IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дали е удачно да започна някаква подписка? Дайте съвет..

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от караКольо касапина Разгледай мнение
    Привет на всички,

    От много дълго време ме дразнят боклуците в България. Прави ми впечатление многото боклуци покрай пътищата, като според мен около 90% от боклуците са пластмасовите бутилки. Питам се защо от агенцията по околната среда спят и не предложат законова уредба която да принуди търговците да направят пластмасовите бутилки като амбалаж, както е и в повечето бели европейски страни.

    И въпроса ми е: Какъв ще е според вас най-добрия начин да се започне гражданска инициатива за да се размърдат съответните министерства или агенции и правителството да вземат мерки в тази посока? Защото ако продължим така скоро ще се храним със собствените си отпадъци. Няма ли начин да поизлъскаме държавата и природата?

    Дали е удачно да започна някаква подписка във Фесбук например? Давайте съвети...
    Касапин бе ти искаш невъзможни и немислими неща бе брат Искаш държавен чиновник бюрократ на държавна хранилка да върши нещо !?!?
    Постави се на неговото место как мисли държавния хрантулник .... и за кво да го правя кат заплатата пак ще ми е същата? За кво да го правя кат моа да не го правя , , пък и никой не ми казал да го правя и не ми е спуснал оперативна програма, план и стратегия.... никой... нито моя шеф, нито на шефа - шефа, нито пък Големия шеф, нито пък премиера, нито президента ... начи всичко е ок, ток и жица ... кервана си върви и кучетата си лаят ....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от караКольо касапина Разгледай мнение
      Привет на всички,

      От много дълго време ме дразнят боклуците в България. Прави ми впечатление многото боклуци покрай пътищата, като според мен около 90% от боклуците са пластмасовите бутилки. Питам се защо от агенцията по околната среда спят и не предложат законова уредба която да принуди търговците да направят пластмасовите бутилки като амбалаж, както е и в повечето бели европейски страни.

      И въпроса ми е: Какъв ще е според вас най-добрия начин да се започне гражданска инициатива за да се размърдат съответните министерства или агенции и правителството да вземат мерки в тази посока? Защото ако продължим така скоро ще се храним със собствените си отпадъци. Няма ли начин да поизлъскаме държавата и природата?

      Дали е удачно да започна някаква подписка във Фесбук например? Давайте съвети...
      Най-добрият съвет:


      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от караКольо касапина Разгледай мнение
        Привет на всички,

        От много дълго време ме дразнят боклуците в България. Прави ми впечатление многото боклуци покрай пътищата, като според мен около 90% от боклуците са пластмасовите бутилки. Питам се защо от агенцията по околната среда спят и не предложат законова уредба която да принуди търговците да направят пластмасовите бутилки като амбалаж, както е и в повечето бели европейски страни.

        И въпроса ми е: Какъв ще е според вас най-добрия начин да се започне гражданска инициатива за да се размърдат съответните министерства или агенции и правителството да вземат мерки в тази посока? Защото ако продължим така скоро ще се храним със собствените си отпадъци. Няма ли начин да поизлъскаме държавата и природата?

        Дали е удачно да започна някаква подписка във Фесбук например? Давайте съвети...
        Направи първо гражданско сдружение което после може да направиш като партия.
        Например ще се казва Чистота или ГРАЖДАНИ ЗА ЧИСТА БЪЛГАРИЯ -ГЧБ,може да се наема с председателство на инициативния комитет ,но онлайн

        Коментар


        • Първоначално изпратено от representjah

          Започни нещо реално - изчисти сам боклуците когато не ти харесва. Всичко друго е булшит. Не можеш да променяш хората. И аз живея с такива хора - никой от съседите с години не чистеше общите части където живеем. 5 години само аз съм мел и измивал стълбището. Случи се така, че единия от мързелите пусна в в AirbNb апартамента си, и естесвено сега аз от години не съм се занимавал с общи части.
          Ако искаш нещо - просто го правиш, ако не мрънкаш и си живееш с идеята "плащам данъци, държавата е длъжна". Газиш в л@йната с години, само и само за да не ги изчистиш за 1-2 дни. Държавата са хората, и ако собствените им дворве са задръстени с боклуци, оградите им - пред разпадане и в неугледно състояние, самите хора са виновни. Материала, така да се каже.
          Ха-ха аз имам същата история. Преди години, когато се нанесох в нов апартамент в една кооперация, се сблъсках с невиждани боклуци и мизерии по стълбището. Сам почистих и сам боядисах отново цялото стълбише + нов цокъл. На другия ден цокъла беше нарисуван нарочно от някого.

          Заредих всички крушки по стълбището, защото липсваха. На другия ден няколко от тях бяха откраднати. Одисеята продължи повече от месец - аз зареждам крушки, някой ги краде, аз зареждам, някой ги краде. Изглежда в един момент на крадеца му писна, и най-после стълбището стана светло, което не се беше случвало години наред.

          Наех чистачка за моя сметка ежедневно да мие стълбището, и комшиите взеха да ми се жалват, че им размествала платчетата пред вратите, и скъсаните обувки и чехли върху тях.

          Смених патрона на входната врата и раздадох ключове на всички. На другия ден вратата беше разбита, защото явно някой си беше забравил ключа.

          Покрива течеше, и след като никой не се съгласи да даде пари, наложи се да го ремонтирам изцяло за моя сметка. Тогава обаче се появиха комшии, които започнаха да дават акъл защо съм го направил така, а не иначе.

          Градинките под блока бяха жална картинка и пълни с боклуци. Наех фирма, която ги почисти, прекопа и засади с трева, цветя и декоративни храсти. На другия ден в центъра на почистената градинка имаше найлонов сак с боклуци, изхвърлени от някой прозорец.

          Пред блока вечер беше тъмно като в рог. Аз монтирах на стената една улична лампа и я захраних от моя електромер. На другия ден един комшия дойде да се кара с мене, че лампата му пречела да спи, а пък той нямал пердета.

          В резултат на всички тези екшъни аз се заклех, че следващото ми жилище ще е на поне 200 метра разстояние от най-близкия комшия, и след 3-4 години си изпълних тази своя клетва ....

          Коментар


          • Дали е удачно да започна някаква подписка? Дайте съвет..

            Привет на всички,

            От много дълго време ме дразнят боклуците в България. Прави ми впечатление многото боклуци покрай пътищата, като според мен около 90% от боклуците са пластмасовите бутилки. Питам се защо от агенцията по околната среда спят и не предложат законова уредба която да принуди търговците да направят пластмасовите бутилки като амбалаж, както е и в повечето бели европейски страни.

            И въпроса ми е: Какъв ще е според вас най-добрия начин да се започне гражданска инициатива за да се размърдат съответните министерства или агенции и правителството да вземат мерки в тази посока? Защото ако продължим така скоро ще се храним със собствените си отпадъци. Няма ли начин да поизлъскаме държавата и природата?

            Дали е удачно да започна някаква подписка във Фесбук например? Давайте съвети...
          Working...
          X