IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли война Украйна - Русия / Конфликтът Хамас-Израел

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

    Умньо, само ти не си разбрал, че новите бозиндоуси на микрософт(10 и 11) са тотален блоут-уеър, не стават за нищо, нямат никаква сигурност, прайвисито пробито като сито, напичкани са до козирката с телеметрия и шпионски процеси, които не могат да се изключат, и дават достъп в реално време на Микрософт до всичките ти снимки, документи, видеа, записи и прочее. А пък браузърът хром непръкъснато снася логове за цялата ти интернет активност и за всички посетени страници, и за всичко каквото си разглеждал и писал към хед-квартирата на Гугъл...


    .
    И кво от тва? Някой да са го вкарали в затвора за изразена гражданска позиция? Някой да са пратили насила на фронта.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

      Могат да гледат (не всичко) но само ако има престъпление. В Русия също, но там говоренето срещу правителството е престъпление. Как не го разбирате това нз.
      Разбират го чудесно, не им отърва.
      Не е препоръка за каквото и да било.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

        Всички сървъри на Гугъл, Фейсбук, Майкрософт, Амазон, Тик-Ток са в САЩ. Могат да си ги гледат, когато си искат и го правят. Не им трябват закони и приложения. Не виждаш ли, че говориш пълни глупости както винаги. Замълчи, за да изтриеш малко от този срам.
        Могат да гледат (не всичко) но само ако има престъпление. В Русия също, но там говоренето срещу правителството е престъпление. Как не го разбирате това нз.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
          Как се следи https трафик не ме питай мен(щото аз не знам), а върви питай онези слуги на системата, които слухтят и шпионират населението...
          Интересно, хем не знаеш, хем твърдиш, че се следи.
          Това звучи като бойните комари. Никой не ги е виждал, но всяка руска групичка във фейсбук знае, че ги има

          Ако аз трябва да ти обяснявам разликата между некриптирани SMS, MMS, гласова комуникация и криптиран интернет трафик сме я загазили

          Товарищ, руските закони са най-добрите закони. Спете спокойно
          Last edited by GiRo; 24.05.2023, 15:36.
          Не е препоръка за каквото и да било.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение
            Специализацията ми е точно сигурност в комуникациите,..
            Бихте ли ни споделили повече са сигурността на комуникациите, ще ни е интересно да се ограмотим
            Не е препоръка за каквото и да било.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от GiRo Разгледай мнение
              Ребята, виждам, че ви е трудно. Ще ви помогна малко. Когато в цивилизования свят се случи теч на лични данни се свикват комисии, променят се закони за защита на личните данни, налагат се солидни глоби. Когато същото се случи в Русия се измисля репресивен закон за следене така, че следващия път това да не е незаконно. Схващате ли тънката разлика? Не ми обяснявайте, че е същото. Не е. А краткия резултат от дискусията ни е, че ....
              • суперчето още търси същия закон в САЩ
              • клонингите ни обясняват, че всички са маскари
              • ребятата мълчат по въпроса съгласни ли са със закона SORM или не
              • Криско, който очевидно си пие кафето с американските тайни служби и знае от първа ръка, че същите пазят тази информация повече от 6 месеца, леко се е изнервил на моето невежество по въпроса
              Има достъчно течове на данни, за да се знае какво и що.
              В България има израелска фирма, която разработва софтуер за кибершпионаж, който се продава на много правителствени клиенти по света.
              Специализацията ми е точно сигурност в комуникациите, поради което и законово ми се налага да поназнайвам, и следя нормативни уредби, така че не си познал кой ще лъжеш надебело.
              Last edited by Kris_; 24.05.2023, 14:55.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от GiRo Разгледай мнение

                Прости, товарищ. Пропуснал съм това невежество от ваша страна. Фрапиращо бъркате internet provider с мобилен оператор. Я споделете на шокираната аудитория как се следи https трафик? Много моля, ще ме ограмотите

                Ако бяхте прочели, щяхте да разберете, че руските мобилни оператори досега са подновявали лиценза си за да избегнат разходите по SORM, които са колкото приходите на малък мобилен оператор. Просто им е било по-евтино.
                Ха-ха, Гейро, невежеството ти е много забавно!
                Всички мобилни оператори не са ли и интернет-провайдъри бре?!

                Ти досега в пещера ли си живял?
                Телефонът ти няма ли операционна система?
                Чрез андроид не ползваш ли услуги, месинджъри, или електронна поща на Гугъл/Мета/Амазон/и прочее?!

                Как се следи https трафик не ме питай мен(щото аз не знам), а върви питай онези слуги на системата, които слухтят и шпионират населението...

                Хората тук по-надолу в темата ти написаха да спреш с глупостите,
                ама ти май държиш да продължаваш да се излагаш.

                Last edited by Frosty; 24.05.2023, 14:39.
                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                Коментар


                • GiRo, то няма как да си сигурен че някой не те е писал доброволец в Украйна и да е вземал пари от твое име. Могат ли чужденци да се запишат във ВСУ ?
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                    Всяка ваша транзакция и покупка е пропусната както и ВСИЧКИ разговори по GSM.
                    Прав сте, пропуснал съм всички разговори по мобилните телефони, но вижда се, за ребятата всичко това е съвсем в реда на нещата. Не случайно всеки народ си заслужава управниците.
                    Не е препоръка за каквото и да било.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                      Еми то е близко до акъла, че след като бг-интернет-провайдърите прекарват трафика ти през логер, могат да прочетат и съдържанието на този трафик.
                      Прости, товарищ. Пропуснал съм това невежество от ваша страна. Фрапиращо бъркате internet provider с мобилен оператор. Я споделете на шокираната аудитория как се следи https трафик? Много моля, ще ме ограмотите

                      Ако бяхте прочели, щяхте да разберете, че руските мобилни оператори досега са подновявали лиценза си за да избегнат разходите по SORM, които са колкото приходите на малък мобилен оператор. Просто им е било по-евтино. Затова и закона се променя, за да не могат да го правят. Подчертавам приходите, защото някои от вас ще ги объркат с печалбата Та представяте ли си български интернет провайдър да прави всичко това с всичките му прилежащи разходи, дори да е възможно Объясните пожалуйста как точно се случва това? Виждам сте навътре в нещата
                      Не е препоръка за каквото и да било.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от GiRo Разгледай мнение
                        .. Съгласни ли сте всеки ваш sms, всяко ваше мнение, всяка ваша снимка, пратени през мобилни оператори да се записва от държавата за срок от 30 дни до шест месеца? След това можем да поразсъждаваме дали това го има другаде освен в Русия и Китай.
                        Всяка ваша транзакция и покупка е пропусната както и ВСИЧКИ разговори по GSM.

                        Коментар


                        • Ребята, виждам, че ви е трудно. Ще ви помогна малко. Когато в цивилизования свят се случи теч на лични данни се свикват комисии, променят се закони за защита на личните данни, налагат се солидни глоби. Когато същото се случи в Русия се измисля репресивен закон за следене така, че следващия път това да не е незаконно. Схващате ли тънката разлика? Не ми обяснявайте, че е същото. Не е. А краткия резултат от дискусията ни е, че ....
                          • суперчето още търси същия закон в САЩ
                          • клонингите ни обясняват, че всички са маскари
                          • ребятата мълчат по въпроса съгласни ли са със закона SORM или не
                          • Криско, който очевидно си пие кафето с американските тайни служби и знае от първа ръка, че същите пазят тази информация повече от 6 месеца, леко се е изнервил на моето невежество по въпроса
                          Last edited by GiRo; 24.05.2023, 13:56.
                          Не е препоръка за каквото и да било.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от GiRo Разгледай мнение

                            Господин неутралнии, когато Русия глобят собственото си ФСБ 1.2 милиарда за злоупотреба с лични данни се пробвай пак. Това което прави държавна агенция в Русия със закон може да го има в Китай, но не и на Запад. Въпросът бе не дали да се вайкаме или не, а дали сте съгласни с такъв тип следене. Все още освен словесен гърч, не чета друго по въпроса. Ще питам за трети път. Съгласни ли сте всеки ваш sms, всяко ваше мнение, всяка ваша снимка пратени през мобилни оператори да се записва от държавата за срок от 30 дни до шест месеца? След това можем да поразсъждаваме дали това го има другаде освен в Русия и Китай.
                            Не съм съгласен, но това го има навсякъде, и за много по-дълго от 6 месеца, мухльо!
                            Примерите с глобите на печатарите не ми ги давай въобще! Боли ги колко милиарда ги глобили формално. Нямаш акъл за 5 пари в главата.
                            По цял ден бълваш нискоинтелигентно съдържание без да имаш капацитета да осмислиш и 5% от информацията, която четеш.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

                              Няма никаква разлика дали е Русия, дали е САЩ, дали е Китай в това отношение.
                              Явно в Русия решават да го кажат директно както повелява в тоталитарен режим, а в условните демокрации лъжат, струват, въртят, че уж сме много "правови", но накрая лицемерно приемат едни правила, а де факто си слухтят който и каквото си поискат.

                              И какво сега трябва да се вайкам за Россията ли?
                              Господин неутралнии, когато Русия глобят собственото си ФСБ 1.2 милиарда за злоупотреба с лични данни се пробвай пак. Това което прави държавна агенция в Русия със закон може да го има в Китай, но не и на Запад. Въпросът бе не дали да се вайкаме или не, а дали сте съгласни с такъв тип следене. Все още освен словесен гърч, не чета реални отговори. Ще попитам за трети път. Съгласни ли сте всеки ваш sms, всяко ваше мнение, всяка ваша снимка, пратени през мобилни оператори да се записва от държавата за срок от 30 дни до шест месеца? След това можем да поразсъждаваме дали това го има другаде освен в Русия и Китай.
                              Last edited by GiRo; 24.05.2023, 13:43.
                              Не е препоръка за каквото и да било.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от GiRo Разгледай мнение

                                Господин бликаш от емоции умник. Лог на трафика е едно, съдържание друго. Да бяхте се запознали с руския закон преди да бликате. Ватите се канят да следят всичко, от съобщения до снимки. Изглежда Русия ви е по-мила от България. Някак си не виждам да и се сърдите за това което прави, а сте особено сърдит на нашата мила Родина за същото в доста по-малък обем. Да се чуди човек на чия страна патриот сте
                                Еми то е близко до акъла, че след като бг-интернет-провайдърите прекарват трафика ти през логер, могат да прочетат и съдържанието на този трафик.
                                Докато ватите се "канят да следят" всичко, навсякъде в Злия Запад вече следят всичко - от съобщения до снимки.

                                Казахме ти, че в новите уиндоуси има вградени шпионски процеси, които дават достъп на Микрософт в реално време до всичките ти файлове, снимки и документи на компютъра...
                                Щом и непукистите американци вече почнаха да недоволстват, и да роптаят, смятай докъде е стигнал тоталитаризмът и репресиите в уж "свободния" зъл Запад
                                Всеки, който си е инсталирал уиндоус 10, или 11, трябва да знае, че компютърът му повече не е негов, а е собственост на Микрософт... същото важи и за всички данни и за информацията качена на този компютър...



                                И както се вижда от видеото, Уиндоус 10/11 продължават да изпращат шпионски данни към Сащ, дори ако потребителят въобще не е отварял браузъра си...

                                Ама голям рев от вас, как руското правителство тепърва щяло да започва да шпионира хората си...
                                Last edited by Frosty; 24.05.2023, 13:39.
                                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                                Коментар

                                Working...
                                X