IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от sosi Разгледай мнение
    За януари и февруари дефицита в бюджета на Русия е вече $34 милирада
    https://www.reuters.com/article/russ...-idAFL8N35E3XD
    Тия в ройтерс са в грешка. 2,58трл. рубли тука ватинови терзийци казват тряя се смятат по те тоя курс

    Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
    Баси, долар/евро копат дъното. Под 53 хартийки за рубла. На графиката вече не се побира кога преди рублата е била на такова ниво. Во истина фалира. Още малко.
    Демек ватин и терзиев твърдят, че минуса е към 50млр. $ с тенденция за още повече...
    тъйде 1рубла тряя да стане поне 1 паунд,
    как тъй няква дребнобритания ще има по-силна хартийка.

    пп
    бре ватинчо, гледам просиш, па метни един IBAN няма да те оставим гладен, плащам в рубли, комисионните за твоя сметка.
    Last edited by satz; 06.03.2023, 22:28.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от sosi Разгледай мнение
      За януари и февруари дефицита в бюджета на Русия е вече $34 милирада
      https://www.reuters.com/article/russ...-idAFL8N35E3XD
      Ще си напечатат соска, какъв ти е проблема

      Коментар


      • еее
        къде отиде конвертируемата мега-петро-рубла
        къде отиде краха на нищонеструващото евро,
        къде отиде тоя загниващ империалистически зелен гущер, дето щяхме да му видим сметката

        сега се притесняваме как ще правим заводи в украйна, хахах
        ми който има пари ще прави квото си иска
        който няма пари и преди, и след войната ще си бърше сополите….

        Коментар


        • Този план е идиотски, Китай ще се милитаризира и ще им отреже доставките на рафинирани суровини, той много лесно ще се превърне в армия и ще видите как всички китайци пак почват да ходят с едни и същи военни дрехи, ще се затворят и ще направят такива оръжия - хиперзвукови ракети само, с всякакви размери, най големия им самолетоносач в момента ще е най малкия им самолетоносач, между другото е с катапут - маглев, а не като на американците с парни катапулти. Изтребители с радари които виждат на 2000км. Няколко десеткихиляди спътника...И само след 10 -15 години война, обаче война...
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • За януари и февруари дефицита в бюджета на Русия е вече $34 милирада
            https://www.reuters.com/article/russ...-idAFL8N35E3XD

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

              Аз пък бас ловя, че по-умни хора от мене и тебе (особенно от тебе) вече са мислили по този проблем и със сигурност вече са намерили някакво решение. Не знам какво е то, но знам, че няма начин да не е измислено.

              Виж например какво решение измислиха за енергийната инфраструктура и вече го обявиха официално - ами всички важни енергийни обекти на инфраструктурата вече ще се строят под земята. Под земята ще скрият дори и най-важните и най-ключовите от вече съествуващите енергийни обекти. Какъв е проблемът това да се направи, особенно когато имаш пари в изобилие, които големият ти брат с удоволствие ти ги подарява.
              A най-вероятно немците са сигурни кога ще свърши войната. Защото иначе, просто завода щеше да е в Полша

              Коментар


              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                Подарява??? Наистина ли става дума за подаръци?? Те и китайците и ЕС подариха разни работи на гърците преди време, толкова подаръци че вече някой пристанища са китайски, острови са германски и т.н. Е същото ще стане и с укропия- ще се наредят хиените и ще кажат- един леопард струва 40 милиона евро- дай 40 милиона квадратни метра земя

                матейко, така и така си по голям от мен, не искаш ли да ми станеш по-голям брат и да ми подариш нещо??Поне карфица
                Подаряват им, но те ще си ги платят не като за стари оръжия за изхвърляне, а като все едно са оръжия произведени сега, супермодерни и скъпи..
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                  Аз пък бас ловя, че по-умни хора от мене и тебе (особенно от тебе) вече са мислили по този проблем и със сигурност вече са намерили някакво решение. Не знам какво е то, но знам, че няма начин да не е измислено.

                  Виж например какво решение измислиха за енергийната инфраструктура и вече го обявиха официално - ами всички важни енергийни обекти на инфраструктурата вече ще се строят под земята. Под земята ще скрият дори и най-важните и най-ключовите от вече съествуващите енергийни обекти. Какъв е проблемът това да се направи, особенно когато имаш пари в изобилие, които големият ти брат с удоволствие ти ги подарява.
                  Не се вижда да им подаряват пари, това са някакви мечти. Те имат олигарси в които има над 1 трилион пари, но те са в чужбина и мога да се обзаложа че са инвестирани така, че една девалвация на основните валути просто ще ги стопи. Те са украинци и при благоприятна обстановка и тенденция икономиката на Украйна да се ускори тези пари те биха ги вложили в Украйна. Но целта на голямата игра е точно девалвацията на дълговете и на неинвестираните пари естественно. Така че Украйна - ГУБИ пари които украинци са изработили. ГУБИ и не печели. В момента за да се отключи това нещо има риск да опитат симулация, че уж Русия нанася удар по Великобритания с мощно оръжие - цунамита. Ако са с руска технология няма да има грам радиация или следа от такава, дори като от ПЕТ скенер за 24 часа. Ако те си го направят във водата ще може да се улови следа от радиация.
                  Виж те просто са решили китайските пари да изгорят с една нула, китайските долари, евро, паундове....защото в тяхното население има много..много такива пари, във фирмичките им.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                    които големият ти брат с удоволствие ти ги подарява.
                    Подарява??? Наистина ли става дума за подаръци?? Те и китайците и ЕС подариха разни работи на гърците преди време, толкова подаръци че вече някой пристанища са китайски, острови са германски и т.н. Е същото ще стане и с укропия- ще се наредят хиените и ще кажат- един леопард струва 40 милиона евро- дай 40 милиона квадратни метра земя

                    матейко, така и така си по голям от мен, не искаш ли да ми станеш по-голям брат и да ми подариш нещо??Поне карфица

                    Коментар


                    • Войната е докато се обърнат Украинците пак към Русия..Историята ще се повтори.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                        Та този завод в Украйна не само че ще го построят много бързо (буквално за месеци), но и ще започне да бълва производство с обещаните темпове (немците не грешат в планиранията). Нещо повече - бас ловя, че това няма да е последният новопостроен военен завод в Украйна. Та само за производството на бойни дронове в Украйна вече има 10 различни фирми или завода. Ами за гаубици, оръдия, миномети, и още 100 различни други вида военни техники? Бас ловя, че до една година време Украйна ще си има минимум по един завод за всяка една от тях.

                        Самите американци още преди 2-3 месеца казаха, че се подготвят да затворят небето и да направят военна зона една доста голяма по площ територия в Западна Украйна (стотици квадратни километра), в която ще се построят много на брой военни заводи. Та тази идея не е от вчера и по нея вече усилено се работи,
                        Mislq че си около 60 годишен, наистина ли вярваш тези неща. Нали това трябва да се харчи, сега е СВО, но утре, а вдругиден- пак ли ще има такава. Това какво са обещавали и какво ще направят са съвсем различни неща. На 10.11 всичко си мислехме че ще станем милионери, но се разбра че има няколко назначени от партията, останалите се спасихме кой както може.

                        Иииииииии с 200 милиона няма да стане абсолютно нищо, виж ако са 2 милиарда- по иди-дойди, но с 200 милиона- най вероятно и ти ако се напънеш ще ги събереш

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          Mateev, в момента никой индустриален обект не може да се защити на 100%.
                          Аз пък бас ловя, че по-умни хора от мене и тебе (особенно от тебе) вече са мислили по този проблем и със сигурност вече са намерили някакво решение. Не знам какво е то, но знам, че няма начин да не е измислено.

                          Виж например какво решение измислиха за енергийната инфраструктура и вече го обявиха официално - ами всички важни енергийни обекти на инфраструктурата вече ще се строят под земята. Под земята ще скрият дори и най-важните и най-ключовите от вече съествуващите енергийни обекти. Какъв е проблемът това да се направи, особенно когато имаш пари в изобилие, които големият ти брат с удоволствие ти ги подарява.

                          Коментар


                          • Mateev, в момента никой индустриален обект не може да се защити на 100%.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              Аха, значи си признаваш, че войната ще свърши скоро ....

                              Иначе за завода не се притеснявай - правят го германци, технологиите са немски, качеството - също. Единственото, което няма да е немско, ще са парите, които ще са американски. Какво са за тях едни 200 милиона долара ...

                              И понеже е военно време, в което тези танкове са жизнено необходими, не изключвам за 5-6 месеца завода да се построи и да заработи. Ако си беше направил труда да прочетеш статията, щеше да разбереш, че вече всичко е премислено и планирано, включително и ПВО/ПРО защитата на завода, която ще е такава, че и птиче няма да може да прехвръкне.

                              Тоест заводът се прави с переспектива да произвежда танкове за фронта дълго време, което ме навява на мисълта, че фронта ще се премести на руска територия и ще завие в посока към Москва.
                              Вече предполагах веднъж, поне 2години военни действия. И, ЕДВА СЛЕД ТОВА, АКО остане кой, къде и кога но, самите украинци, дори и да го построят завода , от него, няма да печелят. Може да правят по някой танк стар модел и -толкова, даже заплатите ще са блиьо до минимума. Дългове, сещаш ае.
                              После. защо все "технологии" ти са в главата но, много лесно подмина повдигнатите въпроси за суровини,енергия, хора и т.н. А не би трябвало, уж си индустриалец. ТЕЖКА индустрия е това, не са тубички за паста. Струва ми се даже, че става дума за статия тип "партенка" ( на руски - "вброс") : Пускат нещо за словесна дъвка, без реални намерения да го правят. Ама плебсът ръкопляска, че се надява поне хляб да има. Така мисля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                                Не знам как ще произвежда 400 танка, при условие че в германия мина инфо че правят 250 на година
                                В цял свят в момента се правят нови заводи за производство на нови оръжия в големи количества. Заслуга за това има любимия ти Путин, така че се сърди на него. Каквото е било допреди една година ще си остане в историята. Става въпрос за спокойствието, че е настъпил краят на всички войни, и че няма нужда от поддръжка на големи армии и големи количества въоръжение.

                                Всичко това се промени буквално за един миг миналия февруари. От този момент нататък светът отново премина в режим на бясна надпревара във въоръжаването. Съществуващите заводи започнаха да работят 24/7 и увеличиха производството си 5-6 пъти. Това обаче е недостатъчно, затова по целия свят масово в момента се строят нови и нови заводи - стотици, да не кажа хиляди. Пари за всичко това има в изобилие, защото всички държави си увеличиха военните бюджети. Заслуга за това пак има любимият ти Путин.

                                Та този завод в Украйна не само че ще го построят много бързо (буквално за месеци), но и ще започне да бълва производство с обещаните темпове (немците не грешат в планиранията). Нещо повече - бас ловя, че това няма да е последният новопостроен военен завод в Украйна. Та само за производството на бойни дронове в Украйна вече има 10 различни фирми или завода. Ами за гаубици, оръдия, миномети, и още 100 различни други вида военни техники? Бас ловя, че до една година време Украйна ще си има минимум по един завод за всяка една от тях.

                                Самите американци още преди 2-3 месеца казаха, че се подготвят да затворят небето и да направят военна зона една доста голяма по площ територия в Западна Украйна (стотици квадратни километра), в която ще се построят много на брой военни заводи. Та тази идея не е от вчера и по нея вече усилено се работи,
                                Last edited by Mateev; 06.03.2023, 21:16.

                                Коментар

                                Working...
                                X