Първоначално изпратено от satz
Разгледай мнение
Тел- Авив. Археолози от Израел стигнаха до извода, че основните положения в Библията не отговарят на историческите реалности.
Според тях, библейски период в историята на Израел… не е имало, както не е имало изход от Египет, странстване из Синай, обсада на Йерихон от Иисус Навин, великите държави на Давид и Соломон.
От сензационното съобщение на вестник „ Гаарец”, позоваващо се на мнението на археолога Зеев Херцог, следва , че указания период в историята ( 10 век преди новата ера ), съдейки по резултатите от изследванията, ” не съществува ”. 70 години разкопки на територията на днешен Израел и Палестина не са дали нито едно потвърждение на фактите, изложени в Стария Завет.
По думите на професор Херцог, ” това е трудно да се приеме, но народа на Израил не е излязъл от Египет, не се е скитал из пустинята, не е завоювал Обетованата земя и не са живели тук всичките десет колена ”.
Прославената държава на цар Давид не е било велика регионална сила, а малко племенно княжество.
https://budha2.blog.bg/drugi/2014/02...riiata.1236473
П.П. Хайде пак, да разпнем Христос, и да славославим чифутите.



Коментар