IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Консерватизъм и псевдоконсерватизъм (в България и по света)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Вярно, че нито една "идеология" не е абсолютно доктринерно чиста, което всъщност е хубаво

    Но т.нар. консерватизъм е вътрешно противоречив в много по-голяма степен от либерализма, марксизма или социализма. И не само, че е вътрешно противоречив чисто идеологически, но е и безпринципен като ежедневна практика и процедура. А най-лошото е, че Тръмп превърна американския консерватизъм в десен авторитарен популизъм от типа на псевдо-консерватизма в банановите републики

    Но аз не обвинявам само Тръмп. Процесите започват много преди него и аз не виждам как консервативното движение в Америка може да запази единството си. Според мене разцеплението е неизбежно. Всъщност то на практика е започнало с дистанцирането от GOP на редица видни консерватори от съвсем близкото минало, включително Буш-младши, който само преди 10г. беше олицетворение на най-дясното в GOP
    То за това латиносите му се кефят на Тръмп, защото им напомня на техните квази диктатори и хунти. Независимо че ги напъжда и ругае.
    Last edited by Todor Sabev; 28.12.2020, 16:11.

    Коментар


    • Вярно, че нито една "идеология" не е абсолютно доктринерно чиста, което всъщност е хубаво

      Но т.нар. консерватизъм е вътрешно противоречив в много по-голяма степен от либерализма, марксизма или социализма. И не само, че е вътрешно противоречив чисто идеологически, но е и безпринципен като ежедневна практика и процедура. А най-лошото е, че Тръмп превърна американския консерватизъм в десен авторитарен популизъм от типа на псевдо-консерватизма в банановите републики

      Но аз не обвинявам само Тръмп. Процесите започват много преди него и аз не виждам как консервативното движение в Америка може да запази единството си. Според мене разцеплението е неизбежно. Всъщност то на практика е започнало с дистанцирането от GOP на редица видни консерватори от съвсем близкото минало, включително Буш-младши, който само преди 10г. беше олицетворение на най-дясното в GOP

      Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
      Същото може да се каже за всяка една политическа доктрина като почнеш от марксизма, че до днешни дни. А и предполагам още преди марксизма, ама не съм чак толкова запознат с темата.

      Лошото е, че в днешно време процесите се засилват. Съответно се появяват някакви противоположни сили, опитвайки се да противостоят. Чат пат им се получава, но за кратко време. Да се надяваме, че в бъдеще ще обърнат тенденцията.
      Last edited by Money; 27.12.2020, 09:20.

      Коментар


      • Едно интересно четиво.

        https://aidanmaclear.wordpress.com/2...of-the-empire/


        Много хора игнорират тези проблеми, но те се усилват с всяка година.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
          М-да, съвременният "консерватизъм" (Тръмпизъм), не само че няма нищо общо с нищо освен с неофашизма. Ама дори и това не е. Просто е един кух популизъм на разложението

          Отделно, че т.нар. неоконсерватизъм базиран на Милтън Фрийдмън също няма нищо общо с истинския консерватизъм, който е бил по-скоро анти-идеологически. Всъщност силното идеологизиране на консерватизма, което започва през 1970-те накрая направи съвременния "консератор" истерик, апаратчик и обструкционист до дупка, което пък направи феномена Тръмп възможен
          Същото може да се каже за всяка една политическа доктрина като почнеш от марксизма, че до днешни дни. А и предполагам още преди марксизма, ама не съм чак толкова запознат с темата.

          Лошото е, че в днешно време процесите се засилват. Съответно се появяват някакви противоположни сили, опитвайки се да противостоят. Чат пат им се получава, но за кратко време. Да се надяваме, че в бъдеще ще обърнат тенденцията.

          Коментар


          • Милата Уикипедия! Обичам я!

            В страница за десетина американски армейски ядрени учения с цел да се определи ефекта на атомна бомба, включително и върху жива сила, може най-много да намерите броя на участниците и останалото е буквално празни приказки в едно две изречения.
            https://en.m.wikipedia.org/wiki/Desert_Rock_exercises

            Но пък има линк към страницата на едно подобно учение в Съветския Съюз и там е пълно с подробности, включително и за ефекта върху здравето на армейския състав.
            https://en.m.wikipedia.org/wiki/Tots...clear_exercise

            Обичам либерастката Уикипедия!

            Послепис.
            Поправка, в отдела Summary има линкове към отделните учения, но и там информацията е мноооого "срамежлива" особено що се отнася до опасността на която е бил изложен личния състав.
            Last edited by Иван Петкандраганов; 25.12.2020, 10:35.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Защо изтрихте поста на равновесие? Щеше да е интересно да се види какво казва
              Беше си заяждане, макар за мен по-добре беше да бъде оставен, та да се види, че няма какво друго да "сподели". Срещу фактите и боговете няма какво да кажат.

              Духът на двете му изречения беше в полуцитат "в каква свободна държава все пак живеем, щом и на нас, опонентите му, е позволено да си говорим глупостите".

              Коментар


              • М-да, съвременният "консерватизъм" (Тръмпизъм), не само че няма нищо общо с нищо освен с неофашизма. Ама дори и това не е. Просто е един кух популизъм на разложението

                Отделно, че т.нар. неоконсерватизъм базиран на Милтън Фрийдмън също няма нищо общо с истинския консерватизъм, който е бил по-скоро анти-идеологически. Всъщност силното идеологизиране на консерватизма, което започва през 1970-те накрая направи съвременния "консератор" истерик, апаратчик и обструкционист до дупка, което пък направи феномена Тръмп възможен


                Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                Отдавна термините са размити.
                Съвременния консерватизъм няма нищо общо с едно времешните понятия, които са се влагали.

                Съвременния либерализъм - също няма нищо общо с идеите на Милтън Фридман и неговите съвети към Пиночет - те тогава консерватизъм и либерализъм са действали заедно.
                Защо изтрихте поста на равновесие? Щеше да е интересно да се види какво казва
                Last edited by Money; 21.12.2020, 13:49.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение
                  Вземат пример от челния опит на Китайската комунистическа партия.
                  Това е така наречения социален кредит в Китай
                  , в който всяка твоя крачка, не само в преносен смисъл, може да повлияе на твоята социална репутация и да попаднеш под строги рестрикции, ако "минаваш на червено", или да ти се дава, ако слушкаш.


                  Потърси на china social credit score, прочети само заглавията на намерените статии и бързо ще получиш представа.

                  Наример ако си от лошите, този който ти позвъни по телефона, първо ще бъде предупреден, че си черна социална овца и разговора с теб може да повлияе на неговия рейтинг.



                  Комунизмът си отива (3)
                  спете спокойно, деца!

                  Васко Кръпката ли я пееше?
                  Като гледам, песента му е поръчана от истинските "другари", вълци облекли се в либерално руно.
                  1984
                  Toя път получаваш голям + от мен за точния пост.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                    Това сега не знам за коя тема е, ама ще го постнем тука като голем прогрес

                    Your Credit Score Should Be Based on Your Web History, IMF Says

                    https://gizmodo.com/your-credit-scor...ory-1845912592


                    Та се чудя сега аз като гледам п@рн@ дали ще ми дадат заем

                    Или може би може да се доредя ако гледам трансджендърско п@рн@
                    Вземат пример от челния опит на Китайската комунистическа партия.
                    Това е така наречения социален кредит в Китай, в който всяка твоя крачка, не само в преносен смисъл, може да повлияе на твоята социална репутация и да попаднеш под строги рестрикции, ако "минаваш на червено", или да ти се дава, ако слушкаш.


                    Потърси на china social credit score, прочети само заглавията на намерените статии и бързо ще получиш представа.

                    Наример ако си от лошите, този който ти позвъни по телефона, първо ще бъде предупреден, че си черна социална овца и разговора с теб може да повлияе на неговия рейтинг.



                    Комунизмът си отива (3)
                    спете спокойно, деца!

                    Васко Кръпката ли я пееше?
                    Като гледам, песента му е поръчана от истинските "другари", вълци облекли се в либерално руно.
                    1984



                    https://www.cbc.ca/amp/1.5046445
                    How China's 'social credit' system blocked millions of people from travelling
                    Last edited by Иван Петкандраганов; 19.12.2020, 22:44.

                    Коментар


                    • Това сега не знам за коя тема е, ама ще го постнем тука като голем прогрес

                      Your Credit Score Should Be Based on Your Web History, IMF Says

                      https://gizmodo.com/your-credit-scor...ory-1845912592


                      Та се чудя сега аз като гледам п@рн@ дали ще ми дадат заем

                      Или може би може да се доредя ако гледам трансджендърско п@рн@

                      Коментар


                      • Отдавна термините са размити.

                        Съвременния консерватизъм няма нищо общо с едно времешните понятия, които са се влагали.

                        Съвременния либерализъм - също няма нищо общо с идеите на Милтън Фридман и неговите съвети към Пиночет - те тогава консерватизъм и либерализъм са действали заедно.

                        Да не говорим че Религия също е значело едно нещо преди години, сега значи друго.


                        За капак различните хора разбират тези термини по различен начин.

                        Особено религията - тя е едно нещо за хората от Европа, друго за будистите, трето за тези от Близкия Изток и Саудитска Арабия.

                        И като каже някой "религия" е добре да конкретизира чие виждане на религията визира и от коя епоха.

                        Същото важи и за консерватизъм и либерализъм.

                        За ляво - дясно няма да говорим.


                        В общия случай нещата се свеждат до работещи политики и такива дето не работят.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                          Казваш хоп преди да си скочил. Голяма грешка
                          "Не казвай Хоп, докато не си ПРЕскочил"... ямата, рова и подобни.
                          Старинна близкоизточна и далекоизточна поговорка.
                          Която вие папагалите плямпате, разбира се, безакълно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение
                            Америка свършва.
                            Click image for larger version

Name:	marktwain1.jpg
Views:	1
Size:	67.9 КБ
ID:	3692442

                            Коментар


                            • Казваш хоп преди да си скочил. Голяма грешка

                              И забравяш, че доста от псевдоконсерваторите всъщност не са комунета, нито Путинисти. Има опасност в един момент да се опомнят какви ги вършат и тогава за Петкандраганов-ци става зле

                              Първоначално изпратено от Иван Петкандраганов Разгледай мнение
                              Америка свършва.
                              Last edited by Money; 19.12.2020, 15:34.

                              Коментар


                              • Америка свършва.

                                Кучетата на демократите да си търсят друг господар.

                                За тяхно неудобство ще трябва да е или Китай, или Русия. Срещу които тези кученца лаеха до полуда и до повръщане до сега.

                                Съжалявам ги, но и ритам ги, ако ми джавкат прекалено около краката.

                                Мъни, прецакано - и подобна продажна гмеж: чуйте ме, може и да съм прав и да трябва да бягате да подвиете опашчица пред нов господар.

                                Коментар

                                Working...
                                X