IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Според мен процесите са по-сериозни и те не са нови, а просто идват и при нас. Те се наблюдават от доста време и в Западна Европа. Става въпрос за фрагментирането на вота, появата на нови партии дето не са на статуквото - Льо Пен във Франция, Афд в Германия, Салвини и 5 звезди в Италия и разни такива други.

    Там криво ляво статуквото успява да запази положението. Но нещата не изглеждат временни. Т.е. и Льо Пен, и Афд и другите са си там и нямат намерение да изчезват.

    При нас за сега е обратно. Новите като че ли вземат превес и са на път да бутнат статуквото. Но главният проблем е фрагментацията на вота. Много партии с доста различни идеи как да се управлява.

    Говорите за Слави, че щял да разчита на 110 депутата. Ще разчита ама под сериозни условия.

    Т.е. дори и да има избори през есента и да могат партиите на "промяната" да съберат 120+ гласа - те пак ще трябва да седнат и да се договорят по някакви приоритети и принципи поне. Което до момента не става.

    А и Слави е обещал един мажоритарен вот - дето не е ясно ще стане ли или не, ще работи ли в посока на него или не.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

      Предполагам Боко за това ходи да целува ръка на Ердоган та да може да уреди Слави с подкрепата на ДПС

      Верно примитивно мислене

      Ако не си забелязал ГРОБ е на пързалката на НДСВ, а Слави малко по натам нали трябва да има ред в тоя хаос не може Слави да се прережда
      Предлагам да се съсредоточите върху близкото бъдеще. А то е че без една от трите партии правителство няма да има.
      Понеже ще изчегъртват герб, то остава само дпс.
      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


        Защо мислиш, че ще има по-висока изборна активност?

        Видя се, че сега беше с цели 10 пункта по-ниска от 4-ти април. Според мен при избори след 2-3 месеца следващата ще е още по-ниска.
        Щото е лято сега, наесен всичкото човек ще си е по домовете .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

          По високата изборна активност ще промени само леко на ДПС резултата който е донякъде константа

          Защо мислиш, че ще има по-висока изборна активност?

          Видя се, че сега беше с цели 10 пункта по-ниска от 4-ти април. Според мен при избори след 2-3 месеца следващата ще е още по-ниска.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

            Ти и за цените на имотите искаше да се обосновавам като написах преди половин година че тази година ще скочат с минимум 20%

            ГРОБ с в процес на полуразпад - Единственото което може да ги спаси е безумната идея Слави да прави кабинет със 110 депутата и да го сринат с купените си медии и с помощ от ЕС под формата на спиране на европроекти

            Надявам се да не им се върже на щуротиите
            То е ясно ,че няма да им се върже . Въпроса е кога ще хване вота. Аз принципно и към него съм скептичен като политика и като резултати но да видим .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

              ИТН ще има повече от 65 след гласовете в чужбина но Слави може да разчита на около 110 за съставяне на правителство
              Под някакви условия ще може да разчита

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                Обоснови се . Аз не смятам ,че герб току така ще паднат .
                Ти и за цените на имотите искаше да се обосновавам като написах преди половин година че тази година ще скочат с минимум 20%

                ГРОБ с в процес на полуразпад - Единственото което може да ги спаси е безумната идея Слави да прави кабинет със 110 депутата и да го сринат с купените си медии и с помощ от ЕС под формата на спиране на европроекти

                Надявам се да не им се върже на щуротиите

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                  Ма това е много примитивно мислене. Винаги има една черта която не може да се прекрачва. За различни хора е различна. Както и да е.
                  Чалгарите сега ще ги изработят да се коалират с дпс. Почти сигурно е. С това ще отложат малко изборите, но тогава може да ги последва съдбата на царя...
                  Предполагам Боко за това ходи да целува ръка на Ердоган та да може да уреди Слави с подкрепата на ДПС

                  Верно примитивно мислене

                  Ако не си забелязал ГРОБ е на пързалката на НДСВ, а Слави малко по натам нали трябва да има ред в тоя хаос не може Слави да се прережда

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                    Трите формации ГРОБ БСП ДПС имат около 130 гласа

                    И трите формации барабар с купените им социолози вече няколоко часа обясняват колко е важно и че трябва да има правителство

                    Еми да си го сформират - Какво чакат???

                    12 години как можеха да си управляват - Сега що да не се гушнат вече официално ???

                    Ама не Слави със 110 да бил направил
                    Ма това е много примитивно мислене. Винаги има една черта която не може да се прекрачва. За различни хора е различна. Както и да е.
                    Чалгарите сега ще ги изработят да се коалират с дпс. Почти сигурно е. С това ще отложат малко изборите, но тогава може да ги последва съдбата на царя...
                    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Дано са така навсякъде в чужбина
                      резултатите от изборна секция номер 323900366, Амстердам 1.
                      4. Коалиция „БСП за България“ - 13
                      5. Коалиция ГЕРБ – СДС - 14
                      7. Партия „Движение за права и свободи“ - 5
                      8. Партия „Изправи се! Мутри вън!“ - 10
                      22. Партия „Има такъв народ“ - 133
                      23. Партия „Демократична България“ - 170
                      Не подкрепям никого - 2
                      Благодарим на всички гласували!
                      Резултати от секционната избирателна комисия в ТУАР,ФРАНЦИЯ (79100 Thouars) :
                      Демократична България-149 гласа
                      ИТН -110 гласа
                      ГЕРБ-22 гласа
                      ИМВ-15 гласа
                      БСП-6 гласа

                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                        По високата изборна активност ще промени само леко на ДПС резултата който е донякъде константа

                        На есен ГРОБ ще са под 20% и при ниска и при висока избирателна активност просто е въпрос на време да работят процесите на разпад
                        Обоснови се . Аз не смятам ,че герб току така ще паднат .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                          Въпроса е наесен да има по голяма изборна активност и може би ще има в предвид ,че сега е отпускарския сезон и в този смисъл си ревизирам мнението. Наесен изборите ще са решаващи според мен .
                          ПП Не мисля ,че сега ще се излъчи експертено правителство ,защото това автоматично означава Слави да не си спази думата а както знаем той е изключително последователен.
                          По високата изборна активност ще промени само леко на ДПС резултата който е донякъде константа

                          На есен ГРОБ ще са под 20% и при ниска и при висока избирателна активност просто е въпрос на време да работят процесите на разпад

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

                            Свърши ли лапачката изведнъж стават много над нещата и леко дистанцирайки се от потъващият кораб впрват поглед за нова яхта

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                              Какво значи резултата ще е подобен???

                              Води се активна пропаганда как резултата е същият като на миналите избори - Еми не не, а на следващите есента ще е още по различен и пак няма да е в полза на тия дето сега много натискат да има правителство

                              ГРОБ за първи път загубиха парламентарни избори това е повратен момент за целият им слугинаж и клиентела от тук натам те са в свободно падане

                              Само гледай как и Матеев скоро ще запее друга песен и ще се сетиш
                              Въпроса е наесен да има по голяма изборна активност и може би ще има в предвид ,че сега е отпускарския сезон и в този смисъл си ревизирам мнението. Наесен изборите ще са решаващи според мен .
                              ПП Не мисля ,че сега ще се излъчи експертено правителство ,защото това автоматично означава Слави да не си спази думата а както знаем той е изключително последователен.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                                Това изказване на Матеев съм го пропуснал
                                Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                                Аз няма да гласувам днес. Не съм гласувал и предишния път. Това обаче не ми пречи да седя и да гледам сеира на старите и на новите мутри, особенно на татуираните дългучи ....

                                Коментар

                                Working...
                                X