IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гласуване само от мястото с постоянен адрес

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

    Да.
    Интересът му отдавна е на друго место, децата му не говорят български, знае за живота ни само от журналята - е, къф интерес и способност има да реши нещо вътре за България?
    Прават се на бити мечки, "ах, правата ми..." Но без задължения
    Улево!
    Сигурен ли си че нямат абсолютно никакво право на някакви претенции ?
    Без парите на ръка....

    Българските емигранти са превели на своите близки в България 2,4 млрд. долара през 2018 г.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

      Абсолютно подкрепям.
      Няма логика някои живеещ в чужда държава от 20 години да определя как ще живея аз в България.
      Идва си живее тук , гласува тук ...проблем няма.
      Да.
      Интересът му отдавна е на друго место, децата му не говорят български, знае за живота ни само от журналята - е, къф интерес и способност има да реши нещо вътре за България?
      Прават се на бити мечки, "ах, правата ми..." Но без задължения
      Улево!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

        Даже трябва да ги напряват пропорционално спрямо платените данъци като ФЛ, но тогава много ще ревете
        Хехе, идеята може да се разшири: тежестта на гласа да зависи и от годините, реално живени на адреса, от образователното равнище (до не по-високо от общодостъпното вишо), от политическата активност на гласуващия, и подобни

        Коментар


        • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

          Правилно , само живеещите и плащащите данък в България , трябва да имат правото на глас !
          Даже трябва да ги напряват пропорционално спрямо платените данъци като ФЛ, но тогава много ще ревете

          Коментар


          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

            Трябва да се гласува само по постоянене адрес и да гласуват само хора които живеят постоянно в България който е избягал сори нема да гласува
            Абсолютно подкрепям.
            Няма логика някои живеещ в чужда държава от 20 години да определя как ще живея аз в България.
            Идва си живее тук , гласува тук ...проблем няма.
            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение

              Една минимална заплата на ден ми е таксата и ставам човек на която партия кажеш.

              Сега стига с офф топика.
              Ми не е офф.

              Депесето се занимава с изборни далавери, регистрирайки адресно няколко месеца преди изборите свои хора в ключови селища. След това се оказва, че в общини, където не са и чували за турци, депесето има избраници. Би трябвало да си го чувал.
              Така че твоето предложиние ще ги улесни още повече в тези далавери: колко му е - мяткаш ги на автобуса и печелиш. Още повече, че повечето от големите автобусни превозвачи са... познай?... собственост на български или турски турци.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

                Явно си човек на ДПС.
                Една минимална заплата на ден ми е таксата и ставам човек на която партия кажеш.

                Сега стига с офф топика.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение
                  Говорите много утопично и патриотично. Реалността не е такава, в момента хем ако си извън България може да гласуваш от където ти падне, хем вътре в България не можеш. Така едното не обезмисля ли идеята на другото ? И каква изобщо е идеята на гласуването по адресна регистрация, да се избегне изборния туризъм нали ? Мисля че не е ефективно.
                  Явно си човек на ДПС.

                  Коментар


                  • Говорите много утопично и патриотично. Реалността не е такава, в момента хем ако си извън България може да гласуваш от където ти падне, хем вътре в България не можеш. Така едното не обезмисля ли идеята на другото ? И каква изобщо е идеята на гласуването по адресна регистрация, да се избегне изборния туризъм нали ? Мисля че не е ефективно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                      В тоя живот имам приоритети.Ако ти е важно да гласуваш стой си дома ако не ходи си гледай кефа.Трябва да се гласува само по постоянене адрес и да гласуват само хора които живеят постоянно в България който е избягал сори нема да гласува
                      Правилно , само живеещите и плащащите данък в България , трябва да имат правото на глас !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение
                        Има ли някой друг недоволен, че има такова глупаво ограничение да се гласува само където си регистриран ? Аз на 26 май например съм сигурен само в това че няма да съм на постоянния си адрес, а не знам в кой град ще съм и вместо да отида до най-близката секция, трябва да пропусна да гласувам защото закона не ми дава... Веднъж бях гласувал от Лондон помня - 2016 година и как така там ми позволиха, а тук няма.
                        В тоя живот има приоритети.Ако ти е важно да гласуваш стой си дома ако не ходи си гледай кефа.Трябва да се гласува само по постоянене адрес и да гласуват само хора които живеят постоянно в България който е избягал сори нема да гласува
                        Last edited by power grid; 12.05.2019, 21:28.

                        Коментар


                        • Гласуване само от мястото с постоянен адрес

                          Има ли някой друг недоволен, че има такова глупаво ограничение да се гласува само където си регистриран ? Аз на 26 май например съм сигурен само в това че няма да съм на постоянния си адрес, а не знам в кой град ще съм и вместо да отида до най-близката секция, трябва да пропусна да гласувам защото закона не ми дава... Веднъж бях гласувал от Лондон помня - 2016 година и как така там ми позволиха, а тук няма.
                          Last edited by Shadow1; 12.05.2019, 20:22.
                        Working...
                        X