IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4i40

    Мани го Горки...
    Толстой, Толстой...Бат Пешо е толстоист...
    Вярва в наказанието Господне ( затова е тъй смирен...) и живее с природата и нейните закони...
    Разбира се че вярвам в наказанието Господне.Аз не съм атеист...Да си смирен не означава да си овца и да блееш...А как ти тълкуваш смирението изобщо не ме интересува.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      Миролюба Бенатова:
      "Евала на Христо Петров (Ицо Хазарта), който разказа какво се е случило в парламента по начин, който очакваме от журналистите там. Ицо поседя, погледа, видя и разказа: Пеевски си е вкарал охраната като депутат. Сложил го е на избираемо място, за да си има кой да го води до тоалетната и да го пази в кулоарите. Това е новина по всички правила на жанра.
      Разказа и как, докато президентът изнасял речта си, разни депутати са си бъркали в носа, говорили са по телефона, държали са се демонстративно неуважително.
      Този разказ на депутата Христо Петров можеше да е репортаж от първия парламентарен ден. Всичко описано от него можеше да бъде заснето и разказано журналистически. Случило се е пред десетки камери и репортери. Те са били там, където е бил и Христо Петров. Но не го разказаха. След това интервю с Ицо Хазарта си мисля, че "имам човек". Който вижда и не се обръща на другата страна. Дано не се промени. "
      А уважаемият депутат какво е свършил междувременно?
      Нищо. Въртял се е като обран и наблюдавал какво вършат другите.
      Значи и той толкова е слушал.
      Сетих се, как преди много години на речите на Първия в залата имаше и такива,
      които само слухтяха, какво вършат другите, дали внимават, дали ръкопляскат
      или не дай Боже, някой да придреме.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

        Груйче, така е, свиквай, - нямаш предимство пред никой,
        Не си вип, защото си плащал някакви Н-пъти повече осигуроки- това че си плащаш като поп е лично твое решение. Това е положението, И такова е поне от 12г-30г насам, не са ти виновни сегашните.
        Шъ мъ прущааш, ама новите дойдоха точно с тази, че не са кто старите. Обаче какво се случва - онези дадоха 50 кинта на пенсионерите, тези им дахо 120. Онези вдигнаха мининалната на 300 лева, тези ще я качат на 400. Онези вдигаха осигурителния праг, и тези го вдигат. Онези вземаха заеми на корем, и тези вземат заеми на корем. Онези бяха популисти и викаха, че ще разкрият и накажат далаверите на тройната ламя, и тези викат същото за предишните и т.н. С кое са по-различни?

        Айде сега си представи, че някоя бамчица вземе та даде фира - е, така, щото са ги понатиснали малце. И тогава какво става? Или викаш, няма да има проблеми, щото земеделското министерство ще го дадем на бсп, ерго на дпс и всичко е точно. Засега виждам само празни приказки на килограм и нищо съществено, освен вземането на нови заеми и увеличаване на дълга, като междувременно правим :разкулачване" на тези, дето искат да са почтени!

        Прецик, аз струвам колкото поне 10 средностатистически ... (без извинение) и такива като мен трябва да бъдат издигани на пиедеестал, но не, издигат се автоджамбази, плочкаджии, зидаромазази, агенти на недвижими имоти и т.н., които вземат 4-5 бона чисто и се осигуряват на 500 лева. Комунизъм на макс!

        П.С. Но си прав, че при мен е лично решение - криворазбран алтруизъм, който все повече се убеждавам да прекратя
        Last edited by X_Y; 06.12.2021, 13:20.
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
          Модератор речника ми не е просташки а реалистичен...Ако не виждате това което пиша значи сте пристрастни.Разбирам метаните към новата власт заради грантовете така че не ви се сърдя...Заглушаването на истината няма да промени реалността
          Пешо, ма ти може и Максим Горки се изкараш както е тръгнало ...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Да бе, типично комуноидно мислене - дайте да вземем от "богатите", дето се осигуряват на реални пари, за да дадем на "бедните", дето си крият данъците и лъжат държавата! А какво получваме в замяна, което да е повече, че да оправдае вдигането на прага? В болницата (хубаво, че никога не съм ходил на общо основание) вися заедно с тези, дето се осигуряват на минимума. В Администрацията нямам предимство пред тези, които са безработни и аз ги осгурявам. Ако звънна в Полицията нямам предимство пред когото и да е, нищо че струвам колкото 5-6 човека на минималната и т.н.

            Е, какво оправадава по-висок праг на максималния осигурителен доход? Било по-справедливо - ми то аз и сега плащам много повече от всеки друг, дето се осигурява на минимума. Аман от комуноиди с претенции!
            Груйче, така е, свиквай, - нямаш предимство пред никой,
            Не си вип, защото си плащал някакви Н-пъти повече осигуроки- това че си плащаш като поп е лично твое решение. Това е положението, И такова е поне от 12г-30г насам, не са ти виновни сегашните.

            Коментар


            • Пишете без цинични, просташки думи, достойни за шофьор на такси или градски транспорт, и няма да имате проблем, без значение от позицията ви.
              रादोस्त

              Коментар


              • Модератор речника ми не е просташки а реалистичен...Ако не виждате това което пиша значи сте пристрастни.Разбирам метаните към новата власт заради грантовете така че не ви се сърдя...Заглушаването на истината няма да промени реалността

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                  Честит Ден на Банкера. И на банкстерите честито. Никой не ги пипа с пръст след всички разкрития как Цеко Минев и Ивайло Мутафчиев са източили парите на вложителите в ПИБ към собствени офшорки.
                  https://bird.bg/pandora-fibank/

                  BIRD.BG
                  Досиетата Пандора: Източваш банка, рекетираш бизнеса, накрая печели Пеевски… | Bureau for Investigative Reporting and Data
                  Atanas Tchobanov Dimitar Stoyanov 2 месеца ago Share This! FacebookTwitter Досиетата Пандора: Източваш банка, рекетираш бизнеса, накрая печели Пеевски… 2 месеца ago15 Min Read Документи от “Досиетата ...
                  Е са чакаме да махнете Гешев и да ги почнете.А аз ще позная че нищо подобно няма да направите...А Пеевски и Доган ще заякнат още повече....Само голи приказки и прах в очите на кариеристите и наивниците...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mitaka7 Разгледай мнение

                    И какво стана сега? Нали зад ИТН се виждаше дългата ръка на ДПС? Енергетиката, зелени, пембени сделки си остават в ръцете на Доган, така ли е? Какво правим сега?
                    Директорите навсякъде и бордовете са на ДПС...Министъра ако не ги изрита всичките до дупка няма да си променя мнението.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                      Министър на енергетиката: Александър Николов, ИТН
                      И какво стана сега? Нали зад ИТН се виждаше дългата ръка на ДПС? Енергетиката, зелени, пембени сделки си остават в ръцете на Доган, така ли е? Какво правим сега?

                      Коментар


                      • Груйче , ами лъжи и не плащай, щом така ти е изгодно.. И там е КАТО ТУК -много хора цял живот са на социала и накрая взимат пенсия..За здравните ЗАСТРАХОВКИ НЕ СИ ПРАВ..ИНАЧЕ НЯМАШЕ ВСИЧКИ БЪЛГАРИ ДА СЕ ВРЪЩАТ ДА СИ ПРАВЯТ ЗЪБИТЕ ТУК..АЗ ИМАМ ПОЗНАТИ ОТ САЩ- средна класа , които тук ходят на консултации при професори..Там е немислимо..

                        Предвиждат се две нови министерства, едно от които ще е на държавните предприятия

                        ECONOMIC.BG
                        Петков е готов за пълен мандат – планират се две нови министерства
                        Според Крил Петков България има нужда от редовно правителство, което да управл
                        Last edited by Kiro; 06.12.2021, 11:45.

                        Коментар



                        • Честит Ден на Банкера. И на банкстерите честито. Никой не ги пипа с пръст след всички разкрития как Цеко Минев и Ивайло Мутафчиев са източили парите на вложителите в ПИБ към собствени офшорки.
                          https://bird.bg/pandora-fibank/

                          BIRD.BG
                          Досиетата Пандора: Източваш банка, рекетираш бизнеса, накрая печели Пеевски… | Bureau for Investigative Reporting and Data
                          Atanas Tchobanov Dimitar Stoyanov 2 месеца ago Share This! FacebookTwitter Досиетата Пандора: Източваш банка, рекетираш бизнеса, накрая печели Пеевски… 2 месеца ago15 Min Read Документи от “Досиетата ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            Груйче, ти всички развити страни ги изкара кумоноиди.. Знаеш ли какви са данъците в САЩ , Германия Скандинавия и Япония.. Дали имат 10 процентна ставка..И на мемн не ми е изгодно, но нали искаме да сме като тях..В Афганистан и Дахомей какви са данъците..
                            Знам какви са данъците, но знам и какво се получава срещу тях, особено на тема здравеопазване в сащ и особено ако си в горните 10% на обществото там като доходи. Отделно там, ако те сбарат да криеш данъци, както в България правят едно 80-90% от бачкащите в малки фирми, ще ти скъсат гъзъ, а у нас си е практика и ето, дори се поощрява с абсолютно неразумно вдигнатите минимални пенсии.

                            Държавата и преди, но и сега (а сега очаквах да е различно), директно ти казва - лъжи бре, крий данъци, няма проблем - колкото повече данъци криеш, толкова по-голяма пенсия спрямо прихода ти за нея ще ти дадем. Отделно ти казва и че се пълен ахмак, ако се осигуряваш на макса. Та такива работи - новите като старите, примерно с оная идиотия за данък депозит...
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                              Никоя Бота никоя...Ако и сега не отидат в затвора никога няма да отидат...Аз лично не вярвам.
                              Европа евентуално - БГ съд няма никакъв шанс да ги осъди. Едва ли има и 1 прокурор или пък съдия дето да не е налазил в далаверите
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Груйче, ти всички развити страни ги изкара кумоноиди.. Знаеш ли какви са данъците в САЩ , Германия Скандинавия и Япония.. Дали имат 10 процентна ставка..И на мемн не ми е изгодно, но нали искаме да сме като тях..В Афганистан и Дахомей какви са данъците..


                                Осъдих за публикация срещу мен „Пик”, „Телеграф”, „Монитор”, „Шоу” и сайта crimes.bg. „Блиц” бяха публикували същата свинщина, но не можах да осъдя и тях, само защото се бяха прехвърлили към нова фирма издател и те претендираха, че публикацията е отпреди да е основана фирмата им.
                                Делата се точиха 3 години, накрая ги спечелих всичките. Съветвам пострадали от жълто-кафяви медии да не се отказват да ги съдят, затова споделям тук моя опит.
                                Като журналист съм бил от всички страни на барикадата. Съдили са ме и аз съм съдил. И в наказателни дела, и в граждански, с частни искове.
                                Както е ставало дума и друг път, банкерката Петя Славова водеше 6 дела срещу мен персонално, като физическо лице, за поредица от публикации за кражби и измами в нейната банка. Първото беше с иск за 100 хил. лева за нанесени неимуществени вреди. Следващите пет – с искове по 50 хил. лева. Някои бяха с изсмукани от пръстите мотиви, имаше и искове пълни с напълно сгрешени или измислени данни от публикациите. Друг адвокат, свързан с тези статии, също заведе дело срещу мен.
                                Делата постепенно ги загубиха, но атаките срещу мен не се ограничиха само с това. В края на 2015 в сайта „Пик” излезе материал със заглавие: „Първо в ПИК: Лъсна компроматна атака срещу „Инвестбанк”…” Малко по-късно новината беше преписана едно към едно и в сайта „Блиц”, с уточнението „съобщи „Пик”. Алваджията за бозаджията.
                                В публикациите в двата сайта се обясняваше, че аз клеветя добрата жена и добрата банка. Такива неща не излизат ей тъй, щото някой редактор прочел какво пише за банката и банкерката, проявил съчувствие и изведнъж се загрижил за тях.

                                E-VESTNIK.BG
                                Как осъдих „Пик”, „Телеграф”, „Монитор”, „Шоу” и др. – полезен опит срещу такива медии - e-vestnik.bg
                                Осъдих за публикация срещу мен „Пик”, „Телегр

                                Коментар

                                Working...
                                X