IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
    гледам писанията на герберастията и се чудя как може да са толкова нагли, че да защитават отявлената корупция.

    Какво имам предвид? Защитата на герберите на раздаването на стотици милиони на строителни фирми за НЕСВЪРШЕНА работа, на строежи БЕЗ разрешително, за НЕЗАПОЧНАТИ строежи. Ама фирмите щели да купуват материали на сегашните по-ниски цени....

    Вие за идиоти ли имате хората. Че КОЙ нормален човек ще даде 10 000 лв СВОИ пари на някаква строителна фирма, а не е решил КЪДЕ ще строи, не е купил мястото, няма развешително за строеж, няма архитектурен план и т.н.?
    Кажете бе има ли нормален човек, който ще даде ТАКА пари? Защото герберастката власт точно това е направила.
    Кой ненормален ще даде 3 милиарда за хвърчила дето ги няма и на снимка, проект. Няма и завод дето да ги строи.
    Въпрос с понижена трудност за неграмотни тулупи най-вече от банкя
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Д-Р ЦВЕТЕСЛАВА ГЪЛЪБОВА, ФЕЙСБУК:
      Дали има поне един от пътниците в джипката, за когото да не са изнесени публично данни за злоупотреби с по 6 нули отзад? Или пък за някоя от тези дребни далаверки чевръстата ни прокуратура да е направила разследване? Скоро не сме виждали сийчето са се изявява….



      lentata.com
      Дали има поне един от пътниците в джипката, за когото да не са изнесени публично данни за злоупотреби с по

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

        Волен си е Волен, и Копейкин си е Копейкин.
        Много се чудя как може да се гласува за подобни артисти, даже видях някъде прогноза за влизане на копейкин в парламента. Но ... Каквото каже народа. Демокрация сме
        А Румборак защо го забравяме, той не изглежда ли като кандидат фюрер?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

          По принцип съм съгласен с написаното и си прав на теория.

          На практика в България обаче нещата седят по друг начин. Самите депутатите рушат имиджа на парламента и не случайно парламента има винаги най-ниското одобрение или рейтинг (там както го мерят) - вариращ около 4% одобрение.

          Ако депутатите бяха читави хора и не политизираха всичко да се отчиташ пред тях. Но за съжаление нещата не седят така.
          Прав си депутатите рушат авторитета на парламента и то с настървение, което ме кара да мисля че точно затова са влезли в него. Но следва ли от това, че трябва да им се помага да сринат окончтелно имиджа на тази институция?
          Затова аз лично избягвам да говоря против институцията. Мисля че небива да се говори и против депуттите като едно цяло.
          Всеки следва да бъде оценян по собствените му действия.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бързоходко Разгледай мнение
            .....
            А като гледам политическия пейзаж имам чувството, че в тъмните кюшета и сумрачните храсталаци, са се спотаили много мераклии да се пробват за фюрерчета.
            Волен си е Волен, и Копейкин си е Копейкин.
            Много се чудя как може да се гласува за подобни артисти, даже видях някъде прогноза за влизане на копейкин в парламента. Но ... Каквото каже народа. Демокрация сме

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бързоходко Разгледай мнение

              Никога не е чиста загуба на време да се изявяваш пред парламента. Друг е въпроса, че ефективноста, от гледна точка на опертивното управление на държавата може да е много ниска.
              Независимо от това, парламента е неотделим компонент от демократичния процес и добър-лош трябва да се зачита.
              Факт е че ББ не умее да ползва парламентраните изяви в полза на партията, която оглавява, но би било добре за в бъдеще да преосмисли отношението си.
              Във всички случаи отказа му от парламентарни изяви го прави уязвим.
              Извън това всеки, който смята че демокрацията е ценност, следва да се отнася по-отговорно към авторитета на институцията ПАРЛАМЕНТ.
              Аз помня времето, когато парламента се събираше два пъти годишно, да подпечата решеният на Тодорживковия Държавен Съвет. Не ми харесваше.
              Това е станало възможно имено с ликвидиране на парламентаризма през 1947г. Ако ликвидираме парламентризма сега, много скоро ще получим нов Бай Тошо и нов държавен Съвет който да го легитимира.
              Пиша всичко това защото в публичното пространство стана въпрос на престиж да охулваш въпрсната институция, без въобще да се осъзнафа факта, че това е първата стъпка към нов тоталитаризъм.
              А като гледам политическия пейзаж имам чувството, че в тъмните кюшета и сумрачните храсталаци, са се спотаили много мераклии да се пробват за фюрерчета.
              По принцип съм съгласен с написаното и си прав на теория.

              На практика в България обаче нещата седят по друг начин. Самите депутатите рушат имиджа на парламента и не случайно парламента има винаги най-ниското одобрение или рейтинг (там както го мерят) - вариращ около 4% одобрение.

              Ако депутатите бяха читави хора и не политизираха всичко да се отчиташ пред тях. Но за съжаление нещата не седят така.

              Коментар


              • А пък някои кандидати за президент са откровени идиоти. Няма да коментирам съгражданката си Луня, тя явно е за психиатрията. Ама преди дни имаше един кандидат, който щеше да оправя недостига на електроенергия с микро ядрени реактори. Били с размерите на пералня! Инсталираш си реакторчето в мазето значи, в ъгълчето и си се топлиш.... и си светиш....
                А бе защо има психотест за шофьори, а няма психопреглед за кандидати да ни управляват? Тъпня някаква. Слава на Тангра!
                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • гледам писанията на герберастията и се чудя как може да са толкова нагли, че да защитават отявлената корупция.

                  Какво имам предвид? Защитата на герберите на раздаването на стотици милиони на строителни фирми за НЕСВЪРШЕНА работа, на строежи БЕЗ разрешително, за НЕЗАПОЧНАТИ строежи. Ама фирмите щели да купуват материали на сегашните по-ниски цени....

                  Вие за идиоти ли имате хората. Че КОЙ нормален човек ще даде 10 000 лв СВОИ пари на някаква строителна фирма, а не е решил КЪДЕ ще строи, не е купил мястото, няма развешително за строеж, няма архитектурен план и т.н.?
                  Кажете бе има ли нормален човек, който ще даде ТАКА пари? Защото герберастката власт точно това е направила.
                  Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • БОРИС МИТОВ, "СВОБОДНА ЕВРОПА":
                    Бивш полицай попада в разработка на свои колеги заради връзките си с известен наркобос. По-късно полицаят започва да расте в йерархията на МВР, а разработката срещу него е скрита. Накрая той става вътрешен министър, а контактите му с престъпния свят никога не излизат наяве.
                    Този сюжет звучи сякаш е заимстван от киното, но всъщност се твърди, че е съвсем реален. Миналата седмица историята беше разказана от служебния вътрешен министър Бойко Рашков с уточнението, че става въпрос за един от неговите скорошни предшественици. Засега конкретно име не е споменато.
                    Подобно покриване на разработки и информация не е изключение. Според Рашков става дума за практика, чиито правила дори са написани черно на бяло. Примерът с бившия министър и връзките му с наркобос само онагледи проблем, за който Рашков говори още от лятото - това, че прокуратурата незаконно е получила достъп до най-значимите секретни разработки на МВР през последните близо 10 години.
                    https://www.lentata.com/page_23765.html





                    lentata.com
                    Над закона. Как МВР даде на прокуратурата тайните си разработки
                    Бивш полицай по

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                      Като гледаш парламента как се карат, то си е чиста загуба на време да ходиш там

                      А за мен си чиста загуба и на средства от моите данъци.

                      Между другото те доста от нещата не са като хората. Всички критикуват, лъжат, мажат и гледат да се докопат до властта с всякакви средства. Дебати нула - да си чул някакви президентски дебати да има? Даже и парламентарни няма.
                      Никога не е чиста загуба на време да се изявяваш пред парламента. Друг е въпроса, че ефективноста, от гледна точка на опертивното управление на държавата може да е много ниска.
                      Независимо от това, парламента е неотделим компонент от демократичния процес и добър-лош трябва да се зачита.
                      Факт е че ББ не умее да ползва парламентраните изяви в полза на партията, която оглавява, но би било добре за в бъдеще да преосмисли отношението си.
                      Във всички случаи отказа му от парламентарни изяви го прави уязвим.
                      Извън това всеки, който смята че демокрацията е ценност, следва да се отнася по-отговорно към авторитета на институцията ПАРЛАМЕНТ.
                      Аз помня времето, когато парламента се събираше два пъти годишно, да подпечата решеният на Тодорживковия Държавен Съвет. Не ми харесваше.
                      Това е станало възможно имено с ликвидиране на парламентаризма през 1947г. Ако ликвидираме парламентризма сега, много скоро ще получим нов Бай Тошо и нов държавен Съвет който да го легитимира.
                      Пиша всичко това защото в публичното пространство стана въпрос на престиж да охулваш въпрсната институция, без въобще да се осъзнафа факта, че това е първата стъпка към нов тоталитаризъм.
                      А като гледам политическия пейзаж имам чувството, че в тъмните кюшета и сумрачните храсталаци, са се спотаили много мераклии да се пробват за фюрерчета.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бързоходко Разгледай мнение
                        верно е че Бойко Борисов не постъпва правилно игнорирайки парламента. Факт е обаче че и в парламента се постараха да го накарат да спре да ходи там. В момента обаче избора не е между ББ който няма да ходи в парламента и МаяМа, която няма да излезе от него.
                        Избора е между Здравия консерватизъм олицетворяван от ГеРБ и дивия попуизъм на псевдопартиите на псевдопромяната, чийто знаме е Румборак.
                        Какъв консерватизъм бе човек, Та те окрадоха милиарди, Кой плаща за такъв "консерватиъм", ти и аз, Ма неша такъв консерватзим, предпочитам всичко друго, това не е никакъв консерватизъм, Да не даваме пари за да има да крадем това е обратно на консверватизъм. Виж колко е нараснал държавния дълг за 12 г. ми няма нищо общо с консерватизма

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                          Като гледаш парламента как се карат, то си е чиста загуба на време да ходиш там

                          А за мен си чиста загуба и на средства от моите данъци.

                          Между другото те доста от нещата не са като хората. Всички критикуват, лъжат, мажат и гледат да се докопат до властта с всякакви средства. Дебати нула - да си чул някакви президентски дебати да има? Даже и парламентарни няма.
                          Нищо и не гледам, даже да има. Отдавна съм решил как ще гласувам,
                          Месец преди изб0рите се вадят кирливи ризи от десет гори и дерета. Какво да им гледам,
                          Само да се ядосвам, Просто съм решил че ще гласвум и ще го направя.
                          Не си формирам мнението за 1 месец. Остана и това да направя, като повечето тук.
                          Каквито избирателите, такива и политиците явно...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                            Е поне не съм малоумник като теб.
                            По-голям си. Всички го знаем

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dio Разгледай мнение

                              Всъщност не знам дали ще можем да му се радваме много на Буци, щото той така или иначе е отебал парламента и няма сила която да го накара да се покаже пред депутатите в парламента. включително неговите. Човекът има негов начин да управлява, не може да се отита пред никой, от диван в Банкя, от жипката и така нататък. Забелязваме че е иноватор и методът е доста успешен. Така, че щом гласоподавателите си го харесват, нека поуправлява още, Няма да водим войни заради него. Да си дойде, да си покраде още един мандат, ще го преживеем все някак
                              Като гледаш парламента как се карат, то си е чиста загуба на време да ходиш там

                              А за мен си чиста загуба и на средства от моите данъци.

                              Между другото те доста от нещата не са като хората. Всички критикуват, лъжат, мажат и гледат да се докопат до властта с всякакви средства. Дебати нула - да си чул някакви президентски дебати да има? Даже и парламентарни няма.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Dio Разгледай мнение

                                Всъщност не знам дали ще можем да му се радваме много на Буци, щото той така или иначе е отебал парламента и няма сила която да го накара да се покаже пред депутатите в парламента. включително неговите. Човекът има негов начин да управлява, не може да се отита пред никой, от диван в Банкя, от жипката и така нататък. Забелязваме че е иноватор и методът е доста успешен. Така, че щом гласоподавателите си го харесват, нека поуправлява още, Няма да водим войни заради него. Да си дойде, да си покраде още един мандат, ще го преживеем все някак
                                верно е че Бойко Борисов не постъпва правилно игнорирайки парламента. Факт е обаче че и в парламента се постараха да го накарат да спре да ходи там. В момента обаче избора не е между ББ който няма да ходи в парламента и МаяМа, която няма да излезе от него.
                                Избора е между Здравия консерватизъм олицетворяван от ГеРБ и дивия попуизъм на псевдопартиите на псевдопромяната, чийто знаме е Румборак.

                                Коментар

                                Working...
                                X