IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Консерватизъм и псевдоконсерватизъм (в България и по света)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

    Тея като мънгото не държат на яснотата на понятията, чрез които уж търсят истината. Съвсем не - те ги изкривяват за насаждане в главите на тяхната си политическа "истина" . Мънговците вече живеят в пост-истината (post-truth, което просто означава, че искат да те объркат с думи и да те ръководят). Прочети пак началния пост на мънгото със строго логическо око и виж каква мътна вода е, в която е заложил мрежи, които сега чат-пат пребърква с надежда за улов.
    Ето вече либерастчетата в печално известната CNN се оплакват, че вече

    "​The Term 'Globalist' Is Racist, Anti-Semitic"
    "Понятието" глобалист" е расистско, антисемитско".

    ​​​​​https://www.realclearpolitics.com/vi...;utm_source=mi xi&utm_campaign=realclearpolitics

    Смях в залата, в световната зала.


    Тъпите либерал-глобалистчета на всичко, което не е съгласно с тях и е извън линията на Партията, веднага ревват "расииист!".
    Каквото хванат, осират, и после са им виновни тези, които им го казват пряко и обосновано.
    А тези, които им го казват право в очи, са така наречените консерватори и популисти.
    ​​​​​​
    Last edited by R1a1; 17.12.2018, 11:55.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
      Не мога да го кажа по-добре от оня фиософ, дето го цитират във Файненшъл таймс (виж първия пост)

      Със сигурност Брекзит е абсолютно неконсервативен замисъл. Особено Брекзита без споразумение, той е още по-неконсервативен, въпреки че се подкрепя от най-"консервативните" Тори

      Замисли се обаче, защо Дизраели, който е символът на английския консерватизъм от 19 век, прокарва социално законодателство в консервативна Англия, която тогава е империя в апогея на могъществото си


      Прокарва го именно защото е проницателен консерватор, а не просто консерва. За да съхраниш системата, трябва да правиш промени, необходими за актуализирането й. Но не промени, които да я разрушават.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

        Истинските консерватори ползват шпаги и пистолети
        "- Искаш ли да се пребориме или със саби да се колиме?
        - Как ще ме колиш, аз имам билет за кино!"
        Мирча Кришан

        https://m.youtube.com/watch?v=jWomPFAALHA​​​

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          Манго, истинското мъжле, което те кефи, не ми мяза на белгиец. Като нищо може да е някой от придошлите примерно балкански субекти

          Аре, ако си истински мъж-консерваст ми пиши на лични на кой адрес си и ще се разберем
          Абе консервистите вие консерви ли ша затваряте

          Коментар


          • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
            Кво, шъ съ бием ли?
            Истинските консерватори ползват шпаги и пистолети

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Аре, ако си истински мъж-консерваст ми пиши на лични на кой адрес си и ще се разберем
              Кво, шъ съ бием ли?

              Коментар


              • Не мога да го кажа по-добре от оня фиософ, дето го цитират във Файненшъл таймс (виж първия пост)

                Със сигурност Брекзит е абсолютно неконсервативен замисъл. Особено Брекзита без споразумение, той е още по-неконсервативен, въпреки че се подкрепя от най-"консервативните" Тори

                Замисли се обаче, защо Дизраели, който е символът на английския консерватизъм от 19 век, прокарва социално законодателство в консервативна Англия, която тогава е империя в апогея на могъществото си

                Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                А що е то истински консерватизммм??? О двададесетина и повече години си задавам този въпрос. Той не е идеология, а позиция и практики. С неясни граници и обхват. Иначе и аз се вземам за консерва.

                Коментар


                • Не съм забелязал милениълс да са много креативни, честно казано. Но за сметка на това на запад милениълс са доста амбициозни и учат много здраво. Седят по библиотеките до посреднощ. А също и доста и щракат пипетата

                  Това че ти опъваш кабели или кабелите тебе те опъват, не значи, че в бъдеще това ще основното занимание. Все едно някой земеделец от края на 18 век да каже, че няма нужда се отварят училища и да се пращат децата да учат да четата и смятат, защото няма да има кой да оре нивата и дои кравите...

                  А в бъдеще креативността може наистина да стане по-важно качество, защото доста от рутинната "интелектуална" работа ще се автоматизира


                  Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                  Междувременно финландската образователна система я определят като върха на сладоледа и колко прогресивна била и как всички така трябвало да се обучават. Никакви домашни, никакви задължителни неща, а разни уроци/курсове за да им стимулираме креативността.

                  Само че да не се окаже, че след 20-40 год имаме само креативни директори и нито един дето да опъва кабели - щото в това няма нищо креативно. Че тогава Интернета ще спре.

                  И да в 90% от работата, че даже и повече няма нищо креативно. Просто се изисква воля да седнеш на задника си и да свършиш работата. Ама на училищата не учат децата на воля или самодисциплина.

                  Така че ще ми е интересно да видя как ще се развива Финландия като децата им завършат и станат бачкатори.

                  Току виж се получило нещо такова:

                  https://www.youtube.com/watch?v=BKorP55Aqvg
                  Last edited by Money; 16.12.2018, 15:07.

                  Коментар


                  • Манго, истинското мъжле, което те кефи, не ми мяза на белгиец. Като нищо може да е някой от придошлите примерно балкански субекти

                    Аре, ако си истински мъж-консерваст ми пиши на лични на кой адрес си и ще се разберем

                    Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                    Разбира се.
                    Ето ти едно самозабравило се "събудено" мъжле с характерните им очилца в спор с нормален мъж. https://youtu.be/Eu_QT8wBBto

                    (Пази се, Мънго, от консервативните мъже)
                    Last edited by Money; 16.12.2018, 15:05.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                      Аааа, е тва е добро не го бях гледал, явно е ново след президентските изборите в САЩ е правено.
                      ​Published on May 5, 2017​​​​​​
                      Най-старият коментар е от преди 1 година.

                      Момченцето се е самозабравило (защото всичкото медия и власт са зад тях) и иска да скъса плаката на протестиращите нормални хора, иска да ги управлява на место, така да се каже. Да... ама този път - не.
                      ​​​​

                      Коментар


                      • Аааа, е тва е добро не го бях гледал, явно е ново след президентските изборите в САЩ е правено.

                        https://www.youtube.com/watch?v=AOMpxsiUg2Q


                        Накрая цакам с Тръмп карта и нещата се връщат на мястото им. А дано, ама надали.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                          Feminists Think Sexist Men Are Sexier than "Woke" Men
                          Разбира се.
                          Ето ти едно самозабравило се "събудено" мъжле с характерните им очилца в спор с нормален мъж. https://youtu.be/Eu_QT8wBBto

                          (Пази се, Мънго, от консервативните мъже)
                          Last edited by R1a1; 16.12.2018, 12:03.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                            Белите почват от глупаците естествено глупака е по - вероятно да е самоуверен.И света се движи от авантюристите - индивидуалисти. а не от професионалстите те само следват
                            Маркс глупак ли е бил?



                            Виж западната образователна система в момента (САЩ и УК главно, но и другите). Освен Маркс там други почти не признават.

                            А този "мозък" даже има Нобел. Ама на мен ми прилича на кръгъл глупак. Но пък дава мнения навсякъде където го питат, а и без да го питат. Голяма част от тези хора работят и/или дават съвети на правителствата.





                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                              От твърде самоуверени хора почват големите бели. Едно е да си уверен в себе си професионалист, съвсем друго е да си самоуверен авантюрист.
                              Белите почват от глупаците естествено глупака е по - вероятно да е самоуверен.И света се движи от авантюристите - индивидуалисти. а не от професионалстите те само следват

                              Коментар


                              • Майката Природа го е измислила, ама на "прогресивните" продължават с опитите.

                                Feminists Think Sexist Men Are Sexier than "Woke" Men

                                https://www.psychologytoday.com/intl...exier-woke-men


                                Тяхното ми прилича на оня виц. Питали Радио Ереван може ли мъж да забременее. Радиото отговорило "Не, но опитите в Анадола продължават".



                                Коментар

                                Working...
                                X