IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

    Напротив. Ще крадат по-малко и взаимно ще се контролират. Ще им се наложи да съгласуват политики. Нека както казваше Ваню сега решим първата задача, а тя е ще има ли кабинет или пак ще циклим.
    Блажени са вЕрващите …

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

      Напротив. Ще крадат по-малко и взаимно ще се контролират. Ще им се наложи да съгласуват политики. Нека както казваше Ваню сега решим първата задача, а тя е ще има ли кабинет или пак ще циклим.
      това да не ти е спания. Тука ще се НАДПРЕВАРВАТ кой повече ще открадне.
      НЕЗАКОННО ще сменят всички силови началници, повтарям НЕЗАКОННО за 1-2 седмици. Кой от тез назначени послушковци ще им скочи?
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

        Ако и в тази тема ще се правиш на остроумна или ще ме заливаш с токсичния си феминизъм, а няма да водиш диалог натискам хикса и сбогом. Стой си там в женската тема за кой и кога е в цикъл, и ако ти си в такъв в момента отвори прозореца да ти влезят малко отрицателно заредени йони.

        Простолюдието - или може би по-скоро "некомпетентните, които си умират да размишляват по теми точно в областта на некомпетентността им" - постоянно използва термина "държава" там, където е мястото на термина "държавна администрация" (в Америка това са 99.9999% от хората: ако си спомняте речта на Джон Кенеди в Берлин, той казва "... не питайте какво държавата може да направи за вас, ами питайте какво вие можете да направите за нея..."; Кенеди е един от най-образованите индивиди в САЩ, но е и блестящ оратор - а и популист, по днешните мерки - и знае, че трябва да употреби "държавата" вместо "администрацията", просто като символ, инак няма да го разберат; бидейки висококвалифициран юрист, ако пише закон или предложение за поправка в Конституцията, няма да употреби символа, ами точния термин... Впрочем, този пример не изключва - вече престъпното - злоупотребяване с терминологията, или даже с цели текстове в законодателството, при множество вече съвременни държави - на национално и наднационално ниво: пример за първото е действията на Испания да потъпче желанието на народа на Каталония за независимост, чрез тълкуването на нейните съдии на пасажи в основния закон, а второто - престъплението на международната Номенклатура с несполучилата евро-конституция, пръкнала се като Лисабонски договор и де факто превърнала ЕС в нелегитимно съществуваща наднационална единица.

        Нашата конституция е гавра с хората! Тези българи, които имат гражданство на страна извън Еврогейският съюз нямат никакви права! Само да изпращат пари!
        Хехе, не ти е силната страна правото. А в главата ти е червена мъгла. Иначе в златната тема ми харесваш.

        Нашата Конституция е ок подлежащ на корекции текст, но не е и толкова лош текст.

        Говориш много големи глупости.

        Вятърът обаче в случая не е благоприятен за бръмбарите в твоята глава, така че ще ме извиниш ако по-малко те отразявам.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

          Чудно ще е, с още по-малка отговорност когато е обща и се менкаме постоянно. Куче влаче, диря няма …
          Напротив. Ще крадат по-малко и взаимно ще се контролират. Ще им се наложи да съгласуват политики. Нека както казваше Ваню сега решим първата задача, а тя е ще има ли кабинет или пак ще циклим.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

            Ще си повторя пак въпроса, Крис: на коя планета смяташ, че се намираш? Иначе свят широк. Американските закони са прилагат в америка, а нашите в България.

            Много обичам някой да се прави на ударен.
            Ако и в тази тема ще се правиш на остроумна или ще ме заливаш с токсичния си феминизъм, а няма да водиш диалог натискам хикса и сбогом. Стой си там в женската тема за кой и кога е в цикъл, и ако ти си в такъв в момента отвори прозореца да ти влязат малко отрицателно заредени йони.

            Простолюдието - или може би по-скоро "некомпетентните, които си умират да размишляват по теми точно в областта на некомпетентността им" - постоянно използва термина "държава" там, където е мястото на термина "държавна администрация" (в Америка това са 99.9999% от хората: ако си спомняте речта на Джон Кенеди в Берлин, той казва "... не питайте какво държавата може да направи за вас, ами питайте какво вие можете да направите за нея..."; Кенеди е един от най-образованите индивиди в САЩ, но е и блестящ оратор - а и популист, по днешните мерки - и знае, че трябва да употреби "държавата" вместо "администрацията", просто като символ, инак няма да го разберат; бидейки висококвалифициран юрист, ако пише закон или предложение за поправка в Конституцията, няма да употреби символа, ами точния термин... Впрочем, този пример не изключва - вече престъпното - злоупотребяване с терминологията, или даже с цели текстове в законодателството, при множество вече съвременни държави - на национално и наднационално ниво: пример за първото е действията на Испания да потъпче желанието на народа на Каталония за независимост, чрез тълкуването на нейните съдии на пасажи в основния закон, а второто - престъплението на международната Номенклатура с несполучилата евро-конституция, пръкнала се като Лисабонски договор и де факто превърнала ЕС в нелегитимно съществуваща наднационална единица.

            Нашата конституция е гавра с хората! Тези българи, които имат гражданство на страна извън Еврогейският съюз нямат никакви права! Само да изпращат пари!

            П.П. - Ще приемаме ли още американски закони?
            Last edited by Kris_; 28.05.2023, 22:03.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

              Четеш ли какво въобще съм писал, правна „умнице”?
              Въпросът е принципен. Американците прилагат ли български закони?
              Ще си повторя пак въпроса, Крис: на коя планета смяташ, че се намираш? Иначе свят широк. Американските закони се прилагат в америка, а нашите в България.

              Много обичам някой да се прави на ударен.
              Last edited by Arana; 28.05.2023, 21:54.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от минувач Разгледай мнение
                Нация от овце е предпоставка за правителство от вълци...
                Това заслужаваме и ще теглим!

                Коментар


                • Нация от овце е предпоставка за правителство от вълци...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                    Хахаха, ТОП!

                    Коментар


                    • Коментар


                      • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

                        Хахаха човече, сериозно, съвсем сериозно, на коя планета живееш?
                        Четеш ли какво въобще съм писал, правна „умнице”?
                        Въпросът е принципен. Американците прилагат ли български закони?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение
                          И тоя Магнитски направо вече не знам … Не знам какви са тия магнити, ама знам, че това е американски закон, и откъде накъде ще прилагаме амереикански закони?!
                          Хахаха човече, сериозно, съвсем сериозно, на коя планета живееш?

                          Коментар


                          • И тоя Магнитски направо вече не знам … Не знам какви са тия магнити, ама знам, че това е американски закон, и откъде накъде ще прилагаме американски закони?!
                            Last edited by Kris_; 28.05.2023, 19:48.

                            Коментар


                            • Коментар


                              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                                Те пак щото ДБ не правя консултации с посолства

                                Половината там са на издръжка на фондации разни и нямат ден трудов стаж.
                                Имаше едно видео на Цанов, на който макар да не съм му фен, от време на време се прокрадват интересни факти във видеата му:
                                https://youtu.be/su2kTrdmn08?t=1198

                                Коментар

                                Working...
                                X