IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

    Аз съм 60-ти набор и съм служил 78-80-та години. По мое време имахме МИГ-21 и МИГ-23. Колегата е служил 4 години след мене и вероятно вече е видял МИГ-25 и МИГ-27. Колкото до руснаците - при тях тези модели са от няколко години по-рано, отколкото при нас.

    Всъщност и двамата не сме виждали живи самолети, защото аз съм радист, а той - планшетист. И двамата сме се скатавали по командни пунктове ...
    Лежах в купчина сено в Графа и чаках да минат 18 месеца, ......изгубено време!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от briko Разгледай мнение

      Някой има снимка или клип на тия глупаци "кадировци" да си служат по време на военните действия с някакво по сложно оръжие от АК47…?
      Това е башибозук. Няма как да боравят със сложни оръжия. Ама Путин на тях разчита да му спасяват задника.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от DS66 Разгледай мнение
        https://pan.bg/view_article-53-13366...-be-malka.html, посочена е датата точно когато идват 4-ри миг 25 в България. Мисля че тогава сте служили.
        Аз съм 60-ти набор и съм служил 78-80-та години. По мое време имахме МИГ-21 и МИГ-23. Колегата е служил 4 години след мене и вероятно вече е видял МИГ-25 и МИГ-27. Колкото до руснаците - при тях тези модели са от няколко години по-рано, отколкото при нас.

        Всъщност и двамата не сме виждали живи самолети, защото аз съм радист, а той - планшетист. И двамата сме се скатавали по командни пунктове ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

          Тия "нормални "момчета ги ебе башибозука на Кадиров. Та чак един руснак записа видео, в което се молеше на Кадиров да нареди на чеченските башибозуци да спрат да ебат руските войници.
          Някой има снимка или клип на тия глупаци "кадировци" да си служат по време на военните действия с някакво по сложно оръжие от АК47…?

          Коментар


          • https://pan.bg/view_article-53-13366...-be-malka.html, посочена е датата точно когато идват 4-ри миг 25 в България. Мисля че тогава сте служили.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от briko Разгледай мнение

              Руските войници защо не застрелят "ебачите"? ..... ликвидиран го на секундата!
              От шубе.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                Херсон не е превзет и няма никакво бягство- има достатъчно клипове че херсон е предаден с договорка. На теб може да не ти се вярва, но най вероятно е така. Когато руснаците се изтегляха нямаше бомбардировка на моста или на понтоните. Защо са го направили- обясняват че се съмняват че могат да снабдяват войските си. Украинците снабдявай войските си през около 20-25 моста. Остава руснаците да ги избомбят и войната приключва
                Ама разбира се. Нито от Херсон избягаха руснаците, нито от Киев , нито от Харков.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                  Тия "нормални "момчета ги ебе башибозука на Кадиров. Та чак един руснак записа видео, в което се молеше на Кадиров да нареди на чеченските башибозуци да спрат да ебат руските войници.
                  Руските войници защо не застрелят "ебачите"? ..... ликвидирам го на секундата!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                    Херсон не е превзет и няма никакво бягство- има достатъчно клипове че херсон е предаден с договорка.
                    Разбира се Тинче, щом това те успокоява, така да бъде. Херсон не е превзет. И коритото Москва си плава и другите корабчета са си наред. И Украйна не си върна 50% от заграбеното от февруари насам. Това си беше просто жест на добра воля от страна на учтивите зелени човечета. И Т-62 не е на фронта, това е просто дегизирана Армата с капак на шахта отпред. И украйнците измряха вече 3 пъти, танковете им 4 пъти. Всичко е идеално Тинче, чакаме победата на Могучая и рупаме пуканки вече девети месец.
                    Не е препоръка за каквото и да било.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                      По себе си ли съдиш за всичко това? Намерил с кого да сравнява нормалните момчета.
                      Тия "нормални "момчета ги ебе башибозука на Кадиров. Та чак един руснак записа видео, в което се молеше на Кадиров да нареди на чеченските башибозуци да спрат да ебат руските войници.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от GiRo Разгледай мнение

                        Сравни загубената техника от руснаците и тази от американците. Като бонус можеш да добавиш и американската техника, която беше на въоръжение в афганистанската армия и бе пленена от талибаните. След което сравни убитите американски и руски войници. И после ми говори са срам, старшинка.
                        Добре ще е и да се сравни живота на нормалните хора в Афганистан към момента.............. убиват ги! След намесата на Русия следва АД!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          Оооо ти си бил набор ...

                          По същото това твое време аз служих във ВВС в Ямбол в щаба на 3-та българска армия на Червен баир. Службата ми беше в командния пункт на армията, който се намираше под земята и беше направен да издържи върху себе си пряко попадение на атомна бомба. Ежедневно наблюдавах планшета, който беше с размери 20х8 метра и на него планшетистите рисуваха всяка една цел в небето, включително и препитащите ята с гъски. Имали сме много тревоги, както учебни, така и истински. И пределно ми е ясно за колко време се вдигаха нашите изтребители, както и за колко време идваха МИГ-овете от Одеса.

                          Първо да ти кажа, че нашите мигове винаги летяха по двойки, а руските - по тройки. Защо това е така не знам, но тука е първото ти противоречие в написаното от тебе. Второ - по него време нашите бяха с МИГ-21, а руските - с МИГ-29. Руските летяха от два до три пъти по-бързо от нашите, но въпреки това за преодоляване на разстоянието от Одеса (около 450-500 km) им трябваха около 20 минути. Така че и тука те хващам в лъжа.

                          И третата ти лъжа е "не знам откъде дойдоха". Това не е вярно ... Ако наистина си виждал планшет в команден пункт, щеше да знаеш, че освен територията на България на него се виждат и около 100-150 километра от територията на околните държави.
                          Хахаха, планшетист на нос емине- поделението вече го няма, след това в братово, дали е там поделението не знам. Миг 29 мисля че дойде в бг около 83 и в началото паднаха поне 3-4 самолета, спомням си защото водехме тренировките на балчик и ни вдигаха по тревога за всеки изчезнал самолет. Случката за която говоря се случи 84, тогава руските самолети преминаха и през турска територия, пловдив, софия и си заминаха. Но найстина че имаше турски самолети които се доближиха до българската граница , завъртяха и бяха си тръгнали вече може би на около 40-60км от границата, оператора откри цел със скорост около 1500км/ч на около 15км височина. Каза че идват от СССР. Вдигнаха по тревога дивизионите и поддържаха телефонна връзка с някоя от заставите

                          По него време ввс беше с миг 27- с миг 21 сигурно са били около 10-15г
                          Last edited by v_tin; 12.11.2022, 19:41.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от DS66 Разгледай мнение
                            Mateev, няма как да е имало миг 29 тогава, нещо си се объркал..не че знам, но просто чета и съм запомнил кога са влезли в употреба.
                            https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B8%D0%93-29

                            Приет е на въоръжение 83-та година, което означава, че поне една година преди това са правили разширени тестове, включително и полети до България на максимална скорост.

                            На мене ми е останало в главата, че Руснаците са с МИГ-29, но на планшета аз в действителност виждах само кръстчета и стрелки, с написани до тях височина и скорост. Такива имаше дори и за ятата с патици и гъски или за гражданцките полети. Модела на летателното средство не се пише на планшета. Пише се обаче номера на полета, ако е гражданско летателно средство и ако се знае. Има обаче и анонимни цели, като например ятата с гъски, заради които се вдигаха български изтребители и ходеха да проверятат кой всъщност е създал точка на радарите.
                            Last edited by Mateev; 12.11.2022, 19:44.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                              ...натрупа много по-малко срам, за начало.
                              Сравни загубената техника от руснаците и тази от американците. Като бонус можеш да добавиш и американската техника, която беше на въоръжение в афганистанската армия и бе пленена от талибаните. След което сравни убитите американски и руски войници. И после ми говори са срам, старшинка.
                              Не е препоръка за каквото и да било.

                              Коментар


                              • Mateev, няма как да е имало миг 29 тогава, нещо си се объркал..не че знам, но просто чета и съм запомнил кога са влезли в употреба.

                                Коментар

                                Working...
                                X