IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

    Минахме към евро, защото дойче марката вече не съществува, а и основната ни търговия е с ЕС, другият вариант беше да се вържем към долара. Иначе може да се вържем и към турската лира, рублата или рупията, но инфлацията няма да ти е 15 процента, а 80% както е в Турция примерно. Всяка година българските фирма губят десетки милиони евро от това че трябва да обменят евро в левове и обратно, туристите ходещи в ЕС също, парите дето превеждат работещите в чужбина също трябва да се обменят от евро в левове..... Отделно като ЕЦБ ни контролира банките няма да имаш случаи като този с фалита и източването на КТБ, а и ще се финансираме на по- ниски проценти от ЕЦБ като членове на еврозоната...... Айде Копейкин взима копейки за да ни отдалечава от ЕС, ама вие дето го правите за без пари е жалко.....
    В този коментар си обобщил най-популярните митове.
    Първо, загубите за превалутиране са пренебрежимо малки на целия фон и не могат да са сериозен аргумент за смяна на паричен режим.
    Второ, няма да се промени нищо в контрола на банките ни спрямо сега.
    Трето, ниските лихвени проценти зависят от страновия риск, т.е. може да се движат и нагоре и надолу според редица фактори. А да не влизаме в подробности, че дори да има относително намаляване, то няма да се усети реално от хората, защото би съвпаднало с цикъл на лихвени увеличения в Европа.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      Я кажи как от "вързани" към дойче марка минахме към евро? Защо да не можем да минем към долар, рубла или юан?
      Ако приемем еврото дали ще можем? А дали ще можем да се ОТВЪРЖЕМ?
      С така нареченото приемане на еврото се МАХА БОРДА. Ака ЕЦБ ще ни набълбука с кредити, както е набълбукала ВСИЧКИ страни от ес. Още по лошо ще ни набълбука без да ни даде НИЩО, ако не броим чуждите кредити на Италия, Испания, Гърция.
      И най-бедната страна ще плаща дълговете им.
      Имаме си много добра поговорка за това - БОЛЕН здрав носи.
      Мерси ама НЕЕЕЕЕЕЕ, твърдо ние. Аз в нов КОМУНИСТИЧЕСКИ съюз грам не искам и ще се боря със зъби и нокти да не влизам.
      Повтарям в нов КОМУНИСТИЧЕСКИ НЕФЕЛЕН СЪЮЗ НЕ ЩА.
      Минахме към евро, защото дойче марката вече не съществува, а и основната ни търговия е с ЕС, другият вариант беше да се вържем към долара. Иначе може да се вържем и към турската лира, рублата или рупията, но инфлацията няма да ти е 15 процента, а 80% както е в Турция примерно. Всяка година българските фирма губят десетки милиони евро от това че трябва да обменят евро в левове и обратно, туристите ходещи в ЕС също, парите дето превеждат работещите в чужбина също трябва да се обменят от евро в левове..... Отделно като ЕЦБ ни контролира банките няма да имаш случаи като този с фалита и източването на КТБ, а и ще се финансираме на по- ниски проценти от ЕЦБ като членове на еврозоната...... Айде Копейкин взима копейки за да ни отдалечава от ЕС, ама вие дето го правите за без пари е жалко.....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
        Не знам колко е истина ма добри истории разказва коцето.
        Напомня ми как бягахме от час за да ходим на демоНкраДски митинги. Наивните деца пак ще бъдат употребени

        Моят син събира подписи за референдума за запазването на лева в неговото училище. Последна година е, пълнолетен, и за няколко дни събира почти 60 подписа от негови съученици. Твърди, че много повече искат да се разпишат, но за съжаление нямат навършени 18 години. Преди два дни обаче се разиграва следвата случка.
        Едно момче идва да вземе празни бланки от сина ми, за да събере в неговия клас. След малко обаче идва друг, оказал се бабаита на съответния клас, и пита сина ми дали той раздава бланките. След като получава утвърдителен отговор, начинаещия евроатлантик къса демонстративно бланката и казва - "ето какво мисля за вашата подписка". Моето момче спокойно му казва, че сега има два избора - или да отиде и да принтира за наказание 30 празни бланки на мястото на скъсаната, или да изяде балтиите (шамари, на варненски. Любителят на еврото отказва и двете, в резултат на което изяжда шамарите Тръгвайки си разгневен, той заплашва да се върне и да отмъсти. След малко се връща с още няколко момчета, но и синът ми е с неговите приятели, като последицата от повторната среща е групово раздадени балтии от привържениците на лева за привържениците на еврото След като повежда в резултата с 2:0 в крайна сметка нашият отбор печели с хеттрик, защото и скъсаната бланка е възстановена с репарации в 30 екземпляра
        След случката интересът към подписката станал още по-голям и вероятно в понеделник почти всички пълнолетни ученици в училището ще са се подписали
        Има моменти, в които много се гордея с децата си, и този е точно един от тях Защото, докато синът ми разказваше историята, дъщеря ми, която е на 11 години, през цялото време се тюхкаше, че е малка, и не може да събира подписи и тя
        Победата е наша, уважаеми сънародници! Ще съберем подписите, ще свикаме референдум, ще го спечелим и заедно ще пишем историята не само на България, но и на Европа!
        Мечтиии... Определено ми напомнят мислите ти на косомолец натегач в края на 80-те...още неорентирал се в променилата се среда.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

          Какво запазване на лева, какви референдуми- мъкааааааа. Лев нямаш откакто си във валутен борд- първо беше вързан към дойче марката, а сега към еврото по фиксиран курс. Тоест ползваш евро, което се казва лев. За всеки лев в обръщение имаш съответните резерви в евро....Да позная ли че гласуваш за Копейкин
          Я кажи как от "вързани" към дойче марка минахме към евро? Защо да не можем да минем към долар, рубла или юан?
          Ако приемем еврото дали ще можем? А дали ще можем да се ОТВЪРЖЕМ?
          С така нареченото приемане на еврото се МАХА БОРДА. Ака ЕЦБ ще ни набълбука с кредити, както е набълбукала ВСИЧКИ страни от ес. Още по лошо ще ни набълбука без да ни даде НИЩО, ако не броим чуждите кредити на Италия, Испания, Гърция.
          И най-бедната страна ще плаща дълговете им.
          Имаме си много добра поговорка за това - БОЛЕН здрав носи.
          Мерси ама НЕЕЕЕЕЕЕ, твърдо ние. Аз в нов КОМУНИСТИЧЕСКИ съюз грам не искам и ще се боря със зъби и нокти да не влизам.
          Повтарям в нов КОМУНИСТИЧЕСКИ НЕФЕЛЕН СЪЮЗ НЕ ЩА.
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
            Не знам колко е истина ма добри истории разказва коцето.
            Напомня ми как бягахме от час за да ходим на демоНкраДски митинги. Наивните деца пак ще бъдат употребени

            Моят син събира подписи за референдума за запазването на лева в неговото училище. Последна година е, пълнолетен, и за няколко дни събира почти 60 подписа от негови съученици. Твърди, че много повече искат да се разпишат, но за съжаление нямат навършени 18 години. Преди два дни обаче се разиграва следвата случка.
            Едно момче идва да вземе празни бланки от сина ми, за да събере в неговия клас. След малко обаче идва друг, оказал се бабаита на съответния клас, и пита сина ми дали той раздава бланките. След като получава утвърдителен отговор, начинаещия евроатлантик къса демонстративно бланката и казва - "ето какво мисля за вашата подписка". Моето момче спокойно му казва, че сега има два избора - или да отиде и да принтира за наказание 30 празни бланки на мястото на скъсаната, или да изяде балтиите (шамари, на варненски. Любителят на еврото отказва и двете, в резултат на което изяжда шамарите Тръгвайки си разгневен, той заплашва да се върне и да отмъсти. След малко се връща с още няколко момчета, но и синът ми е с неговите приятели, като последицата от повторната среща е групово раздадени балтии от привържениците на лева за привържениците на еврото След като повежда в резултата с 2:0 в крайна сметка нашият отбор печели с хеттрик, защото и скъсаната бланка е възстановена с репарации в 30 екземпляра
            След случката интересът към подписката станал още по-голям и вероятно в понеделник почти всички пълнолетни ученици в училището ще са се подписали
            Има моменти, в които много се гордея с децата си, и този е точно един от тях Защото, докато синът ми разказваше историята, дъщеря ми, която е на 11 години, през цялото време се тюхкаше, че е малка, и не може да събира подписи и тя
            Победата е наша, уважаеми сънародници! Ще съберем подписите, ще свикаме референдум, ще го спечелим и заедно ще пишем историята не само на България, но и на Европа!
            Какво запазване на лева, какви референдуми- мъкааааааа. Лев нямаш откакто си във валутен борд- първо беше вързан към дойче марката, а сега към еврото по фиксиран курс. Тоест ползваш евро, което се казва лев. За всеки лев в обръщение имаш съответните резерви в евро....Да позная ли че гласуваш за Копейкин

            Коментар


            • Не знам колко е истина ма добри истории разказва коцето.
              Напомня ми как бягахме от час за да ходим на демоНкраДски митинги. Наивните деца пак ще бъдат употребени

              Моят син събира подписи за референдума за запазването на лева в неговото училище. Последна година е, пълнолетен, и за няколко дни събира почти 60 подписа от негови съученици. Твърди, че много повече искат да се разпишат, но за съжаление нямат навършени 18 години. Преди два дни обаче се разиграва следвата случка.
              Едно момче идва да вземе празни бланки от сина ми, за да събере в неговия клас. След малко обаче идва друг, оказал се бабаита на съответния клас, и пита сина ми дали той раздава бланките. След като получава утвърдителен отговор, начинаещия евроатлантик къса демонстративно бланката и казва - "ето какво мисля за вашата подписка". Моето момче спокойно му казва, че сега има два избора - или да отиде и да принтира за наказание 30 празни бланки на мястото на скъсаната, или да изяде балтиите (шамари, на варненски. Любителят на еврото отказва и двете, в резултат на което изяжда шамарите Тръгвайки си разгневен, той заплашва да се върне и да отмъсти. След малко се връща с още няколко момчета, но и синът ми е с неговите приятели, като последицата от повторната среща е групово раздадени балтии от привържениците на лева за привържениците на еврото След като повежда в резултата с 2:0 в крайна сметка нашият отбор печели с хеттрик, защото и скъсаната бланка е възстановена с репарации в 30 екземпляра
              След случката интересът към подписката станал още по-голям и вероятно в понеделник почти всички пълнолетни ученици в училището ще са се подписали
              Има моменти, в които много се гордея с децата си, и този е точно един от тях Защото, докато синът ми разказваше историята, дъщеря ми, която е на 11 години, през цялото време се тюхкаше, че е малка, и не може да събира подписи и тя
              Победата е наша, уважаеми сънародници! Ще съберем подписите, ще свикаме референдум, ще го спечелим и заедно ще пишем историята не само на България, но и на Европа!
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Асен Василев: Сделката за оръжието е абсолютно ясна - няма как Нинова да е държана в неведение. На Борисов ще му спретнем още едно дело

                • Автор: БНР
                • 29 Яну 2023
                • 494
                • 8
                "Сделката е абсолютно ясна - Англия и САЩ купуват оръжие с краен получател Полша. Няма как Корнелия Нинова да е държана в неведение, защото всички сделки минаваха с неин подпис и с подпис на министъра на отбраната". Това заяви пред БНР съпредседателят на "Продължаваме промяната" Асен Василев във връзка с разследването на германския в. "Ди Велт", според което България тайно е покрила една трета от нуждите от оръжия и 40% от дизел на украинската армия през миналата година.

                По думите на Василев, твърдението на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, че от продажбата на българско оръжие за Украйна посредници са спечелили 800 млн. лева, е абсолютно невярно и Борисов ще "има възможност да защити това си твърдение в съда":

                "Ще му спретнем още едно дело, да си се защити и ако наистина има комисионни, да го докаже. Няма как да има комисионни при положение, че контрагентът е Пентагонът. Това, което се случи, е, че българската оръжейна промишленост работи на макс и успя наистина да помогне на Украйна по начин, по който нито едно дарение не може да го направи, защото българската държава не е в състояние да даде дарение от 2 или 3 милиарда евро на която и да е друга държава, нито е нормално. Това са средства, които са влезли в българската оръжейна индустрия и са отишли за заплати и за работа на тези заводи".

                Асен Василев беше категоричен, че няма сделка, която да не мине през целия парад на държавата: "Всичко минава през Междуведомствената комисия, там са представени всички служби. С два подписа се вземат решенията - на министъра на отбраната и на министъра на икономиката".

                Условието да не се изпраща оръжие директно за Украйна е изпълнено и това значително намалява риска за България, подчерта бившият вицепремиер и уточни:

                "Обемът а доставките е много по-голям, когато става през тези програми, които САЩ и Англия направиха за закупуване на оръжие, защото не можеш да направиш дарение в такива размери".

                Според него това че парламентът е взел решение за военна помощ за Украйна, не означава, че правителството ще си свърши работата, особено ако правителството не иска да направи това: "Аз не чух възмущение от ГЕРБ от решението на правителството да изпрати консерви с грах и един генератор. Засекретеният списък не мога да го разкривам, но нека да кажем, че не е нещо повече от консерви с грах".

                В предаването "Неделя 150" Асен Василев коментира и предизборното обединение на ПП с ДБ: "Социологията показва, че вече и обществото е стигнало дотам, че ако не се обединят не само ПП и ДБ, а става въпрос за всички организации, които се борят даже и на местно ниво срещу проблеми в държавата и имат кауза, това може да мобилизира имунната система на обществото".

                По думите му, вече се очертават две групи от партии - едните казват, че не могат по-добре, а другите искат да е по-добре: "Гражданите ще трябва да решат кое от тези две неща искат да се случи в страната".

                Василев призна, че правителството "Петков" носи вина за наказателната процедура, която ЕК започва към страната ни заради отстъпката от 25 стотинкипри покупка на горива от бензиностанциите:

                "Проблемът е, че не е за всички европейски граждани, а само за български потребители. Да, носим вина за това. Хубавото е, че няма да има финансови последствия за държавата, тъй като мярката е спряна. Във Франция и в Гърция има същите процедури".

                Коментар


                • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                  българи, вие луди ли сте бе ?!?

                  Ще плащате по 195 лева на член на секционна избирателна комисия !!!


                  Във Франция са безплатни доброволци, които могат да получат евентуално по едно кафе и сандвич

                  То бива веднъж на 4 години да се цаниш доброволец, ама тука стана през 2 месеца и взе да омръзва

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                    И кой ще отиде ако е безплатно?То и сега повечето в тия комисии са пенсионери,ако не са платени хептен никой няма да отиде.

                    Елементарно е!

                    Франция планира за 2023 г. помощи в размер от 44 млрд. евракис. Е? И французите минават евентуално САМО "с кафе и сандвич"...

                    Сигурен съм, че с 10 пъти по-малки помощи (4 млрд. евро) - нуждаещите се българи биха могли да минат и без френските "сандвич и кафе"....



                    https://fakti.bg/world/726999-eto-ka...htu-inflaciata

                    Тия французи - луди ли са - да вземат 44 млрд. евро помощи само за една година и да натоварят така бюджета на ЕС ?

                    Защо изобщо да им помощите на французите? Там всичко е по мед и масло!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                      българи, вие луди ли сте бе ?!?

                      Ще плащате по 195 лева на член на секционна избирателна комисия !!!


                      Във Франция са безплатни доброволци, които могат да получат евентуално по едно кафе и сандвич
                      И кой ще отиде ако е безплатно?То и сега повечето в тия комисии са пенсионери,ако не са платени хептен никой няма да отиде.

                      Коментар


                      • българи, вие луди ли сте бе ?!?

                        Ще плащате по 195 лева на член на секционна избирателна комисия !!!


                        Във Франция са безплатни доброволци, които могат да получат евентуално по едно кафе и сандвич

                        Коментар


                        • Корнелия Нинова иска хората, изнасяли тайно оръжие за Украйна "да понесат отговорност"

                          news.bg
                          28.01.2023 16:08:27
                          Не знам дали и биволицата не трябва да е в купа, все пак има 8 пъти увеличение на изнесеното за полша оръжие и тя не може да не е била наясно къде отива това оръжие

                          Коментар


                          • За новото мегадясно обединение, бих искал да припомня:
                            След изборите през 2001-ва, на които се появи Симеон, СДС се разцепи. През 2005-та година частта от него ДСБ взе на изборите 6,44%, на следващите взе 6,76%. През 2013-та се появи Асен Василев като служебен министър на президента на ГЕРБ. ДСБ взе на последвалите избори 2,92%.
                            След година протести ДСБ създаде Реформаторския блок. На изборите взеха 8,89% и изгря звездата на Настимир Ананиев като депутат в управляващата коалиция. През 2014-та изгря звездата и на Христо Иванов, който стана служебен министър на президента Плевнелиев, а след това – вицепремиер на Бойко Борисов и негов правосъден министър.
                            През 2016-та Христо Иванов създаде ДаБГ. В първият управителен орган на партията се появи Кирил Петков. На изборите през 2017-та ДСБ взе 2,48%, а ДаБГ – 2,88%.
                            На изборите през 2021-ва ДСБ и ДаБГ се обединиха и взеха последователно 9,31%, 12,48% и 6,37%.
                            Междувременно Асен Василев пак беше служебен премиер – на президента от БСП Румен Радев. Заедно с Кирил Петков, който също стана служебен министър, основаха партия, която спечели третите избори за годината с 25,67%. На миналогодишните избори, след управление с БСП, двете формации – ПП и ДБ – получиха съответно 20,20% и 7,45%.
                            На следващите избори Кирил Петков и Христо Иванов отново ще се събират, за да правят пореден демократичен изборен блок.
                            На изборите от 2009-та до 2021-ва ГЕРБ получава последователно 39,72%, 30,54%, 32,67%, 33,54%, 25,8%, 23,21%, 22,74% и 25,33%. След всички тези избори, с изключение на тези от 2020-та и 2021-ва, за хората от новия демократичен блок ГЕРБ не е мафия, а потенциален или реален коалиционен партньор.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от DS66 Разгледай мнение

                              няма го вече това видео
                              във тубата е сега

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от DS66 Разгледай мнение

                                няма го вече това видео
                                Pri men си работи- варуфакис говори за корупцията

                                Коментар

                                Working...
                                X