Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Политика в България
Collapse
X
-
Г.ПИРОЗОВА
Рокер съм, батко
Най ми е сладко
когато съм пиян
Мацки обичам
да ги събличам
Това е моят свят
(рефрен на фолк песента "Рокер", текст - Анастас Герджиков, ректор на СУ)
Два мерцедеса карам
сто гаджета сменявам
никога на сухо не оставам
(рефрен из "Два мерцедеса", текст - Анастас Герджиков, изпълнител - Киро Сръбрския)
През мрачната 1998 г. дългогодишният ректор на СУ Герджиков се е прехранвал с писане на фолк-тестове, манифактурата е протичала в Каналето - иначе те викаха, че нямат общо с чалгаризирането на Бг. То и Арнолд се разбра, че е почнал като порно-актьор и САЩ му прости, та ние за такова едно дребно пропадане ще се измъчваме.
Обаче аз помня това време - когато мутрите ни превзеха и демонстрираха силата си именно чрез чалгата, а нашият ректор ги е захранвал, дет се вика, с поезията на времето им.
Аз помня и нашата съпротива срещу това и как и за миг не ни минаваше през ума, че за пари можем да минем от другата страна. И тези хора се разпознавахме веднага.
Забележителното е, че в така гладните и компромисни за бъдещия Ректор времена, когато притиснат от тежкия живот и спестяващ закуската си, Герджиков е бил веднъж стипендиант в Австрия по академичен обмен и веднага след това в Германия по същия този омбен. В същото време вече е преподавател в Софийския университет по латински език. Бил е на 37 г., дет се вика не е някаква обърквация на младеж с акне от Кърджали, рязко попаднал у столицата. Малко след кариерата си като фолк-текстописец защитава дисертация.
Отстранявам се от морала и се заглеждам в текстовете - ми злЯ са, провалил е кариерата на Киро Сръбския.
хем на лирическия герой му е сладко да е пиян, хем само ги съблича жените и толкоз, пък и на братко се фука, че толкО си може. Ми, не са хубави тези работи, а да не говорим за скрития смисъл защо му е нужно на сваляча едновременно два мерцедеса да кара, човек аха да си рече, че сам с един не може...
Но, помните тази мода у софийската будна мисъл да анализира фолк-песните - ми, те сега не знам как са, твърдят, че Герджика им е интелектуален, например, при това водещото в живота му не са парите, дет се вика, не са двата мерцедеса, батко.
Развъдник сме на алчни хора, нищо друго не мога да кажа за човек, който денем чете на латински, нощем захранва фолк-индустрията. Ако беше порното, по щях да го разбера.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
Споко де, Балба. Ти си гласувай, за когото желаеш.
- 1 like
Коментар
-
Първоначално изпратено от sinbad Разгледай мнениеВ час по астрономия
- Госпожо, земята плоска ли е или е кръгла?
- Всеки сам си преценя
Коментар
-
Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
Споко де, Балба. Нека си скача. Ти си гласувай, за когото желаеш.
- Госпожо, земята плоска ли е или е кръгла?
- Всеки сам си преценя
Коментар
-
Това ще се случи при брой пациенти в реанимация, колкото в момента има България.
SEGABG.COM
Австрия е готова да наложи локдаун за неваксинирани
Пълен локдаун за неваксинирани е готова да наложи Австрия, ако в страната се достиг
Коментар
-
Правителството на Борисов раздавало пари на пътните фирми, подобно на "червените куфарчета", твърди вътрешният министър Бойко Рашков.
CLUBZ.BG
Бойко Рашков: Близък до наркотрафикант е бил вътрешен министър на ГЕРБ
Коментар
Коментар