IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    България не мога да напиша с малка буква това едно. Предполагам визираш политическата мизерия, а не самата държава. Какво мисля ли? Аз отдавна ти го написах в дългосрочен план ни трябват още поне 75 години до някаква политическа и икономическа нормализация.

    В средносрочен план трябва да се формира читав политически център. Български център. Не руски (славчо, радев, мая, курнел), не немски (ББ, но само донякъде), не американски (Христо, дсб, прочее дребосъци) и не турски (дпс, имаше там още едни не ги помня), което е нелека задача.

    Ти си умен аналитичен мъж и ти е ясно зад коя политическа партия в момента кои интереси стоят. Имаме четворно противопоставяне и четворен разнопосочен натиск отвън (германия, сащ, русия и турция) отвън (Меркел се дрънка с Байдън за потока и купува руски ваксини и това ти е само един от многото примери как всеки дърпа чергата към себе си от големите играчи) и безумно изпростял народец и в България и извън нея.

    Какъв лидер ни трябва - хибриден ловък въжеиграч, който да отстоява навън все пак някакъв национален интерес и да се промушва между капките и ББ се справя доста добре. Еволюира и се еманципира. Богат е и има личен интерес да развива територията.

    Сложна е задачката.

    На вътрешно ниво - да крадат умерено и да не са толкова зависими от местните феодали, а на външно ниво да не са ептен директни проксита на добрите стари велики сили. Да почнат да назначават кадърни, а не “наши” хора.

    Нещата минават и през една съдебна реформа, която никой няма да иска да направи, но без нея кьорав чужд инвеститор дори няма да прелети през територията.

    Ако не ме лъже фактологията, във франция предварителното следствие на престъпления се води от независим съдия следовател. Функцията на прокуратурата е само да поддържа обвинението, но не и да води следствието и да архивира неудобни разследвания по заповед на главния прокурор. Ето тук е заровено голямото куче.

    Уви не го виждам скоро да стане.

    Сега да се върнем на политическия краткосрочен анализ. Христо е за предпочитане пред славчо. Над него е по образование, капацитет и политориентация. Не вярвам обаче да събере кабинет освен ако не се коалира някак с ГЕРБ. И аз съм мързелива и не съм им проверявала бройката депутати на четирите партии.

    Червените дами не ги броя (харесвам Татяна, но тя по някаква причина не проби и не събра много гласове), не са ми достатъчно силни за формиране на кабинет и отиваме на вариант служебно правителство и после пак избори.

    Славчо ще отслабне, а ГЕРБ ще се засили по простата причина, че още не е налице читава алтернатива в смисъла на написаното по-горе.

    Естествено това е само прогноза. Може и да греша. Всички грешим.
    Много ти благодаря, вСелена Знаех си, че си умно момиче Българка

    Коментар


    • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
      Не му разбирам аз..... Други хора са по наясно.

      .[/SIZE][/FONT]


      Па някои твърдят, че има пряка връзка между "Америка за България" и Сорос....

      А бе Антоанета Цонева не е ли депутат от ДБ? Само питам....
      Само да добавя че парите НПО на Иванов ги е получило по време на мандата на Тръмп от фондация финансирана директно от американските власти

      Коментар


      • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
        Благодаря за корекцията Домързя ме да се проверя
        38 години на 2500 км от българия ...
        Но по-интересно ми е какво мисли една умна дама за ситуацията, а не за правописа ми
        България не мога да напиша с малка буква това едно. Предполагам визираш политическата мизерия, а не самата държава. Какво мисля ли? Аз отдавна ти го написах в дългосрочен план ни трябват още поне 75 години до някаква политическа и икономическа нормализация.

        В средносрочен план трябва да се формира читав политически център. Български център. Не руски (славчо, радев, мая, курнел), не немски (ББ, но само донякъде), не американски (Христо, дсб, прочее дребосъци) и не турски (дпс, имаше там още едни не ги помня), което е нелека задача.

        Ти си умен аналитичен мъж и ти е ясно зад коя политическа партия в момента кои интереси стоят. Имаме четворно противопоставяне и четворен разнопосочен натиск отвън (германия, сащ, русия и турция) отвън (Меркел се дрънка с Байдън за потока и купува руски ваксини и това ти е само един от многото примери как всеки дърпа чергата към себе си от големите играчи) и безумно изпростял народец и в България и извън нея.

        Какъв лидер ни трябва - хибриден ловък въжеиграч, който да отстоява навън все пак някакъв национален интерес и да се промушва между капките и ББ се справя доста добре. Еволюира и се еманципира. Богат е и има личен интерес да развива територията.

        Сложна е задачката.

        На вътрешно ниво - да крадат умерено и да не са толкова зависими от местните феодали, а на външно ниво да не са ептен директни проксита на добрите стари велики сили. Да почнат да назначават кадърни, а не “наши” хора.

        Нещата минават и през една съдебна реформа, която никой няма да иска да направи, но без нея кьорав чужд инвеститор дори няма да прелети през територията.

        Ако не ме лъже фактологията, във франция предварителното следствие на престъпления се води от независим съдия следовател. Функцията на прокуратурата е само да поддържа обвинението, но не и да води следствието и да архивира неудобни разследвания по заповед на главния прокурор. Ето тук е заровено голямото куче.

        Уви не го виждам скоро да стане.

        Сега да се върнем на политическия краткосрочен анализ. Христо е за предпочитане пред славчо. Над него е по образование, капацитет и политориентация. Не вярвам обаче да събере кабинет освен ако не се коалира някак с ГЕРБ. И аз съм мързелива и не съм им проверявала бройката депутати на четирите партии.

        Червените дами не ги броя (харесвам Татяна, но тя по някаква причина не проби и не събра много гласове), не са ми достатъчно силни за формиране на кабинет и отиваме на вариант служебно правителство и после пак избори.

        Славчо ще отслабне, а ГЕРБ ще се засили по простата причина, че още не е налице читава алтернатива в смисъла на написаното по-горе.

        Естествено това е само прогноза. Може и да греша. Всички грешим.
        Last edited by Selena; 27.04.2021, 21:15.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
          Не му разбирам аз..... Други хора са по наясно.

          .[/SIZE][/FONT]


          Па някои твърдят, че има пряка връзка между "Америка за България" и Сорос....

          А бе Антоанета Цонева не е ли депутат от ДБ? Само питам....
          Америка за България се финансира от американското правителство и е доста активно по времето на Тръмп даже ... Явно бъркаш Отворено общество на Сорос с Америка за България или просто така ти се иска на теб за да е по яко..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

            Радев има няколко проблема с него. Първо не стана много ясно как точно го изтипосаха на политическата сцена и кой точно.

            БСП правеха нещо като анкета, нещо като предварително избори кой да бъде кандидат за президент - като той изобщо не присъстваше в предварителни кандатури. И изведнъж накрая хоп Радев. Сладките приказки как другарката Корнелия Нинова сънувала нещо си - не хващат дикиш. Т.е. той им беше подсказан от някъде - може би товарищ Решетников.

            Ако се абстрахираме от това, за мен е голямо учудване как Радев от военен за една нощ стана политик или ПР-а му толкова си може. Бил съм в казармата и никога не съм чувал военен да говори така. А Радев още от началото взе да говори като политик.
            Мноооо страно - някой ПР му казва, че това ще му донесе гласове, може и да не му донесе, но буди съмнение в малко по-критичните.

            За капак той се държи като опозицията - само критики без грам предложение "И после какво?" Е видяхме тези дето над 9 месеца само критикуват. Та като стана време за нещо конструктивно да направят - няма никой, нула, зеро, ку-ку.

            И най-кофтито нещо за Радев, първия път като тръгнахме да влизаме в ЕРМ2 той игра сечено. Да обсъдим, едва ли не референдум да свикаме за такова важно решение, бла, бла. Дигна се много шум с подкрепата от него. Баце даде назад и сложиха кандидатстването в ЕРМ2 за едни по-добри времена. Добре че дойде корона кризата че успяха да го прокарат без много шум.

            Та освен да е руска ватенка аз нямам друго логично обяснение защо Радев игра сечено на Еврото. Или да го е направил от тъпотия да си качи рейтинга малко, да го дават по ТВ, да се чувства важен и той.
            ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ това с Руската връзка ми идва малко в повече.По съм склонен да повярвам на Американската,но защо пишете такива хейтове за Радев не знам.
            А това,че е взел да говори като политик да не забравяме,че е завършил магистратура "Стратегически проучвания"във ВВС на САЩ.
            Хубаво е да бъдем обективни.

            "През 1982 г. завършва със златен медал Природо-математическата гимназия „Акад. Боян Петканчин“, Хасково.

            По-късно завършва Висшето народно военновъздушно училище „Георги Бенковски“, Долна Митрополия през 1987 г., като първенец на випуска. По време на обучението си за офицер е приет в БКП, което тогава е задължително условие. Остава в партията до деполитизацията на Въоръжените сили през 1990 г. През 1992 г. завършва Ескадрилното офицерско училище (Squadron Officer School) на Авиационния университет на Военновъздушните сили на САЩ във военновъздушната база „Максуел“, Монтгомъри, Алабама, САЩ. От 1994 до 1996 г. е слушател в командно-щабен профил във Военна академия – ВА – „Г. С. Раковски“, където завършва като първенец на випуска. Доктор на военните науки, като защитава дисертация през 2000 г.[3] През 2003 г. завършва с отличен успех Военновъздушния колеж (Air War College) на Авиационния университет на Военновъздушните сили на САЩ, като магистър по „Стратегически проучвания“.[2]

            Владее български, английски, руски и немски език.[1]"

            "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

            Коментар


            • Не му разбирам аз..... Други хора са по наясно.

              Защо Америка за България финансира политически проекти?

              Фактите са очевидни. Турция застана зад Местан, Москва зад Корнелия Нинова, а фондация „Америка за България“ зад Христо Иванов и „Да, България“.

              Аргументите в посока на тази теза са строго количествени. Фондацията отпусна 800 хиляди лева по сметката на Института за развитие на публичната среда. Тази организация е ръководена от Антоанета Цонева. Цонева бе председател на предизборния шаб на „Да, България“ и водач на листите на коалицията в 23 МИР София и 3 МИР Варна.

              Фондацията отпусна милион и 200 хиляди на Института за правни инициативи. Негов началник е Христо Иванов. Той е председател на вече регистрираната партия „Да, България“ и водач на листата на едноименната коалиция в 25 МИР София (на изминалите парламентарни избори).

              Фондацията отпусна милион и 200 хиляди на сайта „Медиапул“. Негов главен редактор е Стояна Георгиева – основен участник в сбирките предшестващи създаването на новия политически проект.

              Фондацията е отпуснала цели 6 милиона на медиите на Иво Прокопиев. Той също като Георгиева е основен участник в сбирките предшестващи създаването на новия политически проект.

              В сбирките за проекта участваха и други участници от прословутата приятелска снимка в американското посолство. Например Иван Бедров, журналист от сайта Клуб З и Николай Стайков, бивш журналист в „Капитал“, понастоящем сред лидерите на „Протестна мрежа“.

              Срещите за създаване на нов политически проект, в крайна сметка приключиха със създаването на хибридното ГМО „Да, България“. Очевидно това е било последното решение, на което са заложили задкулисните инженери на политическите процеси у нас. Имената на тези задкулисни инженери бяха съобщени на обществеността от изтеклите стенограми. Припомням, че тези стенограми разкриваха в конкретика цялата схема, по която задкулисно се дирижират събития и случки у нас. В групата участват олигарси, политици, журналисти, общественици от НПО сектора. Става дума за добре смазан механизъм, за ясна структура по хоризонтала, която дълго време се използваше като група за натиск срещу опоненти в политиката и бизнеса. А от лятото на миналата година – за създаване на политически проект/политическа партия, която да служи като бухалка в ръцете на стоящите в сенките зад нея кукловоди
              .


              Па някои твърдят, че има пряка връзка между "Америка за България" и Сорос....

              А бе Антоанета Цонева не е ли депутат от ДБ? Само питам....

              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                Учудя, а не Очудя. Голям праз какво щял да прави Христо. Ще се намери нов “Христо”.
                https://kaksepishe.com/uchudvam-uchudya/
                Благодаря за корекцията Домързя ме да се проверя
                38 години на 2500 км от българия ...
                Но по-интересно ми е какво мисли една умна дама за ситуацията, а не за правописа ми

                Коментар


                • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение


                  Вацев не го гледам. Той е неадекватен и ръси тъпизми изсмукани от пръстите. А БГ снайпер изобщо не знам какво е.
                  Ама може би те четат моите постове в Инвестора? Знае ли някой?

                  А че Христо е на американска хранилка, това е обществено известно. И то точно на хранилката на Сорос. И "Америка за България". За къде без тях?
                  Щом казваш че на хранилка на Сорос явно трябва да е а доказателства никакви... но както и да е то в Бг доказателства не са нужни... някой казва нещо и значи е вярно... да кажеш прокопиев разбирам ама с тоя Сорос е вече смешно и не е оригинално...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

                    Много гледаш Вацев и медии като БГ снайпер ...все Сорос намесен хубаво е да си измислиш въображаем противник без грам конкретика ...то стана дъвка в БГ на неориентирани патриоти като няма какво да кажат .....даже АМЕРИКА ЗА БЪЛГАРИЯ е изкараха свързана с евреина ...На Христо се надявам да не му писне а по скоро на отявлените ПАТРИОТИ като карака4ана ,алкохолика и аптекаря да им писне ...

                    Вацев не го гледам. Той е неадекватен и ръси тъпизми изсмукани от пръстите. А БГ снайпер изобщо не знам какво е.
                    Ама може би те четат моите постове в Инвестора? Знае ли някой?

                    А че Христо е на американска хранилка, това е обществено известно. И то точно на хранилката на Сорос. И "Америка за България". За къде без тях?
                    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                      Избори до дупка не устройват и ГЕРБ. Щото 50те лв за пенсионерите вече няма да са от Бойко, а от "правителството на Радев", че ако са по-хитри ще ги направят и 100 за сметка на още 1 млрд лв дефицит, монополът върху "стабилността" ще отпадне и ГЕРБ ще влезе в позицията на БСП да губи избиратели по естествен път.
                      50-те лева за пенсионерите идват от бюджета. Ако сегашното правителство не актуализира бюджета там нямада има пари за по 50 лева през следващите месеци. Така че сужебното правителство нищо няма да може да раздава.
                      Това е дребен технологичен детаил, но показва колко многоходово са играли от герб. Истинските шахматисти май са там.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                        Браво! Така те искам! Избори до дупка!

                        И ще бъда много щастлив, ако на герберска издънка, хрантутника на Сорос Христо Иванов му писне и се откаже от политиката в България. Тоя брадат лисугер да върви на п.м.
                        Много гледаш Вацев и медии като БГ снайпер ...все Сорос намесен хубаво е да си измислиш въображаем противник без грам конкретика ...то стана дъвка в БГ на неориентирани патриоти като няма какво да кажат .....даже АМЕРИКА ЗА БЪЛГАРИЯ е изкараха свързана с евреина ...На Христо се надявам да не му писне а по скоро на отявлените ПАТРИОТИ като карака4ана ,алкохолика и аптекаря да им писне ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                          Точно така, избори до дупка, докато пРезидента Радев пак ви пробута
                          путьофилско правителство
                          "Лидерът на
                          “Има такъв народ” Слави Трифонов даде да се разбере, че ще подкрепи президента Румен Радев за втори мандат.
                          Поддръжка за втория мандат на
                          Румен Радев обявиха и Мая Манолова, и “Отровното трио”. Сториха го и партия “Морал, Инициативност, Родолюбие” (МИР) и "социалдемократът"-бивш шеф на “Кремиковци” Александър Томов. Заформя се анти-ГЕРБ лига около най-големия политически противник на ГЕРБ. Към нея се присъединява и БСП."


                          Няма да се очудя, ако на Христо Иванов му писне да се занимава с тъпи избиратели и се откаже от политиката в българия
                          Учудя, а не Очудя. Голям праз какво щял да прави Христо. Ще се намери нов “Христо”.

                          https://kaksepishe.com/uchudvam-uchudya/

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Gerasim_Burgaski Разгледай мнение
                            Този УЛТРА важен и належащ законопроект няма даже нужда от коментар. Кой разбрал, разбрал.Кака са ожени! [ATTACH=CONFIG]n3752541[/ATTACH]
                            Ама то конопито трябва да се РАЗФОРМИРОВА ЧАС ПО СКОРО.
                            Това са шайка некадърници които видят че някой изкарал пари и му повдигат обвинение/разследване.
                            Трябва да се докаже или па да се съмняват по точно конкретна сделка че са се облагодетелствали, а не тоз има пари и "не ме слуша и ще му размажа физиономията"
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Този УЛТРА важен и належащ законопроект няма даже нужда от коментар. Кой разбрал, разбрал.Кака са ожени!
                              Click image for larger version

Name:	Ez-TD17XsAEsv8I.jpg
Views:	1
Size:	64.9 КБ
ID:	3752541

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                                Точно така, избори до дупка

                                Няма да се очудя, ако на Христо Иванов му писне да се занимава с тъпи избиратели и се откаже от политиката в българия
                                Браво! Така те искам! Избори до дупка!

                                И ще бъда много щастлив, ако на герберска издънка, хрантутника на Сорос Христо Иванов му писне и се откаже от политиката в България. Тоя брадат лисугер да върви на п.м.
                                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X