IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

    Задължително трябва да се измисли вариант за оттегляне на РФ с достойнство.
    Умните глави да измислят нещо.

    Пак ще се повторя - победена или недай Боже разпадаща се РФ ще роди нов Хитлер, но с атомното копче под ръка.

    От една страна искам руснаците да си платят и да изстрадат безумието, което причиниха на хора на 800 км. от границите си, от друга - наясно съм, че тоя народ през катарзис не може да мине.
    Може и трябва този народ да премине през катаразис и през възможно най-дълбокото унижение и страдание. Думичката РУСНАК може и трябва да стане МРЪСНА ДУМИЧКА. Всъщност тя вече е станала такава. Ще минат десетилетия, докато следващите поколения оттърсят от гърба си срама и позора, наложен им от днешните действия на олигофрените в Кремъл.

    Колкото до ядреното оръжие - то не е най-страшното в момента. Човечеството е в състояние да преживее една пълномащабна ядрена война и да се оттърве със сравнително малки загуби (10% население и 1% заразена територия). Какво ще правим обаче в бъдещето, в което нови научни открития ще доведат до оръжия, унищожаващи не 10 кв.км., а например цял контитент, цялата планета или дори цялата слънчева система? Пак ще се появят олигофрени, желаещи да натиснат копчето. Всъщност проблемът на човечеството е как да си гарантира, че такива олигофрени като Путин никога повече няма да се появят.
    Last edited by Mateev; 27.09.2022, 13:28.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение
      ... Друг въпрос, който задавам често, като реплика на абсурдното "Къде бяхте осем години при украинския геноцид в Донбас" е защо в рамките на тези осем години - от 2014 до края 2021 - Украйна отговаряше на тези руски обвинения, като поставяше въпроса в ООН / цели 11 пъти за осем години / с искане за контингент сини каски и комисия, която да разследва, а Русия винаги налагаше вето / 11 пъти за осем години /? Този въпрос съм го поставял и тук, но никой от руските апологети не дава отговор, включително и той.
      Толкова ли станаха, аз гледах първите два пъти само.
      Не знам защо не прилагат правилото, че участващите в конфликта нямат право на глас

      Коментар


      • Първоначално изпратено от GiRo Разгледай мнение

        Няма и да получиш. Въпросните работят с опорки, а не с факти. Питаш ли нещо по-сложно, просто блокират и започват да клинчат в друга посока.
        И искат това:

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mitaka7 Разгледай мнение
          Изхода от войната е ясен, въпроса е колко време ще отнеме. Украинците избиха наемниците (вагнеровци, инфлуенсъри от Чечня, сирийци и т.н.) на джуджето, разредиха доста редовната армия, избиха излъганите местни от Донбас и Луганск, които да воюват, сега ще избият и насилствено мобилизираните, то и в тоя студ няма да е много трудно. Ще последва мобилизация на част от милицията, щото само тя остава с читав персонал и тук вече може да е кончината на джуджака . Толкоз. Украинците си имат хора навсякъде в окупираните територии и въпрос на време е кога ще литне във въздуха всеки един щаб, военна техника, па било то и някое пиянде. Шансът на джуджето-убиец бяха първите три дни с превземането на Киев, ама го разцепиха, щото го хванаха да блъфира с допотопна техника.
          Според мен вече украинците мислят финалния удар. Дано да е по-скоро, че да се спасят колкото се може повече украински и руски животи. Определено добрите оръжия си оказват влиянието.
          Задължително трябва да се измисли вариант за оттегляне на РФ с достойнство.
          Умните глави да измислят нещо.

          Пак ще се повторя - победена или недай Боже разпадаща се РФ ще роди нов Хитлер, но с атомното копче под ръка.

          От една страна искам руснаците да си платят и да изстрадат безумието, което причиниха на хора на 800 км. от границите си, от друга - наясно съм, че тоя народ през катарзис не може да мине.

          Коментар


          • Изхода от войната е ясен, въпроса е колко време ще отнеме. Украинците избиха наемниците (вагнеровци, инфлуенсъри от Чечня, сирийци и т.н.) на джуджето, разредиха доста редовната армия, избиха излъганите местни от Донбас и Луганск, които да воюват, сега ще избият и насилствено мобилизираните, то и в тоя студ няма да е много трудно. Ще последва мобилизация на част от милицията, щото само тя остава с читав персонал и тук вече може да е кончината на джуджака . Толкоз. Украинците си имат хора навсякъде в окупираните територии и въпрос на време е кога ще литне във въздуха всеки един щаб, военна техника, па било то и някое пиянде. Шансът на джуджето-убиец бяха първите три дни с превземането на Киев, ама го разцепиха, щото го хванаха да блъфира с допотопна техника.
            Според мен вече украинците мислят финалния удар. Дано да е по-скоро, че да се спасят колкото се може повече украински и руски животи. Определено добрите оръжия си оказват влиянието.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              Как кой твърди? Нали и там има "референдум" или се бъркаме.
              Тоя е безнадежден случай. Лично аз повече нямам нерви да влизам в полемика.
              Last edited by aleks262; 27.09.2022, 13:46.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение
                Този въпрос съм го поставял и тук, но никой от руските апологети не дава отговор, включително и той.
                Няма и да получиш. Въпросните работят с опорки, а не с факти. Питаш ли нещо по-сложно, просто блокират и започват да клинчат в друга посока.

                Не е препоръка за каквото и да било.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  Ама ако искаш да коментирам броя на войниците от НАТО, вижда ми се, десетократно увеличен к, изглежда, нараства още. Разбира се, "съвсем мирно".
                  Да, безнадежден случай. Пълна интелектуална щета

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                    Че за там кой го твърди? Обяснявам на обикновен български език че, дори формално, У НАС, ПОВОД за такова нещо, няма. Виж, какво ТИ и останалите фобци си домисляте си е ваша работа.
                    Как кой твърди? Нали и там има "референдум" или се бъркаме.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                      По-скоро е платен.
                      Между другото, мисля, че след падането на режима на Путин и последващите промени в Русия, българското правителство задължително трябва да изиска информация относно това - кой, колко и за какво е получавал пари у нас. Мисля, че много хора у нас ще останат шокирани. Пирамидата е едно към едно с вуйчо ми, които имаше някакъв статус преди промените, след това изпадна извън борда в съвременния свят поради собствената си некадърност, а днес е ултра русофил и путинист / без да е бил в СССР, респективно Русия /, доколкото това е някакъв имагинерен начин да обясни собствения си неслучил се живот - там на Запад някой е виновен за всички беди и прочее, включително и за неговите собствени. Даже четеше лекции на майка ми за Русия, а тя е прекарала 15 години в СССР. Характерно за тези хора е липсата на каквото и да е критическо мислене и пълната невъзможност да възприемат факти и обстоятелства. Ето, вчера му дадох две цифри за военните на НАТО в Източна Европа и поисках коментар - 4000 военни към октомври 2021 година и 40.000 към март 2022. Коментар няма, защото няма как да аргументираш глупавата си теза, че НАТО е бил заплаха за Русия с 4000 военни. Друг въпрос, който задавам често, като реплика на абсурдното "Къде бяхте осем години при украинския геноцид в Донбас" е защо в рамките на тези осем години - от 2014 до края 2021 - Украйна отговаряше на тези руски обвинения, като поставяше въпроса в ООН / цели 11 пъти за осем години / с искане за контингент сини каски и комисия, която да разследва, а Русия винаги налагаше вето / 11 пъти за осем години /? Този въпрос съм го поставял и тук, но никой от руските апологети не дава отговор, включително и той.
                      Last edited by aleks262; 27.09.2022, 13:10.

                      Коментар


                      • А така. И сега какво правим? Роzz тролейбусната команда. Последен шанс да заминете към Русия и нейното светло бъдеще. Преди да хлопнат кепенците на границата и да си останете в омразния Запад.
                        Във връзка с усложняващата се обстановка, Министерството на външните работи на република България призовава към въздържане от пътуване до Руската федерация и препоръчва на българските граждани в РФ да
                        Не е препоръка за каквото и да било.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
                          Истината е,че Путин беше решил да прилапа цяла Украйна .Размина му се с леки санкции след нападението над Грузия през 2008г, окупацията на Крим през 2014г и на части от Донецк и Луганск. Той си мислеше,че и сега ще му се размине без сериозни санкции .Можеше и така да стане ако Украйна бе победена бързо.Европейците щяха да се задоволяват със символични санкции отново. Ама украинците решиха да се бият и вече нямаше как да се пренебрегне този факт. Та именно армията провали Путин. А тези санкции в крайна сметка ще доведат до огромна криза в Русия и вероятност от разпад на Руската федерация.
                          Браво на "Путин", че лично на теб, докладва, какво точно, бил решил. ХвалА.

                          ... естествено че, те подигравам.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

                            А на теб кой точно и кога ти обясни, че в Източна Украйна притесняват, обстрелват и забраняват езици? Защото последния пък, когато бях в Луганск през 2012г. видях един напълно подреден град, в който всички говореха на руски, никой никого не обстрелваше и притесняваше? И как в този град през 2015г. се появява Т-90 на платформа, при положение, че не е на въоръжение в Украйна? Може би руски военен в отпуск посещава Украйна заедно със зачислената му техника?

                            Вчера ти посочих цифри - 4000 военни на НАТО в Източна Европа през октомври 2021г. и 40.000 през март 2022г. Не ги коментираш, а стоиш като нас***н. Няма как да коментираш и настоящите ми въпроси, защото твърденията ти са една долнопробна руска фашистка пропаганда. Или си крайно глупав и не разбираш това, или се просто невменяем.
                            Определено, не внимаваш и си доизмисляш, какво уж аз съм бил "казвал". Действия на не точно адекватен. Ама ако искаш да коментирам броя на войниците от НАТО, вижда ми се, десетократно увеличен к, изглежда, нараства още. Разбира се, "съвсем мирно". Относно танка на платформа: Ами, значи, той е доставен там, не на собствен ход. Нищо повече не мога да коментирам, т.к. нямам нужната информация но, за разлика от вас, не си и измислям. Пък кой бил "невменяем", не си ти, дето да го определяш.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              Хмм във Херсон и Запорожие, кой е обстрелвал и забранявал език?
                              Че за там кой го твърди? Обяснявам на обикновен български език че, дори формално, У НАС, ПОВОД за такова нещо, няма. Виж, какво ТИ и останалите фобци си домисляте си е ваша работа.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                Хмм във Херсон и Запорожие, кой е обстрелвал и забранявал език?
                                По добре го питайте за забраната на българския език...

                                Коментар

                                Working...
                                X