IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Това ми се вижда малко наивно виждане спрямо реалностите.

    Относно информационното обезпечаване нали не се съмняваш, че НАТО ще осигури пълен набор разузнавателни данни от сателити и всякакви други средства? В това отношение нищо чудно украинците да са вероятно по-добре обезпечени от самите руснаци.

    Относно въоръжението наистина е малко или повече спекулация - несериозно е да си мислим, че имаме реалните данни, колкото и високо самомнение за знанията си да имаме . Все таки, единственият реален инструмент за помощ от НАТО в момента е въоръжението - и явно и американци, и англичани, и прибалтийци доставят здраво, а кой знае какво се прави тайно.

    Не искам да влизам по-дълбоко в тази полемика, защото наистина боравим с данни, които вероятно са далеч от истината. Принципното ми виждане е ,че много трудно се завзема страна, чийто народ е високо мотивиран да я защитава. Едно време украинците наистина бягаха, но вече ми се чини, че не е точно така, да не кажем, че е по-скоро обратното...

    Гледайки нещата от България, моля се всичко да се размине....

    Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

    Всички западни експерти са единодушни че вероятно ще е блицкриг и изтъкват силата на руснаците в РЕБ като една от основните причини.
    Оглушаваш командните центрове и евентуално разрушаваш с ракети и оттам нататък без очи и уши всяка армия ще е муха без глава, за броени дни ще бъдат обкръжени.
    Освен това армията им е мнооого далеч от добре въоръжена и обезпечена. На >95% стари марки съветско въоръжение. И ввс им били доста зле, ако някои изобщо сварят да излетят.

    Но за тресавището съм съгласен. След това.
    Особено в западната част на страната вероятно ще има партизанска война болезнена и за двете страни.

    Айде стига вече че и пазара отвъд локвата отвори, другото - поживъом увидим де се вика.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

      Някой теб попита ли те дали искаш в нато??
      да питаха !
      Click image for larger version

Name:	FJj8-GBX0Akohc-.jpg
Views:	1
Size:	5.2 КБ
ID:	3859515

      Коментар


      • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
        Темата е за Украйна и руски блицкриг и тезата е, че такъв блицкриг е невъзможен, когато срещу себе си имаш обезпечена и мотивирана армия с висок боен дух, която се подкрепя систематично отвън.

        Да, и Виетнам, и Корея могат да се използват за примери, които потвърждават тази теза.

        Около мен всички русофилски настроени люде ме убеждават как, видиш ли, току-ще прелетят кинжалите и последните модели СУ и работата ще е свършена. Аз пък залагам на обратното - нагазване в тресавище, от което няма излизане за години напред (в пряк и преносен смисъл). Дано никога не се стигне дотам да видим коя прогноза ще се окаже вярна...


        Всички западни експерти са единодушни че вероятно ще е блицкриг и изтъкват силата на руснаците в РЕБ като една от основните причини.
        Оглушаваш командните центрове и евентуално разрушаваш с ракети и оттам нататък без очи и уши всяка армия ще е муха без глава, за броени дни ще бъдат обкръжени.
        Освен това армията им е мнооого далеч от добре въоръжена и обезпечена. На >95% стари марки съветско въоръжение. И ввс им били доста зле, ако някои изобщо сварят да излетят.

        Но за тресавището съм съгласен. След това.
        Особено в западната част на страната вероятно ще има партизанска война болезнена и за двете страни.

        Айде стига вече че и пазара отвъд локвата отвори, другото - поживъом увидим де се вика.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
          Темата е за Украйна и руски блицкриг и тезата е, че такъв блицкриг е невъзможен, когато срещу себе си имаш обезпечена и мотивирана армия с висок боен дух, която се подкрепя систематично отвън.

          Да, и Виетнам, и Корея могат да се използват за примери, които потвърждават тази теза.

          Около мен всички русофилски настроени люде ме убеждават как, видиш ли, току-ще прелетят кинжалите и последните модели СУ и работата ще е свършена. Аз пък залагам на обратното - нагазване в тресавище, от което няма излизане за години напред (в пряк и преносен смисъл). Дано никога не се стигне дотам да видим коя прогноза ще се окаже вярна...
          Според мен си дълбоко заблуден. Първо Русия е владяла тези територии поне 200 години. Съпротива в югоизточните райони където има компактни групи Руско малцинство не очаквам. Може да има съпротива в северо-западните райони към Полша......но не мисля че изобщо тези райони са интересни за Русия....

          За боиния дух ....ми те на 30 % от Украйнските наборници първата им цел ще е да дезертират към другата страна .......какъв боен дух какви глупости.
          Last edited by markov; 21.01.2022, 17:01.
          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

          Коментар


          • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
            Темата е за Украйна и руски блицкриг и тезата е, че такъв блицкриг е невъзможен, когато срещу себе си имаш обезпечена и мотивирана армия с висок боен дух, която се подкрепя систематично отвън.

            Да, и Виетнам, и Корея могат да се използват за примери, които потвърждават тази теза.

            Около мен всички русофилски настроени люде ме убеждават как, видиш ли, току-ще прелетят кинжалите и последните модели СУ и работата ще е свършена. Аз пък залагам на обратното - нагазване в тресавище, от което няма излизане за години напред (в пряк и преносен смисъл). Дано никога не се стигне дотам да видим коя прогноза ще се окаже вярна...
            Тресавище едва ли, те са си направили сметката за блицкриг- влизат взимат каквото трябва и установяват правителства. Дали някой ще ги подкрепи- няма абсолютно никакво значение

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

              Пинокио, ама те са точно такива Замислете се от къде накъде ще предявяват безумните си искания към суверенни държави ?! Всяка нация има пълно право да прецени сама в кой военен блок иска или не иска да бъде !
              Пълни нещастници !!!
              Някой теб попита ли те дали искаш в нато??

              Коментар


              • Темата е за Украйна и руски блицкриг и тезата е, че такъв блицкриг е невъзможен, когато срещу себе си имаш обезпечена и мотивирана армия с висок боен дух, която се подкрепя систематично отвън.

                Да, и Виетнам, и Корея могат да се използват за примери, които потвърждават тази теза.

                Около мен всички русофилски настроени люде ме убеждават как, видиш ли, току-ще прелетят кинжалите и последните модели СУ и работата ще е свършена. Аз пък залагам на обратното - нагазване в тресавище, от което няма излизане за години напред (в пряк и преносен смисъл). Дано никога не се стигне дотам да видим коя прогноза ще се окаже вярна...

                Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                То пък щото чичо Сам се справи... там е гробница за суперсили
                Та като стана дума за афганистан - и там имаше една наистина въоръжена до зъби, обучена и тренирана армия, дето наскоро изчезна буквално за дни пред селяни пущуни.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                  Напълно погрешно. Не би рискувал много за толкова малко.
                  Нещата опират до или всичко или нищо.
                  Тригера ще е лишаването от суифта. А може да бъде отрязан и по друг повод- куба и т.н.
                  И ще боли много.
                  Неслучайно руснаците казаха че това ще е равносилно на обявяване на война.
                  А на война като на война.
                  Тогава цяла украйна ще е под ножа. Вероятно новорусия включена в РФ, а в Галиция марионетно правителство. Без излаз на ч.море.

                  ПС Тоя по същество ултиматум не е току така. Сигурен съм че имат някаква договорка с дръпнатия...може би да сложат края на еднополюсния свят. После е Тайван на ред.
                  Ма мисля че докато тече олимпиадата поне още месец ще е чат пат спокойно.
                  Аз пък мисля, че ако възникнат военни действия, те ще са ограничени, ще започнат в югоизточна Украина,
                  около някоя от двете
                  сепаратистки републики и ще завършат с "независимост от типа Крим" на териториите източно от линията
                  Харков - Херсон, където живеят компактни групи рускоезично население.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                    С удоволствие.

                    Те, кто планировал операцию, проявили дремучую некомпетентность: американские военные уже много лет предпочитают вести общевойсковой бой, как наступательный, так и оборонительный, во тьме, поскольку у них лучшее в мире комплексное

                    Последствия боя 7 февраля могут оказаться намного серьезнее, чем само по себе тактическое поражение на далекой реке в чужой пустыне...


                    хочеш ишчо?

                    Някакви доказателства за този текст ще представиш ли. Не може да има доказателства за един горящ танк, за една джипка, за един паднал самолет, а за такъв разгром да няма. Все някъде някой ще е направил видео. Иначе този разказ прилича на един дето двама българи били в англия, как изе..... ли всички мацки, изпили пиенето и всички англичани им завиждали- прекалено е хубаво за да е вярно

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение

                      Дааа, точно както Съветите взеха Афганистан за един месец (това е била кривата сметка на генералите по плюшените кресла в Кремъл).

                      Ако има глупостта да влезе, Путин ще вкара каруцата по път осеян с камъни, които много вероятно ще я обърнат, ако нещата се закучат. Украйна е въоръжена до зъби с най-модерно западно въоръжение, а армията има изграден в последните години силен боен дух и мотивация да пази родината. Западните партньори ще осигурят практически неограничен материален ресурс. Ще превърнат конфликта във втори Афганистан, който знаем как завършва за агресора.

                      Ще страдаме ние обаче, по много причини...
                      То пък щото чичо Сам се справи... там е гробница за суперсили
                      Та като стана дума за афганистан - и там имаше една наистина въоръжена до зъби, обучена и тренирана армия, дето наскоро изчезна буквално за дни пред селяни пущуни.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        Путин ще вземе Киев за няколко дни макс седмица
                        Дааа, точно както Съветите взеха Афганистан за един месец (това е била кривата сметка на генералите по плюшените кресла в Кремъл).

                        Ако има глупостта да влезе, Путин ще вкара каруцата по път осеян с камъни, които много вероятно ще я обърнат, ако нещата се закучат. Украйна е въоръжена до зъби с най-модерно западно въоръжение, а армията има изграден в последните години силен боен дух и мотивация да пази родината. Западните партньори ще осигурят практически неограничен материален ресурс. Ще превърнат конфликта във втори Афганистан, който знаем как завършва за агресора.

                        Ще страдаме ние обаче, по много причини...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                          Какво общо има с обещания които са условни с ясно изразена позиция членство в НАТО ако ни изберете... В Бг народа има право на г ШЛ ас чрез избори гласувай ки за политики. И кскво една партия казва ако ни изберете влизаме в НАТО избират с мнозинство ги и те казват референдум..дай по сериозно .
                          Общото е че са тинтири-минтири ....

                          По важните въпроси се прави РЕФЕРЕНДУМ !!!
                          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от марин Разгледай мнение

                            Мисля, че евентуалния театър на сухопътни действия ще е Донбас.
                            Останалото ще са изпитания на модерна техника - безпилотни авиации и сателитното насочване.
                            Напълно погрешно. Не би рискувал много за толкова малко.
                            Нещата опират до или всичко или нищо.
                            Тригера ще е лишаването от суифта. А може да бъде отрязан и по друг повод- куба и т.н.
                            И ще боли много.
                            Неслучайно руснаците казаха че това ще е равносилно на обявяване на война.
                            А на война като на война.
                            Тогава цяла украйна ще е под ножа. Вероятно новорусия включена в РФ, а в Галиция марионетно правителство. Без излаз на ч.море.

                            ПС Тоя по същество ултиматум не е току така. Сигурен съм че имат някаква договорка с дръпнатия...може би да сложат края на еднополюсния свят. После е Тайван на ред.
                            Ма мисля че докато тече олимпиадата поне още месец ще е чат пат спокойно.
                            Last edited by pipbel; 21.01.2022, 15:49.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                              Пълни глупости.

                              В програмата им е имало хиляда обещания като - минимална заплата 1000 лева и минимална пенсия 800 лева и и икономически ръст 8 % годишно, нулева корупция , наказание на престъпниците и т.н. !!

                              Според теб като сме ги приели гласувайки на избори тези неща сега що ги няма...............Да не говорим че партия избрана с конститиционно мнозинство отдавна няма......

                              п.п.
                              Пък Швейцарците какви глупави били да правят референдум по конкретни въпроси , трябвало е да ги светнеш че кат са гласували на избори и са приели автоматично всичко !!!
                              Какво общо има с обещания които са условни с ясно изразена позиция членство в НАТО ако ни изберете... В Бг народа има право на глас чрез избори гласувайки за политики. И кскво една партия казва ако ни изберете влизаме в НАТО и я избират с мнозинство и те казват референдум..дай по сериозно .
                              Last edited by p_trade; 21.01.2022, 17:14.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                Ако янките дърпат лилипута за егото и рупат пуканки само Путин ще вземе Киев за няколко дни макс седмица. Това още повече ще му вдигне акциите пред Турция,Китай,Иран,Индия,Северна Корея,Венецуела, Куба, а и Бразилия

                                ще се формиа редна 'ос', която ще приключи европа и сащ... нещо, което не е добре за нас да се допусне.

                                по-добре е настоящото положение и ние сме гранична зона, отколкото въпросната ос да вземе превес, защото .. няма какво да го обеснявам и под турско сме били и под руско
                                Мисля, че евентуалния театър на сухопътни действия ще е Донбас.
                                Останалото ще са изпитания на модерна техника - безпилотни авиации и сателитното насочване.

                                Коментар

                                Working...
                                X