IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts


  • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение
    https://m.facebook.com/story.php?sto...28238177439563
    Нещата с отрочето на Соловьов ескалират. Ако нещата около Бахмут продължат да се закучват, вероятно ще бъде пуснат в атака, за да издере очите на укронацистите с бойния си маникюр и да им пръска Гучи в очите, докато не се предадат.

    Коментар


    • За ужаса на Вагнер затворниците

      Бяхме 90 човека. Шестдесет загинаха при първото нападение, убити от минометен огън.
      Други пък атакували през няква гора,а там пълно с противопехотни мини .От 10 човека,7 дали фира същия ден.И т.н.

      Втората "най-силна" армия в света


      https://edition.cnn.com/2023/02/12/e...ntl/index.html



      Last edited by petrg5s; 13.02.2023, 16:56.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

        Може както Георги Илиев просто да е разнообразявал. Докато сина на Унищожителя на Запади си е чист .

        Тежка руска съдбо - или алкохолизъм, или , няма средно положение.
        Тоя поне е ясно какъв е и не се крие. Докато Путин е двуличен-хем го поема отзад,хем се обявява за защитник на православните ценности. И тъпите мужици и тьотки кълват.
        Last edited by X_Y; 13.02.2023, 16:40.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          Щом ще има световна война - нека да има световна война. Време е веднъж завинаги да стане ясно кой ще пише новата история на човечеството и кой просто ще потъне в десетия кръг на ада.

          И знаеш ли - технологиите ще решат кой ще е победителя, а не огромното количество пияни нискоинтелигентни зомбирани орки.
          Матеев, а ти имаш ли подземен бетонен бункер, устойчив на неутронно и гама лъчение, и със система за филтрация на въздуха?
          Имаш ли подземен склад със запаси от консерви, пакетирана храна, питейна вода, санитарни/дезинфекционни материали и антибиотици за 10 години напред?
          Можеш ли да издържиш да прекараш остатъкът от живота ти в подземен бетонен бункер, всеки ден хранейки се от консерви и да пикаеш в кофа, че призоваваш така безразсъдно за световна война?

          Нали си наясно, че нова световна война бързо ще прерастне в ядрена, и че при такъв конфликт Европа ще-неще ще трябва да се бие на страната на Русия, защото масивната радиация от ядрените удари и контраудари на САЩ към европейската част на Русия, неминуемо ще засегне, ще покрие, и ще изпеепли цяла Европа.
          За добро или зло - Европа и европейска Русия са разположени заедно.

          Така че всички европейци ако искат да оцелеят от радиацията от американските ядрени удари, ще са принудени да прихващат американските рекетни атаки на САЩ към Русия иначе ги чака много бавна и много мъчителна смърт ...
          Last edited by Frosty; 13.02.2023, 15:34.
          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

            Той самият Путин е , така че нищо учудващо няма.Били са любовници с виончелиста Ролдугин.В чийто офшорни сметки откриха 2 милиарда долара.
            Може както Георги Илиев просто да е разнообразявал. Докато сина на Унищожителя на Запади си е чист .

            Тежка руска съдбо - или алкохолизъм, или , няма средно положение.
            Last edited by X_Y; 13.02.2023, 16:40.

            Коментар


            • Днес борсата на газ TTF отвори и цената е 53 евро. За два месеца спад към 3 пъти.
              https://www.marketwatch.com/investin...countrycode=uk

              А идва Април, Freeport в Тексас ще отвори, има и още много други мерки, които ще влязат в действие скоро. Китай 2022г. е инсталирал 87.41 ГВ слънчеви панели, а за ЕС очакванията са за 42ГВ, 1 bcma природен газ се заменя от 3 ГВ слънчеви панели по нашите ширини.
              https://taiyangnews.info/markets/chi...w-pv-capacity/

              Путин може да започне да си завира газовите тръби и кранчета отзад, тъй като за друго едва ли ще му трябват, По Силата на Сибир тази година да е продал на Китай едва 16-17 милиарда м3, а Китай съвсем не е умрял за руски газ. Китай повечето газ си го произвежда, внася от огромните полета на Туркменистан, на източния бряг има огромни терминали за втечняване на газ.
              Last edited by sosi; 13.02.2023, 14:56.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение
                https://m.facebook.com/story.php?sto...28238177439563

                Нещата с отрочето на Соловьов ескалират. Ако нещата около Бахмут продължат да се закучват, вероятно ще бъде пуснат в атака, за да издере очите на укронацистите с бойния си маникюр и да им пръска Гучи в очите, докато не се предадат.

                Те ти православие, те ти алтернатива, те ти традиционализъм.
                Той самият Путин е , така че нищо учудващо няма.Били са любовници с виончелиста Ролдугин.В чийто офшорни сметки откриха 2 милиарда долара.
                Last edited by X_Y; 13.02.2023, 16:39.

                Коментар


                • https://m.facebook.com/story.php?sto...28238177439563

                  Нещата с отрочето на Соловьов ескалират. Ако нещата около Бахмут продължат да се закучват, вероятно ще бъде пуснат в атака, за да издере очите на укронацистите с бойния си маникюр и да им пръска Гучи в очите, докато не се предадат.

                  Те ти православие, те ти алтернатива, те ти традиционализъм.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                    Елитната 155-а бригада е напълно разгромена в сраженията край Угледар


                    https://news.bg/int-politics/politic...y-ugledar.html
                    Вече знаем коя е бригадата, че е 155-та от Владивосток и снимките, които излязоха, показват малка част от разгрома й, просто защото не всичко се снима. Потвърдено! Чудесни 2-3 дни за украинската армия. Обзалагм се, че до края на лятото украинските територии ще са освободени. То най-трудното е свършено - затварянето на небето, блокиране на атаките от корабите, от 1.1.2023г иамаме ефективен удар по икономиката на кочината. Оства да се направи това, което бе направено в Угледар, Харков и Изюм няколко пъти. А подкрепленията идват върху влаковите композиции.

                    Коментар


                    • Бил Браудър (инициаторът на Закона “Магнитски”):

                      "Един ден получих прозрение – ако дядо ми е бил най-големият комунист в Америка – и Берлинската стена току-що е паднала, – то аз ще съм най-големият капиталист в Източна Европа.

                      И това и направих. Първо отидох в Лондон, после се преместих в Москва и установих инвестиционния фонд Hermitage за новоприватизираните пазари на Русия.

                      И Русия бе направила тази впечатляваща трансформация от комунизъм в капитализъм. На практика те раздадоха цялата държавна собственост на народа безплатно. И когато създадох инвестиционния фонд да инвестирам в тази свободна собственост – това бе най-драматичната и успешна история на инвестиционен фонд.

                      Фондът скочи с 850% за първите 18 месеца. Имах огромен успех с всичко, което правих.

                      И тогава открих нещо, което може би трябваше да знам от самото начало. Всички компании, в които инвестирах, бяха високо корумпирани. Те на практика бяха обирани от олигарсите, които бяха мажоритарните собственици на тези компании.

                      И затова реших да направя нещо, с което да се преборя с корупцията – и това, което направих, бе да разследвам как извършват кражбите и да представя резултатите на световните медии. И аз, и екипът ми бяхме добри в разследването, а и познавахме много журналисти.

                      И така, публикувайки цялата тази информация – нещата започнаха да дават ефект. И бе много интересна причината затова да има ефект. Защото точно като започнах да провеждам разобличителните кампании, тогава и Владимир Путин дойде на власт.

                      И така се оказа, че той се бореше със същите хора, с които аз се борех.

                      Те крадяха власт от него по същия начин, по който те крадяха пари от мен. И затова всеки път, като направя голямо разкритие – той се намесваше, уволняваше някого или правеше нещо драматично, за да преследва враговете си. И косвено – да ми помогне.

                      Така за един кратък момент имах съвършената работа. Залавях лошите, правих Русия по-добро място и правих много пари за клиентите си и за себе си.

                      И са малко работите, в които можеш да изкарваш големи пари и да правиш добро. Понякога можеш да правиш добро и да не правиш много пари, друг път – да правиш пари и не много добро, но аз правих и двете за един кратък момент.

                      Но оказа се, че Путин не прави това, защото иска да изчисти Русия. Оказа се, че го прави поради друга причина – той искаше да спечели войната с олигарсите и в края на 2003 г. той се реши да направи големия си ход. Да арестува най-богатия човек в Русия – Михаил Ходорковски, собственика на петролната компания ЮКОС, на неговия джет в Сибир.

                      Върнаха Ходорковски обратно в Москва, изправиха го пред съда и позволиха на телевизионните камери да снимат в съдебната зала. И те заснемаха как най-богатият човек в Русия бе на съд и стоеше в клетка.

                      Сега си представете, че сте 17-ият най-богат човек в Русия. Стоите си на яхтата, паркирана пред хотела в Антиб, Франция. Включвате CNN и виждате този човек – далеч по-богат, далеч по-умен и далеч по-могъщ от вас, да стои в клетка. Каква ще ви е естествената реакция? Не искате вие да се окажете в клетката.

                      И един по един те отидоха при Путин и му казаха: “Владимир, какво да направим, за да не висим в клетка?”. И той им отговори: “Петдесет процента”.

                      Не 50% за руското правителство, не 50% за президентската администрация, а 50% за Владимир Путин.

                      И тук интересите ни с Путин се разминаха. Аз все още се опитвах да разоблича корупцията, но сега разобличавах събития, в които Владимир Путин има 50%. И не им отне много време да се обърнат срещу мен и на 13 ноември 2005 г., когато се върнах в Русия, бях спрян на летището и сложен в ареста за 15 часа, след това депортиран и обявен за заплаха за националната сигурност.

                      След това евакуирах всичките си служители, продадохме всичките си обезпечения в Русия и мислех, че това е краят на историята.

                      Оказа се, че не е краят на историята, а началото на най-ужасния кошмар, който можете да си представите.

                      18 месеца след като бях отлъчен, 25 полицаи обискираха офиса ми в Москва и още 25 полицаи претърсиха офиса на кантората ми в Москва. Търсиха документите за празната ни инвестиционна компания – те не знаеха, че съм я изпразнил. Откриха ги в кантората, иззеха ги и след това разбрахме, че вече не сме собственици на инвестиционните ни компании. Те са били измамно пререгистрирани, използвайки иззетите от полицията документи.

                      В този момент наех най-умния адвокат, за когото знаех в Русия. Младо момче, което се казваше Сергей Магнитски, който исках да разследва и спре това, което те правеха.

                      Сергей разследва и откри, че целта на отнемането на компаниите ни е била да откраднат парите, което те не успяха да направят, защото вече бях продал всичко, преди те да се докопат до него.

                      Но Магнитски откри, че те кроят следващ план – да откраднат $230 млн. данъци, които бяхме платили на руското правителство за изминалата година. На 23 декември 2007 г. те кандидатстваха да бъдат върнати [откраднатите ми компании] $230 млн. данъци – два дни преди Коледа и той бе одобрен и изплатен на следващия ден на Бъдни вечер – най-голямото връщане на данъци в историята на Русия. Направено незаконно за един ден.

                      Сергей и аз бяхме убедени, че това е операция на хора някъде по веригата на властта. Не би било възможно Путин да е одобрил кражбата на четвърт милиард щ.д. от собственото му правителство. И затова решихме, че ако просто оповестим тази информация публично – добрите ще хванат лошите и това ще е краят на историята.

                      Затова писахме сигнали до всяка съдебна институция, участвах в телевизионни предавания, по радиото и във вестниците, за да опиша схемата. А Сергей даде клетвени показания на руското следствие – руската версия на ФБР.

                      И тогава зачахме добрите да хванат лошите. Оказа се, че в Путинова Русия няма добри. Пет седмици след като Сергей даде показания – същите ченгета срещу, които свидетелства, дойдоха в дома му на 24 ноември 2008 г., задържаха го, сложиха го в досъдебен арест, започнаха да го измъчват да оттегли показанията си. Беше в килия с 14 други задържани и 8 легла, и лампи включени по 24 часа на ден, за да не може да заспи.

                      В килията нямаше тоалетна – а само дупка на пода, водеща към канализацията. В килията нямаше отопление и никакви прозорци – декември в Москва, така че да умре от студ.

                      Целта на всичко това бе да оттегли показанията си срещу корумпираните полицаи и да подпише фалшиво признание, че той е откраднал въпросните $230 млн.

                      Сергей Магнитски категорично отказваше да стане лъжесвидетел, без значение колко свирепи ставаха мъченията и ставаше все по-зле и по-зле, и по-зле.
                      ... "

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение

                        Защо не виждам русия даже с микроскоп ?
                        Щото, тя ви е застанала като греда в очите, Балбалоние а, знайно е, с греда в окото, не се вижда добре

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение

                          Защо не виждам русия даже с микроскоп ?
                          Защото е империята на Злото

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                            Е той горкия явно не знае, че в ООН "въздържал"=мълчаливо съгласие.
                            ся, предвид детското ниво, няма да е изненада да се отпочне спор какво точно е мълчаливо съгласие
                            "Въздържал се", при гласуване И В ООН, означава че, изразяването на категорично мнение "за" или "против" нещо, нарушава собствения баланс или влиза в разрез с интересите, които е пратен да защитава съответният гласуващ. Т.е., може да означава с еднаква вероятност и мълчаливо НЕсъгласие. Опрофанването, което прикарваш, и на теб, НЕ прави добра услуга, Зацие

                            Коментар



                            • Защо не виждам русия даже с микроскоп ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение
                                Лицемерието на водещия рашистки пропагандист Соловьов:
                                - Громи англосаксите, а синът му е в Лондон.
                                - Иска младите руснаци да воюват в Украйна, а синът му работи като модел в Лондон.
                                - Насъсква срещу гейовете, а синът му е гей.
                                - Хули Запада, а парите и имотите му са на Запад.
                                При този е лицемерия, а при нашенските русороби е шизофрения!

                                Коментар

                                Working...
                                X