IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

    Ами в статията пише,че 90 процента от СОРТОВЕТЕ били вносни. А ти лъжеш,че 90 процента от доматите били вносни.
    Сигурно си недоскиффф

    Затова не е чудно че на нашите пазари рязко доминират вносните домати/ по неофициални данни 80-90% по неофициалнни оценки/

    Не знам ти какво си чел

    Коментар


    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

      Прочети статията, разбира се че правя разлика от произведено в бг и внесено в бг- произведеното е произведено от баща ти, а вносното- ............
      Ами в статията пише,че 90 процента от СОРТОВЕТЕ били вносни. А ти лъжеш,че 90 процента от доматите били вносни.

      Коментар


      • Коментар


        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

          Хахаха-ти правиш ли разлика между вносни СОРТОВЕ домати и вносни домати?
          Сортът може и да не е български ,но тези домати се произвеждат в България.
          Не ти мина лъжата,пробвай с някоя друга.
          Прочети статията, разбира се че правя разлика от произведено в бг и внесено в бг- произведеното е произведено от баща ти, а вносното- ............

          Коментар


          • Не знам дали на някой му прави впечатление, но никой не иска оставката на радостинчо- в първия ден след записите се появиха няколко искания по медиите, но всичко замря

            Коментар


            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

              РАзбира се, всички ти вярваме. Само че няма нужда да се лъжем - http://www.bgnow.eu/news.php?newsid=...65590506858381

              До 90% от домата е вносен- да не те обременявамда четеш статията
              Хахаха-ти правиш ли разлика между вносни СОРТОВЕ домати и вносни домати?
              Сортът може и да не е български ,но тези домати се произвеждат в България.
              Не ти мина лъжата,пробвай с някоя друга.
              А сортовете домати постоянно се променят и няма някой "автентичен"отпреди Освобождението.
              Last edited by mirodes; 30.05.2023, 14:28.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                баща ми не е прекупвач,а производител.Продава зеленчуци на борсата.Както и хиляди други производители. И тия,които купуват тяхната стока и я продават на пазара, продават български плодове и зеленчуци. Не вносни.
                Естествено, че има и внос,ама въпросът е,че на пазара има достатъчно българска продукция. И който иска може да си купи български плодове, зеленчуци, мед,месо,мляко и така нататък.
                РАзбира се, всички ти вярваме. Само че няма нужда да се лъжем - http://www.bgnow.eu/news.php?newsid=...65590506858381

                До 90% от домата е вносен- да не те обременявамда четеш статията

                Коментар


                • Медиапул": Милиардната сделка за бронирани машини се движи все по-уверено към САЩ

                  Реализирането на един от най-скъпите и приоритетни проекти от модернизацията на армията – придобиването на бронирани машини, се движи все по-уверено в посока САЩ и е много вероятно да бъде решен по модела, по-който бяха закупени изтребителите F-16, потвърдиха източници на Меdiapool.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                    Велика Логика: Твоят баща прекупува само българско и, от това (автоматично) следва че, всички прекупуват само българско.
                    баща ми не е прекупвач,а производител.Продава зеленчуци на борсата.Както и хиляди други производители. И тия,които купуват тяхната стока и я продават на пазара, продават български плодове и зеленчуци. Не вносни.
                    Естествено, че има и внос,ама въпросът е,че на пазара има достатъчно българска продукция. И който иска може да си купи български плодове, зеленчуци, мед,месо,мляко и така нататък.
                    Last edited by X_Y; 30.05.2023, 13:28.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                      Хахаха-баща ми 50 години се занимава със земеделие(и то не е зърнар), ти си тръгнал да ме открехваш как стояли нещата в българското земеделие. Дори и някой да е прекупвач той е купил български плодове, зеленчуци, мед.Няма никакво значение дали купуваш от производител или прекупвач важното е,че купуваш български продукти.И баща ми вече продава на борсата, щото е стар и не му се виси по пазарите, но неговата стока е българска и тоя,който е купил от него продава българска стока.
                      Велика Логика: Твоят баща прекупува само българско и, от това (автоматично) следва че, всички прекупуват само българско.
                      Last edited by X_Y; 30.05.2023, 13:26.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бъpзоходко Разгледай мнение
                        Този цитат от "Дванадесете стола На Илф и Петров е всъщност иронична перефраза на Фридрих Енгелс чийто оргинален израз е " Спасяването на експлоатираните е дело на самите експлоатирани". С това Енгелс подчертава, че няма кой друг да направи пролетарската реоволюция освен самия пролетариат.
                        Казвам всичко това зада е ясно, че шеговитото подмятане в случея може да се окаже зловещо пророческо и да се въплати в живота като "Спасяването на гладуващите е дело на самите гладуващи", което опасно ни приближава до оригиналния лозунг, със всичките трагични последици, в случаите в които е бил прилаган на дело.
                        Е ти какво предлагаш-да лишаваме нашите деца от блага,та да изхранваме децата на Бонго, който е направил 10 деца без изобщо да му пука как ще ги изхранва.Това е пълно малоумие и противоречиви на здравият разум.Нямам против с моите данъци да се подпомагат български деца,ама останалите да си се оправят.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                          hahahaha, не помня в кое село беше спряхме преди 2-3 години по пътя за бургас и гледаме един човек продава мед- на тенекии и с буркани, зад гърба му една голяма поляна и в дъното много кошери. Жената предлага да си вземем мед директно от производителя, но аз я сиктирдосах нещо. В последствие разбрахме че този човек не е никакъв производител а най обикновен прекупвач- купува от други хора меда, но понеже има голямо място на пътя, сложил няколко кошера-ПРАЗНИ и продава мед.

                          Друг случай- на братовчеда на мой бивш колега починаха родителите. Наследството беше една малка къща+ 500 квадрата парцел и 2 декара земя. Момчето поработило тук-там , но парите малко и се захваща със земеделие- помежду другото, докато работи. В момента има 4-5 магазина във варна+ по 2 тараби на всеки пазар, на колхозния са 3. Иначе продължава да си има тези 2 декара, други няма. Но е земеделски производител

                          Това е за бг земеделския производител- ако имаш мисля че бяха 300 квадрата и ти може да станеш такъв
                          Хахаха-баща ми 50 години се занимава със земеделие(и то не е зърнар), ти си тръгнал да ме открехваш как стояли нещата в българското земеделие. Дори и някой да е прекупвач той е купил български плодове, зеленчуци, мед.Няма никакво значение дали купуваш от производител или прекупвач важното е,че купуваш български продукти.И баща ми вече продава на борсата, щото е стар и не му се виси по пазарите, но неговата стока е българска и тоя,който е купил от него продава българска стока.
                          Last edited by mirodes; 30.05.2023, 12:57.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                            Тук слагам Лайк. Абсолютно съм съгласен, но най-лесно е да народиш 10 деца, да ги хвърлиш на автобусите със западащи, фалиращи и зъзнещи западни туристи за някоя ябълка или наръфан сандвич, да се вземеш за геоолитическа сила в БРИКС и да обясняваш как ако не са били колонизаторите, Африка е щяла да бъде един голям Сингапур.

                            Руснаците имат безпогрешен радар за корумпирани провалени държави и винаги предлагат хапчето Антизападин с фразата "Запада са гадове, с нас ще сте добре". Всичко това само срещу концесия на златните и диамантени мини или каучук, според страната. Чакаме разцвета на Мали, Буркина Фасо и ЦАР, вероятно ще е някъде около падането на Варшава.
                            Добре сега. Дай да помислим: Други са прилагали подобни номера и те са проработили, нали? Е, Опитът е за това, да се използва.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                              И кой те кара да купуваш вносни картофи,чесън и лук.Аз купувам само от български производители.
                              hahahaha, не помня в кое село беше спряхме преди 2-3 години по пътя за бургас и гледаме един човек продава мед- на тенекии и с буркани, зад гърба му една голяма поляна и в дъното много кошери. Жената предлага да си вземем мед директно от производителя, но аз я сиктирдосах нещо. В последствие разбрахме че този човек не е никакъв производител а най обикновен прекупвач- купува от други хора меда, но понеже има голямо място на пътя, сложил няколко кошера-ПРАЗНИ и продава мед.

                              Друг случай- на братовчеда на мой бивш колега починаха родителите. Наследството беше една малка къща+ 500 квадрата парцел и 2 декара земя. Момчето поработило тук-там , но парите малко и се захваща със земеделие- помежду другото, докато работи. В момента има 4-5 магазина във варна+ по 2 тараби на всеки пазар, на колхозния са 3. Иначе продължава да си има тези 2 декара, други няма. Но е земеделски производител

                              Това е за бг земеделския производител- ако имаш мисля че бяха 300 квадрата и ти може да станеш такъв

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                                Спасението на давещите се е дело на самите давещи се.
                                Този цитат от "Дванадесете стола На Илф и Петров е всъщност иронична перефраза на Фридрих Енгелс чийто оргинален израз е " Спасяването на експлоатираните е дело на самите експлоатирани". С това Енгелс подчертава, че няма кой друг да направи пролетарската реоволюция освен самия пролетариат.
                                Казвам всичко това зада е ясно, че шеговитото подмятане в случея може да се окаже зловещо пророческо и да се въплати в живота като "Спасяването на гладуващите е дело на самите гладуващи", което опасно ни приближава до оригиналния лозунг, със всичките трагични последици, в случаите в които е бил прилаган на дело.

                                Коментар

                                Working...
                                X