IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение

    Гневен съм.
    В деня на 146-та годишнина от Априлското въстание, гледах документалния филм „Второто освобождение“. Не го пропускайте!
    Гневен съм от комплекса „Русия“, който от Освобождението насам тегне над ума на много българи. Още от събранието в Търново през 1879 г., до Великото такова пред 1990 г., та до днешната промяна съм първосигнално ядосан от факта, че все още у нас има хора, които като че ли не виждат реалностите на „братската“ любов на Русия и СССР към България.
    • България плаща до стотинка освобождението си от Османско иго плюс репарациите на Османската империя след Съединението.
    • България едва се спасява от заробващите интереси на Русия в договора от Берлинския конгрес, където нито за миг интересите на България не са защитени от нейната „освободителка“.
    • Без нито една пушка срещу СССР последният окупира страната ни, за да може да изстиска богатата тогава българска икономика за само 3 години. А и дълго след това.
    • 45 години ни се е@а майката като държава, за да се превърнем в най-близкия и най-беден съюзник на Съветска Русия. За малко и 16-та съветска република.
    • 30 години след демокрацията все още за това време се говори като за нещо нормално от учебниците, без нито един виновен да бъде осъден или поне посочен с пръст. Еднозначно без соц-романтика. А БКП, с днешен наследник БСП, е в българското управление и заплашва, че ще срути правителството по време на война в Европа, която започна същата тая Русия. Ще пожертват стабилността, защото България постъпва според цивилизационния избор на една европейска държава, не според волята на Кремъл.
    Спирам дотук, защото списъкът може да е дълъг. Сега ще говоря за спомени.
    Спомням си, как покойният ми баща все казваше колко важно е България да е в НАТО. „За да няма връщане назад“, казваше той със сълзи на очите , когато българският флаг се вдигна пред щаб-квартирата на Алианса.
    Спомням си, как питах учителката по география как така СССР е в Европа, като само една малка част от нея до Урал е в континента, а останалото - в Азия. Помня как ми каза да седна и да не мисля много.
    Спомням си, как питах учителката по история как така ще има „всекиму по нуждите“ като „всеки дава според възможностите си“. Аз исках повече дъвки за балончета, а не ми се даваше нищо в замяна. А дъвки нямаше дори и да искаш да дадеш 10-те стотинки за тях. Бибип с картинки продаваха нелегално циганките.
    Спомням си как нашите ми разказваха как са купували киселото мляко от магазина на ул. „Искър“ и „Раковски“ в София в тави; и как месарят на ул „Търговска“ е раздавал за без пари непродаденото месо след 4 следобед на бедните.
    Спомням си как баща ми за първи път е видял опашки и купони пред 1947 година. Малко след като България става република под съветските щикове. Думата „дефицит“ не е била позната преди това.
    Спомням си как слушахме тихо БиБиСи, за да не ни чуе някой „добър съсед“. И само на вилата в Балкана го пускахме на силно от Грундига, който хващаше всичките станции на запад от рая.
    Спомням си и Чернобил и как ни заведоха на задължителната манифестация и ядохме огромни марули и репички, докато те са били бъкани с радиация.
    Спомням си първото шоколадово яйце, първите дънки „Панака“, маратонките „Ромика“.
    Спомням си как до 20-та си годишнина не можех да изляза от България. А в първото си пътуване на Запад – до Белград, видях банани през лятото.
    Е, благодаря за таквоз освобождение. Крайно време е да се погледнат реално фактите по нашите все Руски и съветски освобождения и да бъдем само и единствено българи. Да милеем за българското и за нашето достойно място. Което винаги е било в Европа, а не в околията на някоя азиатска държава.
    И децата ни да растат горди българи и с гордо вдигната глава да водят България напред и нагоре.
    Простете моята гневност.
    ха ха
    Айде сега КАЖИ ЗА ПОСТИЖЕНИЯТА на твоите хора. Сигурен съм че повече ги познаваш.
    Управляват ни от 1990г ДОСЕГА. 33 години "постижения". Айде напиши една страничка за просперитета на България при демоНкраДцията.
    Русия ни е@ала майката трябва да сме били МНОООО зле, ще ти е изключително лесно да посочиш каквото и да сме направили - все ще е по убаво
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

      Близко до акъла - като няма кой да им плаща газта в рупли, имат валута колкото да не умрат от глад Зер ние не сме зверове като тях, милостиви сме. Ако слушкат - ще има, като не слушкат - ряпа и цвекло
      Гневен съм.
      В деня на 146-та годишнина от Априлското въстание, гледах документалния филм „Второто освобождение“. Не го пропускайте!
      Гневен съм от комплекса „Русия“, който от Освобождението насам тегне над ума на много българи. Още от събранието в Търново през 1879 г., до Великото такова пред 1990 г., та до днешната промяна съм първосигнално ядосан от факта, че все още у нас има хора, които като че ли не виждат реалностите на „братската“ любов на Русия и СССР към България.
      • България плаща до стотинка освобождението си от Османско иго плюс репарациите на Османската империя след Съединението.
      • България едва се спасява от заробващите интереси на Русия в договора от Берлинския конгрес, където нито за миг интересите на България не са защитени от нейната „освободителка“.
      • Без нито една пушка срещу СССР последният окупира страната ни, за да може да изстиска богатата тогава българска икономика за само 3 години. А и дълго след това.
      • 45 години ни се е@а майката като държава, за да се превърнем в най-близкия и най-беден съюзник на Съветска Русия. За малко и 16-та съветска република.
      • 30 години след демокрацията все още за това време се говори като за нещо нормално от учебниците, без нито един виновен да бъде осъден или поне посочен с пръст. Еднозначно без соц-романтика. А БКП, с днешен наследник БСП, е в българското управление и заплашва, че ще срути правителството по време на война в Европа, която започна същата тая Русия. Ще пожертват стабилността, защото България постъпва според цивилизационния избор на една европейска държава, не според волята на Кремъл.
      Спирам дотук, защото списъкът може да е дълъг. Сега ще говоря за спомени.
      Спомням си, как покойният ми баща все казваше колко важно е България да е в НАТО. „За да няма връщане назад“, казваше той със сълзи на очите , когато българският флаг се вдигна пред щаб-квартирата на Алианса.
      Спомням си, как питах учителката по география как така СССР е в Европа, като само една малка част от нея до Урал е в континента, а останалото - в Азия. Помня как ми каза да седна и да не мисля много.
      Спомням си, как питах учителката по история как така ще има „всекиму по нуждите“ като „всеки дава според възможностите си“. Аз исках повече дъвки за балончета, а не ми се даваше нищо в замяна. А дъвки нямаше дори и да искаш да дадеш 10-те стотинки за тях. Бибип с картинки продаваха нелегално циганките.
      Спомням си как нашите ми разказваха как са купували киселото мляко от магазина на ул. „Искър“ и „Раковски“ в София в тави; и как месарят на ул „Търговска“ е раздавал за без пари непродаденото месо след 4 следобед на бедните.
      Спомням си как баща ми за първи път е видял опашки и купони пред 1947 година. Малко след като България става република под съветските щикове. Думата „дефицит“ не е била позната преди това.
      Спомням си как слушахме тихо БиБиСи, за да не ни чуе някой „добър съсед“. И само на вилата в Балкана го пускахме на силно от Грундига, който хващаше всичките станции на запад от рая.
      Спомням си и Чернобил и как ни заведоха на задължителната манифестация и ядохме огромни марули и репички, докато те са били бъкани с радиация.
      Спомням си първото шоколадово яйце, първите дънки „Панака“, маратонките „Ромика“.
      Спомням си как до 20-та си годишнина не можех да изляза от България. А в първото си пътуване на Запад – до Белград, видях банани през лятото.
      Е, благодаря за таквоз освобождение. Крайно време е да се погледнат реално фактите по нашите все Руски и съветски освобождения и да бъдем само и единствено българи. Да милеем за българското и за нашето достойно място. Което винаги е било в Европа, а не в околията на някоя азиатска държава.
      И децата ни да растат горди българи и с гордо вдигната глава да водят България напред и нагоре.
      Простете моята гневност.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

        Съгласен съм, но не веднага. Россия, матушка, тепърва ще обявява обща мобилизация. Виждам мегдан за поне 100к невръстни русначета да се превърнат в тор за украинските земи, за удоволствие на господаря Путин. Тоест ще постигнем хем морален, хем селскостопански ефект. Урожай! След това и ще спре.
        Крадат. Крадат, бе. Всичко. Не само тоалетни чинии. Обрали безценните експонати от музея в Мелитопол. Изнесли житото от хамбарите. Откарали тракторите от полята. Сега разбирам, че взели със себе си цялото оборудване на инфекциозното отделение в болницата в Старобилск.
        Освободители! Все едно е 1944.

        Коментар


        • Понеже Путин остана с малко генерали, предлагам НС да вземе решение за безвъзмездно предоставяне на генералите Радев и Янев на РФ, които са със 100% съветска съвместимост.

          Коментар


          • Когато говорят за провалите на руската армия в Украйна, забравят друга причина - украинците имат най-доброто разузнаване в света. По-скоро те имат най-добрата интелигентност в света. Американски стил. Например американски разузнавателен самолет Boeing Type E-3A AWACS патрулират по границата в продължение на 10 часа всеки ден. Самолетът не влиза в украинското въздушно пространство, но от височина 9 хиляди метра не му трябва. Операторите могат да видят всички радиолокационни цели на много стотици километри на изток, независимо дали руски самолети, RLS, RAB, централни комуникационни системи и кораби. Горе-долу обобщава всичко! Няма тайни за американците! Остава само да ударим. Точно такова нещастие се случи на крайцера "Москва" - АВАКС го блокира, а после, о чудо, координатите на крайцера бяха в главата на самостартирането на украинската ракета "Нептун". Както казва Арестович, "случи се. "
            Руската армия няма нищо подобно в такъв мащаб. И вече няма да бъде! Всъщност затова генерал Герасимов пие горчиво.
            P.S. Когато четеш тези редове, АВАКС работи във въздуха.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

              Съгласен съм, но не веднага. Россия, матушка, тепърва ще обявява обща мобилизация. Виждам мегдан за поне 100к невръстни русначета да се превърнат в тор за украинските земи, за удоволствие на господаря Путин. Тоест ще постигнем хем морален, хем селскостопански ефект. Урожай! След това и ще спре.
              Ако не стане бързо фиксацията че Путин е лош и виновен, може са се обърне в къде е Путин да ги спре тези. Там има желание за много по твърда война с повече сила, нещо такова и все по сериозна подкрепа за такова нещо. Русия е ударена толкова сериозно, че тя трудно ще се възтанови и сега да спре войната. Китай също не вярва че ще има търговия каквато му е обещана. Америка ще удари по себе си, достатъчно е там да се изплашат и борсите да се сринат, компаниите ще се сринат не по лошо от газпром в Русия и едва ли там държавата ще стане собственик на да кажем Амазон..
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                Брях тез орки как ги избиват кът на конвейр:
                https://www.youtube.com/watch?v=CUSxkpd-k9s
                Халостни заряди са, гледам само се чешат

                Коментар


                • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

                  това трябва да спре, и то веднага.....
                  Съгласен съм, но не веднага. Россия, матушка, тепърва ще обявява обща мобилизация. Виждам мегдан за поне 100к невръстни русначета да се превърнат в тор за украинските земи, за удоволствие на господаря Путин. Тоест ще постигнем хем морален, хем селскостопански ефект. Урожай! След това и ще спре.
                  Last edited by analog; 02.05.2022, 02:03.

                  Коментар


                  • Дано да нямат.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      С преговори с дипломация, то по друг начин няма да стане. Руснаците май имат проблем с армията си, ще стане някоя беля и те няма да могат да ги спрат. Достатъчно е една подводница да се отцепи и да нападне Америка. Няма много време.
                      Тъз подводница може да изстреля само конвенциоални ракети. За ядренните си трябват кодове, които са в маскава. Не се заблуждавайте, не е толкова лесно изтрелването на ядр ракети.

                      Коментар


                      • С преговори с дипломация, то по друг начин няма да стане. Руснаците май имат проблем с армията си, ще стане някоя беля и те няма да могат да ги спрат. Достатъчно е една подводница да се отцепи и да нападне Америка. Няма много време.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
                          Казват, че Русия била близо до технически фалит, поради санкциите... 300 млрд. са запорирани...

                          Как така си плащат 650 млн.$ падежи по облигациите? В срок плащат! Тия нещо ни лъготят.

                          За момент забравих, че те продават енергоносители... А санкционираните купуват ката за последно... Кога ще задействат най-после тия санкции, за да видим как Джуджи ще плаща по падежите на облигациите?

                          Джуджака да не почне да им плаща в злато? А ония сигурно ще му кажат, че злато НЕ искат! Артията си искат, злато им НЕ требе!

                          https://fakti.bg/world/674823-rusia-...a-da-ne-falira
                          Близко до акъла - като няма кой да им плаща газта в рупли, имат валута колкото да не умрат от глад Зер ние не сме зверове като тях, милостиви сме. Ако слушкат - ще има, като не слушкат - ряпа и цвекло

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                            Кой притиска русия? Кой е на украинска територия? Още ли не разбра, че при използване на тактическо ядрено оръжия, към матушка, ще полетят от всички страни големи тояги. Ако не го знаеха москалите досега да бяха го използвали.
                            нищо няма да полети.. това е целта.. за пред овцете.. та като ядът лайна после да не знаят кой им ги е сервирал!
                            Last edited by X_Y; 02.05.2022, 10:45.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

                              Пак фантазираш!!! това трябва да спре, и то веднага..... .
                              Как ще спре бре? Как? Орките как виждаш да се изтеглят от чужда земя? Те я смятат за своя! Единствения начин е да ги избият до крак, няма друг начин. Хората се борят за своята си земя и светът им помага. Точка!
                              Last edited by X_Y; 02.05.2022, 10:45.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

                                Тъпи ли сте на такива ли се правите... ще притискате пристискате руснаците /наливането с пари и оръжия./.. ще ги принудите да използват тактическо ядрено оръжие да изравнят баланса... и ще стане мазало.. пазарите ше рухнат... ще изгърмят банки... ще ядете лайна.... и двете страни трябва да бъдат натиснати да се разберат... и всички да вземат малко да се кротнат.. щото тъпаците станахте безброй!
                                Кой притиска русия? Кой е на украинска територия? Още ли не разбра, че при използване на тактическо ядрено оръжия, към матушка, ще полетят от всички страни големи тояги. Ако не го знаеха москалите досега да бяха го използвали.
                                Last edited by X_Y; 02.05.2022, 10:44.

                                Коментар

                                Working...
                                X