IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
    Скандално!

    Коментар


    • Коментар


      • Просто Киро или О, прост Киро? Пет правописни и граматически грешки в три изречения от премиера Кирил Петков. По стандартите на българското основно образование поставям оценка: Слаб (2) на Харвардския възпитаник! Три изпуснати запетайки, погрешно поставена главна буква и изпускане на пълен член не заслужават и 3 на релси. Дано Промяната продължи с ограмотяване на министър-председателя.

        Коментар



        • След като видях страшните "компромати" за Кирил Петков
          си к
          упих пуканки за комедията:
          "Краят на прехода, с ББ в ролята на ТЖ на 10/11/1989 г."
          Last edited by barbaron; 13.12.2024, 00:21.

          Коментар


          • Просто Киро

            Коментар


            • Кой е Кирил Петков или Просто Киро?

              Коментар


              • Коментар


                • Не ви ли е срам? Аз не съм канадски гражданин !!!

                  Коментар


                  • Направих си труда да разпитам ИИ за всички скандали с всички политически личности, както и за всички потенциални корупционни далавери или чекмеджета с пари и злато. И знаете ли кое е общото от всичките тези отговори на ИИ, базиращи се на огромно количество литература по въпроса?

                    Ами НЯМА КОНКРЕТНИ ДОКАЗАТЕЛСТВА за нито един корупционен скандал. Няма никой осъден, няма никой влязъл в затвора.

                    Има обаче едно доказано престъпление от един доказан престъпник, благодарение на подписаната от него ДЕКЛАРАЦИЯ С НЕВЯРНО СЪДЪРЖАНИЕ. Това е Кирил Петков. Цитирам:
                    • През октомври 2021 г. Конституционният съд (КС) се произнася, че назначението на Кирил Петков е противоконституционно.
                    • Това означава, че всичките му действия като министър са били извършени в нарушение на Конституцията
                    Ето справка от наказателния кодекс:

                    Чл. 308. (1) Който състави неистински официален документ или преправи съдържанието на официален документ с цел да бъде използуван, се наказва за подправка на документ с лишаване от свобода до три години.
                    (2) Когато предмет на деянието по ал. 1 са удостоверения за наследници или актове за гражданско състояние, нотариални актове или нотариални удостоверявания, български или чуждестранни документи за самоличност, документи за завършено образование или за придобита квалификация, свидетелства за управление на превозни средства, за регистрация на превозни средства, визови стикери, други документи, удостоверяващи прехвърляне или учредяване на право на собственост или на други вещни права, правоспособност, лични или регистрационни данни, наказанието е лишаване от свобода до осем години.
                    (3) Когато деянието по ал. 2 е извършено с цел имотна облага, наказанието е лишаване от свобода до десет години.

                    Та въпросите ми са:
                    1. Колко нагъл трябва да е един престъпник, който доказано използва документи с невярно съдържание, и който като министър нарушава конституцията, та колко нагъл трябва да е, за да иска да продължи да управлява България?
                    2. А колко нагли трябва да са тези негови поддръжници и съучастници, които одобряват тези престъпления и защитават този престъпник?
                    Last edited by Mateev; 12.12.2024, 23:25.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev
                      Ха-ха-ха - ИИ критикува собственото си мнение, дадено половин час преди това. Ще падна под масата от смях. Ще падна под масата от смях и от напъните на един национален предател и френски духач да защитава ПП-ДБ, използвайки същия този ИИ, който преди малко ги е критикувал. Невероятно, но факт ...

                      Драги ми национални предателю, осъзнаваш ли колко си смешен с всичките тези твои ИИ постинги, които публикуваш. Осъзнаваш ли, че си гола вода, и със същия този ИИ лесно ще получа обратното на това, което ти твърдиш.

                      И престани да защитаваш този измамник и лъжец Просто Киро и неговата сглобка с Ахмед Доган, защото когато фактите говорят, дори и Господ си мълчи.

                      Извинявайте, но изглежда, че в съобщението ви има определен емоционален заряд и конфликт. Вместо да се потапяме в негативни чувства, нека се опитаме да намерим начин за конструктивен диалог.

                      1. **Слушане без прекъсване**: Преди да дам каквито и да е съвети, важно е участниците в конфликта да се изслушат един друг. Опитайте се да разберете позицията на другия, дори ако не сте съгласни с нея.

                      2. **Изразяване на чувства**: Вместо да се фокусирате върху обвинения или критики, споделете как се чувствате и как конфликтът е повлиял на вас. Например: "Когато чета твоите коментари, се чувствам наранен/а, защото..."

                      3. **Ясни примери**: Вместо да обобщавате, давате конкретни примери на поведението, което провокира конфликта. Това помага на другия да разбере какво точно ви притеснява.

                      4. **Стремеж за разбиране**: Опитайте се да разбера какви са мотивите зад действията на другия. Може би има лични опити или страхове, които влияят на тяхното поведение.

                      5. **Търсене на компромис**: Определете какви са основните точки на несъгласие и се опитайте да намерите решение, което удовлетворява и двете страни. Търсете общи цели, които можете да постигнете заедно.

                      6. **Професионална помощ**: Ако конфликтът продължава и не можете да намерите мирен път, помислете за консултация с трета страна – добър медиатор или психолог, който може да помогне.

                      Съгласието, дори и в ситуации на разногласия, често може да бъде постигнато чрез търпение и активно слушане. Надявам се тези предложения да помогнат за намаляване на напрежението и за изграждането на по-добро разбирателство помежду ви.

                      Коментар



                      • Корупцията в България често свързва имената на Ахмед Доган, Делян Пеевски и Бойко Борисов в обществените дебати и протести.
                        • Ахмед Доган е почетен председател на партията "Движение за права и свободи" (ДПС) и е свързан с обвинения за корупция и олигархични влияния. Той е критикуван за предполагаемо неправомерно използване на държавни ресурси, включително 30 милиона лева от Българската банка за развитие, за което го обвинява Делян Пеевски[5][6].
                        • Делян Пеевски, медиен магнат и депутат от ДПС, често се разглежда като посредник между Доган и Бойко Борисов. Въпреки че е част от същата партия като Доган, Пеевски публично го обвинява в корупция, което подчертава вътрешните конфликти в партията[2][5].
                        • Бойко Борисов, бивш премиер на България, също е обект на сериозни обвинения за корупция. Протестите срещу неговото управление през 2020 г. бяха предизвикани от подозрения за връзки с олигарси като Доган и Пеевски, както и от скандални снимки и записи, които подсказват злоупотреби с власт[1][4].
                        Тези фигури символизират структурните проблеми с корупцията в страната, които са основен повод за гражданско недоволство и политически кризи.

                        Citations:
                        [1] https://www.bbc.com/russian/features-54071809
                        [2] https://glasove.com/analizi/istinski...-i-ahmed-dogan
                        [3] https://www.svobodnaevropa.bg/a/33177882.html
                        [4] https://antikor.ua/ru/articles/39390...jti_v_otstavku
                        [5] https://lupa.bg/news/peevski-obvini-...09234news.html
                        [6] https://offnews.bg/politika/peevski-...da-828450.html
                        [7] https://www.youtube.com/watch?v=amDDu6ABa2k
                        [8] https://www.perplexity.ai/elections/...5/us/president

                        Коментар


                        • Още от ИИ за любимеца на ПП-ДБ Ахмед Доган и "разпределянето на порциите във власта:

                          Скандалът с изказването на Ахмед Доган за "разпределението на порциите във властта" е едно от най-обсъжданите и значими събития, свързани с неговата политическа кариера и партията ДПС. Това изказване извади на повърхността начина, по който се възприема ролята на ДПС в българската политика.
                          Контекст на изказването:
                          1. Място и време:
                            • Изказването е направено през 2009 г. на събрание на Движението за права и свободи (ДПС), което беше заснето от медиите.
                            • Ахмед Доган, тогава председател на партията, се обръща към присъстващите, за да обясни политическата роля на ДПС.
                          2. Съдържание на изказването:
                            • Доган заявява: Властта е в моите ръце. Аз разпределям порциите във финансирането на държавата.“
                            • Това изказване беше тълкувано като признание, че ДПС има сериозно влияние върху разпределението на държавните ресурси, проекти и финансиране.
                          3. Политически контекст:
                            • По това време ДПС е ключов коалиционен партньор в правителството на Сергей Станишев (2005–2009), което засилва влиянието на партията върху решенията на властта.

                          Реакции след изказването:
                          1. Обществено възмущение:
                            • Изказването предизвика широко обществено недоволство, тъй като беше възприето като открито признание за клиентелизъм и корупция във властта.
                            • Много анализатори коментираха, че това изказване подчертава неформалната власт, която Ахмед Доган и ДПС упражняват върху държавните институции.
                          2. Политически отговор:
                            • Политически опоненти, включително ГЕРБ, използваха случая, за да обвинят ДПС в корупционни практики и злоупотреба с власт.
                            • Това изказване се смята за една от причините, довели до спад в общественото доверие към ДПС в следващите избори.
                          3. Медийни интерпретации:
                            • Медии и анализатори използваха термина "порции на властта", за да опишат начина, по който политически партии разпределят ресурси, позиции и финансиране в държавата.

                          Последствия:
                          1. Политическа изолация на ДПС:
                            • След изборите през 2009 г. ДПС се оказва в опозиция за дълъг период от време, което някои свързват с общественото възмущение от изказването на Доган.
                            • Ахмед Доган се оттегля от активната политика през 2013 г., оставайки почетен председател на партията.
                          2. Дългосрочни последици:
                            • Изказването засили репутацията на ДПС като партия, свързана с влияние върху разпределението на държавните ресурси и задкулисна политика.
                            • Терминът "разпределяне на порциите" остава символ на политическа корупция в българската политика.

                          Източници:
                          Заключение:


                          Изказването на Ахмед Доган за "разпределянето на порциите във властта" е пример за пряко излагане на неформалните механизми, чрез които политическите партии в България влияят върху разпределението на ресурси и власт. Този скандал остава в колективната памет като едно от най-ярките доказателства за политическа корупция и задкулисие.
                          Last edited by Mateev; 12.12.2024, 22:32.

                          Коментар


                          • Още от ИИ за ДПС и Ахмед Доган, които са дупе и гащи с ПП-ДБ:

                            Движението за права и свободи (ДПС) и неговият почетен председател Ахмед Доган са били свързвани с редица скандали през годините. Ето някои от по-значимите случаи:

                            1. "Апартаментгейт" (2019 г.): През 2019 г. избухна скандал, свързан с придобиването на луксозни апартаменти на занижени цени от високопоставени политици, включително членове на ДПС. Това доведе до оставки и разследвания, но конкретни съдебни решения липсват.

                            2. Санкции по закона "Магнитски" (2021 г.): През юни 2021 г. Министерството на финансите на САЩ наложи санкции на Делян Пеевски, дългогодишен депутат от ДПС, заради "значителна роля в корупцията в България". Въпреки тези санкции, българската прокуратура не предприе конкретни действия срещу Пеевски.

                            3. Разрив между Ахмед Доган и Делян Пеевски (2024 г.): През 2024 г. се появиха информации за вътрешнопартиен конфликт между Ахмед Доган и Делян Пеевски, водещ до разцепление в ДПС. Това доведе до изключване на членове и създаване на нови политически формации.

                            4. Придобиване на ТЕЦ "Варна" (2018 г.): През 2018 г. Ахмед Доган придоби 70% от акциите на ТЕЦ "Варна" за сумата от 3 500 лева, което предизвика обществени съмнения относно прозрачността на сделката.

                            5. "Цанков камък" (2008 г.): Ахмед Доган беше обвинен в получаване на консултантски хонорар от 1,5 милиона лева за проекта "Цанков камък". Въпреки общественото недоволство, съдебни последствия не последваха.

                            6. Вътрешнопартийни конфликти (2024 г.): През 2024 г. се появиха информации за вътрешнопартийни конфликти в ДПС, водещи до изключване на членове и създаване на нови политически формации.

                            7. Обвинения в корупция от Делян Пеевски (2024 г.): През август 2024 г. Делян Пеевски публично обвини Ахмед Доган в корупция, като го попита: "Г-н Доган, къде са 30-те милиона, които откраднахте от ББР?" Тези обвинения не бяха подкрепени с конкретни доказателства.

                            8. Влияние върху съдебната система: ДПС и Ахмед Доган са били обвинявани в оказване на влияние върху съдебната система, но конкретни доказателства липсват.

                            9. Обвинения в етническо напрежение: През годините ДПС е било обвинявано в използване на етническото напрежение за политически цели.

                            10. Обвинения в корупция при обществени поръчки: ДПС е било свързвано с корупционни практики при разпределянето на обществени поръчки, но конкретни доказателства липсват.

                            Тези случаи и обвинения са част от обществените дебати и медийни публикации през годините. Важно е да се отбележи, че в много от тях липсват конкретни доказателства или съдебни решения, които да потвърдят обвиненията.
                            Last edited by Mateev; 13.12.2024, 09:50.

                            Коментар


                            • Още от ИИ за ПП-ДБ:

                              Коалицията "Продължаваме Промяната – Демократична България" (ПП-ДБ) е била свързвана с няколко вътрешнопартийни и политически скандали. Ето някои от по-значимите случаи:

                              1. Вътрешни конфликти при разпределение на мандати (октомври 2024 г.): След парламентарните избори през октомври 2024 г. в коалицията ПП-ДБ възникнаха напрежения при разпределението на депутатските мандати. Въпреки увеличения брой гласове, коалицията получи по-малко места в парламента, което доведе до спорове, особено в София, където преференциалното гласуване размести листите.
                              Provaton
                              2. Разногласия относно участие в правителство с мандат на ГЕРБ (октомври 2024 г.): В коалицията възникнаха разногласия относно възможността за участие в правителство, предложено от ГЕРБ. Тези различия доведоха до обсъждания за напускане на коалицията от страна на "Демократична България".
                              Epicenter
                              3. Обвинения в политически рекет (януари 2024 г.): ГЕРБ обвиниха ПП-ДБ и кмета на София, Васил Терзиев, в създаване на изкуствени скандали с цел политически рекет, свързани с управлението на столицата и потенциални кризи с отпадъците.
                              Bgonair
                              4. Спорове при подреждане на общи листи за избори (март 2023 г.): След решението за общо явяване на изборите през април 2023 г., в коалицията възникнаха скандали при подреждането на листите, като някои кандидати изразиха недоволство от наложените водачи.
                              Blitz
                              5. Обвинения в липса на политическа култура (май 2024 г.): След изборите през май 2024 г. между ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ възникнаха скандали, като експерти коментираха, че липсата на политическа култура пречи на съставянето на стабилно правителство.

                              Тези случаи отразяват вътрешнопартийни напрежения и политически конфликти, свързани с коалицията ПП-ДБ. Важно е да се отбележи, че много от тези скандали са отразени в медиите и не винаги са подкрепени с официални доказателства или съдебни решения.
                              Last edited by Mateev; 12.12.2024, 22:33.

                              Коментар


                              • Мнение на ИИ за човека, влязъл в политиката с ЛЪЖА И ИЗМАМА. Този ли човек ще ни "оправя"?

                                Скандалът с канадското гражданство на Кирил Петков, съосновател на „Продължаваме Промяната“ (ПП) и бивш министър на икономиката, се разрази през 2021 г. Ето как се разви случаят и какви бяха основните му аспекти:
                                Факти за скандала:
                                1. Назначение на Кирил Петков като министър:
                                  • През май 2021 г. Кирил Петков е назначен за служебен министър на икономиката в правителството на Стефан Янев.
                                  • Като министър той подписва декларация, че не притежава друго гражданство, освен българското, което е изискване за заемане на поста според Конституцията на България.
                                  • Разкритие за канадското гражданство:
                                    • През август 2021 г. става ясно, че Кирил Петков е имал и канадско гражданство по време на назначението си.
                                    • Петков заявява, че е подал молба за отказ от канадско гражданство през април 2021 г., преди да стане министър, но процесът по отказ официално приключва през август 2021 г.
                                2. Конституционно противоречие:
                                  • Според Конституцията на България, министри могат да бъдат само български граждани, които не притежават друго гражданство.
                                  • Този казус поставя под въпрос легитимността на неговото назначение и актовете, които той е подписал като министър.

                                Развитие на казуса:
                                1. Реакция от страна на Кирил Петков:
                                  • Петков заявява, че е действал добросъвестно, като е подал молба за отказ от канадското гражданство преди да поеме поста.
                                  • Той аргументира, че волята му за отказ от канадско гражданство трябва да бъде приета като основен фактор, дори ако формалната процедура не е била завършена към момента на назначението.
                                2. Решение на Конституционния съд:
                                  • През октомври 2021 г. Конституционният съд (КС) се произнася, че назначението на Кирил Петков е противоконституционно.
                                  • Това означава, че всичките му действия като министър са били извършени в нарушение на Конституцията, но те остават валидни, за да се избегне правен хаос.
                                3. Политически последствия:
                                  • Случаят води до сериозни атаки от политическите опоненти на Петков, включително ГЕРБ, които го обвиняват в нарушаване на Конституцията и липса на морал.
                                  • Петков и „Продължаваме Промяната“ използват скандала, за да подчертаят нуждата от промяна в политическата система и реформи в законодателството.

                                Мнения и дебати:
                                1. В защита на Кирил Петков:
                                  • Поддръжниците му твърдят, че той е действал почтено, като е подал молба за отказ от гражданството преди да бъде назначен.
                                  • Аргументира се, че скандалът е преувеличен с цел дискредитиране на Петков и неговата политическа кариера.
                                2. Критики към Кирил Петков:
                                  • Опонентите го обвиняват в подвеждане на обществото и нарушаване на Конституцията.
                                  • Критикува се, че действията му като министър, макар и добросъвестни, създават опасен прецедент за заобикаляне на конституционните изисквания.

                                Източници:
                                Заключение:


                                Скандалът с канадското гражданство на Кирил Петков беше един от ключовите политически казуси през 2021 г., който доведе до разделение на мненията в обществото. Докато критиците му го обвиняват в нарушаване на Конституцията, поддръжниците му твърдят, че става въпрос за формално нарушение без лоши намерения. Случаят подчертава необходимостта от яснота в законодателството и прозрачност в политическите назначения.

                                Изводи:
                                Най-големият лъжец и най-големия измамник в историята на българската политика си прави партия и има наглостта да претендира, че бил борец за справедливост. и че щял да премахне корупцията. Голям майтап - Киро Корупцията ще премахва корупцията !!!!!!!
                                Last edited by Mateev; 12.12.2024, 22:34.

                                Коментар

                                Working...
                                X