят, ако споделиш тая блага вест...
      Същите, дето са ти подшушнали за тръбичката - много, ама много четене и знания. Или при теб е друго? Чел ли си спомени на участници в онези събития? Чел ли си исторически справки, доклади на различни комисии, стенографии на парламента, пресата от онези години и т.н.? Е, аз съм чел, затова приеми данните, които ти давам, за достоверни.

      Сега си представи как 40 години след като някой турчин е заклал дядо ти, ти се биеш рамо до рамо с внука му срещу внука на онзи руснак, дето сте го посрещали с цветя и рози в Лясковец като освободител. И не само се биете, ми ти го убиваш, а с турчина вечер се черпите по цигарка за добрата победа през деня? Трудно ли ти е да го повярваш? Е, и на рунсаците през 1916 им е било трудно да го повярват, ама не и на българите през същата година. Защото тогавашните българи са били българофили, а не русофили, сърбофили, туркофили, американофили, интернационалисти и глобалисти.

      Кой си ти, че да променяш спомена за онези велики българи с промитото си 45 години от комуноидите съзнание???
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Я да пието направо от извора. Пресс-конференция Сергея Лаврова от 14.01.22 - YouTube

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

          Ауеуе, майко, ма ти верно ли?
          ...
          П.С. В голяма степен русофил е равно на българофоб. Американофил същи е равно на българофоб. Искрено се надявам ти да си българофил, но вероятно си интенационалист, пардон, глобалист с путинстки уклон
          Май момента е много подходящ да направим кардинален обрат в темата!

          Да организираме един национален референдум "ВЪН от NATO / OTAN". Със всички следващи ефекти, на никакви чужди военни или пара-военни формирования на наша територия!
          Да се, само-обявим България като ексклузивна икономическа зона на EU съюза и като търговци, всякакви фобии трябва да минат в дълбок заден план.
          Всеки пледиращ, че е Българин по убеждение или произход и милее за тази утъпкана пътека, ще има шанс да блесне.
          ...или по друг начин казано - Да преброим дивите зайци! ...да сверим % на национално ниво, защото твоя е толкова измислен, че явно хабер си нямаш от понятието процент и хвърляш цифри в ефира за бог да прости.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Ауеуе, майко, ма ти верно ли? Я кажи сега за генерал Колев - той русофил ли е бил (роден е в Бесарабия, по това време румънска, но реално изучил се в Русия), или е русофб, като им е разцепил казашките тикви из нашата Добруджа? Е, точно като генерал Колев са били и българите по онова време:

            - през 1878 - 99,99% от населенито са русофили
            - през 1885, когато ни го набиват с непризнаването и активното подкопаване с всички средства на Съединението - 50% са русофили
            - през 1913, коагто ясно подкрепят протежето си Сърбия срещу нас - 25% са русофили
            - през 1916, когато ни нападат в Македония (това знаеш ли го, руснако) и Добруджа, в помощ на протежето си Сърбия и Румъния - не повече от 10% са русофили
            - през 1923, когато плащат и подкупват едни полуидиоти да вдигнат "първото в света антифашистко въстание) - максимум 5% са русофили
            - през 1940 със Соболевата акция дори се преброяват - 300 000+ човека (т.е. към 5% от населението) са русофили
            - след 1944 е ясно - те от българите в Македония създадоха нова нация, та с нас тук ли няма

            Разбери едно, мнозинството българи симпатизира по някакъв начин на руснаците, по примера на Вазов, че и те са хора, при това доста угнетени, но умните хора у нас много добре помним, че Русия винаги е била контра на България (меко казано) - просто защото я е срам от комплекса ѝ за малоценност, че е получила вяра и книжовност от България през Х век. А този комплекс не се измива с нищо.

            П.С. В голяма степен русофил е равно на българофоб. Американофил същи е равно на българофоб. Искрено се надявам ти да си българофил, но вероятно си интенационалист, пардон, глобалист с путинстки уклон
            Груйо, бате, мир на твоята къща. Случайно, ти да не си от рода на Дънкан Маклауд, че имаш инфо от първа ръка още оттогава? Бе много си категоричен бе, пусто. Са, кои звезди ти го говорят, ако споделиш тая блага вест...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kosyo Разгледай мнение
              prectical <=> Търсиш конфронтация и безсмислено пререкание и при безсилие, лични докачки

              Аз съм толкова мелез и като погледна само до 2 колена назад, сигурно ще видя над 6 народности и сред тях, няма нищо Руско, че и от която и да е от бившите й републики.

              И КАТО САМО-ПРИЗНАЛ СЕ МЕЛЕЗ, СЪМ ТОЛКОВА БЪЛГАРИН И ТОЛКОВА СЪМ ПРОКЛАМИРАЛ БЪРГАРСКОТО ПО СВЕТА, КОЛКОТО КОСМИ НЯМАШ ПО БРАДАТА - само не ми казвай, че си кюспе!

              По тези земи, русофилството е естествения феномен и това което е а-нормално, е русофобството и то трябва да е интересно за научни изследвания, както се анализират религиозните флуктуации по икономически подбуди.
              Ауеуе, майко, ма ти верно ли? Я кажи сега за генерал Колев - той русофил ли е бил (роден е в Бесарабия, по това време румънска, но реално изучил се в Русия), или е русофб, като им е разцепил казашките тикви из нашата Добруджа? Е, точно като генерал Колев са били и българите по онова време:

              - през 1878 - 99,99% от населенито са русофили
              - през 1885, когато ни го набиват с непризнаването и активното подкопаване с всички средства на Съединението - 50% са русофили
              - през 1913, коагто ясно подкрепят протежето си Сърбия срещу нас - 25% са русофили
              - през 1916, когато ни нападат в Македония (това знаеш ли го, руснако) и Добруджа, в помощ на протежето си Сърбия и Румъния - не повече от 10% са русофили
              - през 1923, когато плащат и подкупват едни полуидиоти да вдигнат "първото в света антифашистко въстание) - максимум 5% са русофили
              - през 1940 със Соболевата акция дори се преброяват - 300 000+ човека (т.е. към 5% от населението) са русофили
              - след 1944 е ясно - те от българите в Македония създадоха нова нация, та с нас тук ли няма

              Разбери едно, мнозинството българи симпатизира по някакъв начин на руснаците, по примера на Вазов, че и те са хора, при това доста угнетени, но умните хора у нас много добре помним, че Русия винаги е била контра на България (меко казано) - просто защото я е срам от комплекса ѝ за малоценност, че е получила вяра и книжовност от България през Х век. А този комплекс не се измива с нищо.

              П.С. В голяма степен русофил е равно на българофоб. Американофил същи е равно на българофоб. Искрено се надявам ти да си българофил, но вероятно си интенационалист, пардон, глобалист с путинстки уклон
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • 000 (що 3 а не 2)
                Украйна НЕ е в нато. Русия може да си я вземе когат си иска, също както взе Крим.
                Па и кого ще пита - сервилните дъртаци?
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

                  Нали знаеш че ако маТряла беше друг и тръбичката ти беше ефективна и работеща до сега да си намерил 10 пъти финансиране, но тук пари има само за некой Ролс и почивка с любовницата на Малдивите. Така че пак помисли за маТряла преди да пишеш глупости.
                  Българите са съвремени роби...живеещи на мин заплата, яко крадени от държава и работодатели.... парички има само за шефовете. Тук няма средна класа...а какво е държава без средна класа?
                  Модератор ме изтри но, ще повторя: ТИ СЪЩО СИ ОТ "МАТ'РЯЛА". ОТ СЪЩИЯ.
                  А, "тръбичката", която намесваш (незнайно, защо) си е ефективна, и още как. ВИЕ, папагалстващите стещу нещо, което не разбирате, се уплашихте, да не се "изложите" (пред другите папагали) и, без да проверите нищо на практика, повтаряхте дивотии до втръсване. Да, обаче, ТОВА, не ви издигна, нали.
                  Затова, не сочи с пръст "матряла". Уважавай произхода си. Същият си.
                  Last edited by Pyramid; 14.01.2022, 13:57.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение

                    НАТО е създаден срещу СССР и Варшавския договор.Няма СССР......, та Русия ли е на границите на НАТО или НАТО на руската граница.И пак да попитам-нападнала ли е Русия Украйна?
                    Прочети за прозореца на Овертон

                    Тази тема е част от тази схема мислят си че са много умни хората със странна мотивация

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      на мен това ми е ясно, но много 'лъвчета' тук залитат и към едните и към другите, а мисленето са го оставили или не го могат.
                      темата е ще нападне ли Русия Украйна, за да я 'предпази' от членство в НАТО - та ако я окупира - пак е на граница с НАТО... така до Лондон ще стигнат.

                      ти какво мислиш по върпоса?
                      Последният път когато светът беше на границата на ядрена война беше когато Руснаците искаха да разположат ракети в Куба

                      Американците не бяха много навити що очакваш сега руснаците да са навити да се разположат ракети в Украйна ???

                      Ракета изстреляна от Полша ще бъде много по лесно прихваната преди да стигне до Москва от колкото изстреляна от Донбас

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        на мен това ми е ясно, но много 'лъвчета' тук залитат и към едните и към другите, а мисленето са го оставили или не го могат.
                        темата е ще нападне ли Русия Украйна, за да я 'предпази' от членство в НАТО - та ако я окупира - пак е на граница с НАТО... така до Лондон ще стигнат.

                        ти какво мислиш по върпоса?
                        Организацията на Северноатлантическия договор, НАТО (на английски: North Atlantic Treaty Organization, NATO; на френски: Organisation du traité de l'Atlantique Nord, OTAN) е международна организация за военно сътрудничество, основана с подписването на Северноатлантическия договор на 4 април 1949 г. Седалището на организацията е в Брюксел.

                        Основополагащ е член 5 от Вашингтонския договор, който гласи: Страните се съгласяват, че въоръжено нападение срещу една или повече от тях в Европа или Северна Америка ще се разглежда като нападение срещу всички тях и всяка страна се съгласява, че при такова нападение, в силата на правото за индивидуална или колективна самозащита, признато от чл. 51 на Устава на ООН, ще окаже помощ на нападнатата страна или нападнатите страни, предприемайки незабавни действия, каквито смята за необходими, индивидуално или съвместно с други страни, включително използването на въоръжени сили, за възстановяване и поддържане на северноатлантическата област.

                        Първоначално идеята на договора е, че евентуална атака от страна на Съветския съюз срещу някоя от европейските страни–членки или САЩ ще се третира като атака срещу самите САЩ, които имат най-голямата армия и могат да окажат най-ефективна военна помощ. До такава атака обаче никога не се стига. Вместо това, за първи път в историята на договора, САЩ се позовават на член 5 на 12 септември 2001 във връзка с терористичните атаки на 11 септември 2001.

                        НАТО е създаден срещу СССР и Варшавския договор.Няма СССР......, та Русия ли е на границите на НАТО или НАТО на руската граница.И пак да попитам-нападнала ли е Русия Украйна?

                        Коментар


                        • prectical <=> Търсиш конфронтация и безсмислено пререкание и при безсилие, лични докачки

                          Аз съм толкова мелез и като погледна само до 2 колена назад, сигурно ще видя над 6 народности и сред тях, няма нищо Руско, че и от която и да е от бившите й републики.

                          И КАТО САМО-ПРИЗНАЛ СЕ МЕЛЕЗ, СЪМ ТОЛКОВА БЪЛГАРИН И ТОЛКОВА СЪМ ПРОКЛАМИРАЛ БЪЛГАРСКОТО ПО СВЕТА, КОЛКОТО КОСМИ НЯМАШ ПО БРАДАТА - само не ми казвай, че си кюспе!

                          По тези земи, русофилството е естествения феномен и това което е а-нормално, е русофобството и то трябва да е интересно за научни изследвания, както се анализират религиозните флуктуации по икономически подбуди.
                          Last edited by Kosyo; 14.01.2022, 13:37.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                            Много добър пост но забрави да напишеш два реда и за ваксините
                            Приятелю нито един мой познат или приятел не съм накарал да се ваксинира. Аз съм се ваксинирал по личен избор защото съм видял какво се е случило с неваксинирани хора и знам как е протекло при някой от тях... жа жалост с фатален край. Не бери грижа за моето здраве...

                            Нямам против да не се ваксинирате но имам против държавата да плаща лечението от КОВИД на неваксинирани.

                            Викал ли си линейка за твой близък човек и да ти кажат че не могат да дойдат защото всичко по болници било с Ковид?
                            Затова трябва всеки болен от КОВИД и неваксиниран сам да си поема лечението и да си плаща за него.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                              Берти кои са ни приятелите???

                              Американците които не ни дават визи???

                              Германците дето изкопаха земята за да спрат Южен поток та да нямат конкуренция на Северен???

                              Французите които прецакаха нашите транспортни фирми???

                              Англичаните които ни бомбардираха ???

                              Холандците дето ни спират за където и да искаме да влезнем???

                              Кажи ми една държава от ЕС дето ни подкрепя по въпроса с Македония???

                              Та поради каква причина Русия трябва да са ни приятели след като тия с които сме избрали да си дружим не са ни приятели?
                              на мен това ми е ясно, но много 'лъвчета' тук залитат и към едните и към другите, а мисленето са го оставили или не го могат.
                              темата е ще нападне ли Русия Украйна, за да я 'предпази' от членство в НАТО - та ако я окупира - пак е на граница с НАТО... така до Лондон ще стигнат.

                              ти какво мислиш по върпоса?
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                не знам какво ми вменяваш, но за мен и САЩ и Русия и Китай - НЕ СА НИ ПРИЯТЕЛИ. Същото важи и за Украйна ( и те приятели нямат). Използват ги да си създават напрежение и търсят някъде да изнасят кризи, за да замазват избушените си икономики.
                                Берти кои са ни приятелите???

                                Американците които не ни дават визи???

                                Германците дето изкопаха земята за да спрат Южен поток та да нямат конкуренция на Северен???

                                Французите които прецакаха нашите транспортни фирми???

                                Англичаните които ни бомбардираха ???

                                Холандците дето ни спират за където и да искаме да влезнем???

                                Кажи ми една държава от ЕС дето ни подкрепя по въпроса с Македония???

                                Та поради каква причина Русия трябва да са ни приятели след като тия с които сме избрали да си дружим не са ни приятели?

                                Коментар

                                Working...
                                X