IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

П/(п?)резидент: Що е то и има ли почва у нас?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

    Все неразбрал.
    Един неразбрал , друг неразбран ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vankel Разгледай мнение
      И каква е темата !?!?
      Все неразбрал.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

        Мисля си за една голяма шахматна дъска, в която уви, сме пешки. Тчк. Как пешките бааавно да стигнат до другия край на дъската, където, стават чудеса ...? С много акъл, такт и мъдрост. Определено не с рогите напред. Навремето Цар Фердинанд прави и нещо добро за България. Невероятно, но факт. На 22.09.1908 г. успява да прокара независимостта ни. Ставаме царство, а не васална държавица. Сечем даже златни монети. Препоръчвам ти да прочетеш какъв труд и хитрост има зад всеки фердинандов ход. А не съм фен на фердинанд, ама въобще. Но този му ход е ок. Та някъде там се крие ключът от бараката...
        Дума да няма, изключително права си. За Фердинанд не знам но, „не с рогите”, дета земята от повече от 3 /ТРИ !/ години, да представя една много перспективна и производителна концепция за проучване и добив на шистови ресурси, борба със свлачищата и укрепване на терени и т.н. ... и, все едно, съм пращал сигнали до друга галактика. Отговор - освен един кретенски.коментар от някакъв смешник в минно-геоложкия - нула на квадрат. Последно се обърнах към президента - него му пука на шапката. Е, трябва да има край идиотията.
        - Да не говорим, че ДАНС, като да свършат работа - нали затова уж, за нац.сигурност агенция са? - никакви ги няма, а нек'ви вмирисани лелки, ще ми „филтрират” достъпа на някого си до света около него само, щото сме го избирали на нас / НА НАС, ДА!/ да служи. Ей тези в миши гъ.з да ги навре човек, малко им е. Съд за тях и затвор.
        Такива работи.

        А, Импотех ДГД.

        Коментар


        • И каква е темата !?!?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
            Задавам този въпрос неслучайно. Отнасям се с ува ение и към и ституцията, и към ли.ността на държавния глава. Само че, все по-често, губя доверие. Имам своите съмне ия и ще ги споделя малко по-късно, след като регенерирам от жегата. Любопитно, вие какво мислите.
            Мисля си за една голяма шахматна дъска, в която уви, сме пешки. Тчк. Как пешките бааавно да стигнат до другия край на дъската, където, стават чудеса ...? С много акъл, такт и мъдрост. Определено не с рогите напред. Навремето Цар Фердинанд прави и нещо добро за България. Невероятно, но факт. На 22.09.1908 г. успява да прокара независимостта ни. Ставаме царство, а не васална държавица. Сечем даже златни монети. Препоръчвам ти да прочетеш какъв труд и хитрост има зад всеки фердинандов ход. А не съм фен на фердинанд, ама въобще. Но този му ход е ок. Та някъде там се крие ключът от бараката...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bf109 Разгледай мнение

              Че си служил? Че вече си писал до МО? Не знам какво точно искаш да видя. Политиката не ми е силна страна.
              Всяка дума е от значение, така ни учеха в училище. Ама зАрежи, ако те затруднява. Има желание, това ми стига. Благодаря, че се отнесе сериозно. Лека нощ.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                А да питам ли, какво още видя в текста?
                Че си служил? Че вече си писал до МО? Не знам какво точно искаш да видя. Политиката не ми е силна страна.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bf109 Разгледай мнение

                  Така, прочетох го както трябва този път. Съгласен съм, БЛА са нужни, и общо взето всяка що годе модерна армия ги употребява. Даже комшиите си започнаха собствено производсто наскоро- така наречената Anka (ама не картечарката, някаква турска митологична птица била).
                  Вероятно има желание за придобиване и у нас. Сухопътните ползваха техните когато гърмя Миджур.
                  И ако може един акъл от мен, добре е да се засегне темата за мисиите в чужбина. Изпращането на пилотируеми ВС е свързано с много, много разходи и затова не го и правим. Дронът спокойно се управлява от контейнер със сателитна връзка в някоя родна авиобаза, а в "пясъчника" се изпраща само малък брой обслужващ състав.
                  И една малка критика, относно обучението. Уменията за управление, да добре, съгласен съм средношколник ще се справи спокойно. От американския опит обаче има един важен извод. Хората анализиращи видеото от дрона и потенциалните цели (викат им image analyst) са от огромно значение. При тяхна грешка вместо талибанско сборище ракетата удря сватба (реален случай).
                  А да питам ли, какво още видя в текста?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                    ...Пролича си, относно четенето по диагонал. Извинението е прието, т.к. повечето, тук се забавляват. Интересен става сега и т.нар. „втори прочит”. Нито писането, нито пускането на такива неща - особено, като се има предвид Залогът, са бързи, лесни и отгоре-отгоре.
                    Така, прочетох го както трябва този път. Съгласен съм, БЛА са нужни, и общо взето всяка що годе модерна армия ги употребява. Даже комшиите си започнаха собствено производсто наскоро- така наречената Anka (ама не картечарката, някаква турска митологична птица била).
                    Вероятно има желание за придобиване и у нас. Сухопътните ползваха техните когато гърмя Миджур.
                    И ако може един акъл от мен, добре е да се засегне темата за мисиите в чужбина. Изпращането на пилотируеми ВС е свързано с много, много разходи и затова не го и правим. Дронът спокойно се управлява от контейнер със сателитна връзка в някоя родна авиобаза, а в "пясъчника" се изпраща само малък брой обслужващ състав.
                    И една малка критика, относно обучението. Уменията за управление, да добре, съгласен съм средношколник ще се справи спокойно. От американския опит обаче има един важен извод. Хората анализиращи видеото от дрона и потенциалните цели (викат им image analyst) са от огромно значение. При тяхна грешка вместо талибанско сборище ракетата удря сватба (реален случай).

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение

                      Пак си объркал адресата. П/(п?)резидентът няма и не може да има пряко отношение към това. Това са неща, с които се занимава п/(п?)равителството. Ама преди да се пускат тъпи теми, би трябвало поне един път да се п/(п?)рочете Конституцията.
                      И ТИ препускаш през глава. Прочети пак.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                        ТОВА изпратих миналия месец до президента. Идея нямах как, само 10 минути, след като го изпратих, загинаха и нашите пилоти на хеликоптера.


                        - Мислите ли, че имам отговор и, в качеството си на каква глава президентът /дали/ го е /?!?/ написал:
                        а) държавен
                        б) лукова
                        в) объркана
                        г) друго
                        Пак си объркал адресата. П/(п?)резидентът няма и не може да има пряко отношение към това. Това са неща, с които се занимава п/(п?)равителството. Ама преди да се пускат тъпи теми, би трябвало поне един път да се п/(п?)рочете Конституцията.
                        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bf109 Разгледай мнение

                          Признавам си, не. Извинения.
                          По принцип сухопътните имат дронки, Raven доколкото знам.
                          А израелците предлагаха да построят завод за безпилотници ако им купим Ф-ките. Така че има някакви планове в тази насока уж.
                          ...Пролича си, относно четенето по диагонал. Извинението е прието, т.к. повечето, тук се забавляват. Интересен става сега и т.нар. „втори прочит”. Нито писането, нито пускането на такива неща - особено, като се има предвид Залогът, са бързи, лесни и отгоре-отгоре.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                            Внимателно ли чете? Ама наистина, внимателно?
                            Признавам си, не. Извинения.
                            По принцип сухопътните имат дронки, Raven доколкото знам.
                            А израелците предлагаха да построят завод за безпилотници ако им купим Ф-ките. Така че има някакви планове в тази насока уж.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bf109 Разгледай мнение
                              Тва много хубаво, ама дроните за друго освен да пукаш чалмалии по Афганските баири не стават. Е, стават и за разни работи като разузнаване, коригиране огъня на артилерията и такива. Ама ако си мислиш че ще замениш изтребителната и ударната авиация с дронове в близките 20-30г. (това много оптимистична прогноза)........ Кво да ти кажа. Малко като фантазиите дето си ги мислехме в гимназията след маратон на Убойная Сила и Top Ten Tanks по Дискавъри.
                              Внимателно ли чете? Ама наистина, внимателно?

                              Коментар


                              • Тва много хубаво, ама дроните за друго освен да пукаш чалмалии по Афганските баири не стават. Е, стават и за разни работи като разузнаване, коригиране огъня на артилерията и такива. Ама ако си мислиш че ще замениш изтребителната и ударната авиация с дронове в близките 20-30г. (това много оптимистична прогноза)........ Кво да ти кажа. Малко като фантазиите дето си ги мислехме в гимназията след маратон на Убойная Сила и Top Ten Tanks по Дискавъри.

                                Коментар

                                Working...
                                X