IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гласуване само от мястото с постоянен адрес

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    Отмениха го още преди да подейства.
    2 месеца счупиха от работа лелките да смятат кой гласувал, кой не и да сравняват с ГРАО инфото.
    Излязоха малко над 5 милиона избиратели.
    На началниците не им хареса числото и отмениха закона.
    Не ти отнемат правото - само те няма в списъка и трябва в обшината да ти дадат бележка че може да гласуваш в еди коя си секция по постоянен адрес
    Всеки път, след като минат изборите, се опитват да правят някакви промени в Изборния кодекс, после се оказва, че промените са безсмислени и така до следващите избори. Една и съща картинка всеки път.
    Винаги съм права

    Коментар


    • Първоначално изпратено от chimney Разгледай мнение
      Имаше нещо, че ако не гласуваш няколко поредни пъти губиш правото си за определен период. Това остана ли като закон, някой помни ли?
      Отмениха го още преди да подейства.
      2 месеца счупиха от работа лелките да смятат кой гласувал, кой не и да сравняват с ГРАО инфото.
      Излязоха малко над 5 милиона избиратели.
      На началниците не им хареса числото и отмениха закона.
      Не ти отнемат правото - само те няма в списъка и трябва в обшината да ти дадат бележка че може да гласуваш в еди коя си секция по постоянен адрес
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Belcho Разгледай мнение

        Не мисля, че го приеха. Не могат да ти отнемат правото на глас, когато решиш, че искаш да го дадеш.
        То само това остава при ниската избирателна активност, да забраняват на хората да гласуват.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от chimney Разгледай мнение
          Имаше нещо, че ако не гласуваш няколко поредни пъти губиш правото си за определен период. Това остана ли като закон, някой помни ли?
          Не мисля, че го приеха. Не могат да ти отнемат правото на глас, когато решиш, че искаш да го дадеш.

          Коментар


          • Имаше нещо, че ако не гласуваш няколко поредни пъти губиш правото си за определен период. Това остана ли като закон, някой помни ли?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от PbReason Разгледай мнение

              Това ми е малко крайно, но като цяло съм съгласен, че трябва да гласуват живеещите в България постоянно.
              Това не е достатъчно да живееш постоянно в България, за да можеш да гласуваш. Има едни хора, които не могат да се подпишат ама живеят постоянно в България.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                Даже трябва да ги напряват пропорционално спрямо платените данъци като ФЛ, но тогава много ще ревете
                Това ми е малко крайно, но като цяло съм съгласен, че трябва да гласуват живеещите в България постоянно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от gogo6060 Разгледай мнение


                  Българи в Германия произвеждат 49 692 долара средно за година, във Франция - 47 113, в Холандия - 59 105 долара, в Белгия - 47 532 и т. н.
                  Дали не заслужават да гласуват за европейски парламент или първо трябва да получат разрешение от доказан селски мошеник?
                  Да има десетина такива общо за ЕС.И разбира се че заслужават да гласуват за европейски парламент но не в България а там дето са произвели доларите...Тези десет човека нямат правото да гласуват кой да представлява България в ЕП да си гласуват у Франция Холандия Белгия

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение



                    2,4 милиарда долара от 2 милиона емигранта за година , средно 1200 долара за година .

                    Пак според статистиката в България има около 3,1 милиона работещи и те са произвели БВП през 2018 в размер на 101 милиарда лева тоест всеки работещ е произвел 32 580 лева или 18 735 долара средно за година.

                    Очевидна е несъразмерността на приноса ..........няма как това да породи еднакви права.



                    Българи в Германия произвеждат 49 692 долара средно за година, във Франция - 47 113, в Холандия - 59 105 долара, в Белгия - 47 532 и т. н.
                    Дали не заслужават да гласуват за европейски парламент или първо трябва да получат разрешение от доказан селски мошеник?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                      Българските емигранти са превели на своите близки в България 2,4 млрд. долара през 2018 г.
                      Мен лично винаги ме дразни когато някои започне да ми навира тези преводи като нещо едва ли не хранещо държавата ни което очевидно не е вярно.

                      Първо имигрантите са две категорий.
                      1. Сезонни работници чиито семейства са тук - се са основните пращащи пари.
                      2. Хора имигрирали с целите си семейства , тези общо взето са прекъснали връзката си с България и във финансов аспект.

                      За съжаление статистиката не прави разлика между двете категории и дава някакви обобщени данни.

                      2,4 милиарда долара от 2 милиона емигранта за година , средно 1200 долара за година .

                      Пак според статистиката в България има около 3,1 милиона работещи и те са произвели БВП през 2018 в размер на 101 милиарда лева тоест всеки работещ е произвел 32 580 лева или 18 735 долара средно за година.

                      Очевидна е несъразмерността на приноса ..........няма как това да породи еднакви права.



                      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение
                        Добре явно греша тук, никой не ме подкрепя и си оттеглям оплакването така да се каже.


                        Това, мисля че ще направи България доста капиталистическа страна, даже САЩ бихме надминали след няколко избори.
                        Това не показва, че грешиш. Що ти е подкрепа от други, за да си мислиш, че не си в грешка?
                        Точно обратното: ако си сигурен сам за себе си, само тогава не си в грешка сам за себе.
                        ​​​​​​

                        Коментар


                        • Добре явно греша тук, никой не ме подкрепя и си оттеглям оплакването така да се каже.
                          Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                          Даже трябва да ги напряват пропорционално спрямо платените данъци като ФЛ, но тогава много ще ревете
                          Това, мисля че ще направи България доста капиталистическа страна, даже САЩ бихме надминали след няколко избори.

                          Коментар


                          • Днес, 19:05
                            Този коментар от majnata е изтрит от Andi11
                            Причина: Неприемливо съдържание.

                            и кое е неприемливото ? те тъмнозелените ток и вода не плащат па камо ли данъци ... при едно такова законово ограничение , комбинирано със задължително завършен 8и клас , половината няма да имат право на глас !

                            Коментар


                            • Пип,
                              правото произтича от някакво задължение, което, ако си го изпълнил добре, имаш ръкопляскания.

                              Тези, работещи в чужбина, пращат пари на близките си, а не на България.
                              Няма защо да пращат на България, но тогава правата им от пратените пари са пред близките им, изоставени родители, да кажем.

                              Това е много добре, но не означава отговорност на гражданин към държавата и поколенията ѝ в бъдеще, което е и предметът, поне теоретично, на изборите.


                              Прочее, има само едно истинско право​​​​​​, то е: щом си роден в този свят - да се бориш за живота си и качеството му.
                              Останалите неща не са някакво първоначално право, а предмет на обществен договор.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                                Даже трябва да ги напряват пропорционално спрямо платените данъци като ФЛ, но тогава много ще ревете
                                +++

                                Коментар

                                Working...
                                X