IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Защото Атака се осраха сами през годините. Хората не искат краен русизъм, единици са тези, които биха емигрирали в мАсква, точно както се единици тези, дето ходят да се бият в Украйна, без значение на чия страна. Но масата иска добри отношения с Русия и позитивна нагласа към тази страна води до позитивни резултати, Да припомням ли, че болен взе към 30% на едни президентски избори, преди да реши да кешира със златния пръст
    Какви добри отношения с Русия при положение, че има мита за българските стоки и Русия едностранно ни спря газът ?А същевременно България не спря преноса на газ по"Турски поток"за Сърбия и Унгария. Постоянно ни цакат, с тях равноправни отношения не са възможни.

    Коментар




    • За бившия министър на отбраната Велизар Шаламанов не е изненада помощта ни за Украйна с оръжия и дизел. Ситуацията у нас осветлява трите най-големи проблема, посочи Шаламанов в студиото на БТВ.
      Първо, когато най-силният човек у нас - премиерът се налага да постига такива важни цели не по публичен начин, показва, че България много силно е завладяна от руската пета колона, институциите са пробити и това не позволява на премиера да действа открито. На второ място - с разпускането на редовното правителство на срещите участва президентът, който има коренно различна позиция. България по някакъв начин е блокирана да има редовно правителство и да бъде активен член на НАТО, изброи Шаламанов.
      По думите му трябва да е ясно, че приоритет №1 на България е да прекрати руския контрол върху българските институции.
      Според него трябва много бързо да вземем ясна позиция в подкрепа на Украйна, което е в наш интерес. Освен това трябва спешно да се помисли и за превъоръжаването ни, подчерта Шаламанов.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от DS66 Разгледай мнение
        Vergil1975, да се разпадне ЕС имам предвид заради аварийната ситуация в търговията, която неизбежно ще дойде и тук. Вече Китай търгува по този начин - продаваш им твоя стока, парите от нея остават в техни банки, те са си на този който е направил вноса, той с тях си купува китайска стока и си я внася и продава в неговата държава. Няма какво да се правим че авария няма, този начин на търговия постепенно ще се наложи да го практикуват всички. Понеже сме 27 държави в ЕС, няма как да не се наложи и между държавите които са в него. Колкото по рано се настроим, толкова по добре.
        Нещо не си се изказал добре. какво имаш предвид че има аварийна ситуация с търговията, и какви са фактите?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

          Защо"Атака"ги няма в парламента, щом е толкова важна проруската позиция?И то Волен е в пъти по-радикален от Костадинов.Не отричам,че има такива, които гласуват за Възраждане заради русофилски нагласи,ама Костадинов много точно усеща притесненията на хората и ги използва в своя полза.
          Защото Атака се осраха сами през годините. Хората не искат краен русизъм, единици са тези, които биха емигрирали в мАсква, точно както се единици тези, дето ходят да се бият в Украйна, без значение на чия страна. Но масата иска добри отношения с Русия и позитивна нагласа към тази страна води до позитивни резултати, Да припомням ли, че болен взе към 30% на едни президентски избори, преди да реши да кешира със златния пръст
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

            а рязаните по ли ги обичаш? все пак .... 500г
            В сравнение с маляки и шумадийци - да. Въпрос на геополитика. И ти го казвам от позицията на човек, чийто деди са били комити из Македония, а прапрадядо ми 16-годишен е отишъл добролец да се бие на Шипка, изминавайки едни 200+ километра пеша. Не можеш да мразиш всичките си съседи, все с някого трябва да си ок. Естественият съюзник на България би била Румъния, като една втора държава с български корени, но "братишките" правят всичко възможно още с освободителната война и размяната на Северна Добруджа за Бесарбия, да вбият клин между нашите народи. После естествен съюзник би била Малякия, но недалновидно мислене и от наша, и от тяхна страна, и особено сблъсъците в Македония (прочето защо е опожарено Поморие през 1906 и какви са причините) осират и този съюз. Оста на Балканите е Сърбия-Гърция, през Македония, единственият начин да се разбие тази ос е друга - от Турция през България и Македония към Албания. Само че и тук следва да си изиграем добре картите, да не се окажем колетърал демиджа, макар от 100+ години да ги играем доста добре. А и турците помнят какво сме направили за тях през 1921-23, когато точно нашето оръжие спира маляшкото настъпление в Анадола.

            Дълга и широка е и гадното е, че тази тема се окупира от ура, патрЕотЕ, които са тъпи като гъз. Затова и първото нещо е да се премахне 03.03 като национален празник, но и това е дълга и ширака тема
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
              Ако това беше вярно, Мангъров, май беше от АБВ, следваше да разцепи на изборите, ама нъцки. Обществото ни е силно поляризирано на тема казашките простотии и точно това е огромнта трагедия. Виждал съм наистина умни хора, които ми се смеят на омразата ми към маляките и србету и ми обясняват, че съм неандерталец, за да мисля така, на които, като им изкажа нещо различно от орки, ватници, боярищници и т.н., веднага с пяна на уста ми скачат, че съм русороб и путинофил. Та така
              Защо"Атака"ги няма в парламента, щом е толкова важна проруската позиция?И то Волен е в пъти по-радикален от Костадинов.Не отричам,че има такива, които гласуват за Възраждане заради русофилски нагласи,ама Костадинов много точно усеща притесненията на хората и ги използва в своя полза.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от бай Митьо Разгледай мнение

                Съгласен за Дойче Веле....даже са по-зле от офнюз. Но в случая са по-прави(дет се вика стават и грешки). Ди Велт БЯХА друга бира....
                Въпросната статия си е поръчкова. Виж само каква еуфория е обхванала феновете на Кокорчовците.
                Ти нещо не си им фен И аз не съм, макар веднъж да съм гласувал за тях. И то не заради Украйна, пука ми за там, ама с дивия им комунизъм и популизъм на тема пенсии ме отказаха тотално. Убеден съм, че ще са много под резултати си от последните избори, въпросът е с колко
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  Ако това беше вярно, Мангъров, май беше от АБВ, следваше да разцепи на изборите, ама нъцки. Обществото ни е силно поляризирано на тема казашките простотии и точно това е огромнта трагедия. Виждал съм наистина умни хора, които ми се смеят на омразата ми към маляките и србету и ми обясняват, че съм неандерталец, за да мисля така, на които, като им изкажа нещо различно от орки, ватници, боярищници и т.н., веднага с пяна на уста ми скачат, че съм русороб и путинофил. Та така
                  а рязаните по ли ги обичаш? все пак .... 500г

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                    На българите не им пука дали България е изпращала оръжие за Украйна или не.Но ПП ще изгубят доста гласове заради ангажимента да закрият тецовете и заради спрените строежи и ремонти на пътища.То е ясно, че повечето поръчки са дадени на близки до ГЕРБ фирми, ама по-добре е да се направи ремонт на път от такава фирма,отколкото никакъв.
                    А Костя ще привлече гласове заради съпротивата срещу въвеждането на еврото, не защото е проруски настроен.Както преди спечели гласове заради съпротивата срещу зелените сертификати.
                    Ако това беше вярно, Мангъров, май беше от АБВ, следваше да разцепи на изборите, ама нъцки. Обществото ни е силно поляризирано на тема казашките простотии и точно това е огромнта трагедия. Виждал съм наистина умни хора, които ми се смеят на омразата ми към маляките и србету и ми обясняват, че съм неандерталец, за да мисля така, на които, като им изкажа нещо различно от орки, ватници, боярищници и т.н., веднага с пяна на уста ми скачат, че съм русороб и путинофил. Та така

                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Vergil1975, да се разпадне ЕС имам предвид заради аварийната ситуация в търговията, която неизбежно ще дойде и тук. Вече Китай търгува по този начин - продаваш им твоя стока, парите от нея остават в техни банки, те са си на този който е направил вноса, той с тях си купува китайска стока и си я внася и продава в неговата държава. Няма какво да се правим че авария няма, този начин на търговия постепенно ще се наложи да го практикуват всички. Понеже сме 27 държави в ЕС, няма как да не се наложи и между държавите които са в него. Колкото по рано се настроим, толкова по добре.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                        Ще си вдигнат резултата основно ГЕРБ и ДПС, със завръщането на чувалите с "правилни бюлетини".
                        Радикализацията на българското общество работи идеално за Костя - лека-полека досега умерени русофили минават към тъмночервеното.
                        От друга страна Киро печели точки с това, че е помогнал на Украйна въпреки риска за кабинета си.
                        На българите не им пука дали България е изпращала оръжие за Украйна или не.Но ПП ще изгубят доста гласове заради ангажимента да закрият тецовете и заради спрените строежи и ремонти на пътища.То е ясно, че повечето поръчки са дадени на близки до ГЕРБ фирми, ама по-добре е да се направи ремонт на път от такава фирма,отколкото никакъв.
                        А Костя ще привлече гласове заради съпротивата срещу въвеждането на еврото, не защото е проруски настроен.Както преди спечели гласове заради съпротивата срещу зелените сертификати.
                        Българите са прагматици .
                        Last edited by Vergil1975; 19.01.2023, 12:31.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Прочетох бай Митьо, но дойче зеле е на нивото на офнюз - кафява медия с претенции за умнокрасивитет, различваша се от блиц, пик и подобни само в посоката, в която стрелят с лайномета. Ди велт е друга бира. Ся, аз не виждам кво реват нашите, че било малко и дъра-бъра - ами ако нашата държава продаваше на Иран, примерно, щото няма забрана за подобна търговия, и оттам боеприпасите отиваха пак на фронта в Донбас, ама от другата страна? ото ние нали не знаем какво правят посредниците и къде отива всичко - нали това е удобната мантра? Пък и все е бизнес - парите не миришат. То става малко като в онзи лаф, че не Киро бил треснал Ленчето, а капутът му
                          Съгласен за Дойче Веле....даже са по-зле от офнюз. Но в случая са по-прави(дет се вика стават и грешки). Ди Велт БЯХА друга бира....
                          Въпросната статия си е поръчкова. Виж само каква еуфория е обхванала феновете на Кокорчовците.

                          Коментар


                          • Има ли някакво развитие по това:

                            Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение
                            Grigor Lilov


                            1 ч ·
                            ДО БОЙКО РАШКОВ, МИНИСТЪР НА МВР,
                            ДО ПЛАМЕН ТОНЧЕВ – ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ДАНС
                            ДО ИВАН ГЕШЕВ – ГЛАВЕН ПРОКУРОР
                            ДО БЪЛГАРСКАТА ОБЩЕСТВЕНОСТ
                            СИГНАЛ ЗА ТЕЖКО ПРЕСТЪПЛЕНИЕ
                            .
                            УВАЖАЕМИ ДЪРЖАВНИ СЛУЖИТЕЛИ,
                            Сезирам Ви за тежко престъпление по Наказателния кодекс при утежняващи вината обстоятелства:
                            1. с умисъл;
                            2. в условия на системен рецидив;
                            3. извършено от група организирани за целта лица;
                            4. с предварителна уговорка;
                            5. с подбуждане на омраза;
                            6. с користна цел;
                            7. с цел да бъде улеснено или прикрито друго престъпление
                            СЪЩНОСТ НА ПРЕСТЪПЛЕНИЕТО
                            Хиляди тролове в тролската компания-концерн (предоставям Ви журналистическото си разследване за него, поместено в личния ми профил Grigor Lilov в социалната мрежа „Фейсбук”), както и други организирани за целта структури, включително родни средства за масова информация – някои с национално значение, вкл. и политически партии с всякакви средства и по различни начини защитават и оправдават несъмнен, безспорен престъпен акт - агресията на Руската федерация срещу република Украйна.
                            Такава структура в този престъпен сговор е и партия „Възраждане" с нейния ръководител Костадин Костадинов (обществено популярен и като „Копейкин”).
                            МОТИВИ ЗА ТОЗИ СИГНАЛ
                            Защо Ви сезирам за наличие на престъпление?
                            Не става дума за моя преценка, а за престъпления, посочени в Наказателния кодекс на Република България
                            ------------------------------------------------
                            Глава четиринадесета.
                            ПРЕСТЪПЛЕНИЯ ПРОТИВ МИРА И ЧОВЕЧЕСТВОТО
                            Раздел I.
                            Престъпления против мира
                            ***** Чл. 407. Който върши по какъвто и да е начин пропаганда за война, се наказва с лишаване от свобода до осем години.
                            ***** Чл. 408. Който пряко или косвено, чрез печат, слово, радио или по друг начин се стреми да предизвика въоръжено нападение от една държава върху друга, се наказва за подстрекателство към война с лишаване от свобода от три до десет години.
                            ............................
                            ***** Чл. 419а. (Нов - ДВ, бр. 33 от 2011 г., в сила от 27.05.2011 г.)
                            (1) Който по какъвто и да е начин оправдава, отрича или грубо омаловажава извършено престъпление против мира и човечеството и с това създаде опасност да се упражни насилие или да се създаде омраза срещу отделни лица или групи от хора, обединени по раса, цвят на кожата, религия, произход, национална или етническа принадлежност, се наказва с лишаване от свобода от една до пет години.
                            (2) Който подбужда другиго към престъпление по ал. 1, се наказва с лишаване от свобода до една година.
                            -------------------------------------------
                            ДОКАЗАТЕЛСТВА
                            Поради многобройността на тези престъпни актове и физическа невъзможност да ги изброя, обръщам Ви внимание, че „публично известни факти и обстоятелства не подлежат на доказване”. Този правен тезис е утвърден и в българските кодекси и закони. Видимостта на този продължаващ престъпен акт е несъмнена, вкл. и в момента и за всеки български гражданин заради естеството му: извършването му публично в много български медии, в социалните мрежи, в политическата дейност на някои организации.
                            ИСКАНЕ
                            Настоявам Вие като правоприлагащи органи най-сетне да изпълните Вашите задължения, вменени Ви от Конституцията, кодексите и законите в нашата страна.
                            Настоявам да бъда информиран за предприетите от Вас мерки и действия във връзка с този сигнал.
                            Подпис: Григор ЛИЛОВ
                            .
                            БЕЛЕЖКА: Европейското и международно право са още по-категорични и санкциониращи. Заради тях редица руски медии бяха забранени за разпространение в ЕС и др. западни държави.
                            _______________________

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                              Ще си вдигнат резултата основно ГЕРБ и ДПС, със завръщането на чувалите с "правилни бюлетини".
                              Радикализацията на българското общество работи идеално за Костя - лека-полека досега умерени русофили минават към тъмночервеното.
                              От друга страна Киро печели точки с това, че е помогнал на Украйна въпреки риска за кабинета си.
                              За дпс и герП и си прав, за Киро - категорично не, резултатът му ще падне и то с много, особено след вчера. Е, не с колко на Слафчу, ама ще падне, нищо чудно и едноцифрен да стане. Най-много да привлече някой глас от умнокрасивитета на Ристу, но ще загуби много периферия, Копейкин ще расте, особено с евротема. бъкъпъту са ми енигма - зависи от медиите, а те са държат знаем от кой. Според мен няма да се позволи скандал и падане на кака курни, щото е удобна на всички
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                                Да,ама от БСП отричат да са знаели. Което е достатъчно за електората им.Те преглътнаха влизането в НАТО, та сега това изобщо няма да им повлияе.А мога да се басирам ,че БСП ще повишат резултатите си на следващите избори. Защото голяма част от електората им от изкукали дъртаци не гласуваха на последните избори заради машинното гласуване.Майка ми на изборите от дълги години е председател на изборна секция и каза,че пенсии, които не са пропускали избори последните два пъти не са гласували.И като е питала след изборите защо не са гласували, те са й казали, че не могат да се справят с машинното гласуване.Ама сега ще се завърнат.
                                Ще си вдигнат резултата основно ГЕРБ и ДПС, със завръщането на чувалите с "правилни бюлетини".
                                Радикализацията на българското общество работи идеално за Костя - лека-полека досега умерени русофили минават към тъмночервеното.
                                От друга страна Киро печели точки с това, че е помогнал на Украйна въпреки риска за кабинета си.

                                Коментар

                                Working...
                                X