IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss. Разгледай мнение

    В Масква си за рождения ден??? Гледай да не лепнеш някоя повиквателна!!!
    Както някои тук - заразна глупост? Е, няма как. И за каква "Масква" бълнуваш, остава загадка, ако пропуснем и не ти броим превишената температура и възбудимост, следствие злоупотреба с хим.субстанции. Лошо. Викай врач.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от super99 Разгледай мнение
      Украинците въобще не се сещат че тези които им дават нещата които искат понякога за да им дадат едно, на тях им струва 10. Мъск им туитнал да направят референдум там за тези хора в тези провинции, да питат украинския народ дали не е съгласен те да се отделят..Олексей разправя - той Мъск не ги разбира тези работи, той е бизнесмен и разбира от бизнес и разликата между тях и него била само че Мъск имал много пари. Явно е пропуснал да види как Мъск се изказва за парите, има как казва - на мен лично много пари не ми трябват..а на украинците все им трябват и все им дават, но не могат да пораснат май.

      Когато ние се мислехме за велики - в колко войни участвахме? Колко хора загинаха? Сега се усмирихме, в добри отношения сме със съседите си. Имаме българи в съседните държави - но вече няма необходимост да ги присъединяваме. Не е ли това един по-добър свят, по-мирен свят - и в крайна сметка по-богат свят?

      За съжаление има все още държави, които не възприемат този подход и се възприемат като избрани (за какво избрани - има вариации), погрешно решават, че трябва да управляват или най-малкото да контролират територии извън границите си. Тези щения, ако погледнем историята, се лекуват само чрез катарзис, а катарзисът идва след големи загуби - материални и човешки.

      Пример, разбира се е Европейският съюз. Какво е имало на същата територия преди само по-малко от век - хилядолетния райх... Ето ви и подходящия цитат:

      Първият бе като лъв, и имаше орлови крила; а, като го гледаха, крилата му се изскубаха, и той се дигна от земята и биде заставен да се изправи на две нозе като човек, и даде му се човешко сърце.
      На хилядолетния райх му оскубаха перата, На същото място вече има Европейски съюз, създаден за мир, за да няма повече война между народите. Даде му се човешко сърце.

      Пак питам - за какво спорите? Има десет божи заповеди, да припомня ли примерно тези:

      Не убивай
      Не кради
      Не пожелавай дома на ближния си; не пожелавай жената на ближния си, (нито нивата му) нито роба му, ни робинята му, ни вола му, ни осела му, (нито никакъв негов добитък) – нищо, което е на ближния ти.

      Коментар


      • След това, ето друг звяр, вторият, приличен на мечка, който се подигна от едната страна, и имаше три ребра в устата си между зъбите си; и му думаха така: Стани, изяж много месо.

        Нямало конкретика ли? Мечка, нападение в една от посоките, тризъбеца в устата, смърт, много смърт....

        Коментар


        • Един от украинските батальони, „Карпатска сич", е завзел 10 модерни танка Т-80 и пет самоходни 152-мм гаубици 2S5 Giatsint, след като е влязъл в град Изюм миналия месец, заяви заместник-началникът на щаба му Руслан Андрийко.

          „Имаме толкова много трофеи, че дори не знаем какво да правим с тях", каза той. „Започнахме като пехотен батальон, а сега сякаш се превръщаме в механизиран батальон“.

          Началникът на щаба на украински артилерийски батальон на Харковския фронт заяви, че подразделението му сега разполага с четири наскоро пленени руски 152-мм самоходни гаубици 2С19 Msta, наред с оръдията американско производство, и вече разполага с изобилие от боеприпаси съветски калибър.

          „Руснаците вече нямат предимство в огневата мощ. Преди да започнем офанзивата, разбихме всичките им артилерийски части, а след това започнахме да се придвижваме напред толкова бързо, че те дори нямаха време да заредят резервоарите си с гориво и да заредят танковете си", казва офицерът. „Те просто избягаха и оставиха всичко зад себе си“.
          Танкове, гаубици и боеприпаси, оставени от отстъпващите руски сили, сега се използват срещу бившите им собственици
          Не е препоръка за каквото и да било.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

            Абе всичко ок, но вече си мисля, че без ТЯО няма да минем.
            Русия наистина не може да спечели тази война (и ситуацията й става все по-лоша), но не може и да я загуби.

            Залозите се вдигнаха твърде много, точката на пречупване е мината, при това отдавна.
            Жалко. Много жалко.
            Аз също не мисля, че войната ще завърши току така и скоро, колкото и да ни се иска. Дали Русия ще използва ТЯО или не, не знам. Знам обаче, че ако този шантаж и се позволи сега, тя няма да спре дотук. Много е изкушаващо да дрънкаш с ЯО и да си взимаш каквото поискаш, но всичко си има граници. Доста територии си взе Русия. От Молдова, Грузия и Украйна. Беларус на практика е вече автономна република. Време е да се спре тук и сега. В противен случай апетитите и ще стават още по-големи и пак ще стигнем до ЯО.

            Антернативен вариант: Да се намери някой да гръмне джуджето, след което да се де-ескалират нещата. Малко вероятен обаче. Може и още повече да ескалират.
            Не е препоръка за каквото и да било.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от super99 Разгледай мнение
              Украинците въобще не се сещат че тези които им дават нещата които искат понякога за да им дадат едно, на тях им струва 10. Мъск им туитнал да направят референдум там за тези хора в тези провинции, да питат украинския народ дали не е съгласен те да се отделят..Олексей разправя - той Мъск не ги разбира тези работи, той е бизнесмен и разбира от бизнес и разликата между тях и него била само че Мъск имал много пари. Явно е пропуснал да види как Мъск се изказва за парите, има как казва - на мен лично много пари не ми трябват..а на украинците все им трябват и все им дават, но не могат да пораснат май.
              илън добре, че не е тънкообиден и е маймуна, която обича да прави лудница

              старлинк е безценен за украйна в момента (освен ако САЩ не са им предоставили алтернатива през военни комуникационни сателити)
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от super99 Разгледай мнение
                Gerasim_Burgaski, китайците на практика 100% са превзели Монголия и управляват там, война не е имало и оплаквания от монголци май няма, а учели усилено китайски и ще стане официален език там.
                КАКВО общо има това с Украйна ?
                и РАЗПАДА на расйката?

                Коментар


                • Gerasim_Burgaski, китайците на практика 100% са превзели Монголия и управляват там, война не е имало и оплаквания от монголци май няма, а учели усилено китайски и ще стане официален език там.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от GiRo Разгледай мнение
                    Абе всичко ок, но вече си мисля, че без ТЯО няма да минем.
                    Русия наистина не може да спечели тази война (и ситуацията й става все по-лоша), но не може и да я загуби.

                    Залозите се вдигнаха твърде много, точката на пречупване е мината, при това отдавна.
                    Жалко. Много жалко.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от super99 Разгледай мнение
                      Mateev, и аз така ще направя, ще взема една кола и ще мина през Габрово със 100кмч и там вилаета става мой след това..да не забравя да си взема знаме да го забия до табелата на Габрово.
                      Пробвай да обстрелваш Габрово, после да минеш през него, да сложиш едно кенийско знаме на сградата на общината и после президента на Кения да издаде указ, че Габровска народна република се анексира от Кения.
                      Няма как да не мине номера.

                      Коментар


                      • Украинците въобще не се сещат че тези които им дават нещата които искат понякога за да им дадат едно, на тях им струва 10. Мъск им туитнал да направят референдум там за тези хора в тези провинции, да питат украинския народ дали не е съгласен те да се отделят..Олексей разправя - той Мъск не ги разбира тези работи, той е бизнесмен и разбира от бизнес и разликата между тях и него била само че Мъск имал много пари. Явно е пропуснал да види как Мъск се изказва за парите, има как казва - на мен лично много пари не ми трябват..а на украинците все им трябват и все им дават, но не могат да пораснат май.

                        Коментар


                        • Не е препоръка за каквото и да било.

                          Коментар


                          • Mateev, и аз така ще направя, ще взема една кола и ще мина през Габрово със 100кмч и там вилаета става мой след това..да не забравя да си взема знаме да го забия до табелата на Габрово.

                            Коментар


                            • Гиркин в шоке: Нас оттеснили ВООБЩЕ БЕЗ БОЕВ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                                Пак приказки на килограм. "Най-доброто", във всеки един случай, е СПЕЦИФИЧНО. И никой не е абониран. И кой бил щял да загуби, и да загуби какво, е въпрос отделен, когато Войната е ОСНОВНО за преразпределяне на света. Така или иначе, Русия си добави територии, а ресурсите на Украйна, ще се сринат отведнъж, когато Западът се раздроби. Процесът вече започна, индустриалният капитал в Щатите, с устата на Мъск, вече им отправи поредното послание, а демократите, я спечелят следващите президентски избори, я-не.
                                В Масква си за рождения ден??? Гледай да не лепнеш някоя повиквателна!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X