IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика в България

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бъpзоходко Разгледай мнение
    ...Разказвам тази история понеже смятам че тя осветлява и двете страни на корупцията, и може би дава някаква представа как и на каква цена може да се избегне.
    Та разкажи и ти някоя подобна история да видим и други примери.
    Браво, печелиш моето уважение
    Последните 42 години живея в една нормална държава
    и не се е налагало да участвам в подобни "истории"

    Коментар


    • АКО НЯКОЙ Е ИМАЛ ИЛЮЗИИ, ЧЕ БЪЛГАРИЯ СЕ УПРАВЛЯВА СЪОБРАЗНО ПРИНЦИПИТЕ НА ДЕМОКРАЦИЯТА, БИ ТРЯБВАЛО ВЕЧЕ ДА Е НАЯСНО, ЧЕ ВСИЧКИ ПОДОБНИ ТВЪРДЕНИЯ СА ДЕМАГОГИЯ И ДОЛНА ЛЪЖА!

      Свалиха си маските! Вече дори и не говорят за „демокрация“, дума която допреди няколко месеца на слизаше от устите им и то в продължение на десетилетия! Сега забраняват референдумите, след това ще започнат със забрана на партии и накрая ще започнат и репресии срещу всеки несъгласен! Пътят към диктатура винаги е бил и си остава идентичен, независимо от историческия период и времето, в което живеем, като по него се тръгва в името на някакви имагинерни идеали. Този път всякога е бил постлан с лъжи, мерзости и черна пропаганда, които кулминират в насилие и авторитаризъм, след като стане ясно, че никой не им вярва.

      Само като чуха думата „РЕФЕРЕНДУМ“ изпаднаха в дива хистерия! Редица политици и т.нар. „общественици“ още снощи обявиха, че в никакъв случай няма да допуснат българският народ да бъде питан за каквото и да било, а още по-малко за това дали иска да се откаже от националната си валута и да предаде окончателно финансовият си суверенитет на наднационални структури и на чиновници, които са назначени и то по един меко казано непрозрачен начин! Бюрократи, обслужващи корпоративни интереси на глобалистко-олигархични структури и на една шепа свръх богати мизантропи и психопати.

      Въпреки, че въпросът, който Президентът обяви, че ще внесе в НС е различен от онзи, под който се подписахме, това е стъпка в правилната посока. Дори и да отложим това безумие с натикването на България в еврозоната точно сега и по този начин, което избрани с измама слуги на една разкапваща се пред очите ни брюкселско-глобалистка номнклатура се подготвя да сътвори, с една година – това ще промени много неща. През следващите няколко месеца в ЕС ще започнат осезаеми промени, те вече са в ход, и който не го разбира е или умствено изостанал или отчаян демагог, за който път назад няма!

      Когато губиш на фронта няма как да печелиш политически, т.е. ще загубиш и властта в крайна сметка. Това са неминуеми процеси и те вече са факт на много места из Европа. Навсякъде тези, които управляваха Европа до скоро, губят избори и то катастрофално, а българското правителство в момента е изцяло подвластно именно на тази клика – на тези, които си отиват! Напълно естествено е и родните плутократи да се сринат и то много скоро – неминуемо е.

      България в момента се управлява открито от узурпатори, които се държат като виночерпци на една друга хунта в Брюксел и Лондон, която на свой ред е сграбчила и задушава цяла Европа!

      От тук насетне всички сме длъжни да се борим не само за българския лев, а и за демокрацията, свободата и правата си! Всичко е неразривно свързано. Еврото е инструмент на една разложена и отиваща в небитието клика клептократи, чрез който да налагат диктатурата си.

      След една година Европа ще е съвсем различна и България също трябва да стане част от промяната! Това е неизбежно предвид всичко, което се случва около нас.



      Коментар




      • Emil Vasilev


        Инициативата на президента за референдум за еврото е САБОТАЖ.

        Пореден опит да ни дръпнат към Сибир и Ориента. Ако толкова е искал да се допита до народа, защо не го направи преди години, когато идеята бе в процес на обсъждане? Референдум половин година преди въвеждане на еврото е опит за държавен преврат. Мотивите на президента са ясни - мандатът му изтича и трябва да обедини около себе си всички путинисти, пишманпатриоти и вся остальная лявокомунистическа психопатична сволоч. Но трябва ли това да става за сметка на националните интереси на България?

        На мястото на Главния прокурор бих започнал разследване срещу Радев за държавна измяна.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
          Корупция в България: Актуална картина

          Корупцията в България е широко разпространена и остава сериозен проблем според всички водещи източници и изследвания. Данни от международни и национални индекси

          През 2024 г. България заема 76-о място от 180 държави в Индекса за възприятие на корупцията на "Трансперънси интернешънъл" с резултат 43 от 100 точки. Това е спад спрямо предходната година и поставя страната под критичния праг от 50 точки, което сигнализира за сериозни предизвикателства в борбата с корупцията. В рамките на ЕС, само Унгария е с по-лош резултат4.
          • Докладите на Центъра за изследване на демокрацията (ЦИД) показват, че през 2023 г. административната корупция в България е достигнала исторически връх: 30% от гражданите и над 25% от бизнеса са участвали поне веднъж в корупционно действие, а 35% са били подложени на корупционен натиск
          Обществено мнение и бизнес климат
          • 81% от българските граждани считат, че корупцията е широко разпространена, докато средният процент за ЕС е 70%
          • 60% от фирмите в България посочват корупцията като проблем за бизнеса, при средно 35% за ЕС
          • 67% от гражданите смятат, че корупцията не може да бъде съществено ограничена по никакъв начин
          Практически измерения и безнаказаност
          • Над 1,6 милиона граждани са участвали поне веднъж в корупционна сделка, докато броят на осъдените с окончателен съдебен акт през 2022 г. е едва 227 души - възспиращият ефект на наказанията е изключително нисък (0.01%)
          • Малките предприятия (10-49 души персонал) са най-склонни към даване на подкуп - 35% от тях признават участие в корупционни сделки
          Причини и тенденции
          • Корупцията в България не е само усещане, а реално действащ феномен, който е достигнал няколко исторически върха през последните 25 години - 1999, 2014 и 2023 г.
          • Експертите отчитат провал на антикорупционните политики, неработещи регулаторни и специализирани институции, както и търговия с влияние в съдебната система
          • Стратегическата корупция, включително външно влияние (напр. Русия), също е посочена като проблем
          Заключение

          Корупцията в България е системен и задълбочаващ се проблем, признат от гражданите, бизнеса и международните институции. Нивата на административна и политическа корупция са високи, а ефективността на антикорупционните мерки и наказанията - изключително ниска.
          Много корупция много нещо. Ми като е така сподели някакви твои лични корупционни преживявания. Ако нямаш лични на твои близки. Ето за пример едно мое лично преживяване. В една служба в една от районите общини подадохме необходимите документи за едно разрешение. Документите се приемат по списък. Ако някой документ от списъка липсва те връщат докато не ги набавиш всички. След два месеца ни казаха че понеже сега е лято и всички са в отпуск ще трябва да изчакаме още един месец. След този още един месец ни казаха че два от необходимите документи не сме ги подали. Напомням ако. Липсва документ въобще не се занимават с теб. На този етап стана ясно че някой в общината се нуждае от стимул, т.е. иска да го корумпираме. Дилемата беше да дали да му
          "бутнем" или да подадем липсващите документи и пак да чакаме. Чакането имаше финансови измерения. Не бяха малки. Е решихме да не "бутнем". Подадохме липсващите документи, изчакахме, понесохме щетата и си получихме разрешението.
          Не искам да се правя на герой, ако залога не беше само пари и време може би щях да "бутна". Разказвам тази история понеже смятам че тя осветлява и двете страни на корупцията, и може би дава някаква представа как и на каква цена може да се избегне.
          Та разкажи и ти някоя подобна история да видим и други примери.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
            Николай Денков заяви, че решението на резидента Румен Радев за референдума дестабилизира България и противоречи на Конституцията и, че самият Радев знае това.
            "Сто процента сигурно е, че това обслужва интересите на тези, които искат да попречат на европейското развитие на България. Знаем коя държава ни е обявила за вражеска. Знаем коя държава иска да бъдем в нейната сфера на влияние“, каза Денков.
            По думите му този референдум би трябвало да бъде отхвърлен в парламента, като основна причина за това е, че противоречи на Конституцията и интересите на България, както и на мнозинството, което има в парламента.
            "Чакам да чуя позицията на Бойко Борисов понеже съм виждал многократно да се върти насам и натам“, добави още той.
            Мястото на България е в Европа!
            От ПП-ДБ многократно са доказвали, че усилията им са в посока да са там, където се вземат важните решения, това подчерта отново и Николай Денков.
            Т.е Дания,Швеция, Полша, Чехия, Унгария, Румъния не са в Европа?
            И България не е в Европа, а от 18 години и в ЕС.
            Жалки са ви порките.

            Коментар



            • Коментар


              • Николай Денков заяви, че решението на резидента Румен Радев за референдума дестабилизира България и противоречи на Конституцията и, че самият Радев знае това.
                "Сто процента сигурно е, че това обслужва интересите на тези, които искат да попречат на европейското развитие на България. Знаем коя държава ни е обявила за вражеска. Знаем коя държава иска да бъдем в нейната сфера на влияние“, каза Денков.
                По думите му този референдум би трябвало да бъде отхвърлен в парламента, като основна причина за това е, че противоречи на Конституцията и интересите на България, както и на мнозинството, което има в парламента.
                "Чакам да чуя позицията на Бойко Борисов понеже съм виждал многократно да се върти насам и натам“, добави още той.
                Мястото на България е в Европа!
                От ПП-ДБ многократно са доказвали, че усилията им са в посока да са там, където се вземат важните решения, това подчерта отново и Николай Денков.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                  Няма как да не признаем, че със своето решение Радев вчера стана “Темата на Деня”. Със заетата ясна позиция, че България не трябва да приема еврото през 2026 г, без да се казва точно кога трябва да бъде прието, Радев застана точно на пътя на нашата родина към Европа!
                  • Опитвайки се да го превърне в КРЪСТОПЪТ! Опитвайки се да наложи някакъв псевдо-избор! Някаква имагинерна друга истина! Но най-странното е, че той няма сила да изрече каква е алтернативата! Каква ще бъде “другата посока”? На къде ще се запътим, ако не към Европа? Накъде? Към Китай ли?
                  • Без да се опитвам да давам оценки, от самото си основаване на България, е била на кръстопът. Просто такава ни е географията. Която в последствие се пропила и в душите ни! Много столетия назад сме поглеждали ту на изток, ту на запад. Понякога чисто емоционално, понякога и доста рационално!
                  • Но защо Радев не излезе и не заяви честно своята позиция! За която вече има толкова много белези, че всички ние се досещаме каква ще бъде тя! Защо не излезе и не каже, че той би се притеснил ако живее в една добре организирана или добре интегрирана европейска държава. За което приемането на еврото е само една от многото стъпки! Но стъпка, без която интеграцията никога няма да бъде пълна и максимално ефективна!
                  • Защо Радев не излезе и с ясна позиция не опише каква алтернатива предлага. Защо той като един виден критик само се безпокои “какво лошо може да настъпи?” ако сменим своята валута с тази за която така или иначе сме вързани от 20 г! И нищо лошо не ни се е случило от това наше действие. Снощи по Панорама Асен Василев разказа по години в колко кратки периоди сме имали независима национална валута! И как идвата пъти неизбежно сме фалирали от тази наша “свобода”. Два от два пъти - 100% успеваемост! И не защото сме глупави, а защото малките и независими икономики лесно се увладявят и клатят от външни фактори. Много лесно са раними. Особено и когато вътрешната икономическа сигурност е разклатената от високите нива на корупция, която битува тук още от руските времена!
                  • Ето защо аз няма да подкрепя позицията на Радев, че имаме нужда да попитаме Суверена! За такъв цивилизационен въпрос! Защото наиситна искам да живея в Европейска държава, с истински европейски начин на живот!
                  Значи Швеция, Дания, Чехия, Полша, Унгария и Румъния не са европейски държави и не са в ЕС?
                  Значи 18 години не сме били в ЕС,щом не сме били в еврозоната?
                  И никаква алтернатива не ни трябва, а запазване на лева и валутния борд, който доказано работи.
                  Last edited by mirodes; 10.05.2025, 15:03.

                  Коментар


                  • Няма как да не признаем, че със своето решение Радев вчера стана “Темата на Деня”. Със заетата ясна позиция, че България не трябва да приема еврото през 2026 г, без да се казва точно кога трябва да бъде прието, Радев застана точно на пътя на нашата родина към Европа!
                    • Опитвайки се да го превърне в КРЪСТОПЪТ! Опитвайки се да наложи някакъв псевдо-избор! Някаква имагинерна друга истина! Но най-странното е, че той няма сила да изрече каква е алтернативата! Каква ще бъде “другата посока”? На къде ще се запътим, ако не към Европа? Накъде? Към Китай ли?
                    • Без да се опитвам да давам оценки, от самото си основаване на България, е била на кръстопът. Просто такава ни е географията. Която в последствие се пропила и в душите ни! Много столетия назад сме поглеждали ту на изток, ту на запад. Понякога чисто емоционално, понякога и доста рационално!
                    • Но защо Радев не излезе и не заяви честно своята позиция! За която вече има толкова много белези, че всички ние се досещаме каква ще бъде тя! Защо не излезе и не каже, че той би се притеснил ако живее в една добре организирана или добре интегрирана европейска държава. За което приемането на еврото е само една от многото стъпки! Но стъпка, без която интеграцията никога няма да бъде пълна и максимално ефективна!
                    • Защо Радев не излезе и с ясна позиция не опише каква алтернатива предлага. Защо той като един виден критик само се безпокои “какво лошо може да настъпи?” ако сменим своята валута с тази за която така или иначе сме вързани от 20 г! И нищо лошо не ни се е случило от това наше действие. Снощи по Панорама Асен Василев разказа по години в колко кратки периоди сме имали независима национална валута! И как идвата пъти неизбежно сме фалирали от тази наша “свобода”. Два от два пъти - 100% успеваемост! И не защото сме глупави, а защото малките и независими икономики лесно се увладявят и клатят от външни фактори. Много лесно са раними. Особено и когато вътрешната икономическа сигурност е разклатената от високите нива на корупция, която битува тук още от руските времена!
                    • Ето защо аз няма да подкрепя позицията на Радев, че имаме нужда да попитаме Суверена! За такъв цивилизационен въпрос! Защото наиситна искам да живея в Европейска държава, с истински европейски начин на живот!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                      Знам, че сте майстори в правенето на пикливи компромати
                      А сега кажи нещо по същество, какво мислиш за проблемите, които той анализира

                      Очакват ни 6-8 месеца, през които цялата пета колона ще бъде мобилизирана максимално за да осуети присъединяването на България към еврозоната. Ясно е защо.
                      Какво да му анализирам на този твой колега- комунистически отпадък , такива искаха да ни правят 16та република . Много къса памет имате .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                        Ognyan Minchev

                        Очакват ни 6-8 месеца, през които цялата пета колона ще бъде мобилизирана максимално за да осуети присъединяването на България към еврозоната. Ясно е защо.


                        Агенти и дс доносници цитират колеги !


                        Огнян Минчев
                        Роден е на 2 декември 1958 г. във Варна. Завършва английска гимназия в родния си град и социология в Софийския университет. [1]

                        До 1989 г. редовен член на Българската комунистическа партия (БКП), асистент в катедра „Научен комунизъм“ на Софийски университет „Климент Охридски“.[2]

                        Специализира Политически науки и международни отношения във Вашингтон, Лос Анджелис, Москва и Португалия. Преподава Теория на международните отношения в катедра „Политология“ в Софийския университет, а от 1999 г. до 2008 г. е неин ръководител.[3]

                        Директор е на Института за регионални и международни изследвания и председател на управителния съвет на българския клон на организацията „Прозрачност без граници“. Автор е на множество анализи по вътрешна и международна политика.[4]

                        Взема активно участие в гражданския комитет за закриване на проекта за АЕЦ „Белене“, което довежда до референдум и до окончателното му отхвърляне от Народното събрание през 2013 г.[3]

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от neon7
                          Ognyan Minchev
                          Агенти и дс доносници цитират колеги ! Огнян Минчев
                          Роден е на 2 декември 1958 г. във Варна. Завършва английска гимназия в родния си град и социология в Софийския университет. [1]

                          До 1989 г. редовен член на Българската комунистическа партия (БКП), асистент в катедра „Научен комунизъм“ на Софийски университет „Климент Охридски“.[2]
                          Специализира Политически науки и международни отношения във Вашингтон, Лос Анджелис, Москва и Португалия. Преподава Теория на международните отношения в катедра „Политология“ в Софийския университет, а от 1999 г. до 2008 г. е неин ръководител.[3]
                          Директор е на Института за регионални и международни изследвания и председател на управителния съвет на българския клон на организацията „Прозрачност без граници“. Автор е на множество анализи по вътрешна и международна политика.[4]
                          Взема активно участие в гражданския комитет за закриване на проекта за АЕЦ „Белене“, което довежда до референдум и до окончателното му отхвърляне от Народното събрание през 2013 г.[3]
                          Знам, че вие сте майстори в правенето на пикливи компромати
                          А сега кажи нещо по същество, какво мислиш за проблемите, които той анализира

                          Очакват ни 6-8 месеца, през които цялата пета колона ще бъде мобилизирана максимално за да осуети присъединяването на България към еврозоната. Ясно е защо.
                          Last edited by barbaron; 10.05.2025, 14:30.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                            Корупция в България: Актуална картина

                            Корупцията в България е широко разпространена и остава сериозен проблем според всички водещи източници и изследвания. Данни от международни и национални индекси

                            През 2024 г. България заема 76-о място от 180 държави в Индекса за възприятие на корупцията на "Трансперънси интернешънъл" с резултат 43 от 100 точки. Това е спад спрямо предходната година и поставя страната под критичния праг от 50 точки, което сигнализира за сериозни предизвикателства в борбата с корупцията. В рамките на ЕС, само Унгария е с по-лош резултат4.
                            • Докладите на Центъра за изследване на демокрацията (ЦИД) показват, че през 2023 г. административната корупция в България е достигнала исторически връх: 30% от гражданите и над 25% от бизнеса са участвали поне веднъж в корупционно действие, а 35% са били подложени на корупционен натиск
                            Обществено мнение и бизнес климат
                            • 81% от българските граждани считат, че корупцията е широко разпространена, докато средният процент за ЕС е 70%
                            • 60% от фирмите в България посочват корупцията като проблем за бизнеса, при средно 35% за ЕС
                            • 67% от гражданите смятат, че корупцията не може да бъде съществено ограничена по никакъв начин
                            Практически измерения и безнаказаност
                            • Над 1,6 милиона граждани са участвали поне веднъж в корупционна сделка, докато броят на осъдените с окончателен съдебен акт през 2022 г. е едва 227 души - възспиращият ефект на наказанията е изключително нисък (0.01%)
                            • Малките предприятия (10-49 души персонал) са най-склонни към даване на подкуп - 35% от тях признават участие в корупционни сделки
                            Причини и тенденции
                            • Корупцията в България не е само усещане, а реално действащ феномен, който е достигнал няколко исторически върха през последните 25 години - 1999, 2014 и 2023 г.
                            • Експертите отчитат провал на антикорупционните политики, неработещи регулаторни и специализирани институции, както и търговия с влияние в съдебната система
                            • Стратегическата корупция, включително външно влияние (напр. Русия), също е посочена като проблем
                            Заключение

                            Корупцията в България е системен и задълбочаващ се проблем, признат от гражданите, бизнеса и международните институции. Нивата на административна и политическа корупция са високи, а ефективността на антикорупционните мерки и наказанията - изключително ниска.
                            Всеки трети е участвал в корупция през 2023
                            Това са го писали същите грантаджии,които тръбят, че всяка трета жена(интересно съвпадение)била жертва на домашно насилие.
                            Нито аз,нито някой от моите близки или приятели изобщо е участвал в корупция през целия си живот, ама всеки трети бил участвал в корупционно действие през 2023г. Престанете с лъжите.
                            Last edited by mirodes; 10.05.2025, 14:22.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                              А какъв е проблемът с българските правила? Ами че те са по-добри от испанските......
                              ...
                              Още веднъж - вижте кой реве най-много, за да разберете кой лъже и мами най-много.
                              Корупция в България: Актуална картина

                              Корупцията в България е широко разпространена и остава сериозен проблем според всички водещи източници и изследвания. Данни от международни и национални индекси

                              През 2024 г. България заема 76-о място от 180 държави в Индекса за възприятие на корупцията на "Трансперънси интернешънъл" с резултат 43 от 100 точки. Това е спад спрямо предходната година и поставя страната под критичния праг от 50 точки, което сигнализира за сериозни предизвикателства в борбата с корупцията. В рамките на ЕС, само Унгария е с по-лош резултат4.
                              • Докладите на Центъра за изследване на демокрацията (ЦИД) показват, че през 2023 г. административната корупция в България е достигнала исторически връх: 30% от гражданите и над 25% от бизнеса са участвали поне веднъж в корупционно действие, а 35% са били подложени на корупционен натиск
                              Обществено мнение и бизнес климат
                              • 81% от българските граждани считат, че корупцията е широко разпространена, докато средният процент за ЕС е 70%
                              • 60% от фирмите в България посочват корупцията като проблем за бизнеса, при средно 35% за ЕС
                              • 67% от гражданите смятат, че корупцията не може да бъде съществено ограничена по никакъв начин
                              Практически измерения и безнаказаност
                              • Над 1,6 милиона граждани са участвали поне веднъж в корупционна сделка, докато броят на осъдените с окончателен съдебен акт през 2022 г. е едва 227 души - възспиращият ефект на наказанията е изключително нисък (0.01%)
                              • Малките предприятия (10-49 души персонал) са най-склонни към даване на подкуп - 35% от тях признават участие в корупционни сделки
                              Причини и тенденции
                              • Корупцията в България не е само усещане, а реално действащ феномен, който е достигнал няколко исторически върха през последните 25 години - 1999, 2014 и 2023 г.
                              • Експертите отчитат провал на антикорупционните политики, неработещи регулаторни и специализирани институции, както и търговия с влияние в съдебната система
                              • Стратегическата корупция, включително външно влияние (напр. Русия), също е посочена като проблем
                              Заключение

                              Корупцията в България е системен и задълбочаващ се проблем, признат от гражданите, бизнеса и международните институции. Нивата на административна и политическа корупция са високи, а ефективността на антикорупционните мерки и наказанията - изключително ниска.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                                Ми не, можеш да разполагаш свободно с парите си просто могат да им проверят произхода от НАП, могат да видят дали имаш неплатени данъци, глоби и т. н. Заявяваш си теглене на 100 000 евро, проверява им произхода от испанския НАП и си ги теглиш какъв е проблема? Или е по- добре като при нас 20 годишни да карат коли за по100-200 хиляди без да имат 1 работен ден, да са регистрирани " на фирма" и да няма проблем? Или сина на Георги Първанов примерно да си купи хотел за над милион на 19 години и т н.и т.н.
                                Митко ,пак не си разбрал ! Трябва да искаш разрешение,одобрение и бележка от държавата за да теглиш от собствените си пари .

                                Какво се изисква при теглене на над 3000 евро?
                                • Всеки, който възнамерява да изтегли 3000 евро или повече от испанска банка, трябва предварително да уведоми данъчната агенция (Agencia Tributaria). За суми над 3000 евро се изисква уведомление поне 24 часа преди тегленето, а за суми над 100 000 евро – минимум 72 часа предварително4.
                                • Уведомлението се подава онлайн чрез официалния сайт на данъчната агенция селектронен подпис, Cl@ve PIN или електронна лична карта. След подаване на уведомлението се получава разписка, която трябва да бъде представена в банката при тегленето4.

                                Коментар

                                Working...
                                X