IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

    За завода не мога да кажа нищо, но виж за селското стопанство мога да ти говоря доста и то само хубави неща. Снимки като тази най вероятно щяха да доведат до разстрел на ръководителя, така че тук лъжеш не на килограм, а направо на тон. не казвам че не е имало смъртност при животните, но си имаше екарисажи където се горяха труповете и не се допускаше зарази. като си бях в бг гледам едни табели- стопани не допускайте африканската чума по свинете, има достатъчно статии относно това какво е станало с тази африканска чума, така че тези лъжи които се опитваш да пробутваш не вървят. Дано русенските комбинати да са осъдили държавата и да са си взели парите

    Виж за бдж сигурно си прав, но ако се спрат кражбите, мисля че би станало едно нормално предприятие. Всъщност мисля че в цял свят железниците са на дотации, така че........
    И защо да съдят държавата? Как може да има толкова неадекватни хора, това е продукта на соца между другото - неадекватници.
    М.... . ш..... ..й.о!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бързоходко Разгледай мнение
      Хората а и аз с тях излизаха на шлпщадите не само защото незнаеха каква демокрация ги чака, а най-вече защото много добре знаеха в какъв СОЦИАЛИЗЪМ живеят.
      Завода от снимката съм го гледал през 1982 когато бях на стаж в съседния нему завод "Автоматика и Телемехаика". Беше си същата гробница.
      Ходейки на бригада в селското стопанство от средата на 70-те до към средата на 80-те съм виждал на живо как всяка следваща година състоянието на стопанските дворове на ТКЗС-тата се срива. Виждал съм и сцени като от вторатаа снимка.
      За мен през годините израза РЕАЛЕН-СОЦИАЛИЗЪМ в крайна сметка се изпълваше със зловещо съдържание от разруха програмирана бедност, и пъна безперспективнос.
      Зада не съм прекалено абстрактен бих препоръчал на хората които не са го живели това чудо или пък са го позабравили да вземат някой пътнически влак - нпример София Мздра. ДБЖ като последен бастион на социализма изпълнява успешно и функцията на машина на времето. Ще ви пренесе 40 години назад.
      Е след това решавайте това ли искате?
      За завода не мога да кажа нищо, но виж за селското стопанство мога да ти говоря доста и то само хубави неща. Снимки като тази най вероятно щяха да доведат до разстрел на ръководителя, така че тук лъжеш не на килограм, а направо на тон. не казвам че не е имало смъртност при животните, но си имаше екарисажи където се горяха труповете и не се допускаше зарази. като си бях в бг гледам едни табели- стопани не допускайте африканската чума по свинете, има достатъчно статии относно това какво е станало с тази африканска чума, така че тези лъжи които се опитваш да пробутваш не вървят. Дано русенските комбинати да са осъдили държавата и да са си взели парите

      Виж за бдж сигурно си прав, но ако се спрат кражбите, мисля че би станало едно нормално предприятие. Всъщност мисля че в цял свят железниците са на дотации, така че........

      Коментар


      • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение

        Остава тогава въпроса, защо промишленоста и особено селското стопанство се сринаха в сравнение с времето на социализма?
        Наблягам особено на селското стопанство, за което няма хък мък, ясно е как да се произвежда и е ясно, че внасяме най-обикновени селскостопански продукти, с които снабдявахме заедно с Унгария страните на социализма, домати, чушки, грозде, плодове, вина и коняци и други.
        Сринаха се защото в продължение на 45 години се развивахме на "чорчик". Цялото това "развитие" беше субсидирано от СССР с чисто геополитически цели. Към 1989 г. българската индустрия и в частност селското стопанство бяха напълно неадекватни в технологично отношение на достигнатото по света по онова време ниво на технологиите. Същото се отнася и с пазарите до които имахме достъп.
        В резултат на кризата в соц системата от края на 1980-те години, СССР изгуби и възможноста и интереса да подържа псевдоикономиките на сателитите си. Оставени без този донор но с изостанали технологии, без гарантираните братски пазари на СИВ и изправени пред конкуренцияа на свободните пазари, съвсем логично и закономерно се сринагме.
        Жан Виденов и Румен Гечев се пробваха да подържат една неконкурентна индустрия. Опита завърши с хиперинфлацията от 1997. След това МВФ ни нахлузи осмирителната риза на валутния борд и тези експерименти останаха само в програмата на БСП и някоко маргинални партии.
        Това е накратко по мои лични спомени и наблюдения.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
          Ако знаеха Българите каква "демокрация" ни очаква - НИКОЙ нямаше да излезе на площадите да подскача и да крещи "Времето е наше!"
          Напротив, даже много късно стана.
          Last edited by RUBLA; 30.06.2021, 12:55. Причина: Спазвайте добрия тон!
          М.... . ш..... ..й.о!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бързоходко Разгледай мнение
            Хората, а и аз с тях излизаха на шлпщадите, не само защото незнаеха каква демокрация ги чака, а най-вече защото много добре знаеха в какъв СОЦИАЛИЗЪМ живеят.
            Завода от снимката съм го гледал през 1982 когато бях на стаж в съседния нему завод "Автоматика и Телемехаика". Беше си същата гробница.
            Ходейки на бригади в селското стопанство, от средата на 70-те до към средата на 80-те, съм виждал на живо как всяка следваща година състоянието на стопанските дворове на ТКЗС-тата се срива. Виждал съм и сцени като от третата снимка.
            За мен през годините израза РЕАЛЕН-СОЦИАЛИЗЪМ в крайна сметка се изпълваше със зловещо съдържание от разруха, програмирана бедност и пълна безперспективност.
            Зада не съм прекалено абстрактен бих препоръчал на хората, които не са го живели това чудо или пък са го позабравили, да вземат някой пътнически влак - например София Мздра. БДЖ, като последен бастион на социализма, изпълнява успешно и функцията на машина на времето. Ще ви пренесе 40 години назад.
            Е след това решавайте това ли искате?
            Остава тогава въпроса, защо промишленоста и особено селското стопанство се сринаха в сравнение с времето на социализма?
            Наблягам особено на селското стопанство, за което няма хък мък, ясно е как да се произвежда и е ясно, че внасяме най-обикновени селскостопански продукти, с които снабдявахме заедно с Унгария страните на социализма, домати, чушки, грозде, плодове, вина и коняци и други.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение





              Славян Николов


              9 юни 2019 г. ·
              Ако знаеха Българите каква "демокрация" ни очаква - НИКОЙ нямаше да излезе на площадите да подскача и да крещи "Времето е наше!"
              Хората, а и аз с тях излизаха на шлпщадите, не само защото незнаеха каква демокрация ги чака, а най-вече защото много добре знаеха в какъв СОЦИАЛИЗЪМ живеят.
              Завода от снимката съм го гледал през 1982 когато бях на стаж в съседния нему завод "Автоматика и Телемехаика". Беше си същата гробница.
              Ходейки на бригади в селското стопанство, от средата на 70-те до към средата на 80-те, съм виждал на живо как всяка следваща година състоянието на стопанските дворове на ТКЗС-тата се срива. Виждал съм и сцени като от третата снимка.
              За мен през годините израза РЕАЛЕН-СОЦИАЛИЗЪМ в крайна сметка се изпълваше със зловещо съдържание от разруха, програмирана бедност и пълна безперспективност.
              Зада не съм прекалено абстрактен бих препоръчал на хората, които не са го живели това чудо или пък са го позабравили, да вземат някой пътнически влак - например София Мздра. БДЖ, като последен бастион на социализма, изпълнява успешно и функцията на машина на времето. Ще ви пренесе 40 години назад.
              Е след това решавайте това ли искате?
              Last edited by Бързоходко; 30.06.2021, 09:56.

              Коментар




              • BIVOL.BG
                Българският данъкоплатец финансира Лувъра
                Биволъ се сдоби с поверителния договор между Министерството на културата и Лувъра

                Коментар


                • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение
                  Бъки бомбата отиде на другия свят. Тия тъпаци така и не разбраха, че ковчезите нямат джобове!

                  Почина бившият вицепремиер Евгений Бакърджиев | Днес.dir.bg
                  Един крадлив простак по малко

                  Коментар







                  • Славян Николов

                    9 юни 2019 г. ·
                    Ако знаеха Българите каква "демокрация" ни очаква - НИКОЙ нямаше да излезе на площадите да подскача и да крещи "Времето е наше!"

                    Коментар


                    • Нещо от нета..

                      Божидар (нерегистриран)


                      Аз като потомствен софиянец (5-то поколение) искам да кажа, че е правилно да бъдат орязани парите на София по Плана за възстановяване. Подкрепям логиката на министър Петканов: "Логиката на моята позиция по отношение на финансирането за столицата е чисто икономическа. Пет от шестте района на страната ни са сред най-бедните в цяла Европа. Районът на София не попада сред тях, а продължава да получава несъразмерно голяма част от средствата и парите ще бъдат намалени". 1. Половината страна се изтресе в София. Не за друго, а защото хората нямат що годе нормални условия за живот и работа по места. 2. Бюджетът на община София над 10 години е по-голям от този на Брюксел. А сравнението в условията на живот и работа в двата града са меко казано несравними. 3. След падането от власт, София остава основно място за крадене на Борисов. За това - по-малко пари за Фандъкова и твърд и непрекъснат контрол от страна на държавата върху разходите. 4. Пълна ревизия на разходите на общината за времето на кметуването на Борисов и Фандъкова.

                      Коментар


                      • Бъки бомбата отиде на другия свят. Тия тъпаци така и не разбраха, че ковчезите нямат джобове!

                        Почина бившият вицепремиер Евгений Бакърджиев | Днес.dir.bg

                        Коментар


                        • Португалската държавна секретарка поля със студена вода отплавалите на север македонци, като заяви, че техният език е част от българския.

















                          sitel.com.mk
                          Португалската министерка за Европа: Македонскиот јазик бил дел од бугарскиот

                          Макетата дадоха следното обяснение на изказването: Португалия е фашистичка држава." Португалија не ме чуди. Лисабон во В. С. ВОЈНА, беше центар на Гестапо и шпиони на АБВЕР, военото нацистичко разузнавање. Лисабон беше европската Казабланка. Нацистите беа ценети граѓани таму. Плејбои.
                          Старите другарчиња си седнаа на ист нокшир наречен ЕУ. Се држат за рачиња додека какаат на се што во она време беше антифашистичкото.
                          Не ме чуди ни што по скандалозна изјава на државната секретарка, нашиве принцези ќутат."











                          ХА..ХААААААААААА..
                          Last edited by Kiro; 29.06.2021, 22:32.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение


                            Неуместно и направо престъпно е да се оставя дори още един месец, дори един ден престъпното управление на Боко Тиквата. Ти очевидно си го искаш него, щото ЗНАЕШ че другите не са по-добри.

                            Е, аз нямам толкова знания, не знам дали другите са по-добри или по-лоши. Ще го разбера по-късно, но искам престъпника от Банкя да бъде отстранен от политиката и вкаран в затвора. И който ми обещае, че ще го направи това, аз ще го подкрепя. Ако пък не го свърши, ще подкрепя някой друг, ама няма като тебе само да плюя по тия, които искат отстраняването на сикаджийския престъпник. Щото ти само това правиш. Погледни се малко отстрани.
                            Aз Бойко никога не съм го искал ама никога.Много добре знаеш че още от как беше главен секретар не мога да го търпя...не коментирам управлнието щото от години знаеш какво съм писал за него тука в тоя форум....Просто пак ти повтарям да не изпадаш в еуфория щото и тоя път ще те прекарат...Ти искаш да вкарат Бойко в панделата и който ти обрщае ще го подкрепиш....Ми колко е да ти обещае и да не го направи....Нали помниш как СДС щеше да съди Бай Тошо не си забравил и как Стнишев шеше да вкарва в затвора Иван Костов а Боката щеше да вкарва Станишев в затвора....Засега знам един дето обещава да вкара Боката в затвора и той е ....той е Костя Копейкин...Аз просто не искам една мутра да сменя друга мутра ама ти явно отказваш да го разбереш...Злобата ти е замъглила мозъка

                            Коментар


                            • трябваше да направят дебат между Тошко и Д. Кирилов....
                              М.... . ш..... ..й.о!

                              Коментар


                              • "Американците с терористи не преговарят. Ние също", отсече зам.-председателят на партия "Има такъв народ" Тошко Йорданов.

                                MEDIAPOOL.BG
                                Бойко Борисов иска дебат със Слави Трифонов, но ИТН не преговаряли с "терористи" - Mediapool.bg

                                Коментар

                                Working...
                                X