IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    Аз съм с три дози. С прискърбие съобщавам, че не ми пораснаха копита, рога и опашка. Метлата, летящата си е моя и патентована от преди Ковид.

    Наесен, ако вирусът се развихри има опция за четвърта доза. Опционално.
    Бе за рогата просто не знаеш...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

      Това как не върви... Ама здраво не върви след последните две години... След като "цивилизования" западен свят се оказа диктатура с криво поставена маска... След като насила пращаха хора в концентрационни лагери в Австралия, и полицаите пръскаха 14 годишни момичета със сълзотворен спрей, понеже не носили "маска" на публично място... В Канада спряха банковите сметки на хора, протестиращи или подкрепящи протеста срещу самозабравилото се правителство... Пък за свободата от извратеняци е дори някак абстрактно, докато женските състезания по плуване се печелят от мъже, мъж в рокля е здравен секретар в САЩ, и току-що празнувахме месец на хомосексуалността и имаше паради на гордостта да си гей... Айди лозунгите да си ги спестим, щото нямат смисъл
      Кои лозунги? Ония празните плакати, за които в Рашастан прибрахте хора в арестите ли Какъв ташак драги зрители и радиослушатели, точно вие да говорите за цивилизация ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


        Разбрахме го това... когато аз бях за НАТО и ЕС не знаех, че ще ни използват просто като евтина работна ръка (роби) и пушечно месо. А иначе може да си повтаряш всеки ден като папагал мантрите на господарите. Живота на обикновения човек почти не се е подобрил, а на някои се влоши и то много, нищо че определени хора много се облажиха от "демокрацията", която както се оказва изобщо не е истинска. Ние не сме независима държава, Американците си назначиха премиер и си го командват. Боко не им беше достатъчно послушен, затова го махнаха, а не заради корупция и тн.

        Вие Белене още не сте направили, но има време и Белене ще направите, до тук вървите по-нагло от "Съветските братя". Те поне не ни унищожаваха икономиката. То няма и нужда от Белене ако превърнете цялата държава в концлагер, на където сте тръгнали. В България вече няма образование и медицинско обслужване за обикновените хора. Децата на България от година на година изпростяват и се превръщат в нищо неможещи и незнаещи неграмотници, на които единствения им шанс за живот е навън... и това не се е променило и ЕС няма значение. Един пример за нещо което направи ЕС за всички тия години е да раздава милиони на разни богаташи да си строят "къщи за гости".... а за линейки и медицинска помощ няма пари... къщите за гости бяха по-важни. За зеленчукопроизводителите същата работа, раздаваха пари на измамници по Европроекти докато междувременно съвестните фалираха.

        Тия твоите лозунги може и да минаваха преди 20 години.... а сред Българите в чужбина може и още да минават... но не на нас тия ние виждаме какво се случва... виждаме колко е "добруването на ЕС". Лъскава опаковка а отвътре всичко изгнило.
        Мадабе, ти мислеше че ще те назначат за принц
        Те така и куманизъма навремето ви прееба - казаха , че ще ви раздадат парите на чорбаджиите ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

          “ПрецеНЯва”, ако държиш да е книжовна формата. “Преценя” е диалектна форма от варненския край предимно, но не само. Но … ти си знаеш най-добре .
          Click image for larger version

Name:	download (1).jpg
Views:	1
Size:	9.5 КБ
ID:	3941833

          Коментар


          • Ако новия опит за правителство ще се стреми да се задържи 6 месеца, това означава, че или ше се опитат да спечелят следвашите избори или искат да си разделят оше един-два заема и да се покрият. Май ако не успеят да направят правителство, отиваме на избори, и там не се знае дали ше има драматични разлики с предишните та да се оформи мнозинство в Парламента.Май най-добре за всички е Асенчо да купи оше няколко от депутатите от Слави и да направи правителство. Слави пък ше се усети, че ако не направи нещо няма да го има в следващия Парламент и може да си натисне за мажоритарния вот. Иначе ше чакаме следвашите анонимници като Кирчо и Кокорчо, които допреди 15 месеца никой не знаеше , че съществуват , но вече се мислят за лидери на нацията благодарение на ... Мунчо.
            Last edited by segato; 02.07.2022, 00:17.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

              “ПрецеНЯва”, ако държиш да е книжовна формата. “Преценя” е диалектна форма от варненския край предимно, но не само. Но … ти си знаеш най-добре .
              "Човек само когато знае кво му е, само аз си знам кво ми е"
              Валери Божинов
              София 2016

              https://gospodari.com/%D0%B2%D0%B0%D...D%D0%B0%D0%B5/

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                Па то аз и по голяма нужда хода, ама резултатът не ме влече ич. Дисонанс викаш. Всеки сам си преценя.
                “ПрецеНЯва”, ако държиш да е книжовна формата. “Преценя” е диалектна форма от варненския край предимно, но не само. Но … ти си знаеш най-добре .
                Last edited by Selena; 01.07.2022, 23:47.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  Ааааа ти най-много кефиш - инвестираш на запад по западен тертип ама така те влече изтока, че е драма да те четем. При мен подобен когнитивен дисонанс няма.

                  “Сега” е култово вестниче. Със собственик … овергаз, доколкото помня. Да не задълбаваме ….
                  Па то аз и по голяма нужда хода, ама резултатът не ме влече ич. Дисонанс викаш. Всеки сам си преценя.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Кефиш. Линкове към "Сега", после "Медиапул"... не се стеснявай, давай направо от "Дневник" и "Дойче веле".
                    Ааааа ти най-много кефиш - инвестираш на запад по западен тертип ама така те влече изтока, че е драма да те четем. При мен подобен когнитивен дисонанс няма.

                    “Сега” е култово вестниче. Със собственик … овергаз, доколкото помня. Да не задълбаваме ….

                    Чакай сега да видя кат за теб специално нещо от КоММерсант

                    «Все обратившиеся ранее в консульские службы России в Болгарии могут обращаться в посольство, когда его консульская служба восстановит свою работу»,— сообщил ТАСС советник-посланник посольства России Филипп Воскресенский.

                    https://www.kommersant.ru/doc/5435500?from=top_main_3

                    Демек, да се върна на тезата си подкрепена вече и от НАШ вестник - не са се разбързали особено да закриват посолството.

                    Дано скоро си поприберат керкенезова, че се … орезили.
                    Last edited by Selena; 01.07.2022, 23:47.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Мен ако питаш, не ти е лоша идеята

                      Сега, да се върнем в реалността: https://www.mediapool.bg/ruskiyat-po...ews337242.html
                      Кефиш. Линкове към "Сега", после "Медиапул"... не се стеснявай, давай направо от "Дневник" и "Дойче веле".

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение

                        Е ,защо пък да не скъсаме дипломатическите отношения за едни десетина години?!Би било логично ,след десет години да сме се превърнали в Швейцария на Балканите....Все пак Русия ,според част от българското общество, е основнинят виновник за това, досега да не сме се превърнали в швейцарци....
                        Не знам само ,как да угодим на тия пък ,дето смятат ,че за неволите ни са виновни Европа и САЩ?!И с тях ли да късаме дипломатически отношения?!
                        Сетих се за едно Соломоново решение - ще трае около трийсет години - един преход,ние вече сме свикнали...
                        Почваме с Русия - 10 години....Ако нищо не се променя - праскаме Европа,ако пак нищо - късаме със САЩ....
                        Мен ако питаш, не ти е лоша идеята

                        Сега, да се върнем в реалността: https://www.mediapool.bg/ruskiyat-po...ews337242.html

                        Това вече е изказване на професионален дипломат и, както виждаш, леко дават заден ход.

                        Значи можело.

                        Да си я товарят тая тьотя на самальота и ни да ни пратят някой по-професионално държащ се дипломат.
                        Last edited by Selena; 01.07.2022, 23:34.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Ма то това е най-пикантното. Дай да заложим някой и друг виртуален гулден. Аз, понеже съм безнадежден оптимист залагам два гулдена, че чак до затваряне на посолство няма да стигнем.
                          Е ,защо пък да не скъсаме дипломатическите отношения за едни десетина години?!Би било логично ,след десет години да сме се превърнали в Швейцария на Балканите....Все пак Русия ,според част от българското общество, е основнинят виновник за това, досега да не сме се превърнали в швейцарци....
                          Не знам само ,как да угодим на тия пък ,дето смятат ,че за неволите ни са виновни Европа и САЩ?!И с тях ли да късаме дипломатически отношения?!
                          Сетих се за едно Соломоново решение - ще трае около трийсет години - един преход,ние вече сме свикнали...
                          Почваме с Русия - 10 години....Ако нищо не се променя - праскаме Европа,ако пак нищо - късаме със САЩ....

                          Коментар


                          • ОКТОПОДЪТ НА ПРОМЯНАТА – II. СКАНДАЛНИ МРЕЖИ НА „ПП“ ОТ СЕМЕЕН БИЗНЕС И БАДЖАНАЩИНА, ЗАД КОЯТО НАДНИЧА ДС, ЗАДУШАВАТ ДЪРЖАВАТА

                            Click image for larger version

Name:	OKTOPOD33.jpg
Views:	1
Size:	40.3 КБ
ID:	3941796




                            На 7.06.2022 АФЕРА публикува разследването:

                            ОКТОПОДЪТ НА ПРОМЯНАТА ИЛИ КАК ПЕТКОВ, ВАСИЛЕВ, ЛОРЕР, ХРИСТАНОВ, АНГЕЛОВ И АЛБАНЕЦЪТ ГУРИ РАЗКЕШВАТ МИЛИАРДИ

                            https://afera.bg/%d0%be%d0%ba%d1%82%...2%d0%b0%d1%81/

                            Следва втора част на разследването:

                            – Приоритетна грижа за семейните бизнеси и роднини от ДС надничат зад ключови фигури от ПП

                            – Съпругата и братът на земеделския зам.-министър с бизнеси, зависещи от Министерството на земеделието

                            – Адвокатска кантора, близка до Прокопиев, в която майката на Никола Минчев е старши партньор, е „административната школа“ на Лена Бориславова и Никола Минчев

                            – Бащата на Христанов и тъстът на Гури – видни ДС фигури

                            Младите и „честни“ активисти на „Продължаваме промяната“, които дойдоха на власт с обещанието да преборят мафията и шуробаджанащината в управлението на държавата, с нищо не дават признаци, че като манталитет се различават от това, което ще „променят“.

                            Набиват се на очи няколко семейства и приятелски групи от „Промяната“, които по нищо не отстъпват на старите соц. традиции, доразвити от Прехода, под мотото „Да уредим родата“.

                            Никола Минчев и Лена Бориславова

                            Вниманието привлича адвокатска кантора „Джингов, Гугински, Кючуков и Величков“, която минава за приближена на Иво Прокопиев. Там старши съдружник е Весела Станчева – Минчева – майка на бившия председател на парламента Никола Минчев. Именно тя назначава сина си в кантората.
                            ...............
                            https://afera.bg/октоподът-на-промяната-ii-скандални-м/

                            Коментар


                            • Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов и бившият президент Росен Плевнелиев бяха сред гостите. От настоящите управляващи трима вицепремиери в оставката уважиха приема - Даниел Лорер и съпартийката му от "Продължаваме промяната" Калина Константинова, както и подалият оставка още с напускането на ИТН строителен министър и също вицепремиер на кабинета в оставка Гроздан Караджов. Премиерът Кирил Петков обаче не бе забелязан в посолството.


                              Простото се цупи, че от Посолството решиха да го уволнят по некадърност. Предполагам, че престъплението с гоненето на руснаците е последен негов опит да измоли да му дадат втори шанс.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                                Баси глупостите. Корупцията в Германия - страната, дето се води лидер на ЕС - е държавна политика. Егати съденето стана със Вирекард, егати съденето стана с Гринсил, егата съденето стана с Дойче банката, егати съденето за летището на Берлин.

                                segato е най-прав, ама бърка мащабите. При условен ресурс от 100 млрд. и 50% да откраднеш, пак остава нещо. При ресурс от 10 млрд., ако откраднеш 40%, остатъкът не стига да поддържаш тротоарите.
                                За тях НИКАКВИ правила не важат - справка ЮЖЕН и северен паток.
                                За германците съвсем - преди няма и месец пак бях с бившия технически директор на Юнион миниер (преди да стане Аурубис). Първата им работа е да пуснат байпаса на системата за очистване и я тестват всяка година дали могат да ЗАМЪРСЯВАТ
                                А някой небогопомазан вземе че спечели някой лев и айде законче да му отрежем главата (БЪЛГАРСКИТЕ ТИРАДЖИИ)
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X