IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • "Има принципен проблем със скъпите подаръци за държавни служители. Съществува Кодекс за поведение на държавната администрация, приет през май 2020 г., и там е вписана забрана да получават подаръци. Тя обаче не обхваща висшите служители, нито членовете на политическите кабинети. Групата на държавите, борещи се срещу корупцията (GRECO) към Съвета на Европа критикува през миналата година България, че липсват правила за почтеност и етичен кодекс за висшите държавни служители, в това число за подаръците, за които няма система за регистриране. Проверките на имуществените декларации пък често са формални.

      Например американският закон за етиката в правителството (The Ethics in Government Act) предвижда да се декларират подаръци над $480 (866 лева), получени от всички, които не са роднини на задължените лица. Разрешени са по-скъпи подаръци само след искане за писмено одобрение в изрично упоменати случаи - възпоменателни предмети, фонд за правни разходи или лично приятелство. За разлика от България лицата, заемащи висши публични длъжности в САЩ са длъжни да декларират дори сметки на името на децата си, в които депозират средства за образованието им.

      През 2014 г. в Германия президентът Кристиан Вулф беше обвинен от прокуратурата, че е позволил на филмов продуцент да плати разноски по престоя му на Октоберфест (докато е бил премиер на Долна Саксония). Съдът отхвърли обвинението, което беше за сума от 719 евро.

      “Колко е часът?” е въпрос към всички политици, управлявали България във времената, когато контрабандните канали, владени от Държавна сигурност, преминаха в частни ръце - пак с помощта на ДС. Каналите си функционират, сменят се тарторите им - на мястото на убитите Георги Илиев, Косьо Самоковеца, Поли Пантев, Иван Тодоров-Доктора идва нова смяна. А политиците и полицейските босове, опъвали чадър над тях, си носят скъпите часовници."

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

        Интересно защо не му е пречел " натиска" докато беше министър, а точно преди изборите започна да му пречи?
        Нищо не каза, за това се знае поне от 6 месеца

        Коментар


        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
          Бившият министър Йоловски пред прокуратурата: Кирил Петков, Асен Василев, Божанов и Величков ми подаваха фирмите, които трябва да печелят поръчки. Петков заплаши мен и семейството ми


          Александър Йоловски: Беше ми наредено да правя каквото и както ми кажат, включително да ми подават фирмите, които да печелят поръчки от министерството. Това става ясно от протокола, който публикуваме по-долу, от разпита на бившия министър на електронното управление Александър Йоловски. Той разказва за натиска и заплахите срещу него от страна на съпредседателите на „Продължаваме промяната“ Кирил Петков и Асен Василев, от депутата от „Да, България“ Божидар Божанов и от Васил Величков, приближен до съпредседателя на „Демократична България“ Христо Иванов, през годините съветник на множество министри, обявен за „бизнес ангел“ от „Капитал“ на Иво Прокопиев. Припомняме, че по казуса с Йоловски Гроздан Караджов, Тошко Йорданов и депутати от Има такъв народ" сезираха офиса на европейската прокуратура в София.

          Интересно защо не му е пречел " натиска" докато беше министър, а точно преди изборите започна да му пречи?

          Коментар


          • Бившият министър Йоловски пред прокуратурата: Кирил Петков, Асен Василев, Божанов и Величков ми подаваха фирмите, които трябва да печелят поръчки. Петков заплаши мен и семейството ми

            Александър Йоловски: Беше ми наредено да правя каквото и както ми кажат, включително да ми подават фирмите, които да печелят поръчки от министерството. Това става ясно от протокола, който публикуваме по-долу, от разпита на бившия министър на електронното управление Александър Йоловски. Той разказва за натиска и заплахите срещу него от страна на съпредседателите на „Продължаваме промяната“ Кирил Петков и Асен Василев, от депутата от „Да, България“ Божидар Божанов и от Васил Величков, приближен до съпредседателя на „Демократична България“ Христо Иванов, през годините съветник на множество министри, обявен за „бизнес ангел“ от „Капитал“ на Иво Прокопиев. Припомняме, че по казуса с Йоловски Гроздан Караджов, Тошко Йорданов и депутати от Има такъв народ" сезираха офиса на европейската прокуратура в София.


            Коментар


            • ПП - престъпници под прикритие

              Коментар



              • Протестът срещу Калин Стоянов:
                Ако той остане,
                Борисов и Пеевски ще купят изборите

                ... а вие си сърбайте пак
                старата попара ...

                Коментар


                • Това са кумирите на барби

                  Коментар


                  • Grigor Zdravkov

                    1 ч. ·
                    EТО ГИ КОНТРАБАНДНИТЕ ЦИГАРИ НА ОПГ „ПАСКАЛ, БАНКОВА, ДИМИТРОВИ, ЖИВКО КОЦЕВ“, ЗАЛОВЕНИ ОТ ДАНС И КПКОНПИ! /СНИМКИ/
                    Това са снимки от проведената акция на ДАНС и КПКОНПИ от 3 април т.г. през нощта, когато заковават контрабандни цигари от контрабандния канал на Паскал, от който са лапали шефката на Агенция Митници Петя Банкова, главният секретар на МВР Живко Коцев, и аватарите на Паскал – Марин и Стефан Димитрови, а покрай тях куп народ по Схемата.
                    На вниманието на всички медии, които ОТКРАДНАХА СНИМКИТЕ ОТ САЙТА АФЕРА С БОЙКО РАШКОВ, ЖИВКО КОЦЕВ И КОНТРАБАНДИСТИТЕ, крадете на воля, без да се позовавате на АФЕРА, единствено това можете!
                    https://afera.bg/eто-ги-контрабандните-цигари-на-опг-п/


                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                      Ексклузивно: Асен Василев, министър на финансите
                      Ако му вярваш дори на 50% значи си пълен глупак, не може да има запис, че нещо е съгласувано и същия този човек сега да казва- ама моля ви се, не е вярно. Изгледах интервюто, изчетох и изслушах разни други работи и извода е- всички са маскари

                      Коментар


                      • Ексклузивно: Асен Василев, министър на финансите

                        Коментар


                        • Свидетели преследват избягал от катастрофа шофъор.

                          https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/17575596

                          Поредната дрогирана маймуна от Пълен Провал.

                          Пиян и дрогиран а бил член на комисията по пътна безопасност !!!

                          И още по-големия парадокс.Бил е с отнета книжка за 8 месеца заради алкохол !!!

                          И някои маймун назначава този в маймун комисията по пътна безопасност !!! с отнета книжка за алкохол !!!!!!!!

                          Каква е тая малоумна държава,какви са тея маймунски истории ???

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                            ТАзи е пълна изпращялка, не те знам откъде си, но мисля че никой не я бръсне за слива. На времето имаше една фирма мисля че се казваше монопола, някакъв мафиот, беше в затвора и след това искаше да влиза в политиката. Та лудото веси пишеше много срещу тази фирма, след това стана нещо и публикациите спряха. Може би за 2-3 месеца. След това нямаше публикации, но имаше реклама на тази фирма на сайта на весито. Същата работа беше и с автотранспорта- писа, писа, след това влезе в надзорния съвет и край

                            Я чакай малко, ако влезеш на аферата има поне 2 публикации срещу някакъв сали- бил шеф на дпс
                            От Плевен съм генерално.

                            Виждам аз, че "пощенската кутия на Черепа" рязко спря да пише за Тикви и Шиши-та от около година насам, горе-долу откогато и Бареков спря. Нещата и с твоята информация се доизясняват.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                              Бях й фен по време на Ковида. После почна да ходи с шефа на ДПС-Варна на шопинг в Истанбул и нещо спря да ми е "почтена и неудобна журналистка"
                              ТАзи е пълна изпращялка, не те знам откъде си, но мисля че никой не я бръсне за слива. На времето имаше една фирма мисля че се казваше монопола, някакъв мафиот, беше в затвора и след това искаше да влиза в политиката. Та лудото веси пишеше много срещу тази фирма, след това стана нещо и публикациите спряха. Може би за 2-3 месеца. След това нямаше публикации, но имаше реклама на тази фирма на сайта на весито. Същата работа беше и с автотранспорта- писа, писа, след това влезе в надзорния съвет и край

                              Я чакай малко, ако влезеш на аферата има поне 2 публикации срещу някакъв сали- бил шеф на дпс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                                А бе лудото веси гърми със статии за митниците
                                ШЕФКАТА НА АГЕНЦИЯ МИТНИЦИ ВЛИЗА В СХЕМАТА ЧРЕЗ ТАТКО ПЕТКО И ГАРД НА АЛЕКСЕЙ ПЕТРОВ. БАНКОВА С ПЕТ АПАРТАМЕНТА, ДВА ГАРАЖА И КЪЩА В ПРАВЕЦ, КЪДЕТО КЪЩА ИМА ТАТКО ПЕТКО. АКЦИЯТА НА ДАНС & КПКОНПИ С ЖЕЛЕЗНИ КУПИЩА ДОКАЗАТЕЛСТВА, В КАПАНА СА ЩРАКНАЛИ И БОЙКО РАШКОВ, И ЖИВКО КОЦЕВ
                                Бях й фен по време на Ковида. После почна да ходи с шефа на ДПС-Варна на шопинг в Истанбул и нещо спря да ми е "почтена и неудобна журналистка"

                                Коментар

                                Working...
                                X