IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ...иначе, блябля, объркал си се: Съвсем за друго го порязах този твой Митко. За войниците и онези,дето ги пращат.
    Last edited by Pyramid; 29.08.2022, 11:23.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение

      Коментирал си мнението на mitko2848, който онемял при въпросните твърдения. И вероятно не само той. Но явно проблемът е в мен, че търся логика в думите на хора без мисъл…

      От неграмотност и свръхпродуктивност не можете една ясна теза да формулирате или да напишете нещо, което да не противоречи на предходното. Подобен синкретизъм е търсен ефект от пропагандата. Уж противоречиш на опонента си, но без да казваш нищо, а плочата се сменя всеки ден и дори по няколко пъти на ден.
      Увличаш се. Винаги, съм бил последователен, а и дето коментирам Митко, е за друго. Отделно че, той не точно онемява, ами и глаголи през куп за грош. Иначе - ще се повторя но, явно, си пропуснал - за никакви българи в Беларус, нито съм писал, нито съм чувал. Мярнах тук нещо, ама не знам, какво точно, да кажа.
      Относно "пропагандата", я бъркате с агитацията. Едното, е разясняване, а второто - нагнетяване на настроения.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

        Огледай се ВНИМАТЕЛНО: Аз ли съм писал за някакви "българи в Беларус"? Та, питай ме за неща, които АЗ твърдя. Не контролирам никого и не отговарям за други, освен за себе си и СВОИТЕ писания. ​​​​​​
        ​​​​​​
        Коментирал си мнението на mitko2848, който онемял при въпросните твърдения. И вероятно не само той. Но явно проблемът е в мен, че търся логика в думите на хора без мисъл…

        От неграмотност и свръхпродуктивност не можете една ясна теза да формулирате или да напишете нещо, което да не противоречи на предходното. Подобен синкретизъм е търсен ефект от пропагандата. Уж противоречиш на опонента си, но без да казваш нищо, а плочата се сменя всеки ден и дори по няколко пъти на ден.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение

          Обясни, ако обичаш! Какви са тия българи в Беларус, откъде са се взели и как ги потискат американците?

          Уж се имам за сравнително запознат с историята, но подобни твърдения ме оставят без думи. Особено частта с американското потисничество в Беларус…

          Пък знае ли човек, може и да науча нещо в процеса.
          Огледай се ВНИМАТЕЛНО: Аз ли съм писал за някакви "българи в Беларус"? Та, питай ме за неща, които АЗ твърдя. Не контролирам никого и не отговарям за други, освен за себе си и СВОИТЕ писания. ​​​​​​
          ​​​​​​

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

            Сега, че ТИ не разбираш, е твой проблем.
            Обясни, ако обичаш! Какви са тия българи в Беларус, откъде са се взели и как ги потискат американците?

            Уж се имам за сравнително запознат с историята, но подобни твърдения ме оставят без думи. Особено частта с американското потисничество в Беларус…

            Пък знае ли човек, може и да науча нещо в процеса.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
              Това беше добро

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                Въпреки всичките ви глупости, руските фенюве тук имате някаква мисъл( макар и неясна ) В един от каналите на копейкин в ютюб преди малко " едно момченце"( както казваше Жорж Ганчев ) ми написа че в Беларус живеели хиляди българи, които били потиснати от американците- направо онемях.
                Сега, че ТИ не разбираш, е твой проблем.

                Коментар


                • https://youtube.com/shorts/9QEDgDEWZgw?feature=share

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                    Явно, не внимаваш. Бог дал, Бог взел.
                    Въпреки всичките ви глупости, руските фенюве тук имате някаква мисъл( макар и неясна ) В един от каналите на копейкин в ютюб преди малко " едно момченце"( както казваше Жорж Ганчев ) ми написа че в Беларус живеели хиляди българи, които били потиснати от американците- направо онемях.

                    Коментар


                    • mikomikov, трудно ще им блокират сметките на китайците, те могат да блокират фабриките. Сега програмирането остаряване, ще се обърне срещу създателите си. Знаеш какво ще стане ако Китай блокира износа на крушки за осветление ..а те направени и да издържат малко часове. Оборота им от маски при пандемията бях чул че е четвърт трилион. Колко ли е от крушки..
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение


                        Имам усещането, че ние (европейците) ще продължим упорито да режем клона, на който седим...

                        Защо (например) много европейски страни изкуствено унищожават туризма си, голяма част от който зависи от руските туристи?

                        Какво общо има обикновения руснак с Путин и войната, която той води в Украйна?

                        Защо да не се приберат 1 млрд. евро, които са платили 1.7 милиона руски туристи през 2019 година? Защо да не се прибират и милионите на руските олигарси, които почиват в Италия и реализират огромни доходи за общините?

                        Същото е и в Чехия - Прага, Карлови Вари...

                        https://www.dw.com/bg/%D0%B6%D0%B8%D...%8F/a-61941935

                        И е Сардиния си "искат обратно руските олигарси..."...

                        https://www.dw.com/bg/%D0%B7%D0%B0%D...%BE/a-62290567

                        Ще "изритаме" платежоспособните руснаци към Дубай - и такава статия имаше - и голяма част от туроператорите в Европа ще спускат кепенците...

                        Ротфронт! Ние ще победим! Тия, в Брюксел - адекватно ли са изобщо и знаят ли как ще се изхранват тия хора, заради нечии болни амбиции? (питам риторично)...

                        ​​​​​​​А, да, всичко беше за това, НАТО да е кацнал на руската граница...
                        Това се прави за да може и по-богатите руснаци да усетят, че има проблем. В момента жервите са предимно бедни руснаци от затънтените краиша на Русия. Онези в Москва и Питер почти нищо не са усетили. Като ги спрат да пътуват, може би ще започнат да се запитват защо! В Дубай може да се ходи само зимата, лятото е 50 градуса. ​​​​​​​

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                          От няколко военни експерта се чу, че не е правилно да се слага знак за равенство между индустриалната и военната сила на Китай.
                          Самите китайци вероятно са наясно, че не са някаква глобална военна сила при все численост и единици техника, на всичкото отгоре имат и меко казано неубедителни традиции във военното дело.
                          И най-вече - запазили са достатъчно разсъдък, за да тръгнат да воюват само, ако стане наложително, а не за да може Си да се изживява като император на династия.
                          Щом анализаторите казват, вероятно е обратното, по принцип не познават. Упорито ли го твърдят ?
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                            От няколко военни експерта се чу, че не е правилно да се слага знак за равенство между индустриалната и военната сила на Китай.
                            Самите китайци вероятно са наясно, че не са някаква глобална военна сила при все численост и единици техника, на всичкото отгоре имат и меко казано неубедителни традиции във военното дело.
                            И най-вече - запазили са достатъчно разсъдък, за да тръгнат да воюват само, ако стане наложително, а не за да може Си да се изживява като император на династия.

                            Да ви насоча към още една (много съществена) причина, за да не воюват китайците... И смятам, че тая причина е по-важна от всички останали...

                            Спомнете си колко милиарда бяха руските блокирани активи. Над 300 милиарда долара, нали.

                            Сега умножете това число по 4 (и нещо си), за да получите над 1 трилион и 200 милиарда (суха парА!), които биха могли да бъдат блокирани и това не е никак малка сумиЧка... И не може да бъде изтеглена за години...

                            Все пак не зная на какво са способни китайците... Да не бързаме да се радваме, де... Парите почват да влизат при тях от много и разнопосочни сделки, а търговията с юани сега тръгва между много страни в региона...

                            Все пак, 1 трилион се изписва трудно... Нещо такова
                            1 000 000 000 000 USD ("влагали" във валута и ценни книжа, че се забравили...)

                            Извод: не винаги всички ценни книжа с гарантирана доходност ще донесат очакваната доходност на своя приносител, за валутата (банкноти) - като вид ценна книга това също е валидно.
                            ​​​​​​​

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                              Нещо не ти е много ясна мисълта Омраза не изпитвам към руснаците, и там има нормални хора макар и малко. Не ми харесва чувството им за величие( без покритие) и наадменност особено към нас все едно сме им длъжни за нещо, както и бруталната намеса във вътрешните ни работи, даже няколко руски канала има в ютюб създадени за промотиране на костя копейкин. Имат 1000 антибългарски клипчета в ютюб, не си знаят историята масово, затова ги бъзикам в ютюб и техните форуми докато си пия
                              Явно, не внимаваш. Бог дал, Бог взел.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                Китай е много силен индустриално в момента, ако тръгне на война нищо няма да направят американците. При тях са фабриките на богатите американци, милиардерите и те ще квичат да не им се унищожат фабриките. Така че могат да бият, без да бъдат бити и те добре го знаят. Но китайчетата явно са добри, не искат да печелят война и да се закичат със слава.
                                От няколко военни експерта се чу, че не е правилно да се слага знак за равенство между индустриалната и военната сила на Китай.
                                Самите китайци вероятно са наясно, че не са някаква глобална военна сила при все численост и единици техника, на всичкото отгоре имат и меко казано неубедителни традиции във военното дело.
                                И най-вече - запазили са достатъчно разсъдък, за да тръгнат да воюват само, ако стане наложително, а не за да може Си да се изживява като император на династия.

                                Коментар

                                Working...
                                X