IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


    Мажоритарните избори нищо няма да решат. Пазарлъците ще се преместят преди изборите. С пропорционалната система има по-голяма представителност на населението. Иначе ще влиза само един. Другите няма да са представени. Съответно след първия тур като стане ясно кой е първи и кой е втори - ще почва яки пазарлъци за подкрепа от кандидатите на 3-4-5 място. Съответно на втори тур може да имаш изключително ниска активност и да се решава от твърдите ядра или на трето място да подкрепи този на второ срещу съответни отстъпки и договорки.

    Отделно няма никакви статистически данни, че в страни с мажоритарната система имаш по-добър стандарт на живот спрямо страни с пропорционална изборна система. На Запад имаш страни и с двете системи и няма особена разлика между стандарта на живот. В Африка също имаш двете системи и пак няма някаква разлика между стандарта им на живот.

    п.п. същото важи и за парламентарна и президентска република.

    Формата на избори и управление - президентска срещу парламентарна или пропорционална срещу мажоритарна няма никакво значение за икономиката и стандарта на живот.
    За мен определено е по добрият вариант пропорционалната система с всичките и недостатъци. Просто в писанията на искрен има и други неща и това за системата е най малкото

    Коментар


    • Ще слагат хардкор ваксърка за министър на здравеопазването - който познава починал от ваксина да ми хареса коментара

      Коментар


      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
        Полезно ще стане, когато достатъчен брой депутати решат да разсекат гордиевия възел, заплетен в 1991 и поискат Нова Конституция, която да уреди избор мажоритарно и в два тура не на депутати, а на титуляра на изпълнителната власт.
        Ние вече веднъж опитахме неуспешно...

        Мажоритарните избори нищо няма да решат. Пазарлъците ще се преместят преди изборите. С пропорционалната система има по-голяма представителност на населението. Иначе ще влиза само един. Другите няма да са представени. Съответно след първия тур като стане ясно кой е първи и кой е втори - ще почва яки пазарлъци за подкрепа от кандидатите на 3-4-5 място. Съответно на втори тур може да имаш изключително ниска активност и да се решава от твърдите ядра или на трето място да подкрепи този на второ срещу съответни отстъпки и договорки.

        Отделно няма никакви статистически данни, че в страни с мажоритарната система имаш по-добър стандарт на живот спрямо страни с пропорционална изборна система. На Запад имаш страни и с двете системи и няма особена разлика между стандарта на живот. В Африка също имаш двете системи и пак няма някаква разлика между стандарта им на живот.

        п.п. същото важи и за парламентарна и президентска република.

        Формата на избори и управление - президентска срещу парламентарна или пропорционална срещу мажоритарна няма никакво значение за икономиката и стандарта на живот.
        Last edited by mathematician; 24.07.2021, 10:35.

        Коментар


        • Написано от бивш колега

          ИСКРЕН ВЕСЕЛИНОВ


          21 юли в 0:01 ч. ·
          Днес започва работа 46-тото НС. Местата си ще заемат 112 протестъри и 128 представители на “статуквото”, макар да не е ясно защо от него се изключват бившите министри на Борисов или видни фигури от Тройната коалиция, като Мая и Татяна Дончева, или вечните Капон и Йончев, успял да покори 3 парламента от три диаметрално различни коалиции. Честно казано, не ми е жал, че не съм част от този Парламент и пиша, опитвайки се, да анализирам максимално обективно.
          Задачата на “победилата” тенденция за промяна е доста сложна. Най-сложно ще е на ИТН, които реално се явяват единственото ново нещо в традиционния политически маскарад. Дали самите те не са маска на нещо старо, злокобно и познато, няма да коментирам изобщо. Иска ми се да вярвам, както стотиците хиляди, гласували за тях, че те са опит за ново начало. Хареса ми подхода с едностранно предложения кабинет, но не ми хареса нито премиерът му, олицетворяваш десетилетия далавери и задкулисие, нито съставът му и това се оказа големия фалстарт на ИТН. Защо ми хареса подхода ли? Защо не се консултираха с никой ли? Ами защото, колкото и да помага политическата амнезия, все бройките на “приятелите протестъри” ще са 112. Все ще трябва да подкрепи някой, с който не си се консултирал - я БСП, я ДПС, я ГЕРБ - всеки от тях има интерес и тогава митът за правителство на промяната рухва. Или поне става ясно, че това правителство е заложник на “статуквото”.
          Слави е в капан. Капанът на Конституцията, която в далечната 1991 бе приета от БКП (БСП) и колабориращите с нея, с една основна задача - да направи невъзможна истинската промяна в България. Да имаме насипни парламенти, които да управляват единствено чрез компромиси и политически пазарлъци. Това чака и Слави днес. Той е третия “спасител” след Царя и Бойко. Дойде ред и на шута, след като не си свършиха работата героят и антигероят, за които като архетипни изживявания писах преди години в “Десакрализацията на властта - фактор за упадъка на обществото”.
          И Слави няма да успее. Не подценявам шута, като архетипен образ - той е наследник на шаманите и магьосниците, той е този, който трябва да отваря очите на властта, този който назовава забранените истини, говорителя на промяната... В този образ има сила и енергия, но няма как да успее. Не защото не му го желая, а защото такава е “парламентарната демокрация”. И все едно дали избира депутатите пропорционално или мажоритарно, важното е, че на народа е забранено да си избере сам реалната власт - изпълнителната. (Впрочем започнах да се чудя, защо му е на Слави да избира мажоритарни депутати, когато говорителите му демонстрираха такова унищожително незачитане на собствените си избраници, на което и ББ би завидял, но не това е темата.) Та бедния ни народ уж избира различни личности по десетки градове и паланки, но си пуска бюлетината я за Бойко, я за Слави, я за Христо или Краси с идеята, че той ще заеме премиерския пост и ще води държавата.
          Да, ама не! Неговият избраник, неговия герой вместо да набие всички други, които по презумпция са лоши, трябва да седне и да се пазари с тях за гласове в Парламента, пък каквото излезе. Излизаха и странни неща - Беров, Орешарски... Ники Василев не беше далеч от тези жалони.
          Така че желая успех на Слави, на сценаристите, на балета и на актьорската вечер. Вярвам в таланта им. Ще има много финтове, лукавство и дръзки заявки. Ще бъде забавно. Полезно ще стане, когато достатъчен брой депутати решат да разсекат гордиевия възел, заплетен в 1991 и поискат Нова Конституция, която да уреди избор мажоритарно и в два тура не на депутати, а на титуляра на изпълнителната власт.
          Ние вече веднъж опитахме неуспешно...

          Коментар


          • Всичката помия която се изля по румен радев е била напразна- отиваме към правителство на козяк 16

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vanevski Разгледай мнение

              Защо не преписа цялата страница....?

              Лилов е известен с неограниченото си чувство да прави от мухата слон....плод на маниакална фантазия! Навремето за катастрофата в Хитрино,от девет реки вода "доказваше",че влакът е ударен от чужда ракета,със скици и картинки ,белки шараните клъвнат....!!
              Аз съм ти написал кой е автора и коя е страницата, имаше някакъв документ още, но не съм го копирал. Но най вероятно в случая става дума за доказателства че има пръст в енергетиката и собствен завод

              Много ми е интересно как е станала въпросната дама ръководител на 2 агенции без партиина подкрепа- някой дали може да обясни. И като как решава че точно партията на слави и импонира най-добре и става членка. Дали някъде летят слонове??

              Коментар


              • Първоначално изпратено от barbaron
                Виж сега, малчугане, от теб се очаква само мнение за компоти и ракия
                А че Сендов е работил над интересни теми - вярно е.
                На много конференции сме били заедно
                И на един негов аспирант съм писал рецензия за доктората му
                .

                Вече сме ти свикнали на лъжите така че нищо ново под слънцето. Доколкото си спомням писа че като младши научен работник си излязъл от бг, Така че най вероятно сте провеждали конференциите в кварталната кръчма.

                Градиииииил Илия килиииииияяяяяя

                Коментар


                • Първоначално изпратено от barbaron

                  Много готин виц
                  "България тогава беше една от малкото страни в света, които произвеждат суперкомпютри."

                  Ама не били суперкомпютри, а компоти. Мухлясали
                  Естествено суперкомпютри не сме произвеждали, но за пред партийното и държавно ръководство в ЗИТ сглобиха някаква конфигурация с характеристики на немощен суперкомпютър ИЗОТ 1014 Е (ЕС 2709) 100 милиона операции в секунда. Типична соц показуха.
                  Ето и един истински виц от онова време по този повод.
                  Българският суперкомпютър е толкоз мощен и бърз, че изпълнява безкраен цикъл
                  while(1);
                  за 20 минути.

                  Ще ме извинявате за малко програмисткото чувство за хумор.

                  Коментар


                  • [QUOTE=v_tin;n37...
                    ЗАЩО ИВА МИТЕВА ...върховенство на закона.
                    [/QUOTE]

                    Защо не преписа цялата страница....?

                    Лилов е известен с неограниченото си чувство да прави от мухата слон....плод на маниакална фантазия! Навремето за катастрофата в Хитрино,от девет реки вода "доказваше",че влакът е ударен от чужда ракета,със скици и картинки ,белки шараните клъвнат....!!

                    Ето нещо по-реално....

                    Прави впечатление различният фокус на европейските институции и новата администрация във Вашингтон. През последните четири месеца САЩ дават силна заявка, че за тях борбата с корупцията вече е основен въпрос. България усети това особено силно след наложените санкции заради "тежка корупция" по глобалния закон "Магнитски" срещу Васил Божков, Делян Пеевски, Илко Желязков и още четирима други.
                    В доклада на ЕК американските санкции са сведени до бележка под линия, а имената на санкционираните не са споменати.



                    Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                      За разлика от този комунистически министър ХРИСТОВ, дето ходеше пеша на работа , гологлавият тупан с неограничени разходи и правомощия има :
                      "Главният прокурор има 150 лични охранители......"

                      Пазят го, да не избяга хайвана
                      Ако се дръпне охраната, сакън да не вземе пример от Местан и да се укрие в турското посолство!

                      Коментар


                      • За разлика от този комунистически министър ХРИСТОВ, дето ходеше пеша на работа , гологлавият тупан с неограничени разходи и правомощия има :
                        "Главният прокурор има 150 лични охранители......"


                        Коментар


                        • Години наред той е човекът, който дърпа конците във външната търговия на България. Христо Христов е един от приближените на бившия Първи – Тодор Живков. Като министър е осъществил сделки за милиарди, каквито днес ни изглеждат немислими. Приятел е с най-големите богаташи в Турция, арабските страни и къде ли не. Не помни колко пъти се е виждал със Саддам Хюсеин – 10-15 може би, пресмята той. Животът му е низ от срещи с най-известните хора по това време в международната политика и бизнес.


                          Кой е Христо Христов?
                          Още 5-годишен, когато продавал пъпеши на спирката в селото си, Христо Христов получил първия урок по търговия – добре облечен клиент му казал: „Момче – помни, че се започва от по-високата цена и тогава се върви към по-ниската”. Това класическо правило Христов запомнил за цял живот.

                          Христов е роден през 1931 година в село Яворец край Габрово. Межд 1971-а и 1977 г. е зам.-министър, а от 1977-а до 1986 г. – министър на външната търговия. След това три години управлява цялата търговия, а в периода 1989-1990 година е министър на външноикономическите връзки. 13 години е член на ЦК на БКП. Вие сте били дълги години министър на външната търговия по времето на социализма. Умението да търгувате откъде идва, как станахте търговец, г-н Христов?
                          – Родът ми е имал нюх към търговията. Моят дядо заедно с брат си след Освобождението се установява в габровското село Яворец. Помислили как може да се печелят пари и установили, че в България започват да се строят много къщи. А за това трябва много вар. Районът бил доста варовит и започвали да продават варта в Южна България. Иначе моя милост бях добър ученик, спортист – много голям бегач на 100 и на 200 метра. Играех и футбол, аз съм още от създаването на ЦСКА. Но не станах спортист.

                          – Вярно ли е, че сте били голям любител на цигарите „Малборо“? Имайки предвид поста ви, сигурно не е било трудно да се снабдявате в онези години с модерните вносни цигари?
                          – (Учуден започва да се смее.) Никога не съм пушил в живота си. Участвах в разни пиеси по време на вечеринки в Яворец или в Севлиево и веднъж запалих. Като се разкашлях, голям смях падна… Уиски обаче съм пил. Цигарите не са ме интересували, но съм правил голям бизнес с тях. Що се отнася до „борото“, представители на фирмата дойдоха в Пловдив и ги срещахме с Ядков, генералния директор на „Булгартабак“. Водихме разговори и получихме съгласие по техен лиценз да произвеждаме между 300 и 500 тона „Малборо“. Произведеното от нас беше оценено като най-доброто, произвеждано извън САЩ. Голяма търговия правехме някога, голяма. Сега… (Замълчава.)

                          – Какво сега, продължете…
                          – Слаба работа! Ето, спряха и работата по проекта за АЕЦ „Белене“.

                          – Я кажете, колко пари похарчихте за Втора атомна, преди да я спрат еколозите след 1989 година?
                          – Подписах договора с руската страна за „Белене“ през 1987 г. Предвиждаше се до днес, 2012 г., да има четири хилядника. И знаете ли за колко купихме първия реактор, който ни беше продаден от чехите? Направихме брилянтна сделка с тях – платихме за реактор с мощност един гигават стойността на два суперкомрютъра и още десетина дискови подсистеми с голям обем на паметта.Шегувате се, г-н Христов… В парична стойност колко излизаше?
                          – (Смее се.) Знаех, че така ще реагирате, но е самата истина – 100 млн. рубли, които се равняваха на 30 млн. лева.

                          – Не мога да повярвам. Нали знаете как премиерът Борисов нарече „Белене“?

                          – Е, според него това било гьол за шарани. Та тогава ние направихме такива проучвания и подготовка, каквито никъде не са били правени за нито една централа. Как може да си представите, че ще си заложа главата за нещо, което не съм проучил докрай? Абсурд!

                          – Защо решихте да купите чешки, а не руски реактор?
                          – Руснаците бяха много претоварени и не смогваха с поръчките. Те ни препоръчаха да купим първия реактор от „Шкода“, Пилзен, като ни увериха, че е по-добър от техните. Имах много добри връзки с чешки министри и заминах за разговори в Прага. Но бях наясно, че са готови на отстъпки, защото този щеше да им бъде първият реактор, продаден в чужбина. Така аз се възползвах, а те склониха. По това време нашата електроника се продаваше много изгодно в Чехословакия – срещу всеки лев вземахме по три рубли. България тогава беше една от малкото страни в света, които произвеждат суперкомпютри. Дори започна да се говори, че можем да станем Германия на Балканите. А реакторите за централата в Козлодуй за колко ги взехте?
                          – И там не сме се минали. Подписал съм за всички реактори, само за първи и втори не съм. Трети и четвърти реактор например ги купихме на тройно по-ниска цена от пазарната. (Смее се.) Няма да се излагам я, нали съм от Габровско. Преди да тръгна за преговори със съветските другари, поръчахме на една швейцарска фирма да проучи на каква цена СССР е продал ядрени блокове на Финландия. Тая сделка беше тайна за целия соцлагер. И фирмата успя да разбере, че за един реактор финландците са платили 25 млн. рубли.

                          – Доста добре звучи. Да не би да сте договорили за същата цена?
                          – Почти. Искаха да ни вземат 100 млн. рубли за един реактор. Аз обаче не отстъпих, а аргументите ми бяха железни, имахме и документи. Руският заместник-министър, с когото разговарях, дори припадна, като чу, че даваме само 25 млн., та викахме лекар да го свестява. Исках равно третиране и накрая успяхме да се споразумеем за 29 млн. рубли. Все пак три пъти по-ниска цена от тази, която ни искаха братушките. А само след месец унгарците платиха три пъти по-скъпо от нас за същия реактор.– И какъв извод може да направите?
                          – Че информацията е най-великото нещо в търговията. Основните правила са няколко: да не се бърза, да се проучи всичко, да се разбере какво знаят за теб партньорите ти и чак тогава да излезеш с предложение. В това е майсторлъкът. А такива сделки като тези сме правили не една и две…

                          – Срещали сте се с много политици от цял свят. Искал ли е някой нещо от България, което е любопитно да споделите?
                          – (Замисля се.) С турския премиер Тургут Йозал се срещнах през 1988 г. на панаира в Измир. Той поиска конкретно няколко неща, като първото беше да спрем излъчването и разпространението в чужбина на филма „Време разделно“, защото имало неверни послания и обида към империята. Но тогава си спомням друго. Йозал започна с думите, че трябва да проведем разговор за това, което се случва с турците в България. Коригирах го, че ще говорим за българските турци, които са български граждани. Този път изрази съгласие и каза, че те са български граждани и че към това население нямат претенции.


                          Има и още на долният адрес

                          https://www.senzacia-bg.com/2019/08/...ost_0.html?m=1

                          Коментар


                          • Grigor Lilov

                            10 ч ·
                            Разкрития
                            ЗАЩО ИВА МИТЕВА ЙОРДАНОВА – РУПЧЕВА
                            СТАНА ПРЕДСЕДАТЕЛ НА ПАРЛАМЕНТА ?
                            *** "Има такъв народ" погреба обещанието за мажоритарна изборна система с концепция на председателя на парламента. Данни: кой стои зад нейния гръб (не е Слави Трифонов)!
                            .
                            Председателят на парламента има решаваща организационна функция при работата на депутатите.
                            Особено по най-важната, която предстои
                            А какво предстои?
                            Ами онова, което беше разисквано и окончателно прието и като продукт на "науката" в началото на юни т.г. и е готово като продукт на политиката - облечено в концепция и законопроект.
                            Какво е то?
                            Цитатите ще ви обяснят какво е то, защо точно Ива Митева бе избрана за председател на родния парламент и защо ДПС гласува за нея.
                            *** Първият:
                            „1. На основата на направените изследвания и анализи е изработена Концепция за функционално смесената изборна система в Република България.
                            2. Изготвен е проект на Закон за изменение и допълнение на Изборния кодекс с приложена Методика за определяне на резултатите от гласуването и разпределяне на пропорционалните мандати при избори за народни представители, както и за определяне границите на изборните райони, с подробен числов пример.”
                            .
                            *** Още един цитат:
                            „В търсене на повече легитимност за парламента, по-добра представителност и по- висока избирателна активност дори и в държава като Франция, където се прилага чиста мажоритарна система, вече се подкрепя от политическите сили въвеждането на пропорционален елемент на изборите, с което се очаква партиите, които са спечелили малко мажоритарни мандати, да спечелят повече пропорционални мандати.
                            За да се предотврати опасността от свръхмандати, и предвид ограничението на чл. 63 от Конституцията за 240 народни представители, е изместен курсора, като е предложено съотношение 2/3 към 1/3 в полза на пропорционалния вот (резултат от проведени симулации с различни изборни резултати през годините), което да не допусне изкривяване на пропорционалното представителство. (моя бел.: ще се гласува в 8 пропорционални избирателни райони и 80 едномандатни в тях за мажоритарни кандидати)
                            .
                            *** И още един цитат:
                            „Предложената функционално смесена изборна система, при която една трета от депутатите се избират мажоритарно, а останалите две трети се избират пропорционално с кандидатски листи и преференция, може да запази партийното многообразие, представителността в Народното събрание и да осигури търсената от избирателите възможност за гласуване за личности, на които имат доверие.”
                            .
                            Спирам вече - последен давам този:
                            „При определяне на границите на изборните райони се вземат под внимание географски, административни, исторически и други критерии. Максимално допустимото отклонение от нормата зависи от конкретната ситуация и следва рядко да надвишава 10 на сто, но никога не трябва да бъде повече от 15 на сто, освен в изключителни случаи - например ЗАЩИТА НА КОНЦЕНТРИРАНО МАЛЦИНСТВО или СЛАБО НАСЕЛЕНА административна единица.” (бел.: главните букви са мои)
                            .
                            Цитирам концепцията на Ива Митева за избирателната реформа у нас, която вече е оформена като законопроект.
                            Избирателите на Слави Трифонов и гласувалите навремето на референдума да си гризат ноктите от яд – обещаваха им изцяло мажоритарна система вместо пропорционалната, но ще им дадат нещо по-негодно и от сегашното – запъртък, обединил най-основните недостатъци на двете системи.
                            ___________________________________
                            Освен това (текстът от последния цитат) дава предимство народните представители вече конституционно и законово да се избират неравноправно - т.е. някои партии и техни депутати ще са привилегировани с по-малко на брой необходими за избиране гласове (а не чрез фокуси със сложни системи за преразпределение на мандати и гласовете от чужбина)
                            В случая с тези до 15 на сто отклонение от средния брой избиратели в дадени райони ще бъдат облагодетелствани ДПС (в краищата с етнически турци) и БСП (демографската пенсионерска пустиня Северозападна България, където тя има здрави позиции).
                            __________________________________
                            .
                            Разбира се, не е само тази причината – да се имитира реформа за пореден път чрез нова, още по-негодна и от сегашната избирателна система у нас. Хиляди пъти посочвам и пак ще посоча: ЕС не допусна гласуване на кандидати за Европейски парламент в многомандатни избирателни окръзи, както гласуваме за родни депутати.
                            По пропорционална система навсякъде в демократичния свят се гласува в рамките на цялата държава и чрез общи, единни партийни листи. Пропорционални избирателни райони има само в държавите-федерации (каквато е например Германия).
                            Реформата на Ива Митева, окрупнявайки избирателните райони на 8 (от тях 7 в страната) фактически създава политически предпоставки за бъдеща тяхна автономия.
                            .
                            ******** Други вътрешни причини ****************
                            Разбира се, за нейния избор има и други причини - вътрешни и международни.
                            Да видим вътрешните.
                            Ива Митева дължи старта си в държавната кариера, в администрацията в парламента на Христо Бисеров – заместник-шеф на парламента, сив кардинал на тъмносиньото СДС на Иван Костов.
                            Бисеров беше изхвърлен заедно с Йордан Цонев заради корупция, за да се окажат и двамата по-късно депутати в ДПС. (Бисеров беше зам.председател на парламента от квотата на ДПС)
                            Накрая – волю-неволю, „официално" го изхвърли и ДПС (след мои скандални разкрития за неговата действителна и много мътна биография, в която не само адвокатството, но дори и фамилията му тъне в мъгла относно действителността и разследване на световна наркомрежа, проснала се от Южна Африка през Кайманите и Сейшелите до Европа и САЩ).
                            *** БЕЛЕЖКА: съвсем наскоро Бисеров беше оправдан напълно от внимателно прецедените и редактирани обвинения срещу него – оневинен със съвместните усилия на иначе воюващите помежду си прокурори и върховни съдии.
                            Другата вътрешна причина за странния вот на ДПС е етнически. Родът на новата председателка на парламента произхожда от селата край Кубрат.
                            .
                            Трета вътрешна причина се нарича „МИД 2000”. Това е дружество с ограничена отговорност, в което семейството и лично Ива Митева участва. Любопитно е защо институциите и медиите спестиха тези детайли. Може би заради „деликатността" им.
                            Макар и да се води микропредприятие, фирмата не е скромна за родните мащаби. От една страна тя разполага с машиностроително предприятие, базирано в град Сеново, Русенско. От втора страна, „микрото” отбелязва всяка поредна година, и то със завидно постоянство продажби за 700 000 – 800 000 лева, които лично на мен ми изглеждат твърде скромно. И от трета страна основната му дейност е в областта на рудодобива и енергетиката, където никакви случайни хора и бизнесмени въобще няма, а най-едрите родни олигарси диктуват изцяло и докрай играта и правилата й.
                            Давам къса справка за МИД 2000 – сигурен съм, че инженерите ще ме разберат за „микрото”. И счетоводителите ще ме разберат за това „микро”.
                            Дружеството разполага с необходимото технологично оборудване за извършване на:
                            *** ремонт на минна и обогатителна техника – багери, конвейери, питатели, помпи, вентилатори, класификатори, циклони, сита, трошачки, мелници, дезинтегратори, и др.
                            *** ремонт на възли на селскостопанска и пътностроителна техника,
                            *** механична обработка на детайли от стомана, чугун и цветни метали до Ф1000 и L = 8м.
                            *** изработване на резервни части за различни отрасли на промишлеността изработване на машини , съоръжения и конструкции по документация,
                            *** шлосеро-монтажни услуги – разкрой, огъване, заваряване, монтаж-демонтаж и др.
                            *** възстановяване на износени машинни възли и детайли, наваряване под флюс на едрогабаритни детайли – до Ф1000
                            *** основен ремонт на асинхронни двигатели до 250 KW основен ремонт на селови трансформатори до 630KVA / 20KV / 6KV, ремонт на постояннотокови машини до 6KV
                            *** ПРОДУКТИ
                            1.Конвейери Гумено-транспортни Елеватори кофачни Шнекови - до 8м., с външно лагеруване
                            2. Питател Лентов Роторен
                            3. Промивен барабан БП1200
                            4. Съединители Палцеви Виеластик
                            5. Сито барабанно Ф860, Ф1200 6. Бъркалки
                            7. Хидроциклонни батерии
                            8. Помпа центробежна шламова 180м2/час., 40 м. в. ст.
                            И т., и т.н., та чак до контейнери за смет
                            .
                            КЛЮЧОВО МЯСТО В ДЪРЖАВАТА
                            .
                            Биографията й като държавен служител е известна.
                            Само ще отбележа, че в родни условия е невъзможно да ръководиш две ключови дирекции в парламента (Дирекция по правни въпроси” и „Дирекция законодателна дейност и право на ЕС”), ако не си доверено лице на елита. Не на политическия, а онзи, който в действителност управлява страната. Това обяснява оцеляването й по времето на най-различни и разноцветни правителства (защото „изчегъртване" винаги е имало – разликата е, че сега се шуми около него заради ПР реклама за електората и пред Запада)
                            .
                            Ива Митева от десетилетие е сред авторите на текстовете на законите у нас. Не го считам като комплимент за нея.
                            Тя е протеже и на видната ни юристка Емилия Друмева (наистина много добра конституционалистка) и я наследи на поста в правната дирекция на парламента. (Друмева стана навремето конституционен съдия от квотата на царската партия)
                            Съпругът на новата председателка на парламента Георги Рупчев също е юрист.
                            И също е с държавна кариера - в Министерството на правосъдието. По времето на ГЕРБ беше изпратен от правителството по предложение на Дани Кирилов - герберовия министър и личен адвокат на Жан Виденов като пълномощен министър по наказателно-правни въпроси към европейската съдебна мрежа по наказателни дела, съдебна реформа и върховенство на закона.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              Лъчо Мозъка – консултант. Е, няма по-кратък виц. Ама не е смешно, а тъжно..
                              Форума е пълен с малоумни простаци и мекерета на мутрокомунистите калинки..


                              svobodnoslovo.eu
                              Грабежите на ГЕРБ са бял кахър в сравнение с опростачването на нацията
                              така е..

                              Коментар


                              • Лъчо Мозъка – консултант. Е, няма по-кратък виц. Ама не е смешно, а тъжно..
                                Форума е пълен с малоумни простаци и мекерета на мутрокомунистите калинки..


                                svobodnoslovo.eu
                                Грабежите на ГЕРБ са бял кахър в сравнение с опростачването на нацията
                                Last edited by Kiro; 23.07.2021, 05:41.

                                Коментар

                                Working...
                                X