IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
    Гледай безконтролната герберска власт как се е разпищолила:

    В централата на "Автомагиатрали" ЕАД крадците герберастки си обзавели ебална стая.



    Скандално: „Автомагистрали“ ЕАД има стая за първа сексуална помощ

    Държавното дружество “Автомагистрали” ЕАД се е обзавело със стая за първа помощ в административната си сграда. Там обаче липсва задължителният шкаф с медикаменти и превързочни материали. Няма дори един бинт. За сметка на това стаята е оборудвана с всички атрибути на квартира за интимни срещи – двоен креват, санитарен възел с душ с воден масаж и инсталация за подмиване към тоалетната чиния, шкаф с напитки и дори кутия шоколадови бонбони, разкрива bird.bg.


    Кревата, двоен, та ако някой шеф страда от к*родръв, да може отзивчива "сестра" да го облекчи.





    И понеже шефовете не обичат да ползват презерватив, то "сестричката" след помощтта трябва да се поизмие:




    Впрочем за това сме платили аз и вие.....
    Трябваше да проверят шкафчетата
    може да е изпаднало некое кюлче.
    Я всегда буду твоим поводом напиться.

    Коментар


    • [QUOTE=bota156;n3778067]
      Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение


      Акцента е ЧУЖДО. со гладни букви съм го написал .... ЧУЖДО
      Викаш медалите, наградите и грамотите ми по математика не са мои?
      Къщата не е моя?
      Апартите в Атина не са мои?
      Това че имам IQ 152 не е мое?
      Как ще ми го вземеш?
      Ако гледаш философски то и слънцето е временно - кво като живее милиарди години
      Бот156, за кого смяташ да гласуваш, харесал ли си вече някакъв номер
      Я всегда буду твоим поводом напиться.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение
        Понеже по неизвестни за мен причини последните 10-на дни няма публикувани социологически проучвания, как смятате, кой ще е пръв на 11-ти - ИТН или ГЕРБ? И съответно кой ще е трети - БСП или ДБ?
        То е ясно.
        Победители ще са ИТН и другите "партии от протеста"
        Гладните са винаги повече от ситите.

        Коментар


        • 8[QUOTE=bota156;n3778067]
          Първоначално изпратено от 000 Разгледай мнение


          Акцента е ЧУЖДО. со гладни букви съм го написал .... ЧУЖДО
          Викаш медалите, наградите и грамотите ми по математика не са мои?
          Къщата не е моя?
          Апартите в Атина не са мои?
          Това че имам IQ 152 не е мое?
          Как ще ми го вземеш?
          Ако гледаш философски то и слънцето е временно - кво като живее милиарди години
          Браво почити звучиш като Матеев.


          Коментар


          • [QUOTE=000;n3778059]
            Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

            За мен това е знак за малоценност. Да се хвалиш с ЧУЖДО имущество и придобивки сякаш си велик - да велик некадърник и комплексар тип "знайш кой съм аз" [/QUOTE
            Всички сме с комплексари.На този свят не претежаваме нищо.Всичо което имаме е временно и на заем/не вкармам религия в постта/.Днес имаш власт,или пари,или прекрасно задраве,семейство.....Утре си го загубил.Означава ли това -да се си горд с постижениятаси,да не се възползваш от тях, за да не изглеждаш комплексар?

            Акцента е ЧУЖДО. со гладни букви съм го написал .... ЧУЖДО
            Викаш медалите, наградите и грамотите ми по математика не са мои?
            Къщата не е моя?
            Апартите в Атина не са мои?
            Това че имам IQ 152 не е мое?
            Как ще ми го вземеш?
            Ако гледаш философски то и слънцето е временно - кво като живее милиарди години
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Севдето да не се е нашмъркало , та го пратила при падишаха да се кланя, а преди това при Заю.

              Още няколко такива гафа и компромати не им трябват директно ще отечът в канала с едноцифренни проценти на изборите.

              Тея двамата не могат ли да разберат че това което е работило преди това за тях сега работи против тях.

              Коментар


              • [QUOTE=bota156;n3778052]

                За мен това е знак за малоценност. Да се хвалиш с ЧУЖДО имущество и придобивки сякаш си велик - да велик некадърник и комплексар тип "знайш кой съм аз" [/QUOTE
                Всички сме с комплексари.На този свят не претежаваме нищо.Всичо което имаме е временно и на заем/не вкармам религия в постта/.Днес имаш власт,или пари,или прекрасно задраве,семейство.....Утре си го загубил.Означава ли това -да се си горд с постижениятаси,да не се възползваш от тях, за да не изглеждаш комплексар?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Blagovest Разгледай мнение
                  Някой беше казал, че комунистите от БСП са българоубийци и че целта на БСП е да затрие България, защото комунистите от БСП най-много мразят България и българите. Комунистите от БСП мразят Герб и СДС понеже Герб и СДС направиха много за България.
                  Вече никой не вярва на глупостите, които пишат комунистите от БСП за Герб и СДС.
                  Бойко Борисов не е българоубиец, а е политик от българска партия. Някой беше казал, че комунистите от БСП пишат глупости за проевропейските политиците от Герб и СДС, защото БСП е антибългарска партия, а комунистите се дразнят от успехите на България по време на управлението на СДС и по време на управлението на Герб.

                  Някой беше казал, че комунистите от ГЕРБ са терористи и затова не се учудвам от заплахите на комунистите. Комунистите винаги се дразнят от моите постове, защото аз обичам България и разкривам престъпленията на комунистите от ГЕРБ. Аз не съм трол, а комунистите от ГЕРБ са тролове.

                  Само Герб и СДС НЯМАТ желанието и потенциала да свалят от власт комунистите. Затова на предстоящите парламентарни избори НЕ гласувайте с номер 5 в бюлетината за Герб-СДС.
                  ДА СЕ ЧЕТЕ ТАКА:
                  Някой беше казал, че комунистите от ГЕРБ са българоубийци и че целта на ГЕРБ е да затрие България, защото комунистите от ГЕРБ най-много мразят България и българите. Комунистите от ГЕРБ мразят ДРУГИТЕ ЗАЩОТО направиха много за България.
                  Вече никой не вярва на глупостите, които пишат комунистите от Герб ЗА ДРУГИТЕ
                  Бойко Борисов е българоубиец,Не политик от българска партия/ЦЕЛУВА РЪКА НА ЕРДОГАН/. Някой беше казал, че комунистите от ГЕРБ пишат глупости за проевропейските политиците защото ГЕРБ е антибългарска партия, а комунистите се дразнят от успехите на България по време на управлението на БСП и по време на управлението на НДСВ.

                  Някой беше казал, че комунистите от ГЕРБ са терористи и затова не се учудвам от заплахите на комунистите. ВСИЧКИ винаги се дразнят от моите постове, защото аз НЕ обичам България и ПРИкривам престъпленията на комунистите от ГЕРБ. Аз не съм трол, а комунистите от ГЕРБ са тролове.

                  Само Герб и СДС НЯМАТ желанието и потенциала да свалят от власт комунистите. Затова на предстоящите парламентарни избори НЕ гласувайте с номер 5 в бюлетината за Герб-СДС
                  Last edited by 0; 04.07.2021, 10:39.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                    Добре, щом се правиш на сериозен, ще ти отделя няколко минути.

                    Има няколко предимства да ползваш тази стаичка ( която е ЯСНО , че не е обзаведена за първа медицинска помощ).

                    Първо: Тя ти е под ръка. Ако си шеф там, естествено. Ако ти се навири .... онова и искаш да изчукаш секретарката например или някоя навита посетителка.... много удобно. Почти никой няма да разбере. Няма да излизаш извън сградата, няма да отсъстваш, няма да те види никой. Вземаш ключа и .... А ако ще ходиш на хотел, това са минимум два-три часа отсъствие, в работно време и за теб и за секретарката. И ще те търсят хора, ще липсва и секретарката, ще знае шофьорът.... а бе ще научи и жена ти.

                    Второ: В хотелите има рецепция, записват ти името, може да има и камери. Вижда те рецепционистката, шофьорът ти..... Изобщо няма никаква сигурност. Да оставим настрана тези петдесетина-сто лева дето ще ги дадеш, това са дреболии.

                    И Трето, най-важното: Престижът. С правото си да ползваш такава стаичка ти показваш, че си Важен шеф. Печелиш престиж. Иначе всеки мухльо може да извади сто лева за хотел, ама не е престижно.

                    Още по-престижно е да ползваш служебната вила за тая цел, ама това е друга работа, не е едно бързо изчукване.
                    За мен това е знак за малоценност. Да се хвалиш с ЧУЖДО имущество и придобивки сякаш си велик - да велик некадърник и комплексар тип "знайш кой съм аз"
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • ГРИГОР ЛИЛОВ



                      Палачинката се обърна:
                      ВСИЧКИ ДОГОВОРИ ЗА ТУРСКИ ПОТОК - НЕЗАКОННИ
                      **** Дълг от 2.6 милиарда и затова ви вдигнаха и ще ви вдигат още цените на газа, тока, парното...
                      .
                      Вчера на закрито заседание на КЕВР бяха обсъдени резултати от направената проверка от Комисията за енергийно и водно регулиране на Балкански поток (Турски поток, наричан в официални документи „разширение на газопреносната система на България)
                      .
                      Всички договори за строителството и финансирането, които са сключени от държавния газов оператор "Булгартрансгаз" са в нарушение на Наредба за лицензирането на дейностите в енергетиката. Не е взето одобрение (разрешение) от КЕВР - както на контрактите със саудитския консорциум "Аркад" и с българско-немската "Ферощал Балкангаз" за строежа на тръбопровода, така и за банковите заеми, с които извърши плащания към тези две дружества.
                      .
                      Е, палачинката в КЕВР се обърна и там най-сетне извикаха „царят е гол”, Макар че трябваше да го направят (по закон и изисквания) още навремето.
                      Договорите от есента на мин. г. с "Аркад" за 2.2 млрд. лв. без ДДС за линейната част и с "Ферощал Балкангаз" за близо 360 млн. лв. без ДДС за двете компресорни станции осигуриха кредитиране за строителството срещу лихва от 4%.
                      .
                      Веднага след това „Булгартрансгаз” тръгна да обявява процедури за търсене на финансиране от банкови институции, като със заемите на по-ниска лихва да облекчи плащанията към двете компании. Въпросът защо е постъпено така е риторичен – да се вземат кредити с висока лихва и да се търсят след това кредити с по-ниска лихва, за да се изплащат вече взетите.
                      .
                      Миналата есен Булгартрансгаз взе 200 млн. евро от "Ситибанк Европа", "ИНГ Банк", "Уникредит Булбанк" и Международната банка за икономическо сътрудничество. (това е банка в Русия - на бившия СИВ) Всяка даде по 50 млн. евро. Същата сума беше сложена от „Булгартрансгаз” в тази банки като обезпечение. Твърди се, че лихвата по депозитите е по-висока от тази по финансирането от компаниите-строители на Балкански поток. Моята информация е, че вече не е така.
                      .
                      После при подобни условия бяха взети 487 млн. евро от "Ай Ен Джи Банк" , "Ситибанк Европа", "Райфайзенбанк България", "Уникредит Булбанк", "Обединена българска банка", Банка ДСК, "Юробанк България", както и с обединение между държавната Българска банка за развитие, Общинска банка" и Международна инвестиционна банка, Международната банка за икономическо сътрудничество. Родното газово дружество като обезпечение на първо време пъхна в тези банки на блокиран депозит почти 100 млн. евро.
                      .
                      Поредният заем е от тази година за общо 156.5 млн. евро от "Уникредит Булбанк", "Юробанк", държавната Българска банка за развитие, ДСК, Обединена Българска Банка,Търговска Банка Д. Също обезпечен с депозити.

                      Така дългът на „Булгартрансгаз” от 4 млн. лева преди началото на „историческия” градеж - Балкански поток, скочи на 2.6 милиарда лева главница сега. И бяха блокирани в банките негови пари за близо половин милиард евро.
                      .
                      =====================================
                      Затова не се учудвайте, че така рязко вдигнаха и ще вдигат цените на газа, тока, парното...
                      С направените депозити за близо половин милиард евро, които са блокирани като обезпечение по заемите, „Булгартрансгаз” вече е без достатъчно налични средства. Отнякъде трябва да се намерят пари, за да се плащат заемите, с които се връщат първите заеми към двете компании, с които е сключен договорът за строителство.
                      2.6 милиарда лева заеми и към половин милиард евро блокирани не са капка в морето и могат като едното нищо да поставят газовия оператор на България на колене – т.е. във фалит
                      Парите срещу този фалит ще са са от вас.
                      =====================================
                      .
                      Затова пак ще ви повторя: страхът или пренебрежението да протестирате, ако трябва всекидневно и месеци наред срещу всички партии, че не разчистват голямата корупция, ще излезе и ви излиза безумно скъпо на личния ви джоб.
                      .
                      „Булгартрансгаз” твърди, че в решението на КЕВР от август 2020 г., с което одобрява бизнес плана на дружеството до 2024 г.. за съхранение на природен газ, е било изрично обсъдено привличането на средства за изграждането на "Балкански поток". Вярно е, но има изискване и всеки заем поотделно да преминава през регулатора. Т.е. хем са спазени правилата, хем са прегазени. Ако се стигне до съд на отговорните за аферата, те лесно ще се измъкнат с това.
                      .
                      Твърди се, че нямало ипотекиране на тръбата или залог на активите – газопреносната мрежа на България. Да, но договорите предвиждат, че във всеки един момент банките могат да го поискат.
                      .
                      ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
                      § В редица постове-предупреждения през последните няколко години аз посочих, че целта на операцията Турски (Балкански поток") е и задлъжнялост на националния газов оператор освен другите му цели.
                      § И срещу тази задлъжнялост той да бъде или приватизиран на безценица или да бъде прибрана газопреносната мрежа на страната ни.
                      § Ясно е от кой – банките ще му бъдат само посредници по такава сделка.
                      ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
                      .
                      Първоначалните кредити по договорите със строителите, макар и с по-високи лихви, бяха с отложени плащания по главниците. Сега главниците ударно се погасяват – т.е. се наливат пари за 100-авансово разплащане изцяло с руските и беларуски изпълнители на Балкански поток . В наш ущърб, понеже общите плащания по новите заеми, заместващи старите, са в далеч по-голям размер и това доведе до тежката ситуация в „Булгартрансгаз” .
                      .
                      Проблемът с банковите заеми има още един аспект, за който също никой друг никога няма да ви спомене и думичка.
                      Налетите стотици милиони държавни пари – депозити като обезпечение в банките всъщност представляваха държавна помощ за тях, държавна подкрепа, за да отговорим на условията за влизане в еврозоната. Имаше още две такива подобни мащабни операции.
                      Т.е. състоянието на нашата банкова система на хартия е чудесно, но ситуацията й не е розова – дори и без да се брои проблемът с изпразнената Държавна банка за развитие.
                      .
                      В резюме: уредена е Сърбия, уредена е Русия, уредени са руски и беларуски олигарси – доставчици и строители, уредени са банки, уредени са фиктивните компании – строители по Договора като необявени пълномощници на действителните, уредени са родни политици и управници, развъртели операцията.
                      Неуредените сте вие, ние, всички граждани, които ще платят сметката за уреждането на изброените чрез джобовете ни.
                      Така ще я платим и ще я плащаме, сякаш бандит ни е стиснал за гушите ни „Дай парите или животът!”.





                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                        След всички приказки за милиардите и милионите минали през Автомагистрали и раздадени авансово и пр.

                        Някой шеф да заведе някоя там - ми то само чистачката може да се навие.

                        Демек ти ако си шеф милионер (както твърдят всички) би ли завел някоя в тази стая дето мяза на дупка? Освен ако не е за 50-100 лв. Ама нали си шеф милионер в Автомагистрали и логиката предполага че ще си викнеш нещо по-скъпо от магистрална труженичка и няма да я заведеш в такава дупка.

                        Извинявай ама всеки един хотел за 100 лв на вечер има с пъти по-луксозна стая и баня.


                        Въпросът ми е сериозен.
                        Добре, щом се правиш на сериозен, ще ти отделя няколко минути.

                        Има няколко предимства да ползваш тази стаичка ( която е ЯСНО , че не е обзаведена за първа медицинска помощ).

                        Първо: Тя ти е под ръка. Ако си шеф там, естествено. Ако ти се навири .... онова и искаш да изчукаш секретарката например или някоя навита посетителка.... много удобно. Почти никой няма да разбере. Няма да излизаш извън сградата, няма да отсъстваш, няма да те види никой. Вземаш ключа и .... А ако ще ходиш на хотел, това са минимум два-три часа отсъствие, в работно време и за теб и за секретарката. И ще те търсят хора, ще липсва и секретарката, ще знае шофьорът.... а бе ще научи и жена ти.

                        Второ: В хотелите има рецепция, записват ти името, може да има и камери. Вижда те рецепционистката, шофьорът ти..... Изобщо няма никаква сигурност. Да оставим настрана тези петдесетина-сто лева дето ще ги дадеш, това са дреболии.

                        И Трето, най-важното: Престижът. С правото си да ползваш такава стаичка ти показваш, че си Важен шеф. Печелиш престиж. Иначе всеки мухльо може да извади сто лева за хотел, ама не е престижно.

                        Още по-престижно е да ползваш служебната вила за тая цел, ама това е друга работа, не е едно бързо изчукване.

                        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • В събота стана ясно, че подслушваните протестиращи са били стотици. Припомняме ви този текст.

















                          svobodnaevropa.bg
                          "Стар тоталитарен похват". Как става подслушването на политици, протестиращи и журналисти
                          Политици от опозицията, протестиращи граждани, дори и журналисти. Информацията за подслушване става все повече, а властите потвърдиха принципно част от фактите. Оф...










                          Коментар


                          • Някой беше казал, че комунистите от БСП са българоубийци и че целта на БСП е да затрие България, защото комунистите от БСП най-много мразят България и българите. Комунистите от БСП мразят Герб и СДС понеже Герб и СДС направиха много за България.
                            Вече никой не вярва на глупостите, които пишат комунистите от БСП за Герб и СДС.
                            Бойко Борисов не е българоубиец, а е политик от българска партия. Някой беше казал, че комунистите от БСП пишат глупости за проевропейските политиците от Герб и СДС, защото БСП е антибългарска партия, а комунистите се дразнят от успехите на България по време на управлението на СДС и по време на управлението на Герб.

                            Някой беше казал, че комунистите от БСП са терористи и затова не се учудвам от заплахите на комунистите. Комунистите винаги се дразнят от моите постове, защото аз обичам България и разкривам престъпленията на комунистите от БСП. Аз не съм трол, а комунистите от БСП са тролове.

                            Само Герб и СДС имат желанието и потенциала да свалят от власт комунистите. Затова на предстоящите парламентарни избори гласувайте с номер 5 в бюлетината за Герб-СДС.

                            Коментар


                            • Тази стая е по хубава от стаята с шкафчето , пачките и Мата Хари..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                                След всички приказки за милиардите и милионите минали през Автомагистрали и раздадени авансово и пр.

                                Някой шеф да заведе някоя там - ми то само чистачката може да се навие.

                                Демек ти ако си шеф милионер (както твърдят всички) би ли завел някоя в тази стая дето мяза на дупка? Освен ако не е за 50-100 лв. Ама нали си шеф милионер в Автомагистрали и логиката предполага че ще си викнеш нещо по-скъпо от магистрална труженичка и няма да я заведеш в такава дупка.

                                Извинявай ама всеки един хотел за 100 лв на вечер има с пъти по-луксозна стая и баня.


                                Въпросът ми е сериозен.
                                Абе там трябва да се ПЛАЩА. тез са свикнали само да прибират, и магистралки може да са ама прибират
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X