IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • "Настояването на Русия за изтегляне на силите на НАТО от България е неприемливо и безпредметно. В страната ни няма постоянно базирани съюзнически контингенти и бойна техника.

    Суверенното решение за подобно постоянно присъствие или временно разгръщане принадлежи на България, в съответствие със съюзните ни ангажименти.

    Страната ни не приема ултимативни искания от когото и да било."
    Това се казва в позиция на президента Румен Радев

    Коментар


    • Нищо чудно след 2 седмици да разберем, че за жалост вече не сме член на Нато и тогава ще има член за нас.

      Новия бюджет имаше ли прогнозирани разходи за превъоражаване на българската армия?
      Last edited by Econlav; 21.01.2022, 17:37.

      Коментар


      • "Министерството на външните работи на Румъния отхвърля като неуместни и безпочвени изявленията на Министерството на външните работи на Руската федерация относно военното присъствие на съюзниците в източната част на НАТО.
        МВнР припомня, че присъствието на НАТО в съюзническите държави, което е резултат от решения, взети на най-високо ниво от съюзнически лидери и изпълнени от отговорните политически и военни структури, отговорни за това, е строго отбранителна реакция на все по-агресивното поведение на Руската федерация. Източното съседство, особено от 2014 г., когато украинската територия на Крим беше незаконно окупирана от Русия. Това поведение продължава да се засилва и днес, въпреки опитите на НАТО да се включи в конструктивен диалог.
        Заедно със своите съюзници Румъния ще продължи да подкрепя твърдо, с аргументи, основани на развитието на сигурността в Източното съседство, важността на укрепването на източния фланг. В тази връзка румънските власти приветстваха неотдавнашните изявления на САЩ и Франция относно намерението да разположат войски в Румъния, като част от възпиращата и отбранителна позиция на съюзниците."

        Коментар


        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

          Общото е че са тинтири-минтири ....

          По важните въпроси се прави РЕФЕРЕНДУМ !!!
          България, е Парламентарна Република и не знам какви референдуми ви се мотаят в главите !

          Коментар


          • Ако до там се стигне, украинците толкова яко ще бягат, с бухчи, автобуси и влакови композиции, че на европа свят ще и се извие къде да ги дява!
            А до преобладаващата част от останалите, ще открият дълбоко руските си корени и ще текне родна руска реч...

            Коментар


            • Стелт изтребители F-35, Eurofighter-и и американска пехота най-вероятно скоро ще подсилят югоизточния фланг на алианса у нас.

              Въпреки ултиматума на Москва България се готви да приеме сили на НАТО (capital.bg)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                Кога точно са ни питали ?
                Кратно и ясно , дата ?
                Ясно ?!
                Питали са ни на изборите преди приемането ни в НАТО. Тогава болшинството партии имаха в предизборните си платформи това като основно искане.
                В РБ ,референдуми все още е рано да се правят, нека първо народа да се научи да гласува, че и там сме много зле.
                Ясна ли съм сега ?!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                  Крааай на крааая! Байдън казал, че ако нахлуването е незначително, щели да спорят какви мерки да предприемат срещу Русия.

                  Вече не може да се оспори твърдението, че западът някак си подмолно дава знаци на Русия да нападне Украйна.
                  https://www.reuters.com/world/europe/blinke...ice-2022-01-19/

                  Сега Байдън се извинява, че не е искал да каже това.
                  https://www.npr.org/2022/01/20/1074466148/b...t=1642769166533

                  Зеленски не е съгласен, отново спори с шефа,

                  https://www.npr.org/2022/01/20/1074466148/b...t=1642769166533


                  Както вървят нещата, ако до година Русия не нападне, то Западът ще наложи санкции на Русия, защото не напада. А като не напада, това е подла и коварна агресия.
                  Ето в момента историята прилича по скоро на мероприятие на Запада с цел отърваване от Украйна.

                  На западняците Украйна им е трън и не искат да ги приемат нито в НАТО , нито в ЕС. Украйна ще бъде втора полша но няколко пъти по.-бедна. Затова взеха да се чудят как да се отърват от тях елегантно .... най им е лесно ако успеят да провокират Русия да си ги прибере обратно и да ги храни.

                  А добрия запад ще има поле години наред да обясняват за вероломните агресори Руснаци и ако могат да подкокоросват някаква съпротива да им е кофти на Руснаците ..........
                  Last edited by markov; 21.01.2022, 17:20.
                  Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
                    Това ми се вижда малко наивно виждане спрямо реалностите.

                    Относно информационното обезпечаване нали не се съмняваш, че НАТО ще осигури пълен набор разузнавателни данни от сателити и всякакви други средства? В това отношение нищо чудно украинците да са вероятно по-добре обезпечени от самите руснаци.

                    Относно въоръжението наистина е малко или повече спекулация - несериозно е да си мислим, че имаме реалните данни, колкото и високо самомнение за знанията си да имаме . Все таки, единственият реален инструмент за помощ от НАТО в момента е въоръжението - и явно и американци, и англичани, и прибалтийци доставят здраво, а кой знае какво се прави тайно.
                    Абе като ги гледахме Украйнските войски как се справиха в Крим, в Донбас и Луганск и как се справиха на един кораби дето бяха тръгнали през Керченския проток без да пипат Руснаците ......да ти кажа не съм много оптимист за героизма, жертвоготовността и мотивацията им......

                    Не забравяй че са до Русия и на руснаците логистиката , разузнаването , РЕБ -та , унищожаването на важни точки на Украйнците им е без проблем ...няма да им се налага дори да местят ракетите , ПВО-то от постоянните си дислокации ..............
                    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                    Коментар


                    • Ами дайте да направим един референдум за НАТО. Аз подписвам за. Стига сме висели на кръстопът. Така лъжем и натовските държави, че сме някаква част от тях.

                      Коментар


                      • Крааай на крааая! Байдън казал, че ако нахлуването е незначително, щели да спорят какви мерки да предприемат срещу Русия.

                        Вече не може да се оспори твърдението, че западът някак си подмолно дава знаци на Русия да нападне Украйна.
                        https://www.reuters.com/world/europe/blinke...ice-2022-01-19/

                        Сега Байдън се извинява, че не е искал да каже това.
                        https://www.npr.org/2022/01/20/1074466148/b...t=1642769166533

                        Зеленски не е съгласен, отново спори с шефа,

                        https://www.npr.org/2022/01/20/1074466148/b...t=1642769166533


                        Както вървят нещата, ако до година Русия не нападне, то Западът ще наложи санкции на Русия, защото не напада. А като не напада, това е подла и коварна агресия.

                        Коментар


                        • Това ми се вижда малко наивно виждане спрямо реалностите.

                          Относно информационното обезпечаване нали не се съмняваш, че НАТО ще осигури пълен набор разузнавателни данни от сателити и всякакви други средства? В това отношение нищо чудно украинците да са вероятно по-добре обезпечени от самите руснаци.

                          Относно въоръжението наистина е малко или повече спекулация - несериозно е да си мислим, че имаме реалните данни, колкото и високо самомнение за знанията си да имаме . Все таки, единственият реален инструмент за помощ от НАТО в момента е въоръжението - и явно и американци, и англичани, и прибалтийци доставят здраво, а кой знае какво се прави тайно.

                          Не искам да влизам по-дълбоко в тази полемика, защото наистина боравим с данни, които вероятно са далеч от истината. Принципното ми виждане е ,че много трудно се завзема страна, чийто народ е високо мотивиран да я защитава. Едно време украинците наистина бягаха, но вече ми се чини, че не е точно така, да не кажем, че е по-скоро обратното...

                          Гледайки нещата от България, моля се всичко да се размине....

                          Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                          Всички западни експерти са единодушни че вероятно ще е блицкриг и изтъкват силата на руснаците в РЕБ като една от основните причини.
                          Оглушаваш командните центрове и евентуално разрушаваш с ракети и оттам нататък без очи и уши всяка армия ще е муха без глава, за броени дни ще бъдат обкръжени.
                          Освен това армията им е мнооого далеч от добре въоръжена и обезпечена. На >95% стари марки съветско въоръжение. И ввс им били доста зле, ако някои изобщо сварят да излетят.

                          Но за тресавището съм съгласен. След това.
                          Особено в западната част на страната вероятно ще има партизанска война болезнена и за двете страни.

                          Айде стига вече че и пазара отвъд локвата отвори, другото - поживъом увидим де се вика.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                            Някой теб попита ли те дали искаш в нато??
                            да питаха !
                            Click image for larger version

Name:	FJj8-GBX0Akohc-.jpg
Views:	1
Size:	5.2 КБ
ID:	3859515

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
                              Темата е за Украйна и руски блицкриг и тезата е, че такъв блицкриг е невъзможен, когато срещу себе си имаш обезпечена и мотивирана армия с висок боен дух, която се подкрепя систематично отвън.

                              Да, и Виетнам, и Корея могат да се използват за примери, които потвърждават тази теза.

                              Около мен всички русофилски настроени люде ме убеждават как, видиш ли, току-ще прелетят кинжалите и последните модели СУ и работата ще е свършена. Аз пък залагам на обратното - нагазване в тресавище, от което няма излизане за години напред (в пряк и преносен смисъл). Дано никога не се стигне дотам да видим коя прогноза ще се окаже вярна...


                              Всички западни експерти са единодушни че вероятно ще е блицкриг и изтъкват силата на руснаците в РЕБ като една от основните причини.
                              Оглушаваш командните центрове и евентуално разрушаваш с ракети и оттам нататък без очи и уши всяка армия ще е муха без глава, за броени дни ще бъдат обкръжени.
                              Освен това армията им е мнооого далеч от добре въоръжена и обезпечена. На >95% стари марки съветско въоръжение. И ввс им били доста зле, ако някои изобщо сварят да излетят.

                              Но за тресавището съм съгласен. След това.
                              Особено в западната част на страната вероятно ще има партизанска война болезнена и за двете страни.

                              Айде стига вече че и пазара отвъд локвата отвори, другото - поживъом увидим де се вика.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
                                Темата е за Украйна и руски блицкриг и тезата е, че такъв блицкриг е невъзможен, когато срещу себе си имаш обезпечена и мотивирана армия с висок боен дух, която се подкрепя систематично отвън.

                                Да, и Виетнам, и Корея могат да се използват за примери, които потвърждават тази теза.

                                Около мен всички русофилски настроени люде ме убеждават как, видиш ли, току-ще прелетят кинжалите и последните модели СУ и работата ще е свършена. Аз пък залагам на обратното - нагазване в тресавище, от което няма излизане за години напред (в пряк и преносен смисъл). Дано никога не се стигне дотам да видим коя прогноза ще се окаже вярна...
                                Според мен си дълбоко заблуден. Първо Русия е владяла тези територии поне 200 години. Съпротива в югоизточните райони където има компактни групи Руско малцинство не очаквам. Може да има съпротива в северо-западните райони към Полша......но не мисля че изобщо тези райони са интересни за Русия....

                                За боиния дух ....ми те на 30 % от Украйнските наборници първата им цел ще е да дезертират към другата страна .......какъв боен дух какви глупости.
                                Last edited by markov; 21.01.2022, 17:01.
                                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                                Коментар

                                Working...
                                X