IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

    Разбира се, че иде реч за акъла: Който си няма, гласува за ГЕРБ и после бръмчи, че го цакали. Иво Христов, ако не беше прав за 80-те % дебили, нямаше ГЕРБ да царуват три последователни мандата. Ама е прав и имаме, каквото имаме.
    Иво Христов обаче го нема в последния парламент, оти парламента винаги го пълнят с гласовете си въпросните 80%. Политическата битка не да направиш "дебилите" да са само 20%, политическата бика е да спечелиш колкото можеш повече от гласовете на тези 80 %. На Иво Христов тези 80% му изглеждат дебили понеже не ги разбира и не ги чувства. През 90-те и аз не ги разбирах и чувствах. Е после се убедих, че това от което се страхуваха че ще им причинят,наистина им го прииниха. Друг въпрос е дали пенсионер гласувйки за БСП през 1994 би избегнал мизерното си съществуване през 2000 г.
    Иначе съм съгласен, че има едни 80% и едни други 20%. И мисията на тия 20% не е да определята другите като "80% дебили", а да ги разберат да ги почувстват и да водят цялата общност към едно по-добро бъдеще.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бързоходко Разгледай мнение

      Аз кога си лепих стиропор на апартамента, ми излезе към 50 лева на квадрат. Обаче това което се включва в тези 300 лева, се твърди, че не е само лепене на стиропор и мазилка. Както и да е понеже аз си налепих стиропора много преди ГЕРБ да дойде на власт не съм се интерисувал какво се включва в тяхното саниране. Разчитах на тия дето не ги обичат и се интерисуват от темата да упражнят граждански контрол. Да сезират органите за нарушения и т.н.
      Иначе тия на които са им налепили стиропора безплатно сигурно ОБИЧАТ ГЕРБ. Тия пък на които не са им налепили стиропор,сигурно НЕОБИЧАТ ГЕРБ. Но както отбелязах аз си налепих стиропора на частно и поради това нито обичам нито необичам ГЕРБ. Освен това тия работи с обичането и необичането за мен останаха в 90-те години. Имам предвид политиката де. Иначе в общ житейски план имам достатъчно други неща и същества около себеси, които да обичам, та за политически обекти и субекти не ми остава излишък от точно тази емция.
      Що се отнася до омразата то там споделям разбирането че: "Омразата е отрова предназначена за другиго, която изпиваш ти самия"
      Та на любителите на тази напитка наздраве, но аз несъм от тях.
      И така няма защо да обичате ГЕРБ, но има ли защо да обичате някой друг от шестващите по политическата сцена. А освен това следва ли когато правим избор, да се фиксираме само върху чувствата си. Разум малко не се ли полага да вложим?
      Щото както казал Ал. Стамболийски на Найчо Цанов, кога той го упрекнал, че няма сърце и чувства.
      "Найчо сърце и чувства има и кокошката, ама няма акъл"
      Разбира се, че иде реч за акъла: Който си няма, гласува за ГЕРБ и после бръмчи, че го цакали. Иво Христов, ако не беше прав за 80-те % дебили, нямаше ГЕРБ да царуват три последователни мандата. Ама е прав и имаме, каквото имаме.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
        Когато стартира програмата за саниране, се фактурираха по 550-650лв на квадрат. БСП се развикаха и се договориха да не надвишава санирането 300лв на квадрат. В същото време, ако си санираш частно жилището плащаш 80-100лв на квадрат

        Кажи ми бързоходко колко човека ще обичат гербаджиите при така изнесените факти
        Аз кога си лепих стиропор на апартамента, ми излезе към 50 лева на квадрат. Обаче това което се включва в тези 300 лева, се твърди, че не е само лепене на стиропор и мазилка. Както и да е понеже аз си налепих стиропора много преди ГЕРБ да дойде на власт не съм се интерисувал какво се включва в тяхното саниране. Разчитах на тия дето не ги обичат и се интерисуват от темата да упражнят граждански контрол. Да сезират органите за нарушения и т.н.
        Иначе тия на които са им налепили стиропора безплатно сигурно ОБИЧАТ ГЕРБ. Тия пък на които не са им налепили стиропор,сигурно НЕОБИЧАТ ГЕРБ. Но както отбелязах аз си налепих стиропора на частно и поради това нито обичам нито необичам ГЕРБ. Освен това тия работи с обичането и необичането за мен останаха в 90-те години. Имам предвид политиката де. Иначе в общ житейски план имам достатъчно други неща и същества около себеси, които да обичам, та за политически обекти и субекти не ми остава излишък от точно тази емция.
        Що се отнася до омразата то там споделям разбирането че: "Омразата е отрова предназначена за другиго, която изпиваш ти самия"
        Та на любителите на тази напитка наздраве, но аз несъм от тях.
        И така няма защо да обичате ГЕРБ, но има ли защо да обичате някой друг от шестващите по политическата сцена. А освен това следва ли когато правим избор, да се фиксираме само върху чувствата си. Разум малко не се ли полага да вложим?
        Щото както казал Ал. Стамболийски на Найчо Цанов, кога той го упрекнал, че няма сърце и чувства.
        "Найчо сърце и чувства има и кокошката, ама няма акъл"

        Коментар


        • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
          Затова на изборите да изритаме герб завинаги от власта. Днес гледах как боко отново се готви да управлява. Да се запазят кражбите и усвояванията. Държавата мачка честният бизнес но покровителства гербавите калинки и приближените ортаци на боко в кражбите и рекета.

          От тяхната работа,работа,работа не останаха пари в държавата. Пенсионерите мрат от мизерия, а гербавите калинки се опаричват и са във всяка една схема. Дори троловете тук получават жълти стотинки да ги защитават пред това което крадат господарите им.

          Определени области в България са се превърнали във феодални владения. Където просто си длъжен да се отчиташ на местният феодал който както никой не се изненадва е от близкият кръг ортаци на боко
          Е нали ги изритахте на тези избори, кво стана та пак не ядохте?
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Затова на изборите да изритаме герб завинаги от власта. Днес гледах как боко отново се готви да управлява. Да се запазят кражбите и усвояванията. Държавата мачка честният бизнес но покровителства гербавите калинки и приближените ортаци на боко в кражбите и рекета.

            От тяхната работа,работа,работа не останаха пари в държавата. Пенсионерите мрат от мизерия, а гербавите калинки се опаричват и са във всяка една схема. Дори троловете тук получават жълти стотинки да ги защитават пред това което крадат господарите им.

            Определени области в България са се превърнали във феодални владения. Където просто си длъжен да се отчиташ на местният феодал който както никой не се изненадва е от близкият кръг ортаци на боко

            Коментар


            • Когато стартира програмата за саниране, се фактурираха по 550-650лв на квадрат. БСП се развикаха и се договориха да не надвишава санирането 300лв на квадрат. В същото време, ако си санираш частно жилището плащаш 80-100лв на квадрат

              Кажи ми бързоходко колко човека ще обичат гербаджиите при така изнесените факти

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бързоходко Разгледай мнение
                И това ще го направят : Мая Манолова, Татяна Дочева, Генерал Гном, Ицо Бойкикев, Слави и аватара му Тошко?
                Тия работи наистина ли ги вярвате?
                Ако ги вярвате , големи разочарованоия ви чакат.
                Сега злобата срещу Борисов ви държи, но след като него вече няма да го има, а разочарованията несъмнено ще ви сполетят, какво ще ви крепи?
                Поне 800 млн. лв. са откраднати от санирането

                Комисията "Манолова" установи, че се е плащало за мазета и помещения, в които работници не са влизали
                11 Май 2021
                6 750

                Илияна Кирилова

                Шокиращи разкрития направи вчера парламентарната комисия, която разследва управлението на ГЕРБ. "За санирането човек може да онемее. Около 3 млрд. лв. са отделени за над 2000 сгради, като предстои да се санират още", отчете в социалните мрежи председателят на органа Мая Манолова. Така излиза, че на сграда се падат по около 1.5 млн. лв. Сметките на Манолова сочат още, че са откраднати около 800 млн. лв. Министърът на регионалното развитие в оставка Петя Аврамова напусна заседанието на комисията, така че не стана ясно каква е версията на ГЕРБ.

                Манолова описа основните схеми, по които е ставало точенето на пари чрез програмата за "безплатно" саниране - надписване на квадратура и на дейности, фиктивни ремонти на подземни части , на сградите (мазета, абонатни станции за парното и т.н.),калкулиране на измислени "непредвидени" разходи. "Така от програмата се отклонявят от 28 % до 52% на саниран блок! Само за един блок в Бургас отклонените средства са 469 хил. лв. Узаконена схема за поне 800 млн. лева", коментира тя.

                Че от санирането се краде, българите знаят отдавна. Приносът на комисията е, че вкара темата на възможно най-високо ниво - парламента. А събраните документи ще бъдат предадени на прокуратурата и служебния министър.



                МОДЕЛЪТ



                Манолова онагледи прахосването на парите на данъкоплатците, като описа конкретен случай в Бургас - блок жк "Зорница", но уточни, че на много места се прилагат същите хватки.

                Блокът е с обща площ 9484 кв. метра площ, от които 1128 кв. м са под земята. Подземните части също са включени в сметката за извършени дейности, макар че според техническия паспорт на сградата те не се нуждаят от саниране. При разход по 139 лева на кв. метър надписаните средства за конкретната сграда са 157 хил. лева, поясни Манолова.

                И това не е всичко. Дограмата на апартаментите в сградата била качествена и не било необходимо да се сменя, но е тази дейност е влязла в сметките за извършено саниране и сумата е 208 хил. лева.

                По програмата се допускат допълнително оскъпяване до 10% за непредвидени разходи и тази възможност масово е използвана за щяло и нещяло - вкл. и за бургаския блок, като усвоената по тази линия сума е 120 хил. Ето така само за една сграда са били разплатени 1.324 млн. лева от парите на данъкоплатците, като близо половин милион лева (469 хиляди) са надписани, прахосани средства, обобщи председателката на комисията по ревизията.


                Коментар


                • Конституционният съд е обявил за противоконституционен поредният правен запъртък на идиотите от ГРОБ - прокурор, разследващ главния прокурор. Всички текстове, за които бяха сезирани от президента Радев, конституционните съдии са обявили за противоречащи на Конституцията. Само онова тъпо седесарско адвокатче, което беше и премиер по недоразумение, Филип Димитров, бил против. От 20 институции и организации, които са дали становище по въпроса, 19 са били на мнение, че такъв прокурор противоречи на основния закон, само герберастката министърка Ахладова го подкрепила.

                  KC зaчepтa “нaдглaвния” пpoĸypop пo paзcлeдвaнeтo нa Глaвния

                  Така поредната герберастка простотия отива в кенефа, където е мястото и на гробарите.
                  Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                    Коментар


                    • DIR.BG 502 Bad Gateway

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        Покрай пикантните подробности за отношенията между хората, замесени в скандала, предизвикан от твърденията на бизнесмена Светослав Илчовски, потъна сигналът му по същество. Става дума за завишаване на приходите на конкретно дружество с фалшиви обороти.
                        Най-накрая нещо с цифри. Само че, първоначално излиза, че Г-3 е на загуба, защото купува на 640 и продава на 540. После излиза 0:0. А и за какво ти е оборот, ако няма печалба - само си смъкват показателите за печалба. Няма смисъл. По-скоро ми прилича на някакво финансиране към Илчовски, или друга такава простотия (няма суровина, некачествена или кой знае какво).
                        Иначе, няма да се учудя, ако Боко е сготвил другарчето си по карти, за да се оттърве от по-големите простотии, които са вършили. Или някой иска да прилапа бизнеса. И двете съм ги виждал още по времето когато мустака и #кой бяха дружки, и кат'ебе раздаваше дебелите лихви.

                        Коментар


                        • Нито Бетина нито ти искате да знаете какво е свобода на медиите..Всички диктатори и слугите им не харесват подобни класации..Важното е да забележете все пак ,че сме след Того..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            Електронен вестник





                            Рекламното лице на българската свобода на словото - Бетина Жотева, преизбрана за председател на СЕМ.
                            Преди време тя попита възмутено - Репортери без граници да обяснят защо България е на 111 място по свобода на словото, при Того и Гана.
                            Горката, Того и Гана са съм 70-80-о място, не са изпаднали като България.
                            А в сайта на Репортери без граници е описано подробно какви са критериите и как се прави класацията. Жотева иска обаче лично да й обяснят.
                            Бетина вероятно знае много добре какви са критерийте. Апела и е в посока, дискусията да се изведе в публичното пространство а не чрез анонимни доклади от анонимни докладчици.
                            Всъщност обобщено критериите на "Репортери без граници" се свеждат до следното
                            "Вашето мнение е важно за нас, ако е негативно, а най-добре ако е оплювателско."
                            Донякъде тази класация показва журналистите в коя държава са най-склони да оплюят държавата си. Е нашите са се отличили особено много.
                            Last edited by Бързоходко; 11.05.2021, 12:20.

                            Коментар


                            • Електронен вестник





                              Рекламното лице на българската свобода на словото - Бетина Жотева, преизбрана за председател на СЕМ.
                              Преди време тя попита възмутено - Репортери без граници да обяснят защо България е на 111 място по свобода на словото, при Того и Гана.
                              Горката, Того и Гана са съм 70-80-о място, не са изпаднали като България.
                              А в сайта на Репортери без граници е описано подробно какви са критериите и как се прави класацията. Жотева иска обаче лично да й обяснят.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                                ИЛИАН ВАСИЛЕВ
                                Но истината е, че без пречистване и възстановяване на моралните фундаменти на съвместното ни съществуване, няма как да продължим напред.
                                Единственото, което сме длъжни да направим, е да осигурим честен и справедлив процес. Нищо друго.
                                И това ще го направят : Мая Манолова, Татяна Дочева, Генерал Гном, Ицо Бойкикев, Слави и аватара му Тошко?
                                Тия работи наистина ли ги вярвате?
                                Ако ги вярвате , големи разочарованоия ви чакат.
                                Сега злобата срещу Борисов ви държи, но след като него вече няма да го има, а разочарованията несъмнено ще ви сполетят, какво ще ви крепи?

                                Коментар

                                Working...
                                X