Първоначално изпратено от DS66
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от DS66 Разгледай мнение
https://www.youtube.com/watch?v=9x5VYBz2D98 - ето от тук ги купуват японските за скраб коли руснаците.
- 1 like
Коментар
-
Говорителят на НАТО Джейми Шей на 25 май, 1999г.: Ако Милошевич наистина иска гражданите му да имат вода и електричество, той трябва само да приеме условията на НАТО и ние ще спрем тази кампания. Докато не го направи ще продължим да атакуваме целите, които снабдяват армията му с електричество. Ако има последици за населението това е проблем на Милошевич. Водата и електроенергията се използват срещу народа на Сърбия, ние ги отрязахме за постоянно или за дълго време в името на живота на 1,6 милиона косовари, които бяха прогонени от домовете си и чийто живот беше сериозно накърнен. Не на всеки ще се хареса тази разлика, но за мен тя е фундаментална.
Да се знае и помни, за да не се говорят глупости от соросоидите
- 3 Харесвания
Коментар
-
Столтенберг постави условие на Украйна за НАТО - победа във войната
news.bg
30.11.2022 14:06:00
Предварителното условие Украйна да кандидатства за членство в НАТО, е да спечели войната срещу Русия. Това заяви генералният секретар на Алианса Йенс Столтенберг Букурещ след срещата на Северноатлантическия съвет.
Коментар
-
Първоначално изпратено от mitaka7 Разгледай мнение
Освен че спамиш, ами и лъжеш.
Коментар
-
Първоначално изпратено от danchomentata Разгледай мнение
Это не простая статистическая ошибка или счастливое совпадение.
Коментар
-
Данъците не са концерт по желание
Георги Ангелов смята, че трябва да има специално законодателно решение за казуса със свръхпечалбите от търговия в нефтопродукти:
"Данъците трябва да се плащат от всички. Тук не може да има доброволност и избор. За да няма възможност за натиск и всяка година ЛУкойл да си сменя мнението дали ще плаща данъци в България или не, въпросът трябва да се реши устойчиво и с правни гаранции.
Защо внезапно руската ЛУКойл реши да премести част от бизнеса си в България, може ли бургаската рафинерия да продължи да изнася горива въпреки санкциите на ЕС и постижими ли са обещаните 700 млн. лева данъци в хазната? Икономистът Георги Ангелов коментира тези въпроси в свой пост във Фейсбук. "ЛУКойл обяви, че вече ще плаща корпоративни данъци в България - и то не символичниНе е препоръка за каквото и да било.
Коментар
-
Първоначално изпратено от DS66 Разгледай мнениеРусия в момента имала износ към Китай на невъглеводороди, предполагам метали и някакви други за 147 милиарда юана на месец. Просто САЩ я ориентират да изнася в Азия, към Индия и Китай. Така се полчучава. Вместо към съюзниците в Европа.Last edited by mibova; 30.11.2022, 16:30.
- 3 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
- 2 Харесвания
Коментар
-
" В столице рабской pедерации все чудесатее и чудесатее. Здесь начали обустраивать бомбоубежища в подземных паркингах высоток.
И нечего волноваться... Сказал же бункерный дед, что все идет по плану — значит такой план и был…"
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнениеНеприятно, а???
Макар общият обем от 17,8 млрд. куб метра да е сравнително малко спрямо вноса на газ по тръбопроводи, достигащ 62,1 млрд.Не е препоръка за каквото и да било.
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнениеХРИСТИЯНИТЕ В АНГЛИЯ И УЕЛС ВЕЧЕ СА ПОД 50 ПРОЦЕНТА ОТ НАСЕЛЕНИЕТОНе е препоръка за каквото и да било.
- 3 Харесвания
Коментар
-
Неприятно, а???
Европа внася рекордни количества руски газ по море, съобщава в. "Файненшъл таймс". Вносът на руски втечнен природен газ (ВПГ) е нараснал с над 40 процента между януари и октомври тази година спрямо същия период година по-рано, което показва, че континентът не се е освободил напълно от зависимостта си от Москва за доставките на синьо гориво, макар транспортът по газопроводите да е почти напълно спрян.
Руският ВПГ се равнява на 16 процента от европейския морски внос на газ за съответния период. Макар общият обем от 17,8 млрд. куб метра да е сравнително малко спрямо вноса на газ по тръбопроводи, достигащ 62,1 млрд. куб метра, той все пак оставя Европа уязвима от използването на енергията като оръжие от страна на Кремъл, отбелязва изданието.
"Някой ден Путин може да се събуди и да каже "ще спрем да изпращаме ВПГ за Европа, което ще принуди региона да купува от дори по-скъпия спотов пазар", предупреждава Ан-Софи Корбо, изследовател на глобалните тенденции в Центъра за глобална енергийна политика към Колумбийския университет.
Русия би могла също така да отклони пратките към страни, които изпитват остра нужда от ВПГ като Бангладеш или Пакистан, продавайки на ниски цени, за да "получи политически ползи" и "да окаже натиск върху европейците", допълва тя.
По-голямата част от руския ВПГ идва от съвместния проект "Ямал ВПГ", чийто мажоритарен собственик е руската "Новатек", а останалите дялове са поделени межди френската "Тотал" (Total), китайската Си Ен Пи Си (CNPC) и китайски държавен фонд. Малко под 10 на сто от акциите на "Новатек" същевременно са собственост на държавния концерн "Газпром".
Срещу руския газ не са наложени санкции заради значимостта му за енергийната сигурност на европейските страни, припомня "Файненшъл таймс". Кремъл се възползва от това, постепенно намалявайки тръбопроводните доставки след нахлуването в Украйна, което доведе до скок на цените и провокира криза с разходите за живот за гражданите на континента.
Транспортът на синьо гориво по газопровода "Ямал-Европа", който преминава през Полша, е спрян от месец май, а доставките по "Северен поток-1", който преминава от Русия до Германия по дъното на Балтийско море, бяха спрени през лятото. По-късно по съоръжението избухнаха взривове, което според някои европейски страни е било умишлен акт на саботаж.
Освен това Русия неотдавна заплаши да намали доставките за Западна Европа, извършвани по единствения тръбопровод, който все още свързва европейския пазар с руските находища през територията на Украйна.
По данни на института "Брьогел" тръбният газ, доставян от Русия, е около 80 процента от получавания през същия период на миналата година.
Коментар
Коментар