Първоначално изпратено от Money
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение
Значи да вземе да дефинира някакви цели, които да не мени всяка седмица.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
...и ти го вярваш? Може. И ще го спре, когато постигне целите си.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнениеА и май СО2 не се разгражда в атмосферата като го пече слънцето както смятаха, в момента в МКС се качиха хора от всички държави и предполагам ще мерят нивата. Добре е да кажат честно какво става за да се получи някакво единство на тази планета, руснаците могат да чистят въглерода само от метана и имат такава технология която да разработят.Те тръгнаха на въглища да минават, оръжието гълта такива количества метал че маса въглища ще изгорят и за него, както заформят милитаризация. Предполагам че атмосферата, йоносферата като се насити с нановъглерод, които на всичко отгоре страшно бавно сигурно пада и се получава изравняване на йоните потенциали, от там няма движение и вятър и съответни климата се бъгва, пожари и всякакви бедствия за всички които вземат символични мерки и се надлъгват.
Имаме си русофил-екоталибан.
Ще имаме ли русофил-русофоб до края на годината?
- 2 Харесвания
Коментар
-
Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение
Лвов е австро-унгарски град, не са го строили Сталин и Брежнев.
А иначе какво предлагаш - Зеленски взима парите и слага оръжие? И какво следва - цветя, рози и голям концерт на стадиона на Динамо?!?
Май наистина не разбирате един елементарен прост факт - прекратяване на огъня от страна на Украйна не може да има. Не, че не искат, просто няма как, иначе няма да я има тази държава вече. Спиране на огъня може да дойде само от Русия. Тя засега не ще.
Коментар
-
Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнениеКой го казва това, сядат на масата и казват Крим е ваш, тези области са ваши, искаме спиране на огъня , подписват договор който сериозно ще се спазва и така, после нито един изстрелян снаряд, нито един куршум, нито един загинал войник или гражданин.Другото е да загубят и Одеса, а може би и Крим да изравнят със земята...е много оръжие ще се утилизира, да има работа за оръжейните фабрики. Европа от САЩ газ не може да получава, в танкери трябва да се инвестират трилиони, а и ще вдигнат цената на газта там и ще стане революция. Европа като алтернатива да си прави водород, всъщност те нали това искаха.В момента Крим е руски и с два пъти по висок стандарт от Украйна че и малко отгоре.
Не знам твоя розов идеализъм на "Ами просто подписват договор и всички заживяват щастливо" откъде идва, ама призовавам за малко реализъм.
Запада рани тежко Русия със санкции, изолация и имуществени глоби. Русия ранява тежко Запада с каквото точи от земята. Която от двете страни първа пусне, ще загуби.
- 2 Харесвания
Коментар
-
А и май СО2 не се разгражда в атмосферата като го пече слънцето както смятаха, в момента в МКС се качиха хора от всички държави и предполагам ще мерят нивата. Добре е да кажат честно какво става за да се получи някакво единство на тази планета, руснаците могат да чистят въглерода само от метана и имат такава технология която да разработят.Те тръгнаха на въглища да минават, оръжието гълта такива количества метал че маса въглища ще изгорят и за него, както заформят милитаризация. Предполагам че атмосферата, йоносферата като се насити с нановъглерод, които на всичко отгоре страшно бавно сигурно пада и се получава изравняване на йоните потенциали, от там няма движение и вятър и съответни климата се бъгва, пожари и всякакви бедствия за всички които вземат символични мерки и се надлъгват.D.Y.F-091066
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
Може би ще ти е интересно, дори може би ще ми повярваш, но ти работиш за фирма разпространител на новини и ще продължаваш по тона, който ти е даден.
Коментар
-
Кой го казва това, сядат на масата и казват Крим е ваш, тези области са ваши, искаме спиране на огъня , подписват договор който сериозно ще се спазва и така, после нито един изстрелян снаряд, нито един куршум, нито един загинал войник или гражданин.Другото е да загубят и Одеса, а може би и Крим да изравнят със земята...е много оръжие ще се утилизира, да има работа за оръжейните фабрики. Европа от САЩ газ не може да получава, в танкери трябва да се инвестират трилиони, а и ще вдигнат цената на газта там и ще стане революция. Европа като алтернатива да си прави водород, всъщност те нали това искаха.В момента Крим е руски и с два пъти по висок стандарт от Украйна че и малко отгоре.D.Y.F-091066
Коментар
-
Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение
Ще ми е интересно да видя твоят прочит на "основния момент".
Коментар
-
Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
И какво? До последния нещастен украински тероборонаджия? Всиките ти писателстванета с в голяма степен интересни, но бъркаш основния момент и от там изводите.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение
Лвов е австро-унгарски град, не са го строили Сталин и Брежнев.
А иначе какво предлагаш - Зеленски взима парите и слага оръжие? И какво следва - цветя, рози и голям концерт на стадиона на Динамо?!?
Май наистина не разбирате един елементарен прост факт - прекратяване на огъня от страна на Украйна не може да има. Не, че не искат, просто няма как, иначе няма да я има тази държава вече. Спиране на огъня може да дойде само от Русия. Тя засега не ще.Last edited by vikhunter; 20.07.2022, 18:21.
- 1 like
Коментар
-
ЕС смекчава санкциите срещу руски банки заради търговията с храни
БРЮКСЕЛ,
19.07.2022 14:14
(БТА)
ЕТИКЕТИЕвропейският съюз утре ще внесе промени в санкциите си срещу Москва и ще позволи размразяване на някои средства на водещи руски банки, като по този начин Брюксел се надява да облекчи затрудненията в глобалната търговия със зърнени храни и торове, сочи проект на решение, съобщи Ройтерс.
Това се случва на фона на критиките от страна на африкански лидери за негативното въздействие на санкциите върху търговията, което може да изостри недостига на храни, причинен основно от руската инвазия в Украйна и блокирането от Москва на украинските пристанища на Черно море.
Според променените правила, които се очаква да бъдат приети утре, страните от ЕС ще могат да размразят блокираните досега ресурси на водещите руски банки като ВТБ, Совкомбанк, Новикомбанк, Банка ФК Откритие, Промсвязбанк и Банка Русия, сочи документът.
Съгласно новите санкции ще бъдат замразени активите на най-голямата банка в Русия - Сбербанк, с изключение на тези ресурси, които са необходими за търговията с храни, каза представител на ЕС пред Ройтерс.
Проектодокументът гласи, че парите могат да бъдат освободени, "след като бъде установено, че тези средства или икономически ресурси са необходими за поръчване, внос или транспорт на селскостопански и хранителни продукти, включително пшеница и торове“.
Според преразгледаните санкции ЕС също така планира да улесни износа на храни от руски пристанища, към които търговците загубиха интерес поради санкциите на ЕС, въпреки че мерките не се отнасяха до износа на храни, посочва служител на ЕС.
Досега Брюксел отричаше, че неговите санкции са нанесли щети на търговията с храни.
ЕС заедно със САЩ, Великобритания и други страни наложиха широкообхватни санкции на Русия след инвазията й в Украйна през февруари. Русия нарича действията си "специална военна операция“ за разоръжаване и "денацификация“ на Украйна. Киев и Западът казват, че Москва води непровокирана агресивна война.
/МИМ/
БТА :: ЕС смекчава санкциите срещу руски банки заради търговията с храни (bta.bg)
Жалка работа, ще ядете на джуджето оная работа....пак ще има рублата ъп
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
А те какво правят, продължават да чакат оръжията чудо които още САЩ нямат с които ще победят Русия. Щели да им ги направят сега казал Зе. И ще загубят Одеса. Значи тези хубави градове ги имат като наследство от времето когато бяха в орбитата на Русия или Зе сега ги е построил. Там такава мизерия имат, Зе където се в родил че само куцо с двата крака няма да избяга , Киев е с 10пъти по висок стандарт и там столицата е смукала провинцията като навсякъде.
А иначе какво предлагаш - Зеленски взима парите и слага оръжие? И какво следва - цветя, рози и голям концерт на стадиона на Динамо?!?
Май наистина не разбирате един елементарен прост факт - прекратяване на огъня от страна на Украйна не може да има. Не, че не искат, просто няма как, иначе няма да я има тази държава вече. Спиране на огъня може да дойде само от Русия. Тя засега не ще.
Last edited by Tepxi; 20.07.2022, 18:02.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение
Всъщност в Швейцария например се живее по-добре в селата и малките градчета, отколкото в Женева и Цюрих. И по-евтино.
Подобни се ситуацията в Германия, Скандинавия, смея да кажа до голяма степен и в Северна Италия и Франция.
Щатите също не мога да кажа, че са държава, в която живот има само в Ню Йорк, Чикаго и ЛА.
Даже напротив, индекса им на благосъстояние се води от малки технически и университетски градчета.
Никой не им е виновен на руснаците, че от зор да излъскат Москва и Петербург, са оставили цялата останала държава на самотек.
Понеже писахте и за Киев - да, и Украйна не пръска с равномерно разпределение на благосъстоянието, но Мариупол си е изглеждал доста прилично на клипчетата от НГ 2022.
Одеса си е пълна Варна, само че по-хубава.
За Лвов да не говорим, ама там ясно защо града просперира.
D.Y.F-091066
- 2 Харесвания
Коментар
Коментар