IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от бай Митьо Разгледай мнение

    То туй не е като да въртиш геврека....тези изброените имат високи технологии...при нас беше само грандомания и руско качество. Се пак сме в инвеститорски форум....ако имаше нещо като хората, щяха да го приватизират западните компании. Единици ставаха за нещо....всичко друго на скраб.

    П.П. За ДБ студено. Тея са милиционер, роднина, милиционер, роднина....
    Те приватизираха златото- според един професор за около 10 години са ни излъгали с между 45-60 милиарда- цанов напред и нагоре, банките- мисля че само от такси за бг печелят около 300 милиона годишно- това преди 2 години- преди пандемията, водата- говори се че до 10 години ще бъде дадена на концесия, енергото- вече е направено

    За българите какво остана- може би да си изкопаят трапчето и да гушнат босилека

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

      Стига сте ми преиначавали думите.Никъде не съм писал, че работи в Германия ,а че кара стаж там, докато следваше. И цял живот е работил в България.Още отначало почна с висока заплата и го осигуряваха на МОД.
      Останах в впечатление че работи в германия, сори

      Коментар


      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

        Я пак че не разбрах, може ли връзка къде може да се провери това нещо. Карам по спомен, но пенсиите се "броят" мисля след 2009г/ не съм сигурен за годината. Дотогава ти приемат само времето за стаж- какво си работил, на колко си се осигурявал- няма абсолютно никакво значение. Преди месец някой беше писал във фейса че за 18г му изчислили че трябва да вземе около 110-150лв пенсия, псуваше много яко българското пенсионно.
        Трябва да си вземеш първо от НОИ индивидуален номер, нарича се ПИК.След това влизаш в Интернет страницата на НОИ и там има данни за пенсионното ти осигуряване до момента. Вижда се колко години осигурителен стаж имаш и каква пенсия би взел в момента ако можеше да се пенсионираш. А ако искаш да знаеш приблизително колко пенсия ще вземеш като се пенсионираш може да провериш на едно и също число два поредни месеца и да видиш с колко е нараснала евентуалната пенсия ако можеше сега да се пенсионираш. При мен разликата е 20 лв месечно.Сметни колко месеца ти остават до пенсия ,умножи ги по 20 и ги събери със сумата, която би получил ако можеше сега да се пенсионираш. Има и изчисления колко ще ти е пенсията ако прехвърлиш вноските от частният фонд в НОИ.
        Иначе тоя,който псува явно се е осигурявал на МРЗ.Или може да е регистриран като земеделец-те се осигуряват на 1/4 от МРЗ.
        Last edited by Vergil1975; 26.01.2023, 15:14.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

          За първи път чувам че в германия има максимум, то и минимум няма де. Ако работи в германия твоя човек няма как да е осигуряван в бг. Всъщност може- ако работи за бг посредническа фирма- те бяха длъжни да осигуряват на максимума едно време, сега не знам как е. Аз също имам такива осигуровки- по спомен ме бяха осигурявали на около 3000лв, в германия ми плащаха 7,50 евро на час
          Стига сте ми преиначавали думите.Никъде не съм писал, че работи в Германия ,а че кара стаж там, докато следваше. И цял живот е работил в България.Още отначало почна с висока заплата и го осигуряваха на МОД.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

            На колко си години бай митьо- тъй като ти чета писанията съм сигурен че гласуваш за дб. Колко суровини има швейцария? Ами япония? Ами китай?Да ти обясня ли че от всичкия внос в цяла азия на желязна руда китай взема около 40%, а останалите 40% отиват в япония- каква изненада а??Ами тайван какви залежи има- ами че тайван внася пясък- да пясък за изработка на чиповете и платките и в инвестора имаше поне 2 статии как китайците забранили износа на пясък и сега щели да се вдигнат цените на чиповете. Относно земята- по демонокрацията към която искате да ни заведете- говедария със селско стопанство се занимават около 4% от населението. За какво ти е тази земя ако няма да я обработваш
            То туй не е като да въртиш геврека....тези изброените имат високи технологии...при нас беше само грандомания и руско качество. Се пак сме в инвеститорски форум....ако имаше нещо като хората, щяха да го приватизират западните компании. Единици ставаха за нещо....всичко друго на скраб.

            П.П. За ДБ студено. Тея са милиционер, роднина, милиционер, роднина....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от бай Митьо Разгледай мнение

              А колко е ръста в другият лагер....накрая се видя-ФАЛИТ. И полза каква от безмислените заводи...без суровини за тях? А са ни взели най-ценното за българите....национализираха земята, откъснаха ни от корена, който ни правеше НАРОД. Отделно колко са отмъкнали руските крадци....за всичко сме си платили двойно.
              На колко си години бай митьо- тъй като ти чета писанията съм сигурен че гласуваш за дб. Колко суровини има швейцария? Ами япония? Ами китай?Да ти обясня ли че от всичкия внос в цяла азия на желязна руда китай взема около 40%, а останалите 40% отиват в япония- каква изненада а??Ами тайван какви залежи има- ами че тайван внася пясък- да пясък за изработка на чиповете и платките и в инвестора имаше поне 2 статии как китайците забранили износа на пясък и сега щели да се вдигнат цените на чиповете. Относно земята- по демонокрацията към която искате да ни заведете- говедария със селско стопанство се занимават около 4% от населението. За какво ти е тази земя ако няма да я обработваш

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                Не е дете, на когото трябва, а е нашенче от село,завършил с отличие ТУ,специалност "ДВГ"и немска гимназия .Още в университета беше ходил да кара стаж във фирмата в Германия по някаква програма. Що си мислиш, че такъв човек не е още отначало осигуряван на максимума.
                Иначе аз от НОИ съм доволен. Както се очертава живот и здраве ще взема прилична пенсия.
                За първи път чувам че в германия има максимум, то и минимум няма де. Ако работи в германия твоя човек няма как да е осигуряван в бг. Всъщност може- ако работи за бг посредническа фирма- те бяха длъжни да осигуряват на максимума едно време, сега не знам как е. Аз също имам такива осигуровки- по спомен ме бяха осигурявали на около 3000лв, в германия ми плащаха 7,50 евро на час

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  Абе да ти кажа мноооо добре са ни ограбвали. По 10% ръст всяка година. 1000 БЪЛГАРСКИ завода, 3000 язовира .. сал бомбажа вземаше СССР.
                  Сега за 35 години - 1000 блока дето се разпада дзолацията им и туй то останалото ПРОДАЖБА и КРАЖБА на това което не е построил комунизма
                  1000 завода само в мечтите- мисля че бг посреща 10.11. 1989 с около 3600 завода, като за нуждите на бг са били необходими около 800-900- всичко останало е отивало за износ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение
                    Иначе може да си провериш в сайта на НОИ пенсия в какъв размер би получил ако можеш да се пенсионираш сега и с колко нараства всеки месец. Моята нараства с по 20 лв на месец.
                    Я пак че не разбрах, може ли връзка къде може да се провери това нещо. Карам по спомен, но пенсиите се "броят" мисля след 2009г/ не съм сигурен за годината. Дотогава ти приемат само времето за стаж- какво си работил, на колко си се осигурявал- няма абсолютно никакво значение. Преди месец някой беше писал във фейса че за 18г му изчислили че трябва да вземе около 110-150лв пенсия, псуваше много яко българското пенсионно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      Абе да ти кажа мноооо добре са ни ограбвали. По 10% ръст всяка година. 1000 БЪЛГАРСКИ завода, 3000 язовира .. сал бомбажа вземаше СССР.
                      Сега за 35 години - 1000 блока дето се разпада дзолацията им и туй то останалото ПРОДАЖБА и КРАЖБА на това което не е построил комунизма
                      А колко е ръста в другият лагер....накрая се видя-ФАЛИТ. И полза каква от безмислените заводи...без суровини за тях? А са ни взели най-ценното за българите....национализираха земята, откъснаха ни от корена, който ни правеше НАРОД. Отделно колко са отмъкнали руските крадци....за всичко сме си платили двойно.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Анджък де, аз какво казах - системата ни е прекалено социална и пенсиите са високи. Да си жив и здрав да си ги харчиш, когато му дойде времето - като гледам ника ти, си 4 години по-възрастен от мен
                        Ще жънеш, каквото си посял. В случая ще получиш пенсия в зависимост от вноските си.Затова ти казвам, че като вдигат МОД расте и бъдещата пенсия.
                        Иначе благодаря за пожеланията и ти пожелавам подобно и на теб.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                          Не е дете, на когото трябва, а е нашенче от село,завършил с отличие ТУ,специалност "ДВГ"и немска гимназия .Още в университета беше ходил да кара стаж във фирмата в Германия по някаква програма. Що си мислиш, че такъв човек не е още отначало осигуряван на максимума.
                          Иначе аз от НОИ съм доволен. Както се очертава живот и здраве ще взема прилична пенсия.
                          Анджък де, аз какво казах - системата ни е прекалено социална и пенсиите са високи. Да си жив и здрав да си ги харчиш, когато му дойде времето - като гледам ника ти, си 4 години по-възрастен от мен
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            С допълнително от фирмата - може. С държавното задължително - абсурд. И изключително много ме съмнява да е почнал на максимума, освен ако не е дете на когото трябва де, ама тогав акинти не му трябват. Да не говорим, че максимумът беше към 500-600 лева през 2000-та, когато започна осигуряването по втория стълб., За ноЙ е друга тема и е дълга и широка. Говорили сме го много пъти - държавата те стимулира да я лъжеш, особено тези с минимума. Ако си на минимума или максимума, най-добре е да си държиш парите по партида, във всички други случаи е по-добре да ги превдеш на ноЙ. Шибана работа
                            Не е дете, на когото трябва, а е нашенче от село,завършил с отличие ТУ,специалност "ДВГ"и немска гимназия .Още в университета беше ходил да кара стаж във фирмата в Германия по някаква програма. Що си мислиш, че такъв човек не е още отначало осигуряван на максимума.
                            Иначе аз от НОИ съм доволен. Както се очертава живот и здраве ще взема прилична пенсия.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                              Ами 24 години,откакто е почнал работа го осигуряват на максимален осигурителен доход.Все пак работи за много сериозна автомобилна компания на ръководен пост.А може и да им правят и допълнително пенсионно осигуряване от фирмата.
                              Иначе може да си провериш в сайта на НОИ пенсия в какъв размер би получил ако можеш да се пенсионираш сега и с колко нараства всеки месец. Моята нараства с по 20 лв на месец.
                              С допълнително от фирмата - може. С държавното задължително - абсурд. И изключително много ме съмнява да е почнал на максимума, освен ако не е дете на когото трябва де, ама тогав акинти не му трябват. Да не говорим, че максимумът беше към 500-600 лева през 2000-та, когато започна осигуряването по втория стълб., За ноЙ е друга тема и е дълга и широка. Говорили сме го много пъти - държавата те стимулира да я лъжеш, особено тези с минимума. Ако си на минимума или максимума, най-добре е да си държиш парите по партида, във всички други случаи е по-добре да ги превдеш на ноЙ. Шибана работа
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от бай Митьо Разгледай мнение

                                Същото е Бота, преди 45г ни грабеха руснаците....но сега живеем по-добре. Най-малкото видЕхме свят, без да ни тормозят да пишем доноси.
                                Абе да ти кажа мноооо добре са ни ограбвали. По 10% ръст всяка година. 1000 БЪЛГАРСКИ завода, 3000 язовира .. сал бомбажа вземаше СССР.
                                Сега за 35 години - 1000 блока дето се разпада дзолацията им и туй то останалото ПРОДАЖБА и КРАЖБА на това което не е построил комунизма
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X